Finansowy ninja

Wydawnictwo: Michał Szafrański
poradniki
Mr_BC

Finansowy ninja to esencja wiedzy autora i jego doświadczenia na temat finansów osobistych. To podręcznik, który uzupełnić ma braki w edukacji szkolnej. Wyjaśnia podstawowe, ale nieoczywiste zasady, daje proste podpowiedzi dotyczące mądrego posługiwania się produktami finansowymi i przestrzega przed zagrożeniami dla naszych pieniędzy. „Finansowy ninja” to podstawowy oręż w walce o...

„Finansowy ninja” to podstawowy oręż w walce o bezpieczeństwo finansowe. Książka napisana jest prostym językiem zrozumiałym dla każdego – także dla osób, które o finansach nie mają zielonego pojęcia. Wierni Czytelnicy mojego bloga także znajdą w niej wiele nowych treści składających się na kompletny trening prawdziwego finansowego ninja.

źródło opisu: http://finansowyninja.pl/finansowyninja/

źródło okładki: http://finansowyninja.pl/finansowyninja/

M-E | 2016-09-05
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 05 września 2016

Na początek może suchy dowcip: w jaki sposób dojść do pieniędzy? Wydać książkę o tym, jak dojść do pieniędzy.

Dobrze, w takim razie dlaczego premiera sceny self-publishingu dostała aż 8 gwiazdek? I czy bywalcy bloga jakoszczedzacpieniadze.pl mają po co kupić książkę Michała Szafrańskiego?
Zaryzykuję stwierdzenie, że ci, którzy zaglądają regularnie na bloga mają trochę nietypową sytuację. Z jednej strony nie ma AŻ tyle nowych treści, z drugiej niejeden kupi książkę z podejściem "a, na blogu sporo wyczytałem, przydało mi się, niech ten zakup będzie takim <<dziękuję>>".
Czyta się naprawdę nieźle - nawet z podejściem "siądę i przeczytam w kilka wieczorów", uważny czytelnik zechce na pewno przeliczyć to i owo na własną rękę - wnioski mogą być ciekawe.

Co zaś mnie trochę śmieszyło, a nieco męczyło - ten "finansowy ninja", który średnio co kilka stron wyskakiwał niczym królik z kapelusza.
Tak czy owak - w bieżących czasach trudno jest unikać pułapek, jakie na niezbyt biegłych finansowo...

BogusiaM | 2016-09-12
Przeczytana: 12 września 2016

"Znam" Michała z jego bloga i wiedziałam, że zakupiona książka mnie nie zawiedzie. To zbiór, usystematyzowany jego ogromnej wiedzy o finansach, oparty na obszernej bibliografii. To jak przeczytać wszystkie te książki w dużym skrócie. Książka napisana jest prostym językiem, więc każdy ją zrozumie. Dodatkowo wykresy, obliczenia, różne życiowe przykłady.

Co mogę powiedzieć? Żałuję, że nie miałam jej szybciej, że szybciej nie została napisana. Bo pomimo mojego młodego wieku (w tym roku 28) to mam największe decyzje finansowe za sobą typu kredyt hipoteczny. Może nie do końca słuszne z wiedzą wyciągniętą z książki "Finansowy ninja" przygotowałabym się do tego lepiej i np. wzięła kredyt na krótszy okres czasu. Nie ma się jednak co załamywać, bo Michał daje mi światełko w tunelu, jak polepszyć swoją sytuację. Jestem na tak! Wcielam w życie pierwsze zmiany.

Polecam wszystkim, niezależnie od wieku!

Artur | 2016-09-24
Na półkach: 2016, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 24 września 2016

Wiedza o zarządzaniu własnym budżetem w pigułce. Masa cennych wskazówek, przemyśleń, lekcji i różnych perspektyw. Mimo wielu stron naprawdę same konkrety.

Dla stałych czytelników bloga Michała, może nic aż tak powalającego na kolana, dla tych co dopiero się zetknęli z tematyką oszczędzania - przewodnik i gotowy plan działania.

Co więcej dotyka wielu aspektów, nie tylko samego oszczędzania sensu stricto, ale również pomyślnego szukania pracy czy negocjowania podwyżki z szefem.

Myślę, że wiele osób powinno powiedzieć "wielki dzięki Michał!". Ale jeszcze nie teraz, a za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat :)

Paweł | 2016-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Lektura obowiązkowa dla każdego, kto myśli o poprawie stan swoich finansów i zatroszczeniu się o przyszłość. Bardzo przystępnie napisana, z masą przemawiających do wyobraźni (i łatwo przyswajalnych) przykładów tłumaczących różnorakie produkty finansowe i reguły rządzące bankowością. Ciężko się oderwać od lektury - czytam dość dużo, ale rzadko udaje mi się przeczytać książkę w tak szybkim tempie, jak tą - pochłąnąłem ją w kilka wieczorów wykorzystując na czytanie prawie każdą wolną chwilę. Bardzo praktyczna i aktualna książka, w 100% skupiająca się na warunkach panujących w naszym kraju, szczerze polecam!

