Komornik: Junior egzekutor
komornik, opowiadanie, fantastyka
EIGHT

Nadchodzi koniec. Ziemia zatrzymuje się, gwiazdy spadają, umarli wstają z grobów... Tylko że coś nie zadziałało. Zamiast totalnej Zagłady dochodzi do Apokalipsy zastopowanej w wielkim finale. Nadchodzi koniec. Ale taki w cholerę prawdziwy, biblijny. Ziemia zatrzymuje się, gwiazdy spadają, woda zamienia się w krew. Umarli wstają z grobów, otwiera się otchłań. Państwa upadają, brat powstaje...

Nadchodzi koniec. Ale taki w cholerę prawdziwy, biblijny. Ziemia zatrzymuje się, gwiazdy spadają, woda zamienia się w krew. Umarli wstają z grobów, otwiera się otchłań. Państwa upadają, brat powstaje przeciw bratu, a dzieci podnoszą rękę na rodziców. Widać, że lada chwila świat spłonie. Tylko że coś w systemie nie zaskoczyło. Generalnie, zasadniczo i pobieżnie: zamiast bomby termojądrowej wychodzi fajerwerk. Bo ludzi jest dużo za dużo, o wiele więcej, niż gdy święty Jan spisywał ostatnie wersety swego dzieła. Technologia poszła mocno naprzód, więc przed rydwanem jeźdźca Apokalipsy można uciec, pedałując na rowerze. O dziwo, w ogóle nikt nie chce umierać, nawet jeśli plakaty i ulotki reklamowe obiecują Życie Wieczne w jaskrawych barwach pasteli. I tak to zostaje – na wpół rozbabrana Apokalipsa.
W końcu ktoś na Górze decyduje, że trzeba ten burdel ogarnąć. Powołani zostają do życia Aniołowie Apokryficzni. Postawione zostaje przed nimi proste zadanie: jak najszybciej i najskuteczniej rozporządzić masą upadłościową, w którą zamieniła się nasza Ziemia. Mają dokonać inwentaryzacji, zdecydować, co zrobić ze stanem zastanym, zlikwidować środki trwałe, upłynnić aktywa, wymieść brudy, zgasić światło i oddać klucz na portierni. Co robią Apokryficzni, przez ludzi wymyśleni, przez ludzi napisani i myślący częściowo jak ludzie? Najkrócej mówiąc decydują, że mają to w dupie. Że nie mają kompetencji i im się nie chce. Zwalają czarną robotę na ludzi. Na ziemię zstępują Komornicy...

źródło opisu: Fabryka Słów

źródło okładki: Fabryka Słów

Beremis | 2018-03-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBooki
Przeczytana: 05 marca 2018

No cóż, nie każdemu chce się pobierać darmowy fragment. No to zróbmy taki fragment, próbkę. Dajmy nową okładkę i mamy reklamę powieści. A jak to będzie krótkie opowiadanie, które nie pojawi się w pełnej powieści?
Dorwałem się do tej próbki już po lekturze Komornika, więc nie wypowiem się, czy ta forma reklamy jest skuteczna. Ale jako dodatek, rozbudowa historii z kart powieści, taki (jak dla mnie) gadżet - to fajne. Fajne, drobne przypomnienie o co dzieje u większego brata.
W sumie, taka forma promocji książki mi pasuje. Warto by częściej z taką się spotykać. Choć po prawdzie, pozytywny odbiór u mnie bierze się z tego, że powieść Komornik przypadła mi do gustu, więc sięganie po kolejne historie z tego świata sa przyjemną rozrywką.

Kryanka | 2016-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2016

Myślałam, że czytam demo. Fabuła lekka i przyjemna, gdybym była facetem, pewnie zaraz bym kupiła "Komornika".

RIN | 2018-08-07
Na półkach: 2018, Przeczytane, E-book, Fantasy
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

odrobinę niedopracowane, jak na dodatek zachęcający - jak na tak krótki tekst, mogłoby się obyć bez powtórzeń. ale co ja będę mojego guru uczyć jak się pisze :)

historię w pełni docenią tylko ci, którzy już wiedzą, ile Zeka kosztowało polowanie na Jonasza. Dla pozostałych nie ma smaczku...

| 2017-10-23
Przeczytana: 23 października 2017

Dziwne.

Jest to właściwie odrzut z Komornika.
Brzmi jak jeden z rozdziałów. W niemrawy sposób dowiadujemy się o jednej z akcji Ezekiela oraz o tym co dzieje się po jego pierwszej śmierci.

AnakinQ | 2016-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Świat "Komornika" w pigułce. Bardzo strawnej pigułce a jednocześnie bardzo dietetycznej - pozostawia po przeczytaniu chęć na więcej i żal, że tak szybko się skończyło. Typowa przystawka do dania głównego :) Jestem w trakcie czytania "Komornika", mam za sobą wstęp i kilkanaście dalszych stron, więc świat Junior egzekutora mam częściowo naświetlony i nie brakuje mi jego pogłębionego opisu czy rysu charakterologicznego głównej postaci. Opowiadanie wciąga, zaskakuje, nęci - spełnia swoje zadanie. No i wiedząc skąd jest autor starałem się dopasować obrazy z książki do realnych lokacji, być może z powodzeniem :)Jeżeli tej historii, w tej czy innej formie nie ma w książce, to polecam, jeśli jest - także polecam :)

Emilia Mówińska | 2016-05-20
Na półkach: E-book, Posiadam, Przeczytane, 2016
Przeczytana: 21 maja 2016

Stuningowana wersja apokalipsy św. Jana, będąca zapowiedzią pełnowymiarowej książki. Opowiadanie (o dziwo, bo za tą formą wyrazu nie przepadam) wzbudziło moją ciekawość - z całą pewnością przeczytam "Komornika"!

Kosiar | 2016-05-11

Zaczyna się nieźle... i zbyt szybko kończy :).
Krótkie opowiadanie, które ma wprowadzić Czytelnika w realia świata i zachęcić do przeczytania książki.
Swe zadanie spełnia w 100%.
Literatura raczej dla facetów

Sławomir | 2017-07-02
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 lipca 2017

Trudno ocenić tak krótkie dzieło mające zachęcić do przeczytania pełnowymiarowej książki. Czy by mnie zachęciło? Nie wiem, bo przeczytałem to niejako na deser po dwóch częściach cyklu:)

stancu8 | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Przeczytałem po lekturze Komornika, dlatego zrozumiałem treść. Jednak gdyby nie to, zapewne bym nie wiedział o co chodzi. Polecam te kilka stron opowiadania, ale po przeczytaniu Komornika.

vladimir_pudding | 2016-03-19

Opowiadanko trochę za krótkie żeby mogło powiedzieć coś więcej o książce. Dlatego nie oceniam i czekam aż przeczytam całą powieść ;)