Allegro - kampania grudzień kat. romans

Drogie życie

Wydawnictwo: Filia
Dear Life
Ag2S

Cztery odważne dusze, które potrzebują wsparcia, stając w obliczu wielkich wyzwań. Program Drogie Życie został stworzony, aby pomóc ludziom takim jak oni wyjść ze strefy komfortu, stawić czoła największym przeszkodom, pokonać demony i... dowieść samym sobie, że są czegoś warci. Stojąc na rozdrożu pomiędzy ciągłym pragnieniem zdobycia czegoś więcej, a całkowitym zagubieniem, zdecydowali się...

Stojąc na rozdrożu pomiędzy ciągłym pragnieniem zdobycia czegoś więcej, a całkowitym zagubieniem, zdecydowali się wziąć udział w tym projekcie. Uczestnictwo w nim zamierzają potraktować jak kolejne postanowienie noworoczne, tym większe jest ich zdziwienie, kiedy dają się porwać szalonej przygodzie, która już na zawsze zmieni ich życie.

Drogie Życie,
prosimy, bądź dla nas dobre.
Z poważaniem,
Hollyn, Jace, Daisy i Carter

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/225

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
poczytne książek: 173

Drogie Życie, prosimy, bądź dla nas dobre

Hollyn, Jace, Daisy i Carter – cztery osoby, które nie miały, bądź nie chciały mieć, ze sobą nic wspólnego. Cztery trudne historie, które przygotował dla nich los lub w których muszą uczestniczyć na skutek niewłaściwie podjętych przez siebie decyzji. Czy poza beznadziejną sytuacją mają ze sobą jeszcze coś wspólnego? Tak, wszyscy dołączyli do trwającego kilka tygodni programu Drogie Życie, który ma im pomóc stawić czoła temu, co zabiera im szczęście. Drogie Życie ma być ich nowym startem, aby ponownie mogli czerpać radość z życia. Jedyne, co muszą robić, to uczestniczyć w spotkaniach oraz po każdym z nich pisać listy, w których relacjonują Życiu, jak się czują w tym momencie.

Historia przedstawiona jest z perspektywy każdego z bohaterów. Chociaż nie zawsze relacjonowane przez nich sytuacje dotyczą całej czwórki, to opowieść tworzy spójną całość, bez zbędnych szczegółów. Z zainteresowaniem poznawałam każdą z postaci, ponieważ każda z nich zmagała się z inną trudnością. Żadnej nie da się nie lubić, co nie oznacza, że nie miałam swojego faworyta, na którego relacje czekałam. Do każdego z bohaterów podchodzi się z empatią i... współczuciem, zwłaszcza w momentach, gdy dane jest poznać jego emocje, z którymi musi się zmagać, a nie sam problem.

Meghan Quinn udało się wykreować postaci, których sytuacje można zrozumieć, bo każda z nich jest realnie uargumentowana. Nie odczuwa się, że są to problemy stworzone jedynie na potrzeby powieści, a nawet momentami można poczuć, że nas też niektóre z nich mogą dotknąć. Z tego powodu książka wzbudzała we mnie różne emocje, poczynając od pozytywnych często spowodowanych dialogami, a na pesymistycznym rozważaniu „co by było, gdyby..” kończąc.

„Drogie Życie” chociaż traktuje o trudnych sytuacjach, nie jest powieścią ciężką. Sprawiało mi radość obserwowanie, jak bohaterowie walczą ze swoją przeszłością, nawet jeżeli działali w sposób niezamierzony. Nie nazwę jej poradnikiem wskazującym jak sobie radzić z życiem, ale na pewno można z niej wyciągnąć ciepło i nadzieję w gorszym czasie w życiu.

Katarzyna Muszyńska

Caroline Anne | 2018-03-02
Przeczytana: 16 lutego 2018

"Drogie życie" to książka, wobec której miałam ogromne oczekiwania. Piękna okładka, ciekawy opis zapowiadający oryginalną historię... Obie rzeczy, sprawiły, że nie mogłam doczekać się sprawdzenia, co też autorka stworzyła. A że ostatnio miałam lekki czytelniczy kryzys, pomyślałam, że może ta książka go przełamie. Czy tak się stało?

