Okładka książki Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie Simon Sinek
Simon Sinek Wydawnictwo: Onepress nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Leaders Eat Last: Why Some Teams Pull Together and Others Don't
Onepress
2014-11-30
2014-03-01
Magda Witkowska, Marcin Machnik
rozwój osobisty zarządzanie ludźmi

Okładka książki Gdy góra lodowa topnieje. Wprowadzanie zmian w każdych okolicznościach John Kotter, Peter Mueller, Holger Rathgeber
Gdy góra lodow... John Kotter, Peter ...
Okładka książki Rework Jason Fried, David Heinemeier Hansson
Rework Jason Fried, David ...
Okładka książki Kreatywność S.A. Droga do prawdziwej inspiracji Ed Catmull, Amy Wallace
Kreatywność S.... Ed Catmull, Amy Wal...
Okładka książki Psychologia szefa. Szef to zawód. Wydanie III rozszerzone. Jerzy Gut, Wojciech Haman
Psychologia sz... Jerzy Gut, Wojciech...

Mnóstwo oczywistego wodolejstwa. Dobry manager nic z tej książki nie wyniesie. Same oczywistości, choć w kilku miejscach opakowane w sympatyczne alegorie lub metafory.

3 - słabo

Nie tym razem Panie Sinek. Trzeba pamiętać, że autor jest marketingowcem, więc potrafi w pitch'e, przemowy, prezentacje, tak dalej. Krasomówstwo na propsie.

Gorzej jak autor ma sam coś napisać, wykonać badania, analizę, syntezę, tak dalej. Wtedy już umysł marketingowca niezbyt daje radę, idzie po łebkach.

Ogólnie filozofia prezentowana przez autora jest godna rozważenia, zbadania dalej, jednak mam wrażenie, że autor to dobry storyteller czyichś pomysłów, jednak brak mu doświadczenia praktycznego.

3 - słabo

Ogólnie filozofia prezentowana przez autora jest godna...

Wydaje się, że treść książki dałoby się zawrzeć w 30-40 stronach, ale taki już styl Sinka...

Odkryj Tajemnice Skutecznych Zespołów! "Liderzy Jedzą na Końcu"

Dlaczego niektóre zespoły osiągają niesamowite wyniki, podczas gdy inne tkwią w stagnacji? Czym różnią się liderzy, którzy inspirują swoje drużyny, od tych, którzy pozostawiają chaos za sobą? Odpowiedzi na te pytania kryją się w fascynującej książce "Liderzy Jedzą na Końcu".

Zapraszamy Cię w podróż do serca efektywnej współpracy, gdzie dowiesz się, dlaczego jedni liderzy potrafią zbudować zgraną ekipę, podczas gdy inni stawiają na jednoosobową walkę. Ta książka to mapa drogowa do sukcesu z perspektywy zarówno lidera, jak i członków zespołu.

Co znajdziesz w "Liderzy Jedzą na Końcu"?

🌟 Sekrety udanych zespołów odkrywane przez pryzmat realnych historii.
🚀 Strategie przywódców, którzy tworzą harmonię i synergiczne relacje.
💡 Niewiarygodne przypadki, jak małe zmiany w podejściu przekształcają grupy w mistrzowskie ekipy.
🔑 Kluczowe cechy, które wyróżniają liderów wybitnych od przeciętnych.
🎯 Wskazówki, jak tworzyć inspirujący klimat pracy, w którym każdy czuje się ceniony.
💪 Techniki skutecznej komunikacji, budującej zaufanie i motywującej do wspólnych celów.
🌐 Inspirujące przykłady z różnych branż i dziedzin życia, dowodzące, że zasady sukcesu są uniwersalne.

Nie pozostawiaj efektywności zespołu przypadkowi! "Liderzy Jedzą na Końcu" to klucz do lepszej współpracy, większych osiągnięć i pełnej harmonii w pracy. Czy jesteś gotowy odkryć tajniki prawdziwych liderów?

Odkryj Tajemnice Skutecznych Zespołów! "Liderzy Jedzą na Końcu"

Zapraszamy Cię w podróż do serca...

świetna

świetna

Ciekawa książka, zwłaszcza kiedy ukazuje powiązanie naszych działań i decyzji z hormonami.
Z drugiej strony, jest to trochę odkrywanie na nowo zasad, które da się wyczytać w Ewangelii "Pierwsi niech będą ostatnimi, a ostatni pierwszymi", "Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali" itp. - i podawanie ich językiem trafiającym do menedżerów i innych korpoludków.

Typowe, amerykańskie wodolejstwo, a sensownej i inspirującej treści niewiele. Książka jest krótka, a i tak sprawia wrażenie mocno rozwleczonej.

Audiobook. To moja pierwsza książka Simona Sinka i w zgodzie ze sobą stwierdzam, że jest całkiem dobra. Tematem książki jest leadership czyli przewodzenie. To co spodobało mi się w tej książce to fakt, że autor nie przedstawia przewodzenia jedynie w perspektywie firmy, a w ogólnej metodzie zarządzania i przebywania z ludźmi. Książka jest pełna anegdot zarówno na temat doskonałego przewodzenia jak i całkowitego jego zaprzeczenia czyli przywództwa fatalnego. Głównym postulatem książki jest problem ogólnej dehumanizacji, która niestety jest coraz większym wyzwaniem naszych czasów. Brak empatii, ogólny egoizm, cynizm są dzisiaj na porządku dziennym, a zwłaszcza w przedsiębiorstwach, których jedynym celem jest zysk. Sinek stawia tezę, że podobne wyniki (a być może lepsze) organizacje osiągałyby gdyby ludzi traktowały po prostu jak ludzi. I tutaj znowu rodzi się problem - bo organizacje to wszak ludzie. Zatem cytując Nałkowską to "Ludzie, ludziom zgotowali ten los". W książce poruszany jest również temat czynników chemicznych takich jak serotonina, endorfiny, oksytocyna czy dopamina i ich wpływ na sposób relacji i zarządzania ludźmi (to naprawdę bardzo ciekawa sprawa). Zgodzę się również z osobami, które krytykują tę książkę jako nazbyt rozwlekłą i dosyć oczywistą. Fakt - książka mogłaby być krótsza, jednak o ile zgadzam się, że prezentowany w niej temat wydaje się być oczywistym, to już jednak jego zastosowanie w realnym życiu już takie oczywiste nie jest - skoro to wszystko wiadomo, to dlaczego tak mało liderów z prawdziwego zdarzenia? Skoro to oczywiste to dlaczego Twój szef jest taki beznadziejny?
Reasumując - książka bez wątpienia porusza temat ważny. Warto ją przeczytać czy wysłuchać. Nie należy nastawiać się do niej negatywnie - jako do czegoś prostego i oczywistego. Niestety realia dzisiejszego świata nie napawają optymizmem i książka ma dla mnie dosyć smutny wyraz, jest bowiem tęsknotą za lepszym modelem zarządzania, który dzisiaj wydaje się całkowicie odrealniony (jak można traktować 2 człowieka jak osobę a nie jako zasób?!). Niestety ale dzisiejszy model wychowania młodego człowieka - dostęp do wszelakich mediów społecznościowych, nadmiar dóbr, usług i ogólny dobrobyt jeszcze bardziej kierują człowieka w stronę dehumanizacji innych. Konsekwencje tego mogą być w przyszłości fatalne. Dlatego warto poznawać takie pozycje książkowe, które kierują uwagę czytelnika na całkiem inne tory niż prezentuje to świat. Być może ktoś z Was zarządza ludźmi lub zarządzał nimi będzie - im w szczególności polecam tę książkę. Budujmy przedsiębiorstwa, rodziny i świat oparte na relacjach z 2 człowiekiem. Nie myślmy jedynie o tym w jaki sposób drugiego człowieka wykorzystać lub co on nam może dać. To droga donikąd. Nie wchodźmy na nią - czego i Wam i sobie szczerze życzę.

Przekaz i główna teza autora jak najbardziej ok, choć niepoprawny optymizm nie każdemu będzie odpowiadał. Niestety forma niepotrzebnie tak rozwleczona, mnóstwo powtórzeń, w bardzo amerykańskim, pompatycznym stylu. Ta książka mogłaby być artykułem ;-)

Przyznam szczerze,że po autorze spodziewałam się więcej,ale mimo wszystko fajnie ułożone,sensownie. Jak ktoś lubi lekką, biznesową literaturę to jest to fajna książka na wieczór,dwa. Dobre 'case study'. Nie ma tu żadnych wątków w przewadze, ocen i pod tym względem polecam. Natomiast nazwisko Sinek i oglądanie charyzmatycznych wystąpień sprawiło,że czekałam na coś odkrywczego, coś o czym hm może pierwszy raz słyszała czytając książkę. I nic takiego się nie wydarzyło,bo wiele tematów jest gdzieś już poruszanych w innych publikacjach, podcastach.

• Rozwój osobisty
  • Biznes
  • Praca
  • Rozwój

Simon Sinek Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie Zobacz więcej