Screw It, Lets Do It!

Okładka książki Screw It, Lets Do It!
Richard Branson Wydawnictwo: Virgin Books nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Virgin Books
2010-01-09
Data 1. wydania:
2010-01-09
angielski

Ciekawa, krótka biografia ciekawego człowieka. "Życiowe lekcje" nie są może zaskakujące, ale wraz z historiami doskonale motywują do działania w swoim biznesie.

Krótka książka o historii sukcesu i szalonym życiu ekscentrycznego miliardera Richarda Bransona. Pokazuje jak stawianie na jedną kartę i podejmowanie ryzyka czasami może się opłacić a jak można przez swoją nieostrożność stracić wszystko.

Książka bardzo cieńka (krótka), dla kogoś, kto przeczytał Autobiografię Brransona (polecam), to nie znajdzie w niej nic ciekawego, a pewnym sensie będzie miał wrażenie, że czyta recenzję autobiografii.

Książka jest nawet ciekawa. Czyta się ją szybko i łatwo. Jednak żadnych szczególnych lekcji w niej nie ma. Jest ta jedna, która w sumie każdy zna i każdy powtarza, a tylko tak niewielu wciela w życie!

Świetnie się czyta i płynie z niej dużo nauki. R. Branson osiągnął swój sukces w dużej mierze dzięki rodzicom, którzy sami mieli pozytywne nastawienie do życia według którego nie ma przed nimi żadnych granic i tak też wychowywali syna. Oczywiście jego osoba to specyficzny przypadek, ale i tak książka pokazuje, że jeśli człowiek się uprze i zmotywuje to będzie w stanie poprawić chociaż trochę swoje życie i być szczęśliwszym.

Dodaj cytat z książki Screw It, Lets Do It!