Zacznijmy od początku. A mianowicie od tego, co już na początku mnie zniechęciło.
Cytuję:
"- W środku wykorzystasz ręce, by porządnie się mną zająć.
Kręcę głową i spoglądam przez ramię.
- Nie, to Ty zrobisz pożytek ze swojego języka, gdy z powodzeniem wniosę Cię do środka.
Unosi brew.
- Tak?
- Tak. Oczekuję najwyższej jakości lizania. Wyśmienitego.
- A jeśli nie uda Ci się mnie przenieść? Co dostanę?
Przewracam oczami.
- Wymarzone robótki ręczne.
- Nie. - Kręci palcem przecząco. - Chcę czegoś więcej, jeśli na szali kładziesz wyśmienity pożytek z języka. Życzę sobie ust na nabiale.
- Fuj. - Krzywię się. - Dlaczego mężczyźni lubią, żeby lizać ich...

Madi | 2018-03-08
Przeczytana: 08 marca 2018

Po opisie na okładce i tytule książki spodziewałam się większego wow,a tak dostałam typowe romansidło z erotycznymi scenami typu "Grey".

WMagdalena | 2018-01-15

Niestety książka pomimo nawet udanego początku nie porwała mnie. Od połowy jest po prostu nudna, a szkoda bo pomysł nawet dobry pomysł, autorka przemieniła w tani romans.

kogellmogell | 2017-09-26
Przeczytana: 19 września 2017

Drogie Życie to grupa wsparcia dla osób, które muszą nauczyć się żyć na nowo. To program, który ma na celu pomóc ludziom stawić czoła największym przeszkodom, oraz udowodnić im, że są w stanie poradzić sobie z każdym problemem. W projekcie biorą udział całkowicie różni od siebie ludzie, którzy zmagają się z przeróżnymi trudnościami. Poznajemy tu: Hollyn - która straciła ukochanego męża jedynie po roku małżeństwa, Jace'a - zmuszonego oddać swoją nowo narodzoną córeczkę do adopcji, Daisy - dziecinną i staroświecką dziewczynę, która całe życie była chowana pod kloszem i Cartera - którego los jest w rękach jego wujka, od którego pragnie z całych sił się uwolnić.

Jestem pełna podziwu dla autorki - Meghan Quinn za to, że wykreowała czterech kompletnie różnych bohaterów, z czego każdy z nich został dopracowany w najmniejszym szczególe. Połączenie tych kilku odrębnych historii w jedną, spójną całość jest czymś fantastycznym. Każda z postaci otrzymała prawo głosu, a rozdziały z różnych...

Anka | 2017-08-31

Piękna, poruszająca, przejmująca, wzruszająca, cudowna. Historia czwórki zupełnie obcych ludzi, których połączył wspólny cel - zmiana własnego życia. To opowieść o niewinnej, nieco naiwnej Daisy, doświadczonej Hollyn, która utraciła miłość zbyt wcześnie, Jace'a, który ciągle mierzy się z konsekwencjami swoich wyborów oraz Cartera, sympatycznego aczkolwiek cynicznego chłopaka, który nie wierzy, że czeka go w życiu coś dobrego. Jestem pod wrażeniem tego, jak autorka wykreowała zupełnie różne od siebie postacie, nie gubiąc się w tym. Podobało mi się również, że zmiany zachodziły w bohaterach stopniowo, tak, że czasem sami nie zdawali sobie z nich sprawy. Dodatkowy plus za Cartera, bo zawsze muszę mieć jakiegoś ulubieńca.

Książkowe_cuda | 2018-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2018

Na początku nie spodziewałam się niczego spektakularnego. W miarę czytania coraz bardziej wciągnęłam się w fabułę, która nie była taka typowa jak w każdej innej pracy. Poznajemy tu cztery różne historie osób, które w jakiś sposób się znają. Każda z nich ma inny problem, który może się zdarzyć każdemu z nas. Bardzo przypadło mi to do gustu, bo fabuła nawet miarę czytania nie nudziła się. Sam pomysł na historię też jest świetny, chodzi mi o program "Drogie życie", który pomaga zmierzyć się z problemem.

Zastanawiam się, czy ta książka ma w ogóle jakieś minusy, ale muszę przyznać, że jest ona tak dobrze napisana, ma wspaniale wykreowanych bohaterów, a każdego z nich cechuje coś innego, że nie mam się do czego przyczepić. Oczywiście, mam swoich faworytów, o których czytałam chętniej, ale nie chcę się niepotrzebnie czepiać szczegółów.

Bardzo serdecznie polecam, bo nie słyszałam o tej książce, a jest warta przeczytania. Podczas czytania zastanowiłam się nad samą sobą, choć nie jest to...

