Drabina Jakubowa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka "Czytelnika"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
powieść polska, XX wiek
historyczna

Powieść Władysława Terleckiego (1933-1999) Drabina Jakubowa utrzymana jest w konwencji XVIII-wiecznego romansu grozy. Jej akcja, obfitująca w napięcia i sensacyjne wydarzenia, rozgrywa się w okresie schyłkowym I Rzeczypospolitej. Głównym wątkiem powieści jest niezwykła podróż wysłanników króla Stanisława Augusta, udających się w tajnej misji do cesarzowej Katarzyny II do Petersburga. Bohaterów Drabiny Jakubowej autor przedstawia jako ludzi przenikniętych ideałami oświeceniowymi, uwikłanych w dramaty osobiste i społeczne, stojących wobec niemożności powstrzymania tragicznego losu.

PMat | 2014-04-27
Przeczytana: 10 kwietnia 2014