Książka Roku 2018

Szczypta miłości

Tłumaczenie: Anna Sauvignon
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
A Little Love

Kolejna urzekająca opowieść mistrzyni literatury kobiecej, która pokazuje, że na pogoń za szczęściem nigdy nie jest za późno Pru Plum jest właścicielką znanej i szalenie modnej piekarni Mayfair. To typ eleganckiej kobiety, która roztacza wokół siebie aromat Chanel, a na fryzjera wydaje niemalże fortunę. Niemal nikt nie uwierzyłby, że ta atrakcyjna kobieta ma już sześćdziesiąt sześć...

Pru Plum jest właścicielką znanej i szalenie modnej piekarni Mayfair. To typ eleganckiej kobiety, która roztacza wokół siebie aromat Chanel, a na fryzjera wydaje niemalże fortunę. Niemal nikt nie uwierzyłby, że ta atrakcyjna kobieta ma już sześćdziesiąt sześć lat.

Jednak w głębi duszy Pru wcale nie czuje się pewną siebie i odnoszącą sukcesy bizneswoman. Aby osiągnąć swoją obecną pozycję, dopuściła się czynów, które kładą się cieniem na jej przeszłości. Teraz zrobi wszystko, żeby jej sekrety nie wyszły na jaw, zwłaszcza że po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakochała.

__

Romantyczne, wciągające dzieło. Na początku smakuje przesłodko, ale później niespodziewane zwroty akcji dodają książce wartości. – „Page to Stage”

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/szczypta-milosci/

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/szczypta-milosci/

Karolina Hajdysz | 2017-10-07

Miłość jest niezwykła, nie ma w niej żadnych zasad, ani reguł. Dotyka każdego, bez względu na wiek, status, czy stan konta. Przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie i wywraca wszystko do góry nogami. I powiem Wam, że to piękne, motywujące i dające szczerą nadzieję. W końcu nikt nie powinien być sam w życiu.
Do Pru Plum dociera gdy kobieta jest już nieco po sześćdziesiątce. Na codzień jest właścicielką bardzo sławnej londyńskiej piekarni Mayfair. Wraz z kuzynką wiele w życiu poświęciły by dotrzeć do miejsca w którym obie świętują swój sukces. Przeszłość powróci i mocno odbije się na psychice Pru. W dodatku śmierć członka jej najbliższej rodziny, nieznana kobieta w zaawansowanej ciąży pukająca do jej drzwi i ogromną nadzieją na prawdziwą miłość nie pozwolą jej na nudę.
Zabawna, nieco pogmatwana, ale w sumie bardzo lekka powieść, którą z czystym sumieniem polecam!
Dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu za możliwość recenzji i zaufanie ♥️

Jakiś czas temu miałam  okazje czytać jedną z książek Amandy Prowse. Byłam zachwycona jej lekkim stylem. Autorka w magiczny sposób potrafi  przelewać na papier emocje. Nie mogłam odpuścić sobie przyjemności zapoznania się  z jej  najnowszą książką. Szczypta miłości to powieść o trudnej sztuce kochania. Autorka pokazuje, jak  w pogoni  za sukcesem można zapomnieć o własnym szczęściu. Główna bohaterka książki jest właścicielką modnej piekarni Mayfair. Pru Plum na swój  sukces ciężko pracowała i do wszystkiego doszła sama. Teraz może cieszyć się dostatkiem. Problem z tym, że czegoś jej brakuje.

"Była dowodem na to, że można zdobyć wszystko. (...) Nie bez powodu los przywiódł je wiele lat  temu na Curzon Street i nie bez powodu Christopher teraz pojawił się w jej życiu. Może jednak nie musi z niczego rezygnować. Może on zdoła wybaczyć jej przeszłość. Może... (...)"

Od kuchni poznajemy  biznes Pru. Ciasta sygnowane jej  nazwiskiem kosztują  fortunę. Wśród jej  klienteli są bogaci i...