Czuowiek | 2016-09-15
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 15 września 2016

Jeśli jesteś przeciętnym Kowalskim, przeczytaj. Nie ma tu żadnej "wiedzy tajemnej", ale nie potrzebujesz takiej. Dowiesz się, jak wiele musisz zrobić, aby zapewnić sobie *absolutne podstawy* zdrowych finansów. Lektura napisana zrozumiałym językiem, ale trudna dla ego, jeśli nie zarabiasz dużo i nie pochodzisz z zamożnej rodziny. Dla ludzi w lepszej sytuacji - dużo praktycznych porad i wiedzy. Dla biedniejszych - kopniak, bolesny ale potrzebny, bo może uchronić od poważniejszych urazów ;)

Ewelina | 2016-11-06

Nic nadzwyczajnego.
Znając bloga p. Michała, ciężko znaleźć coś nowego, ciekawego.
Myślę, że dla stałych czytelników książka nie wniesie nic nowego, ale dla osób,które chcą zacząć oszczędzać - polecam.
Jest to o tyle dobre, że nie trzeba skakać po blogu i szukać informacji - bo wszystko jest uszeregowane w książce.
Tak, czy siak, ja lekko się zawiodłam.

StormTrooper | 2016-09-26
Przeczytana: 15 września 2016

Książka rzeczowo traktuje o finansach osobistych. Przedstawia proces edukacji i pracy nad swoimi nawykami w materii pieniędzy.

Mnie uświadomiła jak pozornie małe decyzje w długiej perspektywie mają gigantyczne znaczenie.

Polecam tę książkę każdej osobie zainteresowanej poprawą swojej sytuacji finansowej, bez względu na wiek i wykształcenie!

Tomasz Krajewski | 2016-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2016

Oceniać próbowałem z punktu widzenia nowych czytelników Michała Szafrańskiego. Dla nich ta książka będzie na pewno bardzo dobra. Taki elementarz finansowy.
Jednak niewiele ponad to. Nie spodziewajcie się, że jakiś temat jest wyczerpany - na pewno nie.

Dla mnie, jako regularnego czytelnika bloga, książka jest po prostu nudna. To wszystko już czytałem - na blogu Michała. Mało tego - na blogu mam jeszcze uzupełnienie tematu - w postaci komentarzy innych czytelników. W książce poznaję tylko zdanie Michała.
Jeśli zatem czytasz bloga jakoszczedzaćpieniądze - książkę sobie odpuść. Nie warto.
Próba ponownego sprzedania tego, co już raz zostało sprzedane.

Gdybym kupił swój egzemplarz (na szczęście korzystałem z pożyczonego) czułbym się nawet lekko oszukany

ev86 | 2017-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2017

Z czystym sercem polecam każdemu, kto chce dowiedzieć się więcej (i znacznie więcej) na temat świata finansów, na temat finansów osobistych, na temat tego jak je prowadzić, jak oszczędzać, jak żyć w sposób mądry finansowo. Jednocześnie ogromnym atutem jest to, że książka nie prezentuje podejścia, że pieniądze są najważniejsze. Książka napisana w niezwykle przystępny sposób, który nawet kompletnemu laikowi (jak ja) rozjaśni kwestie dotyczące zarządzania finansami. Kolejnym plusem jest zbiór materiałów dodatkowych, którymi można się posiłkować chcąc rozszerzać swoją wiedzę w w/w kierunkach.
Świetna książka zarówno dla osób zupełnie "zielonych" jak również dla tych, którzy o finansach wiedzą już wiele i chcą poszerzyć swoje horyzonty.
Serdecznie polecam jednak uważajcie: po przeczytaniu będziecie chcieli zreformować swoje finanse zarażeni wiedzą i mądrym podejściem autora :)

Guzikowianka | 2017-02-12
Na półkach: Poradniki, Przeczytane

Rozczarowała się. Nie, nie dlatego, że po przeczytaniu nie odkryłam w sobie zmysłu Rotschilda. Książka jest świetnym zbiorem wiedzy dotyczącej finansów, którą każdy z nas ma. Przy odrobinie wysiłku, z użyciem logiki, każdy może zostać finansowym ninja. Bez lektury tej książki.
Cztery gwiazdki raczej dla autora, który znalazł sposób jak odnieść osobisty sukces finansowy, wydając książkę tylko w wersji papierowej.