For sure not you

Okładka książki For sure not you Weronika Ancerowicz
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2023
Okładka książki For sure not you
Weronika Ancerowicz
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2023
Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Westwood Academy (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Westwood Academy (tom 1)
NieZwykłe
2023-01-25
2023-01-25
9788383203614
Enemies Bad Boy High School Szkoła New Adult Liceum Sekret
Inne

"For sure not you"🌹🥀

Porusza wiele trudnych oraz kontrowersyjnych tematów. Książka naprawdę otwiera oczy i daje sporto do przemyślenia.
Czytając można było wczuwać się w emocje i uczucia bohaterów, a nawet postawić się na ich miejscu. 🥀
Autorka książki bardzo dobrze przedstawiła problemy co spowodowało, że zatraciłam się w tej historii, nie potrafiąc odłożyć książki na półkę, dopóki jej nie skończyłam. Jak już musiałam przerwać to ciągle chodziło mi po głowie co będzie dalej.🥀

Gdzieś tam na świecie podobna historia może mieć swoje miejsce. To właśnie tak jak wcześniej pisałam, daje sporo do myślenia. Nie zdajemy sobie sprawy, że osoba która nas mija na chodniku może mieć na sobie maskę jak, np. Natalie Forbes i przeżywać koszmar.🥀

Książka na prawdę mi się spodobała i mimo motywu enemy to lovers, który jest bardzo fajnie przedstawiony to jednak ta strona życiowa bardziej skradła mi serce.🌹
Pewnie dlatego, że jestem bardzo wrażliwą osóbką.🫣

Na prawdę jestem bardzo miło zaskoczona tym tytułem 🌹

Końcówka mnie nie zdziwiła. Przeczuwałam, że w końcu do tego dojdzie.
Ale pewnie jak wielu czytelników, jestem bardzo ciekawa co wydarzy się w kolejnej części.

Czy Natalie uda się posklejać? Czy w końcu uda jej się uciec od tego co ją spotyka ? Czy w końcu zazna spokoju ? 🥀

Mega mnie to ciekawi dlatego od razu zabieram się za czytanie następnej części 🫣🌹

Oczywiście całym serduszkiem polecam "For sure not you" ❤️🌹

Góra emocji gwarantowana 🫵🌹🥀

"For sure not you"🌹🥀

▪︎ For sure not you - Weronika Ancerowicz ▪︎

"Bo przecież każdy trzymał jakieś trupy w swojej szafie. W mojej było ich juz tak dużo, ze przestała się domykać."

Natalie Forbes właśnie zaczęła swój ostatni rok w prywatnym liceum Westwood Academy. Dziewczyna jest perfekcyjną uczennicą, ulubienicą nauczycieli i w dodatku przewodniczącą szkoły. Jedyną rysą na tym idealnym obrazku jest Blaise Daniels. Natalie od lat toczy z nim walkę, szczerze go nienawidząc. Chłopak to jej kompletne przeciwieństwo: wytatuowany, łamiący wszelkie możliwe zasady, z reputacją wskazującą, że jego droga życiowa prowadzi prosto za kratki.
Natalie nie spodziewa się, że to akurat Blaise przyłapie ją podczas pewnej zawstydzającej sytuacji. Chłopak przypadkowo odkryje, jak bardzo dziewczyna jest daleka od ideału, i jakie sekrety skrywa. Problem w tym, że będzie chciał je ujawnić…

Chyba najbardziej boli mnie język, którym posługuje się autorka. Pojęcia nie mam po co tyle zbędnych przekleństw i rozumiem zmysł oddania jak najwierniejszy relacji rówieśniczych w liceum, ale można było zrobić to w lepszy i mniej wulgarny sposób. Już pierwsze strony zostawiły po sobie gorzki posmak Wattpadowych fanfików, jeśli ktoś to lubi, to polecam, niestety do mnie to nie przemawia. Sama akcja jest prowadzona bardzo schematycznie, bad boy i grzeczna dziewczynka, która płacze, gdy nie dostanie dodatkowej pracy domowej. Gdyby nie ta wszechobecna przewidywalność, może dałabym gwiazdkę więcej.

"Take my hand
Take my whole life too
'Cause I can't help falling in love with you
As the river flows gently to the sea
Darling so we go, some things were meant to be"

⭐️⭐️/⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

▪︎ For sure not you - Weronika Ancerowicz ▪︎

Świetna! "For Sure Not You" autorstwa Weroniki Ancerowicz doprowadzała mnie czasami do śmiechu, ale również do płaczu pod koniec. Wielkim plusem tej książki jest to, że została napisana z perspektywy Natalie. Tom 1 dylogii "Westwood Academy" bardzo mnie w ciągła. Polecam serdecznie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cudowna książka poruszająca ciężkie tematy takie jak narkotyki,przemoc domowa czy zmuszenie do perfekcji.Bardzo poruszyły mnie niektóre kwestie głównie ciężkie życie bohaterki.Polecam

