Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania

Start with Why: How Great Leaders Inspire Everyone to Take Action
motywacja, inspiracja, zarządzanie
poradniki
joly_fh

Każdy człowiek i każda organizacja mogą wyjaśnić, CO robią. Niektórzy z nas potrafią pokazać, CZYM różnią się od innych. Jednak tylko nieliczni są w stanie jasno wyartykułować, DLACZEGO robią to, co robią. DLACZEGO nie ma nic wspólnego z finansami i zyskami. DLACZEGO jest tym, co inspiruje Ciebie i Twoje otoczenie. Otwórz tę książkę i odnajdź samą kwintesencję inspiracji. Przewróć kilka stron i poznaj prosty wzór, sposób myślenia, działania i komunikowania się, dzięki któremu przywódcy są w stanie skutecznie zainspirować swoje otoczenie. Wczytaj się w historie Martina Luthera Kinga juniora czy Steve'a Jobsa i przekonaj się, że wszyscy liderzy, którzy kogokolwiek inspirują, myślą, działają i komunikują się z innymi z pominięciem ogólnodostępnych schematów. Każdy z nas może zdobyć tę umiejętność. Przy odrobinie dyscypliny każdy lider lub organizacja mogą skutecznie oddziaływać na innych. Przeczytaj wszystkie porywające opowieści i naucz się być skutecznym przywódcą. Przyciągnij do siebie ludzi i trwale zmień oblicze biznesu. Poznaj siłę DLACZEGO!

źródło opisu: Onepress, 2013

źródło okładki: www.onepress.pl

Aleksander | 2013-09-30
Przeczytana: 30 września 2013

Płomienna prezentacja TED Simona Sinek o odkrytym przez niego modelu złotego kręgu to dobry wstępniak do obejrzenia przed zabraniem się do czytania tej książki. Pozycja ta przedstawia parę innych, ciekawych pomysłów i koncepcji nt. modelu odkrytego przez autora. Niestety, miałem wrażenie, że bardzo dużo treści się powtarza, jakbym czytał to samo co rozdział. Z drugiej strony, warto zajrzeć do tej książki - coś zawsze przyciągnie Twoją uwagę. Osobiście oczekiwałem po niej czegoś więcej.

At1x | 2014-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Przeczytałem książkę w angielskim wydaniu. Na początku lekko się do niej zmuszałem, jakoś mnie nie przekonała. Jednak później tak się w nią wkręciłem, że w dwa dni przeczytałem całość. Bardzo inspirujące przykłady, fajnie pokazane i utrwalone.

Dorota | 2014-03-30
Przeczytana: 29 marca 2014

Jestem bardzo rozczarowana. Po pierwsze wielokrotność powtarzania tego samego doprowadzała mnie do szału. Po drugie, to chyba książka reklamowa firmy Apple. Nachalność promocji doprowadziła mnie do tego, że na pewno nie chcę produktów tej firmy.
Gdyby nie kilka ciekawych przykładów historii ludzkich to wyrzuciłabym tę książkę przez okno po 100 stronach. Nie warta czasu potrzebnego do jej przeczytania (a czytam szybko!).

Wojciech | 2016-10-22

Napisana prostym językiem przywołuje to, o czym warto pamiętać w zakresie wdzięcznego liderowania. Nie jest sucha dzięki ciągłym nawiązaniom do rzeczywistych wydarzeń. Choć można byłoby się doszukiwać błędów konfirmacji ze strony autora czy po prostu zarzucić mu, że dowody anegdotyczne nie zastąpią systematycznych badań, należy pamiętać, że nie jest to publikacja naukowa, a sam Sinek na tle wielu innych mówców motywacyjnych wypada - w moim odczuciu - całkiem nieźle. Dość powiedzieć, że liczne bestsellery przyprawiały mnie już o wybuchy śmiechu lub wymioty. Tutaj tego nie było.

No - może trochę tym jabłkiem mi się odbijało...

moneygrabbing | 2016-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2016

Książka fajna, czyta się szybko i przyjemnie czyli nie należy do nudnych poradników. Ale przede wszystkim książka jest dla ludzi, którzy chcą coś w życiu zmienić i poznać otaczający nas świat i lepiej go zrozumieć. Liczne przykłady pokazują dlaczego DLACZEGO jest tak ważne i o co w tym wszystkim chodzi. Na pewno wiedzę z książki będę mógł wykorzystać w swoim życiu.

Zapraszam do analizy książki:

jab0lpunk | 2017-03-12
Przeczytana: 12 marca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Główną myśl autor przedstawił w wielu filmach na YT, zwłaszcza w słynnym TED talku.
książka opiera się na histori Apple, ale nie brakuje w niej wielu innych inspirujących historii. Najbardziej podoba mi sie w niej to że nie można zakwalifikować jej do jednego działu, najbliżej jej chyba do "od dobrego do wielkiego" chociaż wychodzi z całkiem innego punktu widzenia.

Wojtek | 2015-12-06
Przeczytana: 06 listopada 2015

Ciekawa idea. Książka przydługa.

Klaudia Raczek | 2017-09-20
Przeczytana: 02 września 2017
Dyrektor | 2017-09-07
Przeczytana: październik 2016
Wierzchu | 2017-08-19
70 najważniejszych książek Richarda Bransona

Może nie każdy kojarzy nazwisko Richarda Bransona, ale zdecydowana większość kojarzy nazwę jego Virgin Group. Branson to brytyjski przedsiębiorca i miliarder, którego majątek wyceniany jest na prawie 5 mld dolarów. Z okazji Światowego Dnia