Jutro będziemy szczęśliwi

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
świąteczna, zimowa
Anna Dąbrowska

Życie pisze własne scenariusze Trzy lata – już tyle czasu Zuza próbuje poskładać swoje życie od nowa, ale w tej skomplikowanej układance wciąż brakuje najważniejszego elementu – jej wielkiej miłości. Adam zniknął bez słowa pożegnania, zostawiając ją samą, ze złamanym sercem. Kiedy Zuza postanawia zmienić swoje życie, zjawia się Adam. Czy dziewczyna będzie w stanie spojrzeć w oczy ukochanego,...

Życie pisze własne scenariusze

Kiedy Zuza postanawia zmienić swoje życie, zjawia się Adam. Czy dziewczyna będzie w stanie spojrzeć w oczy ukochanego, który tak boleśnie ją zranił? Czy tajemnica, którą skrywa Adam, stanie się przeszkodą w drodze do miłości?

Jutro będziemy szczęśliwi to książka, która rozgrzeje cię jak ciepła herbata z miodem, cytryną… i gwiazdką anyżu.

źródło opisu: opis od wydawcy

źródło okładki: Wydawnictwo Zysk I S-ka

Gosia | 2018-01-20
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 20 stycznia 2018

Zuza i Adam, zakochani młodzi ludzie mieszkający w małym miasteczku. Pewnego dnia Adam znika z życia Zuzy i nie daje żadnych znaków życia. W tym czasie Zuza próbuje układać sobie życie na nowo, spotyka się niezobowiązująco z Marcinem, tęskni i nadal kocha Adama.
Po trzech latach Adam wraca, czy jeszcze będą mieli szansę na udany związek? Czy uda się dojść do porozumienia?
Bardzo dobrze czytało się tą książkę, polecam innym.

Monka | 2017-09-30
Przeczytana: 18 września 2017

Bardzo zaintrygował mnie tytuł tej powieści. "Jutro będziemy szczęśliwi" to przecież swoista deklaracja wiary w siłę miłości, pogody ducha i marzeń. Wszyscy chcemy być kochani i mieć przy sobie osobę, która w pełni nas rozumie. Wszyscy pragniemy spełnienia naszych nawet najskrytszych marzeń. To właśnie w tym upatrujemy pełnię szczęścia. Z dużym entuzjazmem zabrałam się zatem do lektury. Jestem jednak odrobinę rozczarowana tą książką. Zapowiadała się naprawdę ciekawie. Myślałam, że to będzie bardzo klimatyczna historia. Miłość, przyjaźń, niebanalne perypetie, ciepło bijące od kominka, śnieg za oknem, zapach cynamonu, goździków i świeżo upieczonego ciasta. Od pierwszych zdań biło jakieś takie niepowtarzalne ciepło i magia. Niestety to pierwsze wrażenie ulotniło się bardzo szybo. "Jutro będziemy szczęśliwi" to romans, który raczej nie porusza czytelnika i nie zostaje na długo w jego pamięci. To trochę taka historia jakich wiele, momentami zbyt przesłodzona i przekombinowana. Za szybko...

katala | 2018-05-14
Przeczytana: 14 maja 2018

Ja chyba jednak nadal mam problem z polską literaturą. I ile jeszcze z początku wydawało mi się, że trafiłam na coś interesującego, co czyta się bardzo dobrze, płynnie (to fakt, tak jest), o tyle im dalej w książkę tym było bardziej sztampowo, bardziej przewidywalnie, mniej zajmująco. Denerwowało mnie przeciąganie scen. Jak choćby moment kiedy głównej bohaterce matka podaje coś do picia. Szybka scena, bo fabuła tego wymaga, została przeciągnięta rozmiarem i wyglądem szklanki w jakiej podany był zimny napój. Wydłużało to dla mnie i przeciągało książkę.
A szkoda.
Bo sam pomysł jest bardzo przyjemny. I tak sobie myślę, że gdyby nie polukrowanie i bohaterów, i ich rodziców i całego świata Uroczego, to można byłoby przeczytać dobrą opowieść, w którym nie ma tylko złych i bardzo dobrych. Zbyt wyraźna, zbyt jednostronna. A Zuza jest ideałem. I Adam pewnie później już też.
Zabrakło mi realizmu, a sam wygląd paskudnego mieszkania jakie wynajmowała Zuza tego nie zrekompensował.
Choć...

