Serce z piernika

Cykl: Miasteczko (tom 1)
Wydawnictwo: Znak
literatura polska
Ag2S

Zatrzymaj się i rozejrzyj dookoła. Czasami tyle wystarczy, by w twoim życiu zaczęły się dziać cuda. Nowa, magiczna powieść autorki "Anioła do wynajęcia" Klementyna – mistrzyni pachnących pierników – całe życie spędziła na walizkach. W najbardziej niespodziewanych momentach babcia Agata brała ją za rękę i ruszały w nieznane. Dziś w oczach maleńkiej córeczki Dobrochny bohaterka dostrzega...

Nowa, magiczna powieść autorki "Anioła do wynajęcia"

Dziś w oczach maleńkiej córeczki Dobrochny bohaterka dostrzega własną dawną niepewność i strach na widok babki szykującej się do drogi. Klementyna już wie, że przyszedł czas, by zmienić swoje życie i zacząć spełniać najskrytsze pragnienia.

Ale co ma z tym wspólnego lukrowana piętrowa kamieniczka jak ze snu?

"Serce z piernika" przeniesie cię w świat, w którym najważniejsza jest siła marzeń, a cuda – duże i małe – zdarzają się wtedy, kiedy najbardziej ich potrzebujesz.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Nina | 2018-08-10
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 10 sierpnia 2018

Jakież to było naiwne, jakże przesłodzone, jak przewidywalne, i jak ja tego chciałam i potrzebowałam :) Wiem czego się spodziewać po tego typu literaturze i sięgam po nią chętnie, kiedy muszę "przewietrzyć" mózg, kiedy muszę się oderwać od rzeczywistości, kiedy chcę tylko odprężającej lektury, trochę bezmyślnej ale zarazem takiej, kiedy buzia ci się uśmiecha, kiedy robi się ciepło na serduchu. Bo pomimo małej wartości literackiej, ta książka ma w sobie to, czego ja w tym momencie poszukiwałam - i dostałam. Powiem więcej, czuję niedosyt więc sięgam po część drugą :)

Sympatyczna, ciepła, wprowadza w klimat świąt, przyjemnie się czyta, ale mnie coś w niej brakowało. Bo tu w zasadzie nie ma żadnej akcji, nic ciekawego się nie dzieje.
Ciągle mamy pieczenie pierników, które miały w sobie zaklętą magię świąt i przynosiły do domów miłość i nadzieję ale nie mamy na to przykładów.
Mamy za to zlepek historii kilku różnych ludzi, które nie mają zakończenia tak jakby autorka pisała książkę na szybko a im więcej smutnych historii tym lepiej, żeby wzruszyć i wywołać refleksje nad życiem.
Do tego autorka powiela schematy z innych swoich powieści....zakładanie pensjonatu, przygarniecie nieszczęśliwego psa itp.....to już było w "Uroczysku"
To niestety nie "Anioł do wynajęcia", który przeczytałam z wielką przyjemnością i właśnie czegoś podobnego oczekiwałam po tej książce. Tu za dużo jest słodyczy a za mało normalnego życia. Można się pośmiać, można wzruszyć ale można też i nudzić, gdy przez większość powieści nic się nie dzieje.
Jak dla mnie kolejne lekkie...

Tatiasza Aleksiej | 2018-02-03

Bardzo ciepła, wzruszająca, chwilami zabawna.
Teksty małej Dobrochny - rewelacja :)
Trudne tematy, jednak trochę za słodko przedstawiane.
Bardzo świątecznie, pachnąco piernikami i innymi wypiekami.
Przyjaźń, miłość, nadzieja...

żurawie_origami | 2017-12-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 10 grudnia 2017

Zaczynam powoli wchodzić w "klimat" Świąt Bożego Narodzenia, przełożyło się to również na książki, jakie teraz wybieram do czytania. Powieść Magdaleny Kordel "Serce z piernika" pozwala czytelnikowi powolutku wczuć się w atmosferę magicznego czasu, który nadchodzi wielkimi krokami. Słowa "wczuć" i "magiczny" użyłam tutaj nie przez przypadek. Książka przepełniona jest zapachami i smakami. Główna bohaterka, Klementyna zajmuje się zawodowo pieczeniem pierniczków. W jej domu przez cało rok unosi się charakterystyczny zapach tych wypieków. Ale życie kobiety przepełnione jest nie tylko słodkościami. Musi ona mierzyć się z tajemniczą i trudną przeszłością swojej babki, która odciska na niej i jej córce piętno do dziś.
"Serce z piernika" jest pełne magii, życzliwości, dobroci i nieprzypadkowych przypadków. Czytelnik nie raz się uśmieje i nie raz wzruszy. Idealna szybka, babska powieść na zimowe, mroźne wieczory. Mi się podobało.