Sol | 2017-10-08

Drogie życie, książka, która skradła moje serce. Bardzo lubię książki wydawnictwa Filia. Niemalże każda do mnie trafia. Kocham wszystkie książki Kim Holden, Brittainy C. Cherry czy Tille Cole. Teraz do tego grona dołączyła Meghan Quinn, a zapowiada się, że grono ulubienic będzie stale się powiększać!

Książka Meghan Quinn opowiada nam losy czterech zupełnie różnych od siebie osób. Mamy cztery kompletnie różne charaktery, historie i przeżycia, które spotykają się w jednym miejscu i stanowią smaczną mieszankę wybuchową. Naprawdę apetyczną. Delikatność Daisy, mroczność Cartera, strachliwość Hollyn oraz ciepło Jace'a. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn, można się domyśleć, jak to się skończy. W zasadzie ja już od początku połączyłam ich w pary i przewidziałam kto z kim, gdzie i jak. Jednak nie o to chodzi, bo nawet jeśli w tym aspekcie książka jest przewidywalna, to nie psuje nam odbioru całości, bo nie chodzi tutaj o romans! Drogie życie, to książka z przesłaniem i to nie byle jakim. Mam...

"Jedno wiem na pewno: życie jest popieprzone na niezliczoną ilość sposobów."

Hollyn, Jace, Daisy oraz Carter - czworo całkowicie odmiennych ludzi, jeden specjalny program, który pomaga zmienić dotychczasowe życie. Każdy z czwórki ma za sobą ciężką przeszłość, jedni bardziej, drudzy mniej, jednak wszyscy chcą nauczyć się żyć na nowo i walczyć o lepszą przyszłość.
Program Drogie Życie ma na celu zaakceptowanie swojej przeszłości, wyjście ze strefy komfortu i stawienie czoła swoim największym lękom. Uczestnicy mają dowieść własnej wartości i zacząć znowu żyć w pełni oraz odnaleźć utraconą gdzieś po drodze radość.

Każdy z nich pragnie czegoś więcej, jednak czują się zagubieni i nie potrafią odciąć się od przeszłości. Dlatego właśnie zdecydowali się wziąć udział w programie. Z początku traktowali go jako kolejne postanowienie noworoczne, jednak z biegiem czasu dają się porwać nowej przygodzie, która na zawsze zmieni ich życie.

***

Ostatnio pisałam, że koniec z romansami, na...

Buchling | 2017-11-11
Przeczytana: listopad 2017

Pomysł na napisanie książki może i jakiś był. Niestety wszystko, co zostało w niej zawarte juz gdzieś było. Takie wzruszające historie... Dajcie żyć. Przewidywalne do bólu, zero zaskoczenia. Przekleństwem człowieka czytającego jest to, że ciężko znaleźć coś wartego uwagi. Wiem, że sam tytuł nie wskazuje na literaturę wysokich lotów, ale z uwagi na prace czyta się wiele. Dezorientujące są też oceny i opinie w serwisie. Strata czasu. Drogi czytelníku jeśli zastanawiasz się czy zacząć czytać tę książkę to serdecznie odradzam, na pewno już taką czytałeś.
Pomijając cała historie - język tez jest straszny...

Goszaczyta | 2017-09-17

Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się iż ta książka okaże się taka dobra. Z autorką Meghan Quinn spotkałam się po raz pierwszy, więc tak naprawdę sama nie wiedziałam, czego mogę się po niej spodziewać. Już przy pierwszym rozdziale, autorka doprowadziła mnie do łez, co od razu podsunęło mi wrażenie, że będzie to kolejna łzawa historia, która nie wniesie nic nowego, do historii, które już sama znam. Podczas dalszego zagłębiania się w lekturę, dostrzegłam potencjał tej powieści.

Meghan Quinn postawiła na naszej drodze czwórkę zupełnie obcych sobie ludzi, którzy zgłosili się do programu Drogie Życie. Został on stworzony, by pomóc ludziom takim jak oni wyjść ze strefy komfortu, stawić czoła największym przeszkodom, pokonać demony, a co najważniejsze dowieść samym sobie, że są czegoś warci. Stojąc na rozdrożu pomiędzy ciągłym zdobyciem czegoś więcej, a całkowitym zagubieniem, zdecydowali się podjąć walkę. Dla każdego z nich nie była to łatwa decyzja, którą podejmuje się z dnia na...