Świąteczne marzenie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Christmas for One
Ag2S

Ciepła i poruszająca opowieść o miłości osadzona w świątecznym klimacie Nowego Jorku. W dzieciństwie Meg zawsze marzyła o idealnym Bożym Narodzeniu. W tym roku samotna matka przygotuje baśniową Gwiazdkę Lucasowi, małemu synkowi. Na stole stanie pieczony indyk, kolędy ukoją znajomymi nutami, ogień będzie igrał w kominku, a tuż obok niego zawiśnie tradycyjna skarpeta. Magii Świąt nie...

W dzieciństwie Meg zawsze marzyła o idealnym Bożym Narodzeniu.

W tym roku samotna matka przygotuje baśniową Gwiazdkę Lucasowi, małemu synkowi. Na stole stanie pieczony indyk, kolędy ukoją znajomymi nutami, ogień będzie igrał w kominku, a tuż obok niego zawiśnie tradycyjna skarpeta. Magii Świąt nie zabraknie. Meg doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ona i mały Lucas poradzą sobie sami.

Jednak pewna przypadkowa znajomość nawiązana w Nowym Jorku zmieni wszystko. Intrygujący architekt Edd trwale zapisuje się w myślach Meg. I nagle wizja świąt bez mężczyzny nie wydaje się już taka przyjemna. Szkoda tylko, że ten, o którym marzy kobieta, mieszka aż za oceanem.

Czy Meg odważy się ruszyć w pogoń za głosem serca? Czy Święta spędzi tylko z synem?

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/swiateczne-marzenie/#

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
uncafeconlibros książek: 866

Romans bożonarodzeniowy

W okresie świąteczno-noworocznym najbardziej lubię to, że wszyscy nagle potrafimy zwolnić. Nieważne czy jesteśmy superważnymi prezesami, zabieganymi matkami czy też mróweczkami w korpo – wraz z kolacją wigilijną wszyscy nagle tracimy rozpęd i oddajemy się błogiemu lenistwu. Nawet jeśli musimy przed Nowym Rokiem wrócić do pracy, to umówmy się – w tym okresie naprawdę nikt nie daje z siebie wszystkiego. Tak jak nasze brzuch pełne są świątecznego sernika, tak głowa wciąż pozostaje na wygodnej domowej kanapie. Przy odrobinie dobrych chęci lenistwo w tym roku możemy przeciągnąć aż do 8 stycznia, co przyznacie, jest całkiem przyjemną perspektywą.

A skoro tyle wolnego czasu wciąż jeszcze przed nami, warto zastanowić się nad doborem odpowiedniej lektury. Książek o tematyce świątecznej jest w tym roku prawdziwy wysyp, ze zdecydowana przewagą rodzimych autorów. Ciekawą propozycję ma jednak dla swoich czytelników Wydawnictwo Kobiece, które obok „Psiego najlepszego”, w tym roku wydało również „Świąteczne marzenie”, czyli najnowszą powieść Amandy Prowse, której książki znane są już miłośniczkom literatury kobiecej.

Główna bohaterka „Świątecznego marzenia” - Meg, nie ma za sobą łatwego życia. Dzieciństwo spędziła przerzucana pomiędzy kolejnymi rodzinami zastępczymi i nieustannie łaknąca uwagi matki, a jej pierwsza wielka miłość okazała się kolejnym rozczarowaniem. Po śmierci narzeczonego, który zginął w tragicznym wypadku, okazało się, że miał on drugie życie, a ciężarna Meg miała zostać przez niego wkrótce porzucona. Wsparcie zupełnie nieoczekiwanie przyszło do dziewczyny ze strony dwóch uroczych starszych pań, które prowadziły jedną z najlepszych londyńskich cukierni. Pod ich troskliwą opieką Meg odżyła i zaczęła na nowo marzyć. Służbowa podróż do Nowego Jorku tuż przed świętami zupełnie niespodziewanie przewróciła jej życie do góry nogami…

Najnowsza książka Amandy Prowse to romantyczna opowieść o miłości i przyjaźni. Osadzona w świątecznej atmosferze Londynu i Nowego Jorku historia czaruje czytelników i przenosi do zimowej krainy marzeń z lodowiskiem, pięknie przystrojonymi choinkami i czekoladowymi smakołykami. Choć „Świąteczne marzenie” nie zaskoczy przełamaniem gatunku czy fabularnymi nowinkami, doskonale sprawdzi się jako lektura dla fanek romansu. Główna bohaterka da się lubić, a postacie drugoplanowe są ciekawe i nadają książce lekkości i humoru.

