Zakochaj się, Julio

Wydawnictwo: Czwarta Strona
LucySo

Natalia Sońska zabierze nas do otulonych zimową scenerią Krakowa i Zakopanego. Piękna, wzruszająca opowieść o miłości, dla której inspiracją była klasyczna bajka o księżniczce na ziarnku grochu… Bo prawdziwą księżniczką jest bohaterka, której szlachetne i dobre serce zwycięży nad dwulicowością i fałszem innych. Julia jest nauczycielką w jednym z krakowskich liceów. Jest młodą, ambitną...

Julia jest nauczycielką w jednym z krakowskich liceów. Jest młodą, ambitną kobietą, która ze wszystkich sił pragnie zarazić uczniów sympatią do matematyki, niestety – bezskutecznie. Mimo oporów młodzieży dotyczących samego przedmiotu, Julia ma z nimi wspaniały kontakt, potrafi trafić do nich życiowymi radami, a oni dzięki temu traktują ją jak starszą koleżankę, szanując jednocześnie jako nauczycielkę. Dziewczyna ma bowiem złote serce – jest w stanie zrobić dla swoich wychowanków wszystko, nawet narazić własną reputację!

Jakub jest deweloperem. Jego firma prężnie się rozwija, on realizuje się życiowo, ma narzeczoną, Dagmarę, która wydaje się być idealną partnerką dla niego – wysoko postawioną, z pozoru wychowaną młodą damą, której na pierwszy rzut oka nie brak dobrych manier. Jakub jednak czuje pewien niedosyt. Coś w jego życiu nie jest takie, jak być powinno, czuje pustkę i wciąż szuka życiowego spełnienia. Ma wrażenie, że wszystko w jego życiu to przyzwyczajenie.

Czy przypadkowe spotkanie tych dwojga na jednym z górskich szlaków sprawi, że ich życiowe drogi zejdą się na zawsze? Czy można odnaleźć w realnym życiu prawdziwą księżniczkę?

Morał z tej bajki może być tylko jeden – jeśli człowiek szuka szczęścia, zawsze je odnajdzie…

źródło opisu: www.czwartastrona.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Przeczytałam już kilka powieści tej autorki, ale właśnie ta najbardziej mi się spodobała.
To taka ciepła i bardzo optymistyczna historia o miłości i lojalności wobec własnych przekonań. O trudnych decyzjach które wpływają na nasze życie.
Tu nie ma miejsca na jakieś tandetne wątki miłosne i na sceny łóżkowe.
Tu miłość jest na pierwszym miejscu. Taka prawdziwa chociaż wcale nie łatwa bo na jej drodze staje zazdrość , szantaż i rożne intrygi. A także mnóstwo nieporozumień i co najważniejsze niedomówień.
Polubiłam Julie i Jakuba za ich sposób postępowania, chociaż początkowo miałam do nich kilka pretensji.
Do Jakuba, że zaangażował się w nowy związek chociaż miał już dziewczynę. Do
Julii , że chociaż przeżyła podobna sytuację bo jej narzeczony ją zdradził, też godziła się na taką sytuację....bycia tą druga.
Powieść ma również bardzo fajny watek obyczajowy związany ze szkołą. Julia jest nauczycielką matematyki i zarazem wychowawczynią w liceum a właśnie trwa gorący okres przygotowania...

GraceSuarez | 2018-03-18
Przeczytana: 18 marca 2018

‘Zakochaj się Julio’ to pełna ciepła opowieść o nieco zagubionej, ale bardzo ambitnej młodej nauczycielce. Jest to przyjemna książka, w sam raz na zimowe wieczory (ja niestety z braku czasu czytałam ją od grudnia) na dodatek autorka posługuje się pięknym językiem dzięki któremu odbiór tej książki jest jeszcze przyjemniejszy. Ponadto powieść zawiera w sobie magiczny klimat, który łatwo udzieli się niejednej czytelniczce. Momentami historia może wydawać się lekko naiwna i przewidywalna, ale mimo to zachęcam do przeczytania, gdyż pełna uroku fabuła wynagrodzi wszelkie inne braki:)

Gosia | 2018-01-11
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 11 stycznia 2018

Nauczycielka Julia po nieudanym związku całkowicie poświęca się swoim wychowankom. Gdy wyjeżdża z nimi w góry przypadkowo na stoku wpada na Jakuba i tak jej myśli krążą wokół niego. Jakub jest cenionym deweloperem i ma dziewczynę. Następny przypadek sprawia, że Julia trafia jako korepetytorka do jego siostry. Oboje coraz częściej mają okazję się spotkać, lecz na ich drodze staje przeszkoda.
Czy Julia i Jakub będą ze sobą i jak potoczy się ich znajomość?
Książka wciągnęła mnie od początku do końca, polecam!

