Świąteczne marzenie

Wydawnictwo Kobiece
2017-11-22
2017-11-22
Monika Wyrwas-Wiśniewska
Boże Narodzenie literatura angielska odmiana losu romans spotkanie szczęście uczucie Wigilia

Romans bożonarodzeniowy

Dla wszystkich fanów romantycznych historii i świątecznego klimatu 🌲
Jest to lekka i przyjemna lektura na wieczory pod kocykiem z herbatą w ulubionym kubku 🤎 O bolesnym wspomnieniu dzieciństwa w rozbitej rodzinie, świątecznym cudzie i przypadkowej znajomości, która może coś pozytywnego wnieść do naszej codzienności.

Meg wychowywała się w rodzinach zastępczych, wspomnienie Świąt z dzieciństwa nie należą do przyjemnych. Dlatego dla swojego synka chce zorganizować najpiękniejsze święta, które spędzą razem. Nieoczekiwany wyjazd służbowy do Nowego Jorlu i przypadkowa znajomość z przystojnym Eddem krzyżuje świąteczne plany Meg. Jak potoczy się ta znajomość i czy będzie to idealna Gwiazdka dowiecie się z książki 😉

Dla wszystkich fanów romantycznych historii i świątecznego klimatu 🌲

Meg wychowywała się w rodzinach zastępczych, wspomnienie...

Książka, która poruszyła mnie dogłębnie. Jest to historia bardzo rodzinna. Niekiedy jest tak, że możemy nie dogadywać się z kimś bliskim, wtedy obrażamy się, kłócimy, nie rozmawiamy, ale przychodzi taki czas, że godzimy się szczególnie w świąteczne dni, które na tym polegają. Główna bohaterka przedstawiona w książce niestety nie miała tak łatwo. Nie miała tych ciepłych świąt ze swoją mamą, a tułała się po rodzinach zastępczych. Ta historia daje nam trochę do namysłu i porusza.

Megan w dzieciństwie nie miała prawdziwych świąt zawsze przebywała w rodzinie zastępczej. Teraz po tyłu latach chce dać wszystko co najlepsze swojemu małemu synkowi, który ma tylko ją ponieważ jego ojciec zginął. Miłość, którą mu daje jest bezgraniczna i pomaga jej utrzymać się nawet w tych najtrudniejszych chwilach. Kiedy dostaje prośbę o wyjazd do Nowego Jorku zgadza się, ale ma wyrzuty sumienia, że zostawia małego Lucasa. Nie wie jednak, że ten wyjazd może odmienić jej życie kiedy poznaje Edda przystojnego architekta, który ma z nią współpracować. Jak potoczy się ich znajomość?

Zostając w świątecznym klimacie, postanowiłam sięgnąć po opowieść osadzoną w tym klimacie, którą znalazłam w czeluściach mojego czytnika. Poszukiwałam czegoś lekkiego i przyjemnego i wybór padł na "Świąteczne marzenie" które przyciągało mnie nie tylko opisem, ale i klimatyczną okładką.

W tej książce jest wszystko to, czego szukam w książkach świątecznych, czyli: miłość, przyjaźń, słodycz gorącej czekolady, błysk choinki, magiczne chwile i prószący w odpowiednich momentach śnieg... I nie, nie jest to ironia, lubię czasami sięgnąć po książkę, która zaleje mnie tym lukrem i oprószy słodkimi śnieżynkami, niczego nie żądając w zamian.
Odpoczęłam przy tej historii, i nic więcej od niej nie wymagam.

