Finansowy ninja

Wydawnictwo: Michał Szafrański
poradniki
Mr_BC

Finansowy ninja to esencja wiedzy autora i jego doświadczenia na temat finansów osobistych. To podręcznik, który uzupełnić ma braki w edukacji szkolnej. Wyjaśnia podstawowe, ale nieoczywiste zasady, daje proste podpowiedzi dotyczące mądrego posługiwania się produktami finansowymi i przestrzega przed zagrożeniami dla naszych pieniędzy. „Finansowy ninja” to podstawowy oręż w walce o...

„Finansowy ninja” to podstawowy oręż w walce o bezpieczeństwo finansowe. Książka napisana jest prostym językiem zrozumiałym dla każdego – także dla osób, które o finansach nie mają zielonego pojęcia. Wierni Czytelnicy mojego bloga także znajdą w niej wiele nowych treści składających się na kompletny trening prawdziwego finansowego ninja.

źródło opisu: http://finansowyninja.pl/finansowyninja/

źródło okładki: http://finansowyninja.pl/finansowyninja/

czarny_17 | 2017-06-12

Muszę przyznać, że pokładałem olbrzymie nadzieje w tej pozycji. Autor zapewniał, że w porównaniu z jego blogiem w książce znajdę wiele nowych informacji. Niestety, nie okazało się to prawdą, tylko jeden rozdział zawiera treści niedostępne na blogu. Agresywny marketing i bardzo wysoka cena tylko podkreślają fakt, że książka jest niewarta zakupu.

PS: ebook za 70 złotych to chyba jakiś rekord.

Gannon | 2017-06-12

Jako czytelniczka bloga Michała nikt nie musiał mnie zachęcać do zakupu "Finansowego Ninjy". Miałam więc spore oczekiwania, rozochocone dodatkowo obietnicami autora. Muszę jednak przyznać, że jestem bardzo zawiedziona.

Oprócz rozdziału o optymalizacji podatkowej ze wszystkimi informacjami spotkałam się w artykułach na blogu. Nie wiem skąd marketingowe hasła o 30% powtarzających się treści.

Wszystkim czytelnikom stanowczo polecam blog Michała, ale książkę już nie (szczególnie w tej cenie).

M-E | 2016-09-05
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 05 września 2016

Na początek może suchy dowcip: w jaki sposób dojść do pieniędzy? Wydać książkę o tym, jak dojść do pieniędzy.

Dobrze, w takim razie dlaczego premiera sceny self-publishingu dostała aż 8 gwiazdek? I czy bywalcy bloga jakoszczedzacpieniadze.pl mają po co kupić książkę Michała Szafrańskiego?
Zaryzykuję stwierdzenie, że ci, którzy zaglądają regularnie na bloga mają trochę nietypową sytuację. Z jednej strony nie ma AŻ tyle nowych treści, z drugiej niejeden kupi książkę z podejściem "a, na blogu sporo wyczytałem, przydało mi się, niech ten zakup będzie takim <<dziękuję>>".
Czyta się naprawdę nieźle - nawet z podejściem "siądę i przeczytam w kilka wieczorów", uważny czytelnik zechce na pewno przeliczyć to i owo na własną rękę - wnioski mogą być ciekawe.

Co zaś mnie trochę śmieszyło, a nieco męczyło - ten "finansowy ninja", który średnio co kilka stron wyskakiwał niczym królik z kapelusza.
Tak czy owak - w bieżących czasach trudno jest unikać pułapek, jakie na niezbyt biegłych finansowo...

BogusiaM | 2016-09-12
Przeczytana: 12 września 2016

"Znam" Michała z jego bloga i wiedziałam, że zakupiona książka mnie nie zawiedzie. To zbiór, usystematyzowany jego ogromnej wiedzy o finansach, oparty na obszernej bibliografii. To jak przeczytać wszystkie te książki w dużym skrócie. Książka napisana jest prostym językiem, więc każdy ją zrozumie. Dodatkowo wykresy, obliczenia, różne życiowe przykłady.

Co mogę powiedzieć? Żałuję, że nie miałam jej szybciej, że szybciej nie została napisana. Bo pomimo mojego młodego wieku (w tym roku 28) to mam największe decyzje finansowe za sobą typu kredyt hipoteczny. Może nie do końca słuszne z wiedzą wyciągniętą z książki "Finansowy ninja" przygotowałabym się do tego lepiej i np. wzięła kredyt na krótszy okres czasu. Nie ma się jednak co załamywać, bo Michał daje mi światełko w tunelu, jak polepszyć swoją sytuację. Jestem na tak! Wcielam w życie pierwsze zmiany.

Polecam wszystkim, niezależnie od wieku!

