literatura polska
Ag2S

Jak bardzo odmienia życie wysoka wygrana? Czy naprawdę trzeba zapomnieć o szczerej przyjaźni i uczuciach? Gdy Iga i Agata wypełniają kupony lotto, obiecują sobie, że w razie wygranej podzielą się pieniędzmi. I stało się – szczęśliwe liczby przynoszą Idze 20 milionów. Utrzymanie tego w tajemnicy będzie nie lada wyzwaniem! Co zrobić z tak ogromną sumą? Iga zaczyna od spełniania marzenia o...

Gdy Iga i Agata wypełniają kupony lotto, obiecują sobie, że w razie wygranej podzielą się pieniędzmi. I stało się – szczęśliwe liczby przynoszą Idze 20 milionów. Utrzymanie tego w tajemnicy będzie nie lada wyzwaniem! Co zrobić z tak ogromną sumą? Iga zaczyna od spełniania marzenia o własnym domu i uroczej ławeczce pod bzem. Ale to przecież nie wystarczy do szczęścia. Czy na pewno chce sama cieszyć się wygraną?

Choć zarzeka się, że nie potrzebuje nikogo na stałe, wokół niej pojawia się kilku przystojnych mężczyzn. Czy to zasługa nagłego wzbogacenia się? W dodatku jeden z nich najwyraźniej spodobał się jej przyjaciółce…

Kłamstwa i niedopowiedzenia trudno będzie odkręcić, ale pozwolą odnaleźć w życiu sens i pomóc pewnej małej dziewczynce. Usiądź na ławeczce pod bzem i pomyśl, o czym naprawdę marzysz.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/laweczka-pod-bzem/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/laweczka-pod-bzem/

Mogłoby się wydawać, że fabuła tej książki będzie całkowitym niewypałem, naciąganym i zupełnie nieprawdopodobnym... W końcu wygrana 20 milionów w totolotka raczej często się nie zdarza, prawda? Jednak łatwiej wczuć się w historię, która może się przydarzyć każdej z nas. A tutaj zarówno sama wygrana, jak i rozmaite sytuacje spotykające główną bohaterkę brzmią jak zupełna bajka... Ale taką właśnie bajkową fantazję czytało mi się wprost doskonale i z rozczuleniem.

Jestem zachwycona i oczarowana do tego stopnia, że będzie to moja najukochańsza powieść Agnieszki Olejnik. Śmiałam się przy niej i płakałam. Pokochałam bohaterów. Ta opowieść jest lekka, urokliwa, zabawna, dla mnie wręcz magiczna i niezwykle urzekająca. Takie książki są balsamem dla duszy, lekiem na całe zło, na smutki i pochmurny nastrój. Przeczytajcie koniecznie, a zrobi Wam się lżej na sercu.

wiejskifilozof | 2018-02-13

Kocham takie ładne książki,takie piękne ciepłe.
I miłe w czytaniu,lubię takie domki.
Nie zawsze pod bzem.
Kobieca literatura ,a może być.
Dla mnie to ładne.

eduko7 | 2017-10-31
Przeczytana: 30 października 2017

Hmm, a gdybym to ja wygrała i z dnia na dzień stała się posiadaczką milionów... Czytając tę powieść trudno uniknąć tego typu refleksji. Iga też staje wobec taiego "uśmiechu losu" a "może nadmiaru szczęścia". Musi zaplanować, jak zagospodarowć niespodziewane środki.
Jakie zmiany wprowadzi wygrana w uporządkowane życie bohaterki? Czy przyjaźń z Agatą i relacje z rodziną nie ucierpią? Jaką wartość będą miały nowe znajomości?
Ciepła, lekka, choć nie pozbawiona mądrości lektura. Sympatyczni bohaterowie ze swoimi przywarami i zaletami. Prostota, humor, szczerość przekazu to niewątpliwie atuty tej powieści. Sprawiły, że chętnie sięgnę po inne książki jej Autorki.

żurawie_origami | 2017-09-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 13 września 2017

Bardzo mi się podobała ta książka. I choć na początku jakoś nie było między nami chemii, to po wsiąknięciu w życie Igi, naprawdę spodobała mi się ta historia. Niby lekka, zabawna, czasami wzruszająca, ale zawierająca wiele uniwersalnych prawd o życiu. Że niekoniecznie pieniądze dają szczęście, szczególnie, jeśli nie mamy się nim z kim dzielić. Książka pani Agnieszki Olejnik jest pełna ciepła, optymizmu i poczucia humoru. Jest idealna na zaczynające się już ponure jesiennie wieczory. Do tego niby banalna historia o mało rozgarniętej dziewczynie, która nagle wygrywa górę pieniędzy stawia przed czytelnikiem ważne pytania: a Ty co byś zrobił mając taką kasę? Warto przeczytać. Dobra zabawa gwarantowana. Ja polecam.