Jeżeli więc nie macie jeszcze, Drodzy Czytelnicy, dość okołoświątecznej aury, happy endów i cukierkowej atmosfery, „Świąteczne marzenie” Was nie rozczaruje. To książka lekka i przyjemna, która jednak nie zaskoczy i nie skłoni do noworocznych refleksji. Jako odpowiednik filmowych bożonarodzeniowych romansów sprawdzi się jednak idealnie.

Anna Szterleja

Aleksandra | 2017-12-13
Przeczytana: 12 grudnia 2017

Meg spędziła dzieciństwo w rodzinie zastępczej, a jednym z jej największych marzeń było rodzinne Boże Narodzenie. Teraz jako matka chce takie święta wyprawić swojemu synkowi. Z żalem więc go opuszcza, kiedy musi jechać w sprawach służbowych do Nowego Jorku na krótko przed świętami. Tam poznaje Edda, w którym szybko się zakochuje. Nie wie jednak jak pogodzić swoje poukładane życie z niespodziewaną miłością oraz dzielącą ich odległością.

Amanda Prowse wykreowała bohaterkę z trudnym dzieciństwem, która jako dziecko czuła się niechciana i odtrącana. Jej marzenie o idealnych świętach było dowodem na to, jak bardzo pragnęła mieć kochającą rodzinę, a będąc matką starała się, by takie święta miał jej syn. Chociaż życie jej nie rozpieszczało, poznała w końcu ludzi, którzy otoczyli ją opieką i miłością, a stając się kierowniczką cukierni mogła pozwolić sobie na godne życie. Autorka miała ciekawy pomysł, by uzmysłowić odbiorcom to, że niespełnione pragnienia z dzieciństwa ciągną się za nami...

Megan była małą dziewczynką tułała się po rodzinach zastępczych od dziecka nigdy nie zaznała miłości,ciepła rodzinnego nie miała prawdziwych,pięknych Świąt Bożego Narodzenia.Gdzie nie było zielonej,pachnącej choinki.Kobieta chciała swojemu narodzonemu synkowi Lucasowi dać to czego nie otrzymała idealną,baśniową gwiazdkę,pachnącą piernikami i wybrzmiewającymi pięknymi kolędami by te święta były radosne,cudowne w domowym zaciszu przy cieple kominka.
Megan miała męża,ale zmarł musiała sama wychować swojego syna,zająć się nim.Następnie musi w pilnej sprawie wyjechać do Londynu i tam poznaje mężczyznę Eda architekta.Między dwojgiem rodzi się głębsze uczucie.
Historia mądra,życiowa i urzekająca urzekła mnie,to opowieść ciepła,porywająca,piękna z przyjemnością przeczytałam bardzo porusza,wzrusza za serce.

Uwielbiam takie książki ... ten niezwykły przedświąteczny klimat, sypiący szaleńczo śnieg, najbliżsi przyjaciele i zaskakujący, nieplanowany romans. Lata lecą jak szalone, a ja każdego roku tęsknię do świąt z dzieciństwa. Chociaż pozwalałam się oszukiwać czekając na pierwszą gwiazdkę siedząc w oknie aż Mikołaj przywiezie prezenty to był to najpiękniejszy czas. Śnieg sypał, choinka się świeciła, rodzina była blisko siebie...czuć było tę miłość i rodzinne ciepło.
A wracając do książki, bo to przecież najważniejsze :). To magiczna historia Meg, dziewczyny samotnie wychowującej synka, Lucasa. Od dziecka życie rodzinne praktycznie dla niej nie istniało ... najpierw była przerzucana między rodzinami zastępczymi i biologiczna matka która kompletnie nie chciała i nie potrafiła nią być, potem przypadkowa wiadomość o zdradzie jej mężczyzny, a potem jego śmierć... . Szczęście w nieszczęściu, że Meg ma blisko siebie ludzi, którzy ją kochają i wspierają. Pewnego dnia wyjeżdża służbowo do Nowego...

