poradniki
Mr_BC

Finansowy ninja to esencja wiedzy autora i jego doświadczenia na temat finansów osobistych. To podręcznik, który uzupełnić ma braki w edukacji szkolnej. Wyjaśnia podstawowe, ale nieoczywiste zasady, daje proste podpowiedzi dotyczące mądrego posługiwania się produktami finansowymi i przestrzega przed zagrożeniami dla naszych pieniędzy. „Finansowy ninja” to podstawowy oręż w walce o...

„Finansowy ninja” to podstawowy oręż w walce o bezpieczeństwo finansowe. Książka napisana jest prostym językiem zrozumiałym dla każdego – także dla osób, które o finansach nie mają zielonego pojęcia. Wierni Czytelnicy mojego bloga także znajdą w niej wiele nowych treści składających się na kompletny trening prawdziwego finansowego ninja.

źródło opisu: http://finansowyninja.pl/finansowyninja/

źródło okładki: http://finansowyninja.pl/finansowyninja/

Pinkiman | 2018-07-20
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 03 lipca 2018

Długo czytałem tę książkę, bo i nie ma potrzeby żeby taką gigantyczną dawkę wiedzy przyjmować na raz.

Świetnie napisana, w przystępny sposób opisuje podstawowe mechanizmy finansów osobistych. Przybliża sposób działania i podkreśla elementy, na które trzeba zwracać uwagę mając kontakt z organami i instrumentami finansowymi.

Tworzenie domowego budżetu
Oszczędzanie z użyciem lokat i innych instrumentów.
Budowanie zdolności kredytowej.
Poradnik przygotowujący do świadomego skorzystania z kredytu hipotecznego.

Ilość i jakość zagadnień, która jest tu zawarta tylko wzmaga apetyt na więcej, a myślę że o to chodziło autorowi. Zasłużona 9 i nie raz będą wracał do niektórych rozdziałów :)

zosia_bm | 2017-09-22
Przeczytana: 22 września 2017

Książka – poradnik, pokazująca jak dobrze zarządzać swoimi finansami. Nie jest to podręcznik
do ekonomii, ale poradnik dla „przeciętnego Nowaka” o różnych zasobach finansowych. Godna polecenia wszystkim, którzy chcą uporać się z długami oraz dla tych, którzy chcą pomnożyć swoje oszczędności. Autor wskazuje ścieżki j, którymi można osiągnąć założony cel. Pokazuje narzędzia , które często znamy, ale tutaj pokazane są w sposób usystematyzowany i przejrzysty.
Pozycja ta pokazuje jak wielu ludzi nie zastanawia się, jak ich środki finansowe przeciekają bez kontroli każdego dnia.
Polecam, nawet jeśli uważamy, że dobrze zarządzamy naszymi finansami.

Gannon | 2017-06-12

Jako czytelniczka bloga Michała nikt nie musiał mnie zachęcać do zakupu "Finansowego Ninjy". Miałam więc spore oczekiwania, rozochocone dodatkowo obietnicami autora. Muszę jednak przyznać, że jestem bardzo zawiedziona.

Oprócz rozdziału o optymalizacji podatkowej ze wszystkimi informacjami spotkałam się w artykułach na blogu. Nie wiem skąd marketingowe hasła o 30% powtarzających się treści.

Wszystkim czytelnikom stanowczo polecam blog Michała, ale książkę już nie (szczególnie w tej cenie).

Rocinka | 2017-07-24
Przeczytana: lipiec 2017

Wybrałam 8*, uważam bowiem, że określenie rewelacyjna najbardziej do tego podręcznika-poradnika pasuje.
Czytam też Michałowego bloga i sądzę, że obie formy świetnie się uzupełniają. Poza wszystkim, ja zwyczajnie lubię papier i, w moim odczuciu, bardziej uporządkowany sposób organizacji treści w formie książkowej.
Dlaczego, motyla noga - każdy może sobie wstawić tu swój ulubiony epitet :) - nie uczą nas takich praktycznych rzeczy w szkole. Błądzimy później po własnym, często pustym portfelu, udając Salomona i usiłując przelewać z pustego w próżne!
Choć wiele z informacji zawartych w tej publikacji wydaje się takie oczywiste, że z aprobatą i powagą kiwam w trakcie lektury głową, to już praktyczne i konsekwentne zastosowanie się do tych wskazówek nie jest takie proste. Dla tych, co się szybko nudzą (jak ja:)) i dla wytrwałych. Obecnie już 2 kredyty mniej, choć kolana bolą od upadków a manowce tak cudownie pachną.

lindas | 2017-03-25

Spodziewałem się czegoś ambitniejszego niż pokazywanie jak "zarabiać" poprzez oszukiwanie na podatkach przez >optymalizację podatkową< i >wrzucaniem wszystkiego w koszty< (tak, tak- wiem że to legalne szukanie dziur w prawie) oraz oczekiwanie, że funkcjonowanie Państwa zapewni grupa "frajerów" płacących uczciwie podatki.
Czarę goryczy przelała rada jak można zwiększyć marżę poprzez redukcje kosztów, cyt. "redukując zatrudnienie, zmniejszając wynagrodzenia"(sic!). Cóż, głębiokie lata 90. XX wieku i ogólne #januszBiznesuMode.
Natomiast faktycznie fantastyczny poradnik dla błękitnych koszul z warszafki jak lepiej żyć dymając uczciwie pracujących ludzi vel. frajerów płacących podatki udając "przedsiębiorców" z jednoosobową działalnością gospodarczą.
Plusy za trochę życiowych rad finansowych, choć na poziomie truizmów. Wysokie oceny chyba od korpo-szcurów którzy między dednajnami i czelendżowaniem taskuf nie czytali przez lat tekstu dłuższego niż 15...

