Antologia Na nocnej zmianie to najlepsze konkursowe opowiadania obiecujących autorów, którzy odpowiedzieli na wezwanie polskiego Fandomu i wzięli udział w konkursie Pióra Falkonu. Zaproszenie otrzymali także mistrzowie gatunku i kilku z nich podjęło rękawicę, by zmierzyć się z nowym pokoleniem. W antologii znalazły się teksty takich popularnych pisarzy jak: Andrzej Pilipiuk, Michał...

W antologii znalazły się teksty takich popularnych pisarzy jak: Andrzej Pilipiuk, Michał Gołkowski, Marcin Podlewski, Marcin Przybyłek, Agnieszka Hałas.

Znajdziecie tu różne światy, posmakujecie potraw literackich przyrządzonych na wolnym lub gwałtownym ogniu.

Efekt tego kalejdoskopu oceńcie sami, bo za rok nowa edycja. Kto wie, może i wasz tekst, który zawsze chcieliście napisać – tam się znajdzie.

źródło opisu: Fabryka Slow

źródło okładki: Materiały wydawcy

Jabuilo | 2016-12-07

Rewelacyjna!
Genialna!
Wraca mi wiara w polską fantastykę!
Cud, miód, malina!

Zaraz, przecież ja nie lubię słodyczy:/
Stek z argentyńskiej wołowiny, kiszona w dębowej beczce kapusta, bataty pieczone z rozmarynem!
POLECAM! Z czystym sumieniem!
:)))))))))))

fynfeuro | 2017-04-02
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

Nie wiedziałem, że tyle pomysłów na fantastycznie fikcyjne opowieści można mieć.
Skąd tylu młodych autorów? Skąd ten powiew świeżego-innego-lepszego spojrzenia na s-f? Uważaj Pan, Panie Pilipiuk! Konkurencja rośnie i to może być ostry bój!
Warto poczuć ten smak i rozkoszować się lekturą.

Joseheim | 2017-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Antologie to zawsze ryzykowny interes, tym razem jednak jestem wyjątkowo rozczarowana - dawno nie widziałam antologii tak słabej. Niektóre opowiadania wręcz trudno było dokończyć czytać, bo albo są kiepsko napisane/skonstruowane, albo do bólu wtórne; niektóre, co ciekawe, trudno nawet podciągnąć pod temat konkursu, po jakim ta antologia została wydana ("Tam, gdzie nie dotarł żaden człowiek"). Na palcach jednej ręki mogę policzyć teksty, których lektura sprawiła mi przyjemność, czy też takie, które po prostu były dobrze napisane, nawet jeżeli mnie nieszczególnie podeszły. Szkoda.

Bruinen | 2017-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Jak przystało na antologię poziom opowiadań jest różny – od czegoś, czego nie warto czytać, po perełki (z przewagą tych pierwszych).
Średnia ocen wszystkich opowiadań: 4,89
Średnia ocen opowiadań konkursowych: 4,93
Średnia ocen opowiadań pozakonkursowych: 4,6

KONKURSOWE:

Na nocnej zmianie – 4
Podług całości antologii, nie był to najlepszy tekst. Nic odkrywczego moim skromnym zdaniem. Przy zakończeniu po prostu facepalm.

Tarantela dla głupców – 5
Opowiadanie z potencjałem, o niezłych podstawach, ale wykonanie... Nie chodzi mi tyle o styl autorki, co o pewne bezsensowności i/lub spadki w logiczności. Chyba, że coś mi umknęło?

Dziewiąty poziom – 8
Początkowo można powiedzieć wtf, jeśli chodzi o pojawiające się ni stąd ni zowąd nazwy tudzież przeskoki między dziś i wczoraj, ale jest to w miarę biegu akcji rekompensowane. Właściwie jedyne co zgrzytało mi w tym opowiadaniu, to imię głównej bohaterki.

Chronowizor – 4
Te opowiadanie mogło być jednym z lepszych, niestety inteligencja...

Tomek | 2017-01-12
Przeczytana: 09 stycznia 2017

Długo ją męczyłem. Opowiadania takie sobie, jest sporo gniotów, ze dwie perełki, kilka naprawdę niezłych tekstów oraz sporo nieporywających przeciętniaków. W sumie to trochę żałuję, bo straciłem nieco wiarę w młode pokolenie pisarzy.

Miroslaw Kowalski | 2017-06-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Jak na antologię opowiadań konkursowych, trzeba przyznać, że wydawnictwo całkiem udane. Historie trzymają niezły poziom, te zgłoszone na konkurs niekiedy wyższy niż pisane przez obecnych w spisie treści poczytnych autorów.

Kaisa | 2017-04-10
Przeczytana: 23 kwietnia 2017
madziagyhy | 2017-03-23
Tazio15 | 2017-03-23
Na półkach: Ebooki, W 2017, Przeczytane
Przeczytana: 01 kwietnia 2017
SinusFrontalis | 2017-03-19
    Fantom (1/2017)
    Andrzej Pilipiuk, Andrzej W. Sawicki, Adam Podlewski, Jan Madejski, Anna...
    Pan Wilków
    Andrzej Pilipiuk
    Demony
    Andrzej Pilipiuk, Jacek Komuda, Jacek Piekara, Jarosław Grzędowicz, Eugeniusz D...
Nominacje do Zajdla

Już po raz 33. czytelnicy fantastyki wybrali spośród polskich opowiadań i powieści nominacje do Nagrody Literackiej im. Janusza A. Zajdla. Uroczyste ogłoszenie listy tegorocznych nominacji odbyło się w sobotę, 20 maja podczas WTK, całość wydarzenia poprowadzili Aleksandra Ciejek i Tomasz Kołodziejczak a nominację ogłosiła Jadwiga Zajdel, żona zmarłego patrona.