Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie

Wydawnictwo: Onepress
Leaders Eat Last: Why Some Teams Pull Together and Others Don't
LordRuthven

Dlaczego tak wielu pracowników z utęsknieniem odlicza czas do piątku i traktuje każdy dzień pracy jako zło konieczne? Dlaczego ludzie nie lubią swojej pracy i nie są w stanie zaangażować się w wykonywane obowiązki? Menedżerowie marzą, by ich podwładni z entuzjazmem oddawali się pracy, jednak większość z nich nie ma pomysłu na kierowanie ludźmi. Współczesne organizacje są zbyt zajęte zarządzaniem zasobami ludzkimi, by dostrzec, że to, czego im potrzeba, to nie sprawny menedżer, ale przywódca z krwi i kości. Ktoś, kto nie tylko rozdzieli obowiązki, ale także pokaże ludziom, że to oni są najcenniejszym kapitałem w firmie.

źródło opisu: http://onepress.pl/ksiazki/liderzy-jedza-na-koncu-...(?)

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/liderzy-jedza-na-koncu-...»

Przy_kawie_z_ksiazka | 2017-10-22
Przeczytana: 22 października 2017

Simon Sinek rozbiera najważniejsze sytuacje w naszym życiu na czynniki pierwsze. Książka ta mówi o tym, dlaczego tylko prawdziwi liderzy z krwi i kości odnoszą sukcesy, a sprawni zarządcy firm tkwią w miejscu. Na ten temat nie jedna osoba już pewnie czytała, ale spokojnie. Sinek przedstawia go w fajny sposób i ma kilka ciekawych spostrzeżeń, dlatego nie trzeba się zniechęcać.

Hormony wg Sinka są punktem wyjścia do bezpiecznego kręgu. Według niego rolą lidera jest tworzenie w organizacji takiego kręgu, ponieważ jeżeli pracownicy firmy czują w jej ramach zagrożenie, to nigdy nie osiągną wysokiej wydajności, kreatywności. Nie będą traktowali swojego miejsca pracy poważnie.

Najbardziej co pała z tej książki to to, że stanowczo żyjemy za szybko. Dostajemy nowsze narzędzia, aby nie robić trzech rzeczy jednocześnie, tylko więcej. Szybciej i efektywniej. Największym celem przedsiębiorstw jest realizacja celów na dany rok, każdy z pracowników martwi się tylko o swój roczny bonus. Nie...

moneygrabbing | 2017-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2017

Bardzo fajna książka, która opisuje w jaki sposób być skutecznym liderem oraz dlaczego to się sprawdza. W książce znajdziesz długoterminowe zalety stosowanej metody przedstawionej w książce.
Książkę kupiłem, gdyż bardzo pozytywnie odniosłem się do wcześniejszej książki zacznij od Dlaczego i mogę spokojnie napisać tutaj, że kolejna książka tego autora jest fajna. Co dla niektórych może być odebrana jako lanie wody ale z obserwacji wielu firm w różnych krajach świata zgadzam się z autorem.
Więcej o książce na blogu: http://www.moneygrabbing.co.uk/liderzy-jedza-na-koncu/

Monika | 2018-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2018

Autor porusza wszystko po troszkę, a w rezultacie nic. Zahacza o różne, teorie a nie wyjaśnia nic, skacze po wątkach. Książka napisana tak aby mogła się dobrze sprzedać.Nie polecam.

Maks | 2018-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2018

The one about serving to others.

As a plus: author seems to believe in things he claims. On the other hand there are too many reference to our predescessors from the stone age with the explanation that now some issues work this way because the ancestry had to do this or that. Author doesn't support himself with any confirmed research.

Tomekkot | 2018-04-13
Na półkach: Kognitywistyka, Przeczytane
Przeczytana: 24 marca 2018

Obowiązkowa lektura dla menedżerów, liderów i każdego kto grupą się opiekuj. Sinek w bardzo prostu i przyjemny sposób przedstawia mechanizmy i zachowania dzięki którym pewne zespoły działają lepiej lub gorzej. Obala stereotypu i dostarcza wielu cennych informacji. Szczerze polecam!

horyzontbezkonca_pl | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Przywództwo to nie licencja na to by robić mniej, lecz odpowiedzialność za to by robić więcej".

Książka w której mówiąc o przywództwie autor nie przytacza, teorii i definicji z kategorii "Jak być dobrym menedżerem". Pokazuje konsekwencje egoistycznych działań liderów w obecnym Świecie. Zaczyna od źródła, naszych biologicznych systemów i tego jak sami sobie zgotowaliśmy ten los. Opiera się na przykładach znanych nam wszystkim, wielkie korporacje i Wall Street… Zderza to z wymaganiami naszych organizmów i zwykłą biologią, tego czego oczekujemy, kiedy czujemy się bezpiecznie i ile wtedy możemy dać z siebie. Chcesz zbudować silny zespół? Bądź liderem takim, jakiego sam chciałbyś mieć.

Inspirująca, mocno osadzona w realiach XXI wieku, książka w której rekordowo dużo pojawiło się karteczek: "do zapamiętania", "zwróć uwagę", "przeczytaj ponownie w trudnych sytuacjach".

hanciu | 2016-02-24
Na półkach: Przeczytane, Zarządzanie
Przeczytana: 24 lutego 2016

Dość przeciętna książka o roli lidera i zarządzaniu. Autor bazując na kilku przykładach i wynikach socjologicznych badań starał się stworzyć obraz dobrego i złego przywódcy. Szkoda tylko, że nie szanuje czasu czytelnika, zasypując go kanonadą własnych wywodów, którym często brakuje polotu i głębi. Gdyby wyrzucić połowę zawartych tu treści publikacja tylko by na tym zyskała.

Z_błyskiem_w_oku | 2018-04-29
Na półkach: Przeczytane, Psychologia, Biznes

Autor inspirujących wystąpień analizuje psychologię współczesnych przywódców w oparciu o ... hormony (m.in. dopaminę nakręcającą rywalizację i oksytocynę sprzyjającą budowaniu więzi). Każdy rozdział zawiera przykłady z życia różnych firm i organizacji (wojsko, kościół), dzięki czemu całość czyta się z dużym zaciekawieniem.

Goldie | 2016-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Jedna z lepszych książek poradnikowych, jakie przeczytałam. A czytam ich całkiem sporo, bo umilają czas jazdy autobusem do pracy. Ta jednak jest wyjątkowa przede wszystkim przez podejście autora - nie namawia "bądź lepszy, najlepszy", nie jest nachalny w tym co pisze, ale pisze tak ciekawie i z takimi nietypowymi opowieściami (np. sporo przykładów z żołnierskiego fachu), że wciąga niesamowicie i jednocześnie przez te inspirujące przykłady człowiek chciałby sam z siebie coś zmienić pozytywnie w swoim otoczeniu, szczególnie gdy się pracuje w typowym korpo. W dodatku sposoby reagowania człowieka w różnych sytuacjach są oparte na naukowych podstawach biologi, do omawiania których autor się dobrze przygotował. Aż dziw, że czasami motywacja może być tak prosta a jednocześnie tak trudno znaleźć liderów czy menedżerów idących za tymi wskazówkami. Naprawdę rewelacyjnie napisana książka! Stymulująca i ciekawa oraz przede wszystkim mądra i nienachalna. Warto!

Łukasz Chrzanowski | 2015-03-09

Ciekawa pozycja na temat przywództwa, bycia liderem. Książka okraszona licznymi przykładami. Mimo, że jest to książka typowo popularnonaukowa to czyta się ja jak dobrą powieść.

http://wojownikpokoju.pl/pl/blog/2015/03/liderzy-jedza-na-koncu-4/ recenzja ksiażki.