Autorka ciekawie skonstruowała fabułę, ciekawie pokazała klimat zatłoczonego i wiecznie zabieganego Manhattanu i kontrastującego z nim spokojnym wręcz sennym Londynem.
Oczywiście w tej historii nie brakuje smutnej, łapiącej za serce przeszłości głównych bohaterów, ludzi, którzy wyciągnęli pomocną dłoń w odpowiednim czasie, miłosnych zawirowań, tajemnic i niedomówień...ale za to właśnie kocham świąteczne książki, mimo że są one tak bardzo schematyczne i przewidywalne... na koniec i tak się ta łezka w oku pojawi.
Bohaterowie są fajnie poprowadzeni, są barwni i różni, nie ma tu nikogo zbędnego, każdy wiele wnosi do tej historii.
Akcja toczy się dość szybko, bo i sporo się tu dzieje, pojawia się nawet kilka nagłych zwrotów akcji.
Książkę dzięki emocjom, które targają czytelnikiem niemal od początku, czyta się w ekspresowym tempie, nie che się odłożyć na bok bez poznania zakończenia, mimo że ma się świadomość jak ta historia się skończy :)
Napisana ładnym językiem, bez wulgaryzmu i przekleństw idealna lektura na ten ciągle trwający magiczny czas.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak Miła, relaksująca i niezwykle ciepła opowieść o miłości i przyjaźni osadzona w świątecznym klimacie.

Książka taka o, na świąteczny czas. Napisana łatwym językiem, szybko się czyta, ale.. jakoś mnie nie porwała. ;) Bardzo podobał mi się za to opis uczuć Meg do synka, czułam, jakby były prawdziwe, za co plus.

Moja pierwsza książka Amandy Prowse, no cóż spróbuję z jeszcze jedną.

Moja pierwsza książka Amandy Prowse, no cóż spróbuję z jeszcze jedną.

Po opisie spodziewałam się czegoś nieco lepszego. Bardzo ciężko się czytało, co chwilę miałam ochotę odłożyć ją na bok. Bohaterowie nijacy i jak dla mnie irytujący.

Przeczytana w sam raz na Święta.
Jak co roku przeglądam swoją biblioteczkę w poszukiwaniu książki o świątecznej tematyce.
Tym razem znalazłam "Świąteczne marzenie" Amandy Prowse.

Meg to samotna matka, która pracuje w londyńskiej cukierni, która ma sieć takich lokali na całym świecie. Tuż przed Świętami sprawy służbowe zmuszają ją do lotu do Nowego Jorku. Tam poznaje przystojnego Amerykanina o irlandzkich korzeniach. Czy to będzie ten jedyny? Czy on nie ma żadnych wad? Wydaje się, że nie, ale coś ten Edd jest zbyt idealny, by to była prawda...

To bardzo lekka i przyjemna powieść. Pierwszy raz spotkałam się z twórczością Amandy Prowse.
Nie jest to jakaś ambitna pisarka, raczej stawia na łatwe i przewidywalne romansidła, zbyt naiwne jak na mój gust.
Ale Święta czynią nas nieco infantylnymi, więc niech tam.
Przeczytałam, poprawiłam sobie nastrój i tak ma być.
Nowy Jork jak zawsze magiczny, a już szczególnie w czasie Świąt.

Przeczytana w sam raz na Święta.
Tym razem znalazłam "Świąteczne marzenie" Amandy Prowse.

Przyjemna, choć zakończyła się w głupim momencie. Nie tego się spodziewałam. Fajne opisy Nowego Jorku, ciasteczek i kawy. To na plus.

Historia kobiety, której pragnieniem - lub może tytułowym marzeniem - jest zorganizowanie prawdziwych świąt. Świąt z choinką, światełkami, ozdobami, prezentami oraz poczuciem bezpieczeństwa i miłości.

Jej dzieciństwo (i ogólnie dotychczasowe życie) nie pozostawiło wiele radosnych wspomnień, więc Meg zrobi wszystko, żeby dzieciństwo jej syna było lepsze. Ale co zrobić, kiedy pojawią się okazja wyjechania do Nowego Jorku na kilka dni oraz... mężczyzna?

Powiem szczerze, że w pewnym momencie zaczęła mnie irytować naiwność głównej bohaterki i jej wiara oraz nadzieja w innych ludzi... Ale czego się spodziewać po świątecznej powieści? Bardzo duży plus za wszechobecne wypieki i najlepszego przyjaciela Meg (można było zgłodnieć i się uśmiać). Ogólnie bardzo przyjemnie i dość szybko się czytało, polecam na chłodny wieczór pod kocykiem z herbatką i piękną zapachową świecą 😊

jest to ciąg dalszy "Szczypty miłości" ..

jest to ciąg dalszy "Szczypty miłości" ..

• Świąteczne
  • 2017