Córka doskonała

Perfect daughter
literatura obyczajowa, romans
Anna Sauvignon
Anna Sauvignon kobieta Amanda Prowse

Nie łatwo być córką, ciężko być matką, trudno oderwać się od przeszłości.. Wzruszająca opowieść jak wszystko może się ułożyć, jeśli ma się koło siebie wsparcie ukochanych i umie dojrzeć to, co tak naprawdę się liczy.

Jak dla mnie bardzo dobra, wzruszająca powieść. Przyjemnie się czytało, porusza niezwykle ważny temat ambicji rodziców względem przyszłości dzieci oraz trudnych relacji matki i córki. Jest dość prosto napisana, ale warto przeczytać.

Wzruszająca powieść o spełnianiu marzeń, czym jest szczęście, czy majątek jest tym co czyni nas bogatymi. To książka pokazująca też wpisywanie marzeń rodzica w przyszłość dziecka, bo przecież dorośli wiedzą lepiej. Ale też jest o tym kim jest prawdziwy rodzic.

Powieść bardzo dobrze się czytało. Prosto napisana, bez polotu natomiast przy takim temacie, jaki autorka przedstawiła jakakolwiek górnolotność byłaby zbędna.
Autorka skupia się na temacie, jakim jest wczesna ciąża u nastolatek. Najpierw główna bohaterka Jacks zachodzi bardzo wcześnie w ciążę i musi zmierzyć się z samotnym wychowywaniem dziecka ponieważ jej ukochany znika....

Niestety nie do końca przemówiła do mnie ta książka. Zaczynając czytać już byłam w stanie odgadnąć jak potoczą się losy bohaterki i zakończenie też dosyć oczywiste. Dodatkowo męczące było ciągłe niezadowolenie Jacks z życia i pogoń za przeszłością i niespełnionymi marzeniami. Książka zdecydowanie dla tych, którzy lubią się dobijać szarą codziennością.

Przyjemna lektura z bardzo pozytywnym przesłaniem. Jednocześnie podejmująca ważny temat, jakim jest pragnienie, aby dzieci zrealizowały niespełnione marzenia rodziców. Książka również wzrusza i ukazuje czym jest prawdziwa miłość. Polecam.

Świetna książka. Polecam dla kobiet,mam i córek.

Co do tej pozycji miałam mieszane uczucia. Jeśli chodzi o ogólne wrazenia, to pierwsza połowa książki była trochę nudna, nie wiedziałam czy doczytam ją do końca. Ale brnęłam dalej i dalej i..... nie żałuję, od połowy akcja rozkręciła się tak, że na końcu żałowałam, że historia tak szybko się skończyła.
Według mnie to bardzo "głęboka" powieść, z przesłaniem. O marzeniach, o...

Historia kołem się toczy - można by tak powiedzieć, po przeczytaniu tej książki. Bardzo życiowa, prawdziwa i wzruszająca opowieść kobiety, która swoją rodzinę postawiła na pierwszym miejscu w życiu i chciałaby dla niej wszystkiego co najlepsze ale nie zawsze los nam sprzyja i niekiedy płata figla. Polecam!

Książka, która w doskonały sposób pokazuje, czym są marzenia.
Uwypukla plusy i minusy związane z gonitwą w ich stronę.
Zestawia "za" i "przeciw", które w podróży za nimi, wciąż ze sobą konkurują.
Podpowiada, gdzie można odszukać złoty środek w dążeniu do celu, jakim są.

Uwielbiam książki, które w lekki sposób zmuszają do refleksji.
Uwielbiam książki, które pozostają...

• 2018
  • Chcę w prezencie