Bilbord

2012-03-06
2012-03-06
978-83-7839-069-5
powieść polska -- 21 w.

Okładka książki Czas cudów, czyli opowieści pod jemiołą J.D. Bujak, Małgorzata Falkowska, Joanna Jax, Patrycja May, Carla Mori, Anna H. Niemczynow, Joanna Pypłacz, Diane Rose, Łucja Wilewska
Czas cudów, cz... J.D. Bujak, Małgorz...

Takiego syfu to już dawno nie czytałem . Ale gniot ! Nie wiem co złego zrobiłem , że ostatnio takie perełki mi wpadają w ręce . To dzieło pisało chyba jakieś dziecko . Dno.

Średnia, przewidywalna, bez klimatu, nie w moim guście :p

Średnia, przewidywalna, bez klimatu, nie w moim guście :p

Przyzwoity kryminał.

Przyzwoity kryminał.

rewelacyjna:)i mimo iż faktycznie(jak ktoś napisał) w połowie można się zorientować,kto jest mordercą,nadal jest ciekawa i zaskakująca:)
jak najbardziej polecam tą pozycje:):)

jak najbardziej polecam tą pozycje:):)

„Bilbord” J.D.Bujak to kryminał w którym trup się ściele gęsto.
I to nie byle jaki trup. Ofiary są w różnym wieku. Przeważnie kobiety. Żeby zmylić czytelnika co jakiś czas zostają znalezione zwłoki mężczyzny. Morderstwa są tak wymyślne, chwilami obrzydliwe, że w pewnym momencie odechciało mi się czytać. Kryminał to czy horror? Do tego doszły zjawiska nadprzyrodzone, które dotykają głównego bohatera, Krzysztofa, właściciela kwiaciarni.
On jednak po każdym takim dotknięciu, a raczej okaleczeniu i dowodach tego w postaci krwawych ran, zadrapań czy śladów buta na klatce piersiowej nie załamuje się i spokojnie ,życzliwie i nad wyraz uprzejmie obsługuje klientów kwiaciarni.
Jak już zaczęłam czytać to lubię skończyć ,choć czasami przypomina to drogę przez mękę.
W przypadku „Bilbordu” nie było to aż tak męczące, choć wydawało mi się, że tracę czas.
Zniesmaczona morderstwem przy współudziale karaluchów i innego robactwa, które w ogromnej ilości pokrywały ciało denatki a zwłaszcza jej przełyk na skutek czego najprawdopodobniej udusiła się
…czytałam dalej. I nie żałuję. Trupów było coraz więcej, zjawisk niewytłumaczalnych logicznie też, ale ciekawość kto i dlaczego morduje jeszcze większa. Napięcie i strach rosły w miarę czytania.
Zakończenie zaskakujące i satysfakcjonujące. Warto było przeczytać.

„Bilbord” J.D.Bujak…GORĄCO POLECAM!

2092

„Bilbord” J.D.Bujak to kryminał w którym trup się ściele gęsto.
Zakończenie zaskakujące i satysfakcjonujące. Warto było przeczytać.

„Bilbord” J.D.Bujak…GORĄCO POLECAM!

„Bilbord” J.D.Bujak to kryminał w którym trup się ściele gęsto.

Drugie dzieło J.D. Bujak które miałam w swoich rękach. Jak najbardziej nie żałuję tego wyboru. Na początku przeszkadzały mi ciągłe skoki w opowieści to z jednej ofiary na drugą. Jednakowoż ciekawość była silniejsza. Przestało mi to przeszkadzać gdy zorientowałam się jakim psychicznym człowiekiem jest zbrodniarz i po co to wszystko. Główni bohaterowie jak najbardziej przypadli mi do gustu. Cieszę sie, że mimo niesprawności Krzysztofa wszystko wpadło na dobry tor. Nie spodziewałam się takiego zakończenia.
Polecam.

Dobry polski "kryminał". Z tych ambitniejszych.

Dobry polski "kryminał". Z tych ambitniejszych.

Krzysztof Pasłęcki w dzieciństwie był maltretowany przez ojca.Obecnie ma nową tożsamość,jest właścicielem dobrze prosperującej kwiaciarni.Z więzienia wychodzi ojciec Pasłęckiego,w tym czasie dochodzi do wstrząsających morderstw.Powieść jest ciekawa,przyjemnie się ją czyta co nie zmienia faktu,że od połowy książki wiedziałam kto morduje.Co do samych zbrodni,są one mało realistyczne.

Lipa straszliwa.
Co to niby miało być - thriller? kryminał? horror? To zapewne wie tylko autorka.
A co wyszło? Porażająca brakiem realizmu i infantylizmem "powieść" wzbudzająca emocje porównywalne z telewizyjną reklamą cudownych środków na wzdęcia.
Epatowanie makabrycznymi w założeniu, a groteskowymi w efekcie zbrodniami, kompletne oderwanie od rzeczywistości, drewniane dialogi, zero klimatu i jakiegokolwiek napięcia - to moje wrażenia w trakcie i po zakończeniu lektury.
Szkoda czasu.

Lipa straszliwa.