M-E | 2016-09-05
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 05 września 2016

Na początek może suchy dowcip: w jaki sposób dojść do pieniędzy? Wydać książkę o tym, jak dojść do pieniędzy.

Dobrze, w takim razie dlaczego premiera sceny self-publishingu dostała aż 8 gwiazdek? I czy bywalcy bloga jakoszczedzacpieniadze.pl mają po co kupić książkę Michała Szafrańskiego?
Zaryzykuję stwierdzenie, że ci, którzy zaglądają regularnie na bloga mają trochę nietypową sytuację. Z jednej strony nie ma AŻ tyle nowych treści, z drugiej niejeden kupi książkę z podejściem "a, na blogu sporo wyczytałem, przydało mi się, niech ten zakup będzie takim <<dziękuję>>".
Czyta się naprawdę nieźle - nawet z podejściem "siądę i przeczytam w kilka wieczorów", uważny czytelnik zechce na pewno przeliczyć to i owo na własną rękę - wnioski mogą być ciekawe.

Co zaś mnie trochę śmieszyło, a nieco męczyło - ten "finansowy ninja", który średnio co kilka stron wyskakiwał niczym królik z kapelusza.
Tak czy owak - w bieżących czasach trudno jest unikać pułapek, jakie na niezbyt biegłych finansowo...

vivarto | 2018-06-24
Przeczytana: 15 marca 2018

Otrzymawszy książkę w prezencie (jak dobrze mieć tak dobrych przyjaciół, którzy zasypują mnie tak obficie woluminami, w formie papierowej bądź elektronicznej, że praktycznie książek nie kupuję) rozpoczęłam czytanie z nadzieją, że poszerzę od strony czysto praktycznej moją wiedzę związaną z domowym budżetem. I, jak zwykle ostatnimi czasy – zawiodłam się.

Po pierwsze – tytuł. Niefortunny jakże. Dlaczego? Otóż – znając już twórczość Jamesa Clavella wiem, że „ninja” nie jest w żadnym razie postacią pozytywną. To rodzaj japońskiego rzezimieszka, typa spod ciemniej gwiazdy, najemnika do brudnej roboty. Tak więc tytuł „Finansowy ninja” jest ze wszech miar niefortunny. Owszem, ninje byli niezwykle skuteczni, bezszelestni, ale samuraje – prawdziwi wojownicy, z kodeksem honorowym, gardzili nimi. Wprawdzie na s. 13 można znaleźć uzasadnienie tytułu (angielski akronim), niemniej – skojarzenia są tak jednoznaczne, japońskie, zaś ów akronim jest nieznany ca. 99,99% Polaków, tak więc sam tytuł –...

BogusiaM | 2016-09-12
Przeczytana: 12 września 2016

"Znam" Michała z jego bloga i wiedziałam, że zakupiona książka mnie nie zawiedzie. To zbiór, usystematyzowany jego ogromnej wiedzy o finansach, oparty na obszernej bibliografii. To jak przeczytać wszystkie te książki w dużym skrócie. Książka napisana jest prostym językiem, więc każdy ją zrozumie. Dodatkowo wykresy, obliczenia, różne życiowe przykłady.

Co mogę powiedzieć? Żałuję, że nie miałam jej szybciej, że szybciej nie została napisana. Bo pomimo mojego młodego wieku (w tym roku 28) to mam największe decyzje finansowe za sobą typu kredyt hipoteczny. Może nie do końca słuszne z wiedzą wyciągniętą z książki "Finansowy ninja" przygotowałabym się do tego lepiej i np. wzięła kredyt na krótszy okres czasu. Nie ma się jednak co załamywać, bo Michał daje mi światełko w tunelu, jak polepszyć swoją sytuację. Jestem na tak! Wcielam w życie pierwsze zmiany.

Polecam wszystkim, niezależnie od wieku!

Artur | 2016-09-24
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016
Przeczytana: 24 września 2016

Wiedza o zarządzaniu własnym budżetem w pigułce. Masa cennych wskazówek, przemyśleń, lekcji i różnych perspektyw. Mimo wielu stron naprawdę same konkrety.

Dla stałych czytelników bloga Michała, może nic aż tak powalającego na kolana, dla tych co dopiero się zetknęli z tematyką oszczędzania - przewodnik i gotowy plan działania.

Co więcej dotyka wielu aspektów, nie tylko samego oszczędzania sensu stricto, ale również pomyślnego szukania pracy czy negocjowania podwyżki z szefem.

Myślę, że wiele osób powinno powiedzieć "wielki dzięki Michał!". Ale jeszcze nie teraz, a za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat :)

Robson73 | 2017-03-18
Przeczytana: 09 marca 2017

Jestem rozczarowany, bo po zapowiedziach i prawie trzech latach pracy autora nad książka myślałem, ba byłem przekonany, że to będzie rarytas. Niestety dużo tej wiedzy, ale takiej bardzo podstawowej. Dla kogoś średnio obeznanego z finansami nic nowego tu nie znajdzie.