For sure not you

Okładka książki For sure not you Weronika Ancerowicz
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2023
Okładka książki For sure not you
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2023
Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Westwood Academy (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Westwood Academy (tom 1)
NieZwykłe
2023-01-25
2023-01-25
9788383203614
Enemies Bad Boy High School Szkoła New Adult Liceum Sekret
Inne

"For Sure No You" to debiutancka powieść Veroniki Ancerowicz, która opowiada historię młodej kobiety, która próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie, zmaga się z problemami tożsamościowymi i poszukuje prawdziwej miłości.

Jednym z głównych atutów tej książki jest niezwykła szczerość autorki w ukazywaniu życia codziennego młodych ludzi, ich dylematów, marzeń i relacji. Bohaterka, mimo że wydaje się być silną i pewną siebie kobietą, ma wiele wewnętrznych konfliktów, które stają się źródłem emocji dla czytelnika.

Ancerowicz świetnie oddaje także współczesny język i styl młodych ludzi, co sprawia, że powieść jest bardzo autentyczna i łatwo się w nią wczuć. Dialogi są dynamiczne, a opisy pełne szczegółów, co pozwala czytelnikowi przenieść się do świata bohaterki.

Jednakże, niektórzy czytelnicy mogą odczuć, że tempo narracji jest nieco nieregularne, a niektóre wątki mogłyby być bardziej rozwinięte. Ponadto, niektórzy mogą zwrócić uwagę na to, że tematyka książki nie jest nowa i poruszana była już w innych powieściach młodzieżowych.

Mimo tych drobnych niedociągnięć, "For Sure No You" to książka, która z pewnością przyciągnie uwagę młodych czytelników, którzy szukają literatury odzwierciedlającej współczesne problemy i wyzwania młodego pokolenia. Ancerowicz stworzyła interesującą opowieść o dorastaniu, miłości i poszukiwaniu swojej drogi, która z pewnością zostanie zapamiętana przez czytelników.

Kiedy zaczęłam czytać tę książkę to miałam mieszane uczucia. Pierwsza część dylogii oprócz paru szokujących incydentów wydawała mi się dziecinna. Oprócz ciągłych zaczepek między Natalie, a Blazem nie działo się zbyt wiele. Za to przez drugą część przepadłam dla ich historii, i nie mogłam się oderwać od książki. Poznajemy Natalie jako wzorową ułożoną uczennice, która jest przewodniczącą komitetu uczniowskiego, można by było wywnioskować, że ma wspaniałe życie, ale to tylko pozory. Blaze za to jest postrzegany jako chuligan i podrywacz, z nauką też mu nie w parze, dodatkowo ciągnie się za nim zła opinia przez machlojki w firmie jego rodziny . Tak samo jak w przypadku Natalie to tylko powierzchowna opinia, oboje ukrywają swoje prawdziwe oblicze. W wyniku niefortunnych zdarzeń Natalie zostaje przymuszona do tego, żeby pomóc Blazeowi w nauce, aby mógł dostać stypendium. Im częściej się spotykają, tym bardziej się przed sobą otwierają i wyjawiają swoje sekrety. Jestem pełna podziwu dla głównej bohaterki bo to ile wytrzymała jest dla mnie szokiem, najgorsze jest to, że takie piekło zgotowali jej rodzice. Inną sprawą jest to jak sobie z tym radziła, ale każdy człowiek ma swoje granice wytrzymałości, a jej już dawno zostały przekroczone. Blaze natomiast oprócz zmagania się z porównywaniem swojego wujka, musi sprostać chorobie swojej mamy i brakiem pieniędzy. Nie dziwie się, że między tą dwójką powstało tak mocne uczucie, jak ukojenie znajdowali tylko w spotkaniach ze sobą. Na szczęście oboje po takim cierpieniu dostają w końcu szczęśliwe zakończenie. Cała historia jest mocna są w niej wątki przemocy rodzica wobec dziecka, uzależnienia od narkotyków i samookaleczenie, więc należy przestrzegać ograniczeń wiekowych. Polecam przeczytać.

Książka porusza trudne tematy jak przemoc psychiczna i fizyczna względem dziecka- nastolatka, problemy z używkami, toksyczne środowisko. Czyta się szybko, wciągająca.

Spokoo (naj dylogia)

Spokoo (naj dylogia)

Pochłonęłam ją w jeden dzień, temat bardzo trudny i chociaż nie zaznałam tego na własnej skórze to czytając czułam każdy papieros czy uderzenie, żaden dzieciak nie powinien być tak traktowany, kolejny ciężki temat to choroba i jak może wpłynąć na każdego z nas, jak w jednej chwili można stracić wszystko, jak odwracają się od Ciebie kiedyś bliskie osoby. Polecam a ja jutro biorę się za kolejną część

Książka bardzo fajna lecz porusza wiele trudnych tematów jak relacje rodzinne czy uzależniania

Za tak słabe pisanie w języku ojczystym i za korektę, która chyba drzemała w pracy zamiast poprawiać gramatyczne, stylistyczne i inne językowe babole popełnione przez autorkę powinny być kary cielesne.
Treść podobna to wszystkich innych hate to love - można znaleźć lepsze książki z tym motywem.

Czy ideały istnieją naprawdę? A może sami w swoim umyśle kreujemy wzór ideału?
Natalie jest osobą, która jednocześnie się kocha i nienawidzi. Perfekcjonistka w każdym calu, miła i dbająca o dobre pozory, taki niedościgniony ideał, którym wiele osób chciało by być. Ale po cichu wiele osób jej złorzeczy, bo ma bogatych rodziców, szerokie znajomości, czyli jest na samym szczycie hierarchi szkolnej. Tylko widzimy to co chcemy widzieć, nie pomyślimy jaką ciężką pracą jest okupiony ten na pozór idealny wizerunek. Nie mamy pojęcia co się dzieje w jej głowie czy za zamkniętymi drzwiami domu.
Natomiast Blaise to typowy bad boy, który ma przysłowiowo na "wszystko wywalone", ale to też poza bo im bardziej się go poznaje ukazuje on inne oblicze.
Poruszono w tej książce problemy młodzieży jak nałogi, trudne relacje rodzinne, przemoc czy wymagania rodzinne i społeczne które jest narzucane.

Czy ideały istnieją naprawdę? A może sami w swoim umyśle kreujemy wzór ideału?

Idealna dziewczyna i mniej idealny chłopak? A może wcale tak nie jest? Dziewczyna z problemami która przed światem udaje idealną i ten jeden chłopak który przed ludźmi zgrywa twardziela. Poruszająca wiele ważnych tematów. Jedna z tych która zasługuje na miano ciężkich psychicznie. Jednak polecam stała się moją ulubioną i na zawsze zostanie na mojej półce.

~Dla wszystkich idealnych z zewnątrz i gnijących w środku.
Weronika Ancerowicz

~Dla wszystkich idealnych z zewnątrz i gnijących w środku.