Zaufanie, czyli waluta przyszłości. Moja droga od zera do 7 milionów z bloga

Okładka książki Zaufanie, czyli waluta przyszłości. Moja droga od zera do 7 milionów z bloga
Michał Szafrański Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja poradniki
poradniki
Grupa Wydawnicza Relacja
2018-05-16
2018-05-16
blog własna firma porzucenie etatu

Czyta się szybko. Na plus obszerna ilość materiałów typu statystyka, wyliczenia, analizy itd. Całkiem spoko dla osób, które są zainteresowane tworzeniem treści do internetu. Polecam!

O Michale, jego blogu i sukcesie finansowym słyszałem dużo wcześniej, ale nigdy nie zagłębiałem się w szczegóły. Nie byłem i nie jestem też jego czytelnikiem.

Sama książka to świetny case biznesowy. W działaniach autora widzę inspirację modelem biznesowym z USA, zauważenie szansy na rodzimym rynku, stworzenie planu i jasno określonych celów oraz fenomenalne wykonanie.

Już przy wydaniu książki do Windows95 widać, że Pan Szafrański ma otwartą głowę i pomysł, który potrafi wcielić w życie.

Brakło mi trochę informacji o samym pisaniu bloga, warsztacie i trudnościach w zwykłym publikowaniu.

Dla mnie tę książkę czytało się jak kroki w realizacji biznes planu. Facet ma umiejętności i świadomość i to mu niesamowicie pomogło. Warto zwrócić uwagę jak wychodził do świata z blogiem i pomysłami na współpracę. Oczywiście w tym samym czasie dostarczając wartość za którą czytelnicy mu płacili.

Wejście na pełny etat blogowy miało na celu zaryzykowanie i przetestowanie modelu życia z działalności internetowej do czego zresztą autor doszedł. Sam napisał, że po osiągnięciu finansowej niezależności motywacja do pisania spadła.

Bardzo inspirująca, przynajmniej dla mnie.

Już...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Michał ma lekkie piuro, bardzo dobrze się to czyta. Nie jestem czytelnikem bloga ani słuchaczem podcastu i przyznam że historia opisana w tej książe była dla mnie bardzo interesująca. Jest naprawdę wielkim sukcesem to co autor osiągnął. Miejscami może zbyt łzawa, ale przez wiekszość czasu bardzo konkretna i rzeczowa.

Jedyna rzecz którą zuważłem, autor mówi na początku że nie robi bloga dla pieniędzy(albo nie jest to priorytetem). Chce dawać dobrą jakość i wartość dodaną dla czytelników. Jednak głównym motywem książki jest zarabianie pięniędzy na blogu. Uderza mnie tu pewien dysonans.

Jedyna rzecz którą zuważłem, autor mówi na początku że...

Polecam każdemu, kto planuje lub prowadzi własną firmę i wierzy, że zaufanie w biznesie buduje i rozwija.

Książka Michała Szafrańskiego "Zaufanie..." nie jest wyczerpującym poradnikiem na temat tego, jak stworzyć bloga i zarobić na nim miliony. Osoby, które oczekują gotowych rozwiązań, które da się skopiować i zastosować "u siebie" nie znajdą tu więc tego, czego szukają.

To ważna informacja na początek, żeby nie podejść do książki z nieodpowiednimi oczekiwaniami. Poza tym jest to bardzo inspirująca, skłaniająca do zastanowienia się nad swoją sytuacją i planami lektura. Michał przedstawia w niej swoją drogę, wątpliwości, rozterki, plany, sukcesy i wyniki związane z jego blogiem "Jak oszczędzać pieniądze". Dzieli się wieloma szczegółami, pokazuje problemy i to jak szukał rozwiązań. Bardzo dobra książka dla osób, u których dopiero kiełkuje pomysł prowadzenia własnego bloga lub innej działalności informacyjnej, żeby zajrzeć na chwilę do tego świata, złapać pierwsze punkty zaczepienia i zobaczyć z czym to się je.