Porusza ważne tematy bardzo wzruszająca

Porusza ważne tematy bardzo wzruszająca

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przyjemnie się czyta. O dziwo wyjątkowo podoba mi się, jak została poprowadzona relacja pomiędzy Natalie a Blaise'm. Jednak cała historia jest dość surrealistyczna, zbyt dużo zostało nagromadzonych problemów i trudnych tematów, przez co czytelnik mógł się poczuć przytłoczony. Muszę jednak przyznać, że zostało to dość zgrabnie i sensownie poruszone w dwóch tomach
W książce (1 i 2 tom) można znaleźć także parę bardzo wartościowych zdań, wypowiedzi. Mimo iż jest to niedoskonała zwyczajna młodzieżówka, skłania czytelnika do przemyśleń.

W książce...

Świetna. Opisy bohaterów, historia, cała fabuła po prostu wow.

A mówię to z przeświadczeniem, że nie chciałam jej czytać po opiniach innych.

Świetna. Opisy bohaterów, historia, cała fabuła po prostu wow.

A mówię to z przeświadczeniem, że nie chciałam jej czytać po opiniach innych.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Powieść Ancerewicz to pierwsza część dylogii Westwood Academy. Czy po jej przeczytaniu zajrzę do kolejnego tomu, Maybe You? Sądzę, że tak, bo choć mam do For Sure Not You stosunek ambiwalentny, jest to historia na tyle ciekawa, że z przyjemnością dowiem się, jak potoczyły się losy głównych bohaterów.

Natalie i Blaise stanowią przyciągający uwagę duet, a nie najgorzej (jak na powieść młodzieżowo-wattpadową) napisane postaci drugoplanowe, takie jak Evelyn czy Adrien, całkiem fajnie uzupełniają główny wątek powieści. Weronika zawarła w historii kilka intrygujących tajemnic oraz przedstawiła parę konceptów wymagających rozwinięcia i liczę, że w drugiej powieści będą one kontynuowane.

Przyznam też, że mam nadzieję, iż w kolejnym tomie główna bohaterka (zresztą, nie tylko ona) dojrzeje i zacznie śmielej korzystać z logiki i zdrowego rozsądku. Jest to o tyle istotne, że For Sure Not You znalazło rzesze fanów głównie wśród bardzo młodych ludzi, którzy mają nie największe pojęcie o tym, jak wygląda zakochiwanie się, bycie w związku czy nawiązywanie intymnych stosunków. Znaczna część opisanych w książce relacji międzyludzkich czy sposobów odreagowywania stresu jest zwyczajnie szkodliwa, czego nastoletni odbiorcy niekoniecznie są świadomi i co zdecydowanie powinni usłyszeć bezpośrednio od Natalie, która jest narratorką powieści.

Po więcej zapraszam na B00kstagram: wwiercona_w_ksiazki

Natalie i Blaise stanowią przyciągający uwagę duet, a nie najgorzej (jak...

Książka zdecydowanie dla starszych nastolatków 16+.
Natalie pochodzi z "teoretycznie" bardzo dobrego domu. Ojciec prawnik, matka prowadząca fundację, a ona sama jest wzorem do naśladowania, przewodniczącą prestiżowej szkoły, najlepszą uczennicą, lubianą przez wszystkich. Jej rodzina jest tak naprawdę dysfunkcyjna. Matka ma chore ambicje, przez co dziewczyna praktycznie nie ma czasu dla siebie i pada na twarz, a ojciec przypala ją cygarami, w ramach kar, co z kolei popycha ją do nawiązania niezdrowej relacji z kolegą z pracy taty.
Blase to chłopak, który ma wywalone na wszystko, a za sprawą afery z jego wujkiem nie jest dobrze postrzegany. W sumie to para nastolatków się nienawidzi, ale w związku z sytuacją życiową chłopak postanawia poprawić się w nauce i podstępem zmusza Natalie do udzielania mu korepetycji. Odkrywa tym samym, że ma ona ciemną stronę.
W powietrzu czuć, że kto się czubi ten się lubi, więc mimo, iż jedno robi na złość drugiemu, w końcu trzeba będzie pogodzić się z oczywistym. Tak naprawde potrzebują się nawzajem.
Dlaczego książka jest +16: otóż mamy tutaj tematy związane z seksem, mastrubacją, narkotykami czy próbą samobójczą, dlatego nie polecam młodszym, choć pewnie większość w tym wieku jest już w dzisiejszych czasach dobrze uświadomiona

Książka zdecydowanie dla starszych nastolatków 16+.

Książka sama w sobie nie jest nudna, cały czas kręci się fabuła, również porusza ważny temat. Szybko się czytało, jednak nie jest to książka dla wszystkich. Tu nie ma lekkiego romansu, więc na pewno nie dla osób młodszych