Liza | 2018-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2018

Prum bogata właścicielka piekarni ma najskrytsze tajemnice i czasami czuje strach, gdy dopadają ją pewne wspomnienia. Singielka, samotna, bez drugiej połówki, mieszka z kuzynką i bratanicą, którą wychowywała. Aby osiągnąć obecny sukces zawodowy musiała wiele poświęcić, wiele przeszła, walczyła o przetrwanie. Zrobiła w życiu kilka rzeczy, z których nie jest dumna. Dokonała wyborów, których dziś żałuje. Żałuje też czegoś innego. Czy przeszłość się o nią upomni?

„Nie mogę tego cofnąć. Żałuje, ale nie mogę.”

W tej powieści mieszają się chwile radości i szczęścia, chwile, gdy serce pęka z żalu i cierpienia. To historia o pomocy innym i i innych, o potrzebie opieki, o szczypcie miłości, uprzedzeniach. Warta uwagi, słodko-gorzka.

„W tym domu nie ma miejsca na nienawiść, jest jej wystarczająco dużo za progiem.”

Mońcia_POCZYTAJKA | 2017-10-19
Przeczytana: 18 października 2017

Po lekturze "Trzy i pół sekundy" z ciekawością sięgnęłam po kolejną powieść pani Amandy Prowse. I choć "Szczypta miłości" to historia zdecydowanie różna od poprzedniej, nie tak burzliwa jeśli chodzi o emocje, nie tak radykalna w swojej wymowie, to na pewno interesująca i warta przeczytania.

Poznajcie zatem dwie kuzynki Prudence i Millicent Plum - kobiety sukcesu, które własną pracą i zaradnością, przy niewielkiej pomocy życzliwych osób, wydźwignęły się z nizin społecznych, nędzy i ubóstwa i spełniły swoje dziecięce marzenie. A było to możliwe dzięki temu, że bohaterki wzięły sobie do serca słowa przyjaciółki:

"Moim zdaniem ludzie pozbawieni marzeń żyją tylko w połowie, a ja chcę żyć pełnią życia”... "Ale same marzenia na nic się nie zdadzą, jeżeli nie będą poparte ciężką pracą. Trzeba mieć marzenia, ale też wyznaczyć sobie drogę, żeby je osiągnąć. Marzeniami człowiek się nie naje ani nie wypcha portfela”.

Pru zarządza teraz dobrze prosperującą firmą Plum Patisserie o światowej...

sarablack | 2019-01-18
Przeczytana: styczeń 2019

U Amandy Prowse jest to, co lubię: ciekawa historia, trochę tajemnicza, trochę wzruszająca, bohaterka, którą się lubi od pierwszych stron i druga, która od początku jest irytująca, no i w końcu jest "szczypta miłości", żeby całość smakowała jak wykwintne danie.

Hanna | 2017-10-13

_________

Pru Plum główna bohaterka najnowszej książki Amandy Prowse, jest kobietą sukcesu. Wraz ze swoją kuzynką – Milly, prowadzi w Londynie słynną i jednocześnie kapitalnie prosperującą i rozwijającą się piekarnie Mayfair. Pru, mimo iż, skończyła sześćdziesiąt sześć lat, to niejedna kobieta mogłaby jej pozazdrościć urody, energii i wdzięku. Jednak wciąż nie osiągnęła pełni szczęścia. Nigdy nie była mężatką, i nigdy też nie przypuszczała, iż jeszcze kiedyś dosięgnie ją strzała amora. A jednak. Kiedy na jej drodze pojawia się przystojny senator - Christopher, Pru, nie potrafi o nim tak po prostu zapomnieć.

Jednak mimo iż, Pru wydaje się być nadzwyczaj szykowną i elegancką kobietą, to jednak nie zawsze tak było. Pru niebywale dobrze pamięta ciężkie i bardzo trudne chwile z przeszłości i po dziś dzień dręczą ją koszmary. Mimo wszystko, stara się zakamuflować przeszłość i jest w stanie...

