Biznes w kraju dziadów, czyli jak zabezpieczyć firmę i własny majątek przed pazernością urzędników

Wydawnictwo: Fijorr Publishing
biznes, finanse
LubimyCzytać

„Książkę czyta się lekko, a jednocześnie z wypiekami na twarzy. Na każdej stronie czuć oddech Kamila. Treści to wartościowe, mówiące prawdę o tym jak jest u nas, a nie w wypocinach amerykańskich teoretyków od biznesu. Ważne jest to, że wiedza ta jest w stanie uratować tyłek niejednemu optymiście. Pod warunkiem, że uwierzy w tę książkę i ją przeczyta!” ...

„Książkę czyta się lekko, a jednocześnie z wypiekami na twarzy. Na
każdej stronie czuć oddech Kamila. Treści to wartościowe, mówiące prawdę
o tym jak jest u nas, a nie w wypocinach amerykańskich teoretyków od
biznesu. Ważne jest to, że wiedza ta jest w stanie uratować tyłek
niejednemu optymiście. Pod warunkiem, że uwierzy w tę książkę i ją
przeczyta!”

Marcin Osman, autor książki „Biznes Ci ucieka”

„Tą książką, po raz kolejny, Kamil mnie zaskoczył.”

Jan M Fijor, wspólnik Kamila Cebulskiego.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

PiotrMX | 2019-07-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Od takiej książki należy zacząć.

Łukasz Szydłowski | 2019-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2019

Książka pokazuje wiele przykładów, że przedsiębiorca nie ma szans w starciu w polską machiną urzędniczą. Daje też przykłady jak sobie poradzić w różnych sytuacjach. Otwiera oczy szarego człowieka jak to wszystko wygląda.

Marek Wójcik | 2019-03-16

Jeśli chcesz zacząć jakiś biznes i naczytałeś się książek motywacyjnych o wielkich sukcesach to dobry głos z drugiej strony. Przedsiębiorczość to w Polsce duże ryzyko i trzeba mieć tego świadomość. Z drugiej strony autor często popada fatalizm, to zrozumiałe z uwagi na osobiste doświadczenia. Nie ma co wpadać w paranoję, ale trzeba mieć świadomość zagrożeń.

Janusz Sarna | 2018-12-29

Dużo cennych praktycznych rad jak prowadzić biznes w Polsce.

moneygrabbing | 2018-07-27
Przeczytana: 13 lipca 2018

Obowiązkowa pozycja dla każdego przedsiębiorcy w Polsce.

Tylko tyle i aż tyle.

Kajto_mk | 2018-02-27

Obowiązkowa lektura dla każdego kto chce założyć firmę "w kraju dziadów".
Dużo jest w niej konkretów dotyczących odpowiedniej formy prawnej i zabezpieczenia majątku przed łapami urzędników.

Z przykładów bankructw wymienionych na końcu książki wyniosłem wiele wiedzy tzn. czego nie robić, jakich błędów nie popełniać. Naprawdę daje to do myślenia.

Z minusów bardzo raziły mnie częste błędy ortograficzne i stylistyczne, błędna odmiana przez przypadki. Momentami trzeba było się domyślać co autor miał na myśli. Skoro autor ma dysleksję może warto by było dać książkę komuś do korekty.

RobertJ | 2018-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2018

"Poradnik omijania trudności, które nie istnieją w żadnym cywilizowanym kraju"!
To zdanie, które jest zawarte w książce bardzo dobrze opisuje o czym jest książka. Zawiera wiele porad, za które u różnych specjalistów trzeba by mnóstwo zapłacić.

Robert_Bocian | 2017-07-05

Polecam osobą które chcą założyć firmę...

perykles | 2017-03-16
Przeczytana: 16 marca 2017

Zanim otworzysz działalność - przeczytaj. Kilka fajnych podpowiedzi, brak wodolejstwa, same konkrety. Jak już prowadzisz działalność - kilka rozdziałów będzie oczywistych.

Rastignac | 2016-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2016

Czytając historie przedsiębiorców, które zawarte są w tej książce, ciarki przechodziły mi po plecach. Sam nie prowadzę dużego biznesu, ale wprost nie mogę się nadziwić jak lekkomyślni mogą być ludzie, którzy takowy rozkręcili. Ta książka jest OBOWIĄZKOWA dla każdego, kto prowadzi mały lub średni biznes w Polsce.
W przeciwieństwie do "Myśleć jak milionerzy", ta książka to 100% treści i pełno w niej przykładów potwierdzających to, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie własnego majątku. Prowadzenie biznesu w "kraju dziadów" może nas bardzo, bardzo drogo kosztować, jeśli nie robimy tego z głową. Błędy możemy popełnić sami, albo przeczytać to co Kamil złożył w jedną, bardzo udaną całość. W książce widać wyniesione przez autora doświadczenie ze spotkań z dużą liczbą przedsiębiorców. Znajdziemu tu porady jak przetrwać kontrole urzędnicze, problemy podatkowe, kłopoty z rozrostem firmy, jej zamknięcie i tym podobne. Opisana jest również upadłość konsumencka w Anglii, oraz emigracja...