smallangel | 2018-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2018

Bardzo lubię Autorkę, zdecydowanie podoba mi się także okładka. Kiedy przeczytałam o czym jest książka, byłam wręcz wniebowzięta, bo nie ma to jak przeczytać sobie w mroźną zimę coś dobrze napisanego, w dodatku bez ciemnych chmur w tle.
I tyle w temacie moich oczekiwań i wyobrażeń.
Historia została opowiedziana w mało interesujący dla mnie sposób i całość raczej się rozmyła w odmętach wielostronicowego monologu o niczym. Nie, nie i jeszcze raz nie.Temat gór, które kocham jest zaznaczony jakoś tak mizerniutko i nie czułam tęsknoty do nich czytając kolejne akapity.
Mam wrażenie, że "Ławeczka pod bzem" jest mocno zainspirowana nieudolnością niejakiej B. Jones, która kilkanaście lat temu świeciła swoje triumfy.

Monika | 2018-01-20
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 2018 rok

I znowu powiem, że w swojej kategorii bardzo dobra. Książka lekka,zabawna, momentami nawet wzruszająca, dobra na odstresowanie i chociaż myślałam, że już wyrosłam z narracji w stylu "Ja wam pokażę" Katarzyny Grocholi i "Bridget Jones" Helen Fielding to jednak miło spędziłam czas z bohaterami.
Z tych trzech powieści "Ławeczkę pod bzem " uważam za najlepszą. Polecam jako przerywnik dla poważniejszych lektur i dodatkowo na poprawę nastroju.

Serdeczności
Monika

Biblioteczka Rudej | 2017-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

Świetna lektura na upalne,słoneczne dni,taka która wywołuje uśmiech na twarzy i...pędzi się do najbliższej kolektury. Kto z nas nie chciałby trafić szóstki w totka,ja zdecydowanie tak. I sądzę,że tak jak głównej bohaterce nie przewróciloby mi się w głowie od nadmiaru gotówki

Jeśli poszukujecie lekkiej, przyjemnej, pozytywnej i pełnej emocji, oraz humoru historii, to dobrze trafiliście. Iga mieszka wraz z matką i ojczymem, ale ma już tego szczerze dość. Wraz ze swoją przyjaciółką Agatą skreślają liczby na kuponie lotka i obiecują sobie sprawiedliwy podział wygranej po połowie. Nagroda sprawia, że bramy do nowego, całkiem własnego życia stoją już otworem co też Iga natychmiast wykorzystuje. Czy przyjaźń jest w stanie przetrwać takie zmiany? Co wy zrobilibyście z tak dużą wygraną? Książka daje mi nadzieję, że wśród nas jest jeszcze wielu dobrych ludzi z wielkim sercem, którzy mają przed oczami coś więcej, niż czubek własnego nosa. Jedna niespodzianka, która na zawsze zmienia życie paru potrzebującym osobom. W dodatku szalenie przyjemna wizja prawdziwej przyjaźni i fakt, że każdy z nas ma prawo do miłości i drugiej szansy. Zwariowany misz masz, który rozbawi każdego, a do tego Igiełka i jej niezdolność do zapamiętania poprawnych nazw własnych z powodu...

Marianna | 2018-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2018

Rewelacja! Przeczytałam z przyjemnością. Moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Olejnik uważam za bardzo udane, z pewnością to nie jest moja ostatnia książka tej autorki. Wszystko mi się tutaj podobało. Pomysł, fabuła, bohaterowie. A zakończenie - wzruszyłam się... Polecam! Warto przeczytać.

Moja ocena: 7/10

nieperfekcyjnie | 2018-06-22
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Przy każdej możliwej okazji ogłaszam, że jestem ogromną fanką literatury polskiej - to właśnie po nią sięgam najczęściej. Jednak przez mocno ograniczoną ilość czasu wolnego, mam jeszcze spore zaległości na tym polu, które staram się sukcesywnie nadrabiać. Tym razem udało mi się poznać twórczość Agnieszki Olejnik - prawdopodobnie to dopiero początek mojej przygody z jej powieściami.

Kiedy Iga i Agata wypełniają kupony Lotto, nie mają pojęcia, że niebawem szczęście uśmiechnie się do jednej z nich. Ogromna wygrana wiąże się z koniecznością utrzymania tego w tajemnicy, aby nie stać się głównym celem różnorodnych złodziejaszków. Nie jest to proste, kiedy nie można pisnąć słowem nawet najbliższym, co powoduje mnóstwo niedomówień oraz piętrzących się kłopotów...

Główna bohaterka porównywana jest do Bridget Jones - faktycznie coś w tym jest. Iga bywa mocno nieporadna, pomimo tego, iż nie jest już nastolatką,...