TeaBooksLover | 2017-10-19
Przeczytana: 18 października 2017

Pru Plum ma 66 lat, ale mimo że nigdy nie wyszła za mąż i nie ma dzieci ani wnuków, wiedzie szczęśliwe, dostatnie życie, o jakim kiedyś mogła tylko pomarzyć. Jest właścicielką słynnej na całym świecie piekarni Plum Patisserie, mieszka w wygodnym, stylowo urządzonym mieszkaniu razem z kuzynką Milly i bratanicą Bobby, ma czas i pieniądze na przyjemności, niedostępne dla dziewczyny z East Endu, którą kiedyś była. Gdy na drodze Pru staje sir Christopher Heritage, owdowiały polityk, wygląda na to, że miłość w końcu zapukała do jej drzwi. Niewiele osób wie jednak, jakie sekrety z przeszłości skrywa panna Plum - ujawnienie ich może ją kosztować wszystko, na co tak ciężko pracowała, a co najgorsze, utratę Christophera. Czy w jej życiu sprawdzą się porzekadła, że prawda zawsze wychodzi na jaw, a miłość zwycięża wszystko?

Przyznajcie szczerze, jak często zdarza wam się czytać powieści, których bohaterowie nie mają od kilkunastu do trzydziestu paru lat? Mnie zdarza się to bardzo rzadko, ale...

StillChangeable | 2017-09-23

Ostatnim czasem do moich rąk wpadały różne książki - czy to literatura faktu, czy też biografia Haruki Murakamiego, czy jakaś młodzieżówka... Aż nagle zapragnęłam sięgnąć po coś, co lubię najbardziej, czyli powieść obyczajową okraszoną historią miłosną i to nie taką, jak to czasami bywa w lekkich romansach, gdzie to uczucie jawi się jako zbyt banalne, a taką, która zapadnie w pamięci i pokaże, jak wygląda prawdziwa, dojrzała miłość. Dokładnie taką, a nie inną opowieść zaserwowała mi autorka książki "Szczypta miłości" - Amanda Prowse. Jestem absolutnie urzeczona tą książką i to właśnie ona sprawiła, że rosnąca we mnie od jakiegoś czasu nieuzasadniona niechęć do czytania, na jakiś moment po prostu zniknęła.
Główna bohaterka tej książki - Pru Plum - to właścicielka słynnej piekarni Mayfair w Londynie. Wraz ze swoją kuzynką Milly od lat prowadzi biznes, jaki znany jest przez każdego mieszkańca tamtejszego miejsca, przyciągając klientów wspaniałymi wypiekami - chlebem, bułeczkami,...

Crimelpoint | 2018-09-16
Przeczytana: 16 września 2018

O tej autorce słyszałam dużo dobrego, więc spodziewałam się fajnej książki. Jednak pozycja ta mnie zwyczajnie wynudziła.

Fabuła może była i ciekawa, jednak gorzej poszło z wykonaniem. Styl pisania autorki mnie nie zachwycił, ale może jeszcze kiedyś coś od niej przeczytam.

Elfik Book | 2017-10-05

W naszym życiu nie zawsze układa się tak, jak chcemy. Czasami zależy to od wielu sytuacji, na które w ogóle nie mamy wpływu – determinizm, tragedia czy zwykły pech. Jednak mamy wpływ na to, jak sobie z tym poradzimy. Każdy ma odmienne podejście do problemu, ale łączy nas wszystkich jedno. A konkretnie pragnienie miłości i marzenia. Żaden człowiek ostatecznie nie jest w stanie zrezygnować z miłości. Po prostu potrzebujemy jej do życia cokolwiek by się nie działo. To ona pozwala nam na pokonywanie przeszkód oraz szukanie tych najbardziej pozytywnych stron w naszym istnieniu. A marzenia? Czy są w stanie zmienić nasze życie na zawsze? One również mają moc, która pozwala przenosić góry. Wystarczy tylko poszukać w sobie siły, by je spełniać.

Pru wraz z kuzynką ma własną cukiernię. Ale nie jest to jakaś pierwsze lepsza knajpa ze słodyczami. Jest to jedna z najsławniejszych cukierni Londynu. Nie ma tam miejsca na nieprofesjonalizm, brak dyscypliny czy schematyczne myślenia. Spod rąk...