Biblioteczka Rudej | 2017-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2017

Pani Natalia kolejny raz udowadania,że jej książki są miłe i lekkie w odbiorze i być może nie jest to wielka literatura to czas spędzony z książką jest bardzo miły i ciepło się robi w serduchu:)
Nie ma już takich ludzi jak Julia,główna bohaterka...ciepła,otwarta i przede wszystkim szczera,a kłamstwo nawet to w imię wyższy celów odbija się jej czkawką.
Dzięki autorce poczułam się jak w baśni,gdzie zawsze zwycięża dobro. Każdy z nas ma w sobie coś z dziecka i ja osobiście chcę jeszcze wiecej takich powrotów

andzia12 | 2018-01-13
Przeczytana: 10 stycznia 2018

Ciepła i magiczna historia, która przenosi nas do pięknych Tatr w zimowej aurze.

Główna bohaterka, Julia, oddana nauczycielka, postanawia dać życiu szansę i kogoś pokochać. Choć nieporozumienia, czyjeś chore intrygi i zazdrości, ktoś między nimi, burzy wszystko. Choć czasami szczerości prawda jest najlepszym rozwiązaniem. Jak i odwaga na zdecydowany krok.

"Zakochaj się, Julio" jest idealną książką, aby zrelaksować się.

Gola | 2018-09-25
Przeczytana: 13 września 2018

Spodobały mi się książki tej autorki. Ta pozycja jest druga. Lubię takie utwory, idealne na wakacje. Czytało się szybko. Owszem można powiedzieć, że przewidywalne i sceneria ta sama to naprawdę bardzo miło spędzony czas. Z czystym sumieniem polecam.

Julia to młoda nauczycielka uczy w jednym Krakowskich liceum swoich uczniów jest ładną, ambitną kobietą po przejściach, po nieudanym związku.
Uczniowie ją darzą bardzo szacunkiem, poważaniem w szkole, Julia daje dobre, mądre rady swoim wychowanków, a oni są bardzo wdzięczni swojej najlepszej nauczycielce.
Gdy wyjeżdżają wychowankowie z Julią na ferie zimowe do pięknych gór do Zakopanego do bajecznej, pięknej zimowej scenerii na stok narciarski.
Wpada na stoku narciarskim na przystojnego, uroczego mężczyznę ma na imię Jakub jest deweloperem w firmie, pracuje zawodowo ma partnerkę wymarzoną, narzeczoną Dagmarę, wysoko postawioną, ułożoną, piękną, mądrą kobietę, damę, jednak czuje jakiś niedosyt, pustkę.
Chce znaleźć księżniczkę, miłość swego życia poznać, czegoś innego zaznać.
Coraz częściej spotyka się z Julią, rozmawiają razem, spędzają cudowny czas wspólnie czują coś więcej do siebie. Zakochują się w sobie.....czuje Jakub, że ona jest tą prawdziwą jego księżniczką, a ona jego...

Kolejna książka ze stosu - uwielbiam i na zawsze pozostanie w mojej pamięci ♥️. Autorka poraz kolejny sprawiła, że zmiękłam i pochłonął mnie całkowicie opisywany klimat jak i cała historia. Mnóstwo śniegu, majestatyczne widoki gór i najszczersza na świecie miłość. Marzę o zimowym wyjeździe w góry...wycieczkach w góry, wariactwach w śniegu, pysznym jedzeniu, czystym powietrzu i zawierających dech widokach ♥️. Wracając jednak do książki...Julia to wyjątkowa, młoda kobieta. Jest nauczycielką matematyki z prawdziwym powołaniem, a ponadto bardzo dobrym człowiekiem. Jednak pomimo zdecydowanych niechęci do niektórych zachowań sama popełnia błędy, które sprawiają że szczęście wymyka się z jej rąk. Szkolna wycieczka do zakopanego przed maturą sprawia, że wszystko się zmienia. Okazuje się, że Julia ma nie planowanego adoratora. Ponadto dwóch wychowanków wpada w poważne kłopoty ryzykując swój byt na egzaminie maturalnym....a sama Julia wpada na stoku na pewnego mężczyznę, który roznieca...

sabi | 2017-11-14

Natalia Sońska i tym razem nie zawiodła, napisała fajną, ciepłą i miłą w odbiorze opowieść o życiu, zaufaniu do drugiego człowieka, decyzjach jakie podejmujemy i ich wpływie na nasze życie. Być może, nie jest to jak to mówią literatura przez duże L jednak czas z nią spędzony to czas nie stracony, tylko mile wspominany i niejednokrotnie z sentymentem wracamy do historii Julki i Jakuba. Polecam bo wart.

Monika | 2018-08-07
Przeczytana: styczeń 2018

Lekka, miła i przyjemna - tak w wielkim skrócie można opisać tą pozycję. Książkę czyta się bardzo szybko. Prosta, dość przewidywalna fabuła tym razem działa na korzyść książki, która jak dla mnie stanowi takie miłe "czytadełko" nie zmuszające do głębokich refleksji i trudnych dylematów moralnych. Jeżeli potraktujemy ją właśnie w taki sposób z pewnością umili nam letni wieczór i sanie się miłą odskocznią od rzeczywistości.