lacerta | 2018-01-16
Przeczytana: 15 stycznia 2018

"Świąteczne marzenie" to zwykłe romansidło - magii i spokoju nie ma tu co szukać. Mamy za to "rozmemłanych" i irytujących bohaterów, których nastroje zmieniają się co sekundę, ale nie ma co oczekiwać, że jakieś emocje zostaną przekazane czytelnikowi. Historia jest naiwna, do bólu przewidywalna i mało realna. Uczucia między bohaterami rozwijają się w mgnieniu oka, przez co aż dziwią.
Nie znalazłam w tej książce niczego interesującego i ledwo udało mi się ją zmęczyć.

Magda | 2018-01-28

Amanda Prowse, jak nikt inny potrafi przelewać na papier magiczne historie z morałem w tle od których, aż trudno się oderwać. Świąteczne marzenie to słodka opowieść osadzona w bożonarodzeniowym klimacie. Z pozoru prosta historia ze strony na stronę przyprawiona zostaje nutką goryczy. W trakcie lektury Świątecznego marzenia miałam okazje kolejny raz przenieść się do piekarni Pru Plum. Główną bohaterką najnowszej powieści Amandy Prowse jest Megan Hope. Autorka postanowiła pokazać tę postać w nieco nowej odsłonie. Zdradzona narzeczona Billa powoli stanęła na nogi po tragicznej śmierci ukochanego. W życiu brakuje jej tylko prawdziwej miłości. Jej życie wywraca się do góry nogami w trakcie niespodziewanego wyjazdu do Nowego Jorku. Dzięki biznesowej podróży Megan ma okazję poznać tajemniczego architekta w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Wydaje się Wam, że to kolejne love story z happy endem? Nic bardziej mylnego....

"Niewiele jest par, które potrafią...

WielkiBuk | 2017-12-13
Przeczytana: grudzień 2017

„Świąteczne marzenie” to perfekcyjna lektura na ten około świąteczny, grudniowo-zimowy czas. Kiedy z każdej strony jesteśmy bombardowani kolejnym gadżetem, który „musimy mieć!”, kolejnym bibelotem, który „odmieni nasze życie w te Święta!”, kiedy George Michael torturuje nas po raz tysięczny „minionymi Świętami” i swoim złamanym sercem w sercu zaśnieżonego Aspen, Amanda Prowse namawia, by zatrzymać się na chwilkę, rozejrzeć dookoła i przypomnieć sobie, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi. Pokazuje, że ten świąteczny czas bywa naprawdę magiczny, ale tę magię dostrzeżemy jedynie wtedy, gdy spadną nam klapki z oczu, gdy zbliżymy się do naszych rodzin, kiedy uwierzymy, że marzenia czasami mogą się spełnić.

W zeszłym roku polecałam Wam „Świąteczną kafejkę”, a w tym roku powtórzę, że po „Świąteczne marzenie” powinni sięgnąć wszyscy czytelnicy spragnieni uroczych, pełnych nadziei współczesnych opowieści obyczajowych wypełnionych po brzegi bożonarodzeniową atmosferą, przedświątecznym...

Anne_Joy | 2018-03-19
Przeczytana: 19 marca 2018

Bardzo przyjemna, lekka lektura w sam raz na zimę:) Poznajemy Megan, samotną matkę 4-letniego Lucasa. Megan nie miała w życiu łatwo. Teraz marzy o tym, by jej synek miał takie święta, jakich ona nigdy nie miała. Chciałaby także znaleźć dla siebie mężczyznę, który kochałby ją taką, jaka jest. Okazja nadarza się podczas służbowego wyjazdu do Nowego Jorku, kiedy to Megan poznaje architekta Edda. Ich znajomość nie będzie jednak przebiegała bez komplikacji. Warto się przekonać, jak potoczy się ta historia, zwłaszcza, że nie wszystko w niej będzie takie oczywiste. To ciepła, ujmująca, wzruszająca opowieść o tym, że warto wierzyć w dobry los i w dobrych ludzi, na których zawsze można liczyć. Główną bohaterkę bardzo polubiłam, z chęcią śledziłam jej historię, a nawet zwiedziłam kawałek Nowego Jorku w zimowej scenerii. Szczerze polecam przeczytać:)