Robson73 | 2017-03-18
Przeczytana: 09 marca 2017

Jestem rozczarowany, bo po zapowiedziach i prawie trzech latach pracy autora nad książka myślałem, ba byłem przekonany, że to będzie rarytas. Niestety dużo tej wiedzy, ale takiej bardzo podstawowej. Dla kogoś średnio obeznanego z finansami nic nowego tu nie znajdzie.

Artur | 2016-09-24
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016
Przeczytana: 24 września 2016

Wiedza o zarządzaniu własnym budżetem w pigułce. Masa cennych wskazówek, przemyśleń, lekcji i różnych perspektyw. Mimo wielu stron naprawdę same konkrety.

Dla stałych czytelników bloga Michała, może nic aż tak powalającego na kolana, dla tych co dopiero się zetknęli z tematyką oszczędzania - przewodnik i gotowy plan działania.

Co więcej dotyka wielu aspektów, nie tylko samego oszczędzania sensu stricto, ale również pomyślnego szukania pracy czy negocjowania podwyżki z szefem.

Myślę, że wiele osób powinno powiedzieć "wielki dzięki Michał!". Ale jeszcze nie teraz, a za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat :)

lindas | 2017-03-25

Spodziewałem się czegoś ambitniejszego niż pokazywanie jak "zarabiać" poprzez oszukiwanie na podatkach przez >optymalizację podatkową< i >wrzucaniem wszystkiego w koszty< (tak, tak- wiem że to legalne szukanie dziur w prawie) oraz oczekiwanie, że funkcjonowanie Państwa zapewni grupa "frajerów" płacących uczciwie podatki.
Czarę goryczy przelała rada jak można zwiększyć marżę poprzez redukcje kosztów, cyt. "redukując zatrudnienie, zmniejszając wynagrodzenia"(sic!). Cóż, głębiokie lata 90. XX wieku i ogólne #januszBiznesuMode.
Natomiast faktycznie fantastyczny poradnik dla błękitnych koszul z warszafki jak lepiej żyć dymając uczciwie pracujących ludzi vel. frajerów płacących podatki udając "przedsiębiorców" z jednoosobową działalnością gospodarczą.
Plusy za trochę życiowych rad finansowych, choć na poziomie truizmów. Wysokie oceny chyba od korpo-szcurów którzy między dednajnami i czelendżowaniem taskuf nie czytali przez lat tekstu dłuższego niż 15...

Ewelina | 2016-11-06

Nic nadzwyczajnego.
Znając bloga p. Michała, ciężko znaleźć coś nowego, ciekawego.
Myślę, że dla stałych czytelników książka nie wniesie nic nowego, ale dla osób,które chcą zacząć oszczędzać - polecam.
Jest to o tyle dobre, że nie trzeba skakać po blogu i szukać informacji - bo wszystko jest uszeregowane w książce.
Tak, czy siak, ja lekko się zawiodłam.

Joanna | 2017-04-24
Na półkach: Przeczytane, Wyzwanie 2017
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

[pełna recenzja na www.uwagaczytam.pl ]

„Finansowy ninja” to książka, którą śmiało można włączyć do nowego kanonu lektur szkolnych. To idealna lektura na wejście w dorosłe i odpowiedzialne życie. Nie wszystko, co przeczytacie w tej książce będzie dla Was nowością, w wielu przypadkach autor nie odkrywa Ameryki, a mimo to uważam, że jest to niezwykle wartościowa lektura.

To co podoba mi się przede wszystkim w tej książce, to droga jaką Michał wyznaczył adeptom na finansowych ninja. Całość układa się w logiczne etapy, które powoli, ale systematycznie należy w życiu przechodzić. Autor bloga JakOszczedzacPieniadze.pl wydał książkę o pieniądzach, na której w parę miesięcy zarobił kilka milionów. Jeśli nie znacie tego bloga, to książka jest przede wszystkim dla Was, a jeśli czytujecie go od czasu do czasu tak jak ja, to książka jest dobrą okazją do uporządkowanego i kompleksowania poznania żelaznych zasad finansowego ninja.
Dużo kwestii poruszanych w książce zostało szczegółowo...

Paweł | 2016-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Lektura obowiązkowa dla każdego, kto myśli o poprawie stan swoich finansów i zatroszczeniu się o przyszłość. Bardzo przystępnie napisana, z masą przemawiających do wyobraźni (i łatwo przyswajalnych) przykładów tłumaczących różnorakie produkty finansowe i reguły rządzące bankowością. Ciężko się oderwać od lektury - czytam dość dużo, ale rzadko udaje mi się przeczytać książkę w tak szybkim tempie, jak tą - pochłąnąłem ją w kilka wieczorów wykorzystując na czytanie prawie każdą wolną chwilę. Bardzo praktyczna i aktualna książka, w 100% skupiająca się na warunkach panujących w naszym kraju, szczerze polecam!