Odnośnie tytułowej waluty, książka w pełni tłumaczy, skąd wziął się tytuł i dlaczego budując markę bazującą na zaufaniu da się osiągnąć tak dużo. Zgodnie z pierwszym zdaniem tej opinii należy jednak pamiętać, że to nie jest poradnik, każdy startuje z innego poziomu doświadczeń i ma inne sposoby działania. I nie dla każdego bazowanie na zaufaniu przy budowaniu swojego biznesu/kariery będzie komfortową i preferowaną drogą.

Bardzo ciekawie napisana, szczerze, dużo osobistych historii, spora dawka informacji i wskazówek

Bardzo wartościowa i inspirujące książka. Michał Szafrański dzieli się swoją historią - jak doszedł do miejsca, w którym jest teraz, jak wyglądała jego podróż, co się musiało wydarzyć, aby mógł robić to co chce robić.

Książka jest bardzo inspirująca. Nie jest to bynajmniej książka jedynie dla osób, które chcą zostać blogerami. Historia jest tak opowiedziana, że myślę, iż każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Szczerze polecam!

Znam autora z bloga - czytuję od dawna. I tak samo jak na blogu, tak tutaj potrafił z tą samą otwartością i przejrzystością pokazać swoje decyzje i wybory na przestrzeni ostatnich kilku lat. Można się wiele nauczyć - niekoniecznie kopiując działania, ale patrząc na proces decyzyjny, na sposób podejmowania decyzji czy rozważania alternatywnych dróg (tzw. plan B). Autor nie boi się też pokazać swoich błędnych wyborów (pokazuje np. dlaczego rozstanie z etatem trwające pół roku od podjęcia decyzji to zbyt długi okres), gdyż jego głównym przesłaniem jest szczerość i właśnie tytułowe zaufanie.
Zarówno w treści książki, jak i na końcu są linki do materiałów w Internecie rozszerzających temat lub przenoszących do podcastów i wystąpień osób, które miały silny wpływ na różne wybory opisane w książce.

Książka, która daje wiele do myślenia i ukazuje blogowanie od innej strony. Jak wiele trzeba przejść, aby zdobyć zaufanie czytelników, ale też jak bardzo trzeba w siebie wierzyć, aby osiągnąć zamierzony sukces.

Książka do której można podejść dwojako - jako do biografii, kulis działalności autora lub jako do poradnika odnośnie tworzenia własnej marki osobistej i np. bloga/podcastu. Myślę, że osoby które wybiorą drugą ścieżkę mogą być trochę bardziej rozczarowane tą pozycją, jednak mimo wszystko wyciągną z niej coś dla siebie. Historia Michała jest szalenie inspirująca, pokazuje min. jak przy wkładaniu pracy w trening umiejętności na wielu płaszczyznach może się to opłacić, oraz jaką inspiracją mogą być dla nas inni ludzie - wręcz chce się samemu znaleźć własnego mentora.

Książka jest optymistyczna, a jednocześnie zawiera fajne praktyczne porady odnośnie motywacji, zakładania bloga/podcastu i ewentualnego monetyzowania go (około połowa treści książki poświęcona jest czasom które początkujący bloger/podcaster jest w stanie wyobrazić sobie w swoim przypadku). Jednocześnie w książce jest ogrom inspiracji do dalszego pogłębiania wiedzy w temacie, nie tylko u autora, ale również innych twórców - za co ogromny plus. Bez owijania w bawełnę, bez kolorozywania, autor transparentnie pisze o swojej dość komfortowej sytuacji przed założeniem bloga, ale jednocześnie o wyzwaniach, które stanęły na jego drodze. Wręcz namacalnie czułam pot i łzy których doświadczył Michał w swojej podróży i o których transparentnie pisze.

Michał Szafrański Zaufanie, czyli waluta przyszłości. Moja droga od zera do 7 milionów z bloga Zobacz więcej