eduko7 | 2017-12-03
Przeczytana: 01 grudnia 2017

Grudzień zaczęłam świątecznie i piernikowo - dzięki najnowszej książce Pani Magdaleny Kordel. Ileż tu kolorów emocji! Ile ważnych (nie-)codziennych problemów! A wszystko jak zaczarowane, zamknięte na piernikowej wystawie rodzinnej piekarni. Jednocześnie tętniące życiem. Życiem ludzi, zwierząt, których drogi skrzyżowały się - zrządzeniem losu? Raczej nie. I tradycyjnie tyle przesłań, prawd zawartych w kilku słowach, czasem zdaniach:
1."mam tę opowieść (...) I odkąd tu przyjechałam, dowiaduję się o rzeczach, o których wcześniej nie wiedziałam. I postaram się, żeby moja córka była bogatsza o tę wiedzę. Bo chyba właśnie tak tworzy się pamięć pokoleń, która potem pomaga nam odnaleźć swoje miejsce na świecie."
2."Dobrze jest być dzieckiem (...) W dziecięcym świecie wszystko jest możliwe i zawsze jest miejsce na dobre zakończenia".
3. "spełnił się największy cud, jaki może się wydarzyć. Cud, który sprawili wszyscy siedzący przy stole, cud zrozumienia i miłości. Cud bycia razem"....

Ela | 2017-11-01
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 29 października 2017

Tego mi było trzeba 😊. Dobrej, pogodnej książki, z gatunku tych przywracających wiarę w ludzi. Na dodatek z ciekawą, nieprzewidywalna fabułą, zaskakującymi zwrotami akcji i zakończeniem, które pozwala żywić nadzieje na ciąg dalszy. Ale najważniejszy w tej książce był dla mnie klimat – ciepło tej opowieści wydaje się promieniować na zewnątrz i otulać czytelnika jakby mięciutką kołderką. Podczas lektury przeżywałam losy bohaterów, wraz z nimi śmiałam się i płakałam, czułam zapachy i smaki, po prostu czułam się częścią ich świata. Mimo, że książka toczy się wokół tematyki bożonarodzeniowej na jesienne szarugi także świetnie się sprawdza.

Magdalena Kordel w szczytowej formie. Zdecydowanie polecam 😊

Biblioteczka Rudej | 2017-10-21
Przeczytana: 21 października 2017

Choć do Świąt jeszcze trochę...mnie było dane poczuć je już dzisiaj,gdy za oknem biuro i mgliście,a to wszystko za sprawą najnowszej książki Pani Kordel,którą czyta się z zachłannością i wokół unoszą się zapachy ciast,pierników,kapusty i rodziny. Boże Narodzenie to magiczny czas,gdy spełniają się marzenia,a ludzie jakoś tak łagodnieją i nie patrzą na drugiego wilkiem.
Jakie będą Święta Klementyny?przeczytajcie koniecznie,polecam

andzia12 | 2017-12-24
Przeczytana: 21 grudnia 2017

Czasami magia wypieków i czasu świąt sprawia, że wszystko może się zmienić w życiu człowieka.

Warto czasami przerwać pogoń za rzeczami codziennymi, aby dostrzec, to co jest dla nas najwazniejsze. Tak jak zrobiła w swoim życiu Klementyna, Ona kochająca magię świąt i pierników, ryzykuje i zmnienia życie. I to przynosi jej zmartwienia, ale i to co najwazniejsze miłość.

Ciepła powieść, idealna na poprawe nastroju, ale i wprowadzająca w kilmat magii świąt!

Teresa | 2018-02-23

Powieść bajkowa w której czujemy magię Świąt Bożego Narodzenia.Główna bohaterka to Klementyna która samotnie wychowuje córkę Dobrusię i opiekuję się babcią która stwarza proglemy.Klementyna jest mistrzynią w pieczeniu pierników i tym się zajmuje na codzień.Postanawia przeprowadzić się do mieszkania odziedziczonego po zmarłej cioci i tu zaczyna wszystko od nowa.W nowym miejscu zyskuje przyjaciół przygarnia zwierzęta i ludzi którzy potrzebują pomocy ale również znajduje swoja miłość.Tematy poruszone w powieści to przemoc w rodzinie ,alkochlizm.To ciepła wzruszająca i pełna emocji ,miłości powieść w której zostaje ukazane prawdziwe życie i ludzie ze swoimi troskami ,słabościami i radościami Polecam.

Gosik62 | 2018-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2018

Lekkie, świąteczne, słodkie czytadło. Duch Nadchodzących Świąt, Los i Piernikowa Magia mają wielką misję do spełnienia i muszą trochę namieszać w życiu Klementyny, jaj córki Dobrochny i babki Agaty. Czy im się uda? Oczywiście!!! Przecież musi zadziałać magia Świąt!!!