Moja ocena: 5/6 lub 7/10

Amanda Prowse to angielska autorka poczytnych powieści obyczajowych. Świetnie odnajduje się w nastrojowych i ciepłych opowieściach świątecznych, ale potrafi być również dobrym psychologiem i w emocjonalny sposób przekazywać treści trudne i bolesne dla bohaterów.

"Świąteczne marzenie" to klimatyczna opowieść z Bożym Narodzeniem w tle, która wspaniale wpisuje się w obecny czas. To także ponowne spotkanie z bohaterami książki "Szczypta miłości", tyle, że tym razem autorka skupiła się na osobie Meg Hope, która nadal mieszka nad ekskluzywną piekarnio - cukiernią "Mayfair" w Londynie, pracuje dla Plum Patisserie i wychowuje swojego uroczego synka Lukasa. Czuwanie nad nowo otwieranymi lokalami należy do jej obowiązków, podobnie jak rozwiązywanie trudności organizacyjnych. Na krótko przed Bożym Narodzeniem dziewczyna musi udać się do Nowego Jorku, gdzie piętrzące się kłopoty mogą uniemożliwić otwarcie cukierni na czas. Na Manhattanie poznaje Eda - intrygującego architekta, który wydaje w...

Gąska | 2017-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2017

Takie zimowe powieści są jak balsam dla mojej duszy. Jestem niepoprawną romantyczką z wrażliwą naturą i głową pełną marzeń. Która z nas nie chciałaby przeżyć gwałtownego romansu z przystojnym amerykanem, który dosłownie padnie nam do stóp, zakocha się w nas od pierwszego wejrzenia oraz zapewni rozrywkę na każdą minutę naszego pobytu w interesach w obcym kraju?

Meg wychowała się w rodzinie zastępczej. Zawsze marzyła o tym, by przeżyć Boże Narodzenie w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Mimo tego, że sama przez całe dzieciństwo tego nie doświadczyła, chciałaby zapewnić swemu synowi idealną Gwiazdkę. Na kilka dni przed świętami musi wyjechać do Nowego Jorku, by dopilnować otwarcia nowej cukierni. Tam poznaje Edda – przystojnego architekta, który kradnie jej serce. Czy ich miłość, którą dzieli cały ocean, przetrwa?

Bohaterowie, to para przesympatycznych ludzi. Edd, rozbraja uśmiechem. Ma rude włosy, piegi i niebieskie oczy. Zastanawiam się, czy autorka tworząc jego postać, inspirowała...

Tirindeth | 2017-12-24
Na półkach: Papierowe, Przeczytane

Czasami zdarza mi się kupić książkę pod wpływem impulsu. Decyduje o tym albo znane nazwisko autora albo piękna oprawa. Czasem jednak jest to przeczucie. Tak było właśnie tym razem. Kiedy zobaczyłam zapowiedź Świątecznego marzenia, wiedziałam, że muszę zdobyć ten tytuł, że to będzie dla mnie lektura idealna. I wiecie co? Zgadłam!

Meg mieszka w Londynie ze swoim czteroletnim synkiem i pracuje dla znanej firmy cukierniczej. Kobieta nie miała łatwego dzieciństwa – mieszkając u różnych rodzin zastępczych, nigdy nie poczuła prawdziwego ciepła rodzinnego domu, ani tym bardziej nie miała okazji poznać magii świąt Bożego Narodzenia. Dlatego tak bardzo marzy o tym, by jej synek miał cudowną Gwiazdkę. Niespodziewanie jednak Meg musi wyjechać na kilka dni do Nowego Jorku. Ta podróż odmieni jej życie.

Nowy Jork w okresie przedświątecznym jest wyjątkowo romantycznym miastem. Nie muszę Wam chyba mówić, jak bardzo marzę o tym, by zwiedzić kiedyś to miasto właśnie w grudniu. Dzięki świetnej...