mania_kch | 2017-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2017

Czuje ogromny niedosyt.
Zaczęło się rewelacyjnie, intrygująco i tajemniczo. Zapowiadało się na coś więcej jak sam romans. Niestety im dalej tym zachwyt malał. To kto, co i w jakim celu szybko zostaje odkryte, szybko znika otoczka tajemniczości a wszystko zaczyna kręcić się wokół zranionych uczuć. Zakończenie też nie zachwyca, takie iście bajkowe, mocno przesłodzone.

Pokrecona | 2017-09-24
Przeczytana: 22 września 2017

Mijają trzy lata od momentu, gdy Zuza została sama, ze złamanym sercem, zostawiona bez słowa pożegnania przez swoją jedyną i największą miłość — Adama.
Wieś, gdzie mieszka nasza bohaterka, leży na zachodzie Polski i została nazwana przez Zuzę ''Urokliwe".
O wielkiej miłości Adama i Zuzy dowiadujemy się ze wspomnień, które są pisane inną czcionką. Byli dla siebie wszystkim i spędzali ze sobą każdą wolną chwilę.
Gdy nasza bohaterka pogodziła się ze swoim losem i tęsknotą, zamierzając rozpocząć nowe życie w Szczecinie, zjawia się On.
Co takiego się stało, że Adam zniknął bez słowa? Czy będą jeszcze razem szczęśliwi? Czy warto dawać kolejną szansę komuś, kto bez słowa znika, łamiąc innym serce?
Akcja książki dzieje się od 30 listopada do 30 grudnia, czyli raczej zimowe i świąteczne klimaty. To nic, że aktualnie mamy jesień, w niczym to nie przeszkadza. Zapachy, które wylatują z kart tej powieści, sprawiają, że chce się ją po prostu czytać. Anyż, wanilia, imbir, zapach pierników,...

halmanowa | 2017-10-11
Przeczytana: 09 października 2017

Kiedy sięgam po książki Anny Dąbrowskiej, wiem, że niczego nie mogę być pewna. Autorka, choć tworzy historie z pogranicza obyczaju i romansu, potrafi mocno zaskakiwać czytelnika. Czasem fundując mu szokujące zakończenie, innym razem odpowiednio manewrując fabułą, od czasu do czasu wykonując gwałtowne zwroty. Przekonana jestem tylko co do jednego - każda z tych powieści budzi wiele emocji, czy to pozytywnych, czy negatywnych. Jak ma się sprawa z "Jutro będziemy szczęśliwi"? Czy ta książka również mnie poruszyła, a może przeszłam obok niej całkiem obojętnie?

Zuzannę i Adama łączyło wielkie, głębokie uczucie, które zdawało się pokonać każdą przeszkodę. Tych dwoje było ze sobą bardzo szczęśliwych. Do czasu, aż pewnego dnia chłopak zniknął bez słowa wyjaśnienia, bez pożegnania. Po trzech długich, pełnych żalu, goryczy i tęsknoty latach bohaterka postanawia ułożyć sobie życie na nowo. Wtedy właśnie, tuż przed świętami, do miasteczka wraca Adam, a w jego planach to właśnie Zuza zajmuje...

Pośredniczka | 2017-10-09
Przeczytana: 09 października 2017

Książce Anny Dąbrowskiej można by zarzucić, że jest przewidywalna, że jest przesłodzona i sztampowa, ale ja absolutnie się z tym nie zgadzam. To opowieść o wielkiej miłości i zaufaniu, którego często brakuje w związkach. To historia walki z własnymi słabościami i z przeciwnościami losu. To piękna i wzruszająca powieść o tym, że czasami trzeba schować dumę do kieszeni i zaufać drugiej osobie, by odnaleźć szczęście.
caCała recenzja na http://www.posredniczka-ksiazek.pl/2017/10/anna-dabrowska-jutro-bedziemy-szczesliwi.html

Muminka | 2018-05-08
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 07 maja 2018

Lubię optymistyczne powieści Ani Dąbrowskiej, bo potrafi pokrzepić czytelika. Wiosną szczególnie cenię takie ksiazki, w których triumfuje miłość, choćby nawet reguły prawdopodobieństwa nieco nagięto.
Bohaterami są Zuza i Adam. W małym miasteczku cztery lata temu byli najszczęśliwsi na świecie ciesząc się swoją pierwsza miłością. Niestety z dnia na dzień, bez pożegnania, Adam zniknął z życia Zuzy, chyba wyjechał do NIemiec.
Cierpienie było okrutne,a Zuza zakopała się na prowincji, nie mogąc zapomnieć ukochanego. Dopiero po latach ulega namowom rodziny, planuje wyjechać z Urokliwego daleko, bo aż do Szczecina i zacząć studia. Zreszta całe wścibskie miasteczko jej kibicuje. Jej przyjacielem i powiernikiem jest Marcin, który ostatnio okazuje coraz więcej zaborczości i zazdrośnie zgłasza pretensje do jej serca. Dziewczyna czuje się zagubiona, bo nie chce dawać mu fałszywych nadziei.
Wtedy w miasteczku pojawia się Adam z matką, i wiele faktów wychodzi na jaw. Jest inwalidą, przechodzi...

izabela81 | 2018-01-06
Na półkach: 2018 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 05 stycznia 2018

Zuzanna Majewska od trzech lat bezskutecznie próbuje poskładać swoje życie od nowa. Jej wielka miłość, Adam zniknął bez słowa pożegnania łamiąc jej serce. Gdy Zuzie wydaje się, że może ruszyć dalej, wtedy zjawia się On. Co takiego się stało, że Adam porzucił dziewczynę? Czy będą mogli być jeszcze szczęśliwi? Czy Adam odzyska zaufanie i uczucie Zuzy?

"Życie nie polega na cofaniu się, tylko na zawracaniu i wybraniu odpowiedniej drogi, gdy ścieżki prowadzą donikąd."

Autorka wiarygodnie oddała wszystkie uczucia i emocje, jakie udzielają się bohaterom. Tęsknota, żal, niepewność, zagubienie, nadzieja - towarzyszymy im w ich rozterkach i decyzjach. Pisarka postawiła na dwutorową narrację, gdzie wszystkie wydarzenia pozwoliła nam obserwować z perspektywy Zuzanny i Adama. Dzięki temu możemy w pełni zrozumieć ich postępowanie oraz poznać co wydarzyło się w przeszłości.

"Czasem lepiej nie wiedzieć, jak brzmi prawda."

Autorka nie stroni od trudnych i ważnych tematów, jak chociażby...

Grazia_czytaninka_ | 2017-10-01
Przeczytana: 01 października 2017

W życiu niczego nie powinniśmy być pewni w 100 %. Doskonale przekonała się o tym nasza bohaterka Zuza. Wiodła normalne życie, była szczęśliwa u boku swego ukochanego Adama, aż ten pewnego dnia zniknął z jej życia bez słowa wyjaśnienia. Zniknął na całe trzy lata, po czym postanowił wrócić. Co takiego spowodowało, iż nie miał odwagi wyjaśnić dlaczego zniknął na tak długo? Czy stara miłość odrodzi się od nowa? Czy nasza Zuza da drugą szansę Adamowi?

Zuza to niezwykle sympatyczna osoba, aczkolwiek czasem zbyt uparta. Kiedy jej ukochany wyjechał, wegetowała, nie miała na nic chęci, a jej serce rozpadło się na milion drobnych kawałeczków. Próbowała ułożyć życie od nowa, jednak w jej głowie wciąż siedział on - Adam. Dlatego kiedy on wraca, ona postanawia wyjechać. Ale czy można uciekać przed miłością?

Anna Dąbrowska po raz kolejny skradła moje serce swoją powieścią. Udowadnia, że z każdą kolejną powieścią, jej warsztat pisarski jest coraz lepszy. Powieści, które pisze chwytają...