Rework

Wydawnictwo: Onepress
Rework
biznes, finanse
Michał Korba

Szukasz lepszej i łatwiejszej drogi do biznesowego sukcesu? Na początek zapomnij o przestarzałym, klasycznym modelu zakładania firmy. Nie trać czasu na pisanie biznesplanu, poznawanie konkurencji, szukanie inwestorów itd. We współczesnym świecie zmiany zachodzą w takim tempie, że kiedy wykonasz całą tę mrówczą pracę, Twoje cenne dane będą już nieaktualne. Jedyne, co musisz zrobić, to przestać...

Szukasz lepszej i łatwiejszej drogi do biznesowego sukcesu?

Na początek zapomnij o przestarzałym, klasycznym modelu zakładania firmy. Nie trać czasu na pisanie biznesplanu, poznawanie konkurencji, szukanie inwestorów itd. We współczesnym świecie zmiany zachodzą w takim tempie, że kiedy wykonasz całą tę mrówczą pracę, Twoje cenne dane będą już nieaktualne. Jedyne, co musisz zrobić, to przestać gadać i wziąć się do roboty! Przeczytaj tę książkę i zacznij swój biznes już dziś, na nowych warunkach. Przekonaj się, jak można efektywnie pracować i ściągnąć na siebie uwagę otoczenia bez konieczności wydawania wielkiej kasy. Już wkrótce będziesz w stanie konkurować z wielkimi przedsiębiorstwami - bez marnowania dużych środków na marketing czy reklamę - i zdołasz odnieść sukces bez przygotowywania finansowych prognoz i pięcioletnich planów.

Dla kogo jest ta książka? Dla Ciebie! Jej wartość docenią szczególnie przedsiębiorcy z krwi i kości, właściciele małych firm, osoby, które nie cierpią swojej etatowej pracy, ofiary restrukturyzacji oraz artyści, którzy nie chcą już więcej głodować. Nie trać czasu, to najlepszy moment na start!

źródło opisu: http://onepress.pl/

źródło okładki: http://onepress.pl/

Multikasia | 2019-06-16
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 16 czerwca 2019

konkretna wiedza, przykłady, inspiracje, szczerość i zachęta do pracy

Dawid | 2019-05-05
Przeczytana: 05 maja 2019

Fajnie napisana, zawiera sporo trafnych podpowiedzi(które mogą nie spodobać się fanom klasycznego zarządzania firmą). Na pewno przyda się początkującym przedsiębiorcą z ,,otwartą głową,,

Iirreplaceable | 2019-04-13
Przeczytana: 03 kwietnia 2019

Same szczegóły, bez owijania w bawełnę.

slashie | 2019-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2019

Ciekawa książka prezentująca odmienne spojrzenie na prowadzenie biznesu. Większość rozdziałów wydawała mi się albo oczywista, albo na siłę prowokująca do zaprzeczania rzeczywistości. W niektórych przypadkach mogło to być porządane dla biznesu, ale myślę ze nie można generalizować i na niektórych te zmiany źle by wpłynęły.

Na pewno wyróżniłabym 3 rozdziały które przedstawiłabym 3 różnym odbiorcom.
1) Dla biznesu:
Plan jest tylko zgadywaniem, tym co może się wydarzyć ale niekoniecznie warunki początkowe nie ulegną zmianie. I niepotrzebnie w firmach trzymają się planu bardzo mocno, jakby nie było ustępstwa od niego. W trakcie pracy wiele rzeczy się klaruje, wtedy powinniśmy naginać swoje plany i dostosowywać do "nowej rzeczywistości".

2) Pracownicy 24/7
Kiedyś odbierałam osobę pracującą dniami i nocami jako osobę ważną i niezbędną dla pracodawcy. "Rework" jednak odwróciło mój pogląd i zrozumiałam że jest to raczej osoba niezorganizowana i ma trudności z wykonywaniem swoich...

danielukas | 2019-03-18
Przeczytana: 27 kwietnia 2019

Jest to zbiór rad dla osób pragnących zacząć własny biznes. W większości są rozwiązaniami jakie autorzy zastosowali podczas rozkręcania własnej firmy.
Mi najbardziej podoba się to, że podczas pisania książki trzymali się najważniejszej rady jaką nam dają - optymalizacji i oszczędności. Książka jest zwięźle napisana. W rzeczywistości jakieś 30% stron to tytuły i ilustracje (tekstu jest dużo mniej niż można wnioskować po ilości stron). I to dobrze.
Autorzy powtarzają niektóre rady z innych bestsellerowych pozycji o tej tematyce (które można znaleźć w mojej biblioteczce:)) Dzięki temu można jeszcze bardziej skompresować swoją wiedzę i zacząć działać :)
Ja w trakcie czytania opracowałem plan działania i już go realizuję. Na pewno się uda!
Powodzenia przyszli (i obecni) samozatrudnieni! :)

| 2019-03-03
Przeczytana: 03 marca 2019

Ciekawa, mnóstwo inspiracji i pomysłów

Tomasz Andrzejewski | 2019-03-03
Przeczytana: 03 marca 2019

Zdroworozsądkowe porady podane w luźny, przyjemny sposób.
Nie z wszystkim się zgadzam ale o to właśnie chodzi. Każdy ma nieco własne podejście i ludzie sukcesu nie muszą być perfekcyjni we wszystkim. Bądźmy sobą i zarażajmy naszą pracę tym co w nas najlepsze :)

Damian J | 2019-01-11
Przeczytana: 10 stycznia 2019

Rework czyta się jednym tchem. Książka jest bardzo dobrze napisana i świetnie przetłumaczona na język polski. Jak człowiek się uprze to może przeczytać ją w jeden wieczór.

Bardzo dobra pozycja nie tylko dla internetowych twórców i przedsiębiorców. Oczywiście z wieloma kwestiami nie musimy się zgadzać/możemy uznać za kontrowersyjne. Niezależnie od naszego odbioru autorów lektura da nam wiele powodów, aby przemyśleć i usprawnić swoje działania.

Dla wielu będzie to książka przełomowa.

tomek_k | 2019-01-07

Świetna książka polecam !!!

LukKrzymin | 2019-01-06
Przeczytana: 27 grudnia 2018

Dla zaczynających w biznesie na pewno wszystko będzie odkrywcze, ale dla osób, które już siedzą w tym raczej będzie to jako przypomnienie wielu prawidłowości. Dla mnie na pewno było to potwierdzenie wiele wcześniejszych przypuszczeń, ale żeby nie było, są też sposoby funkcjonowania których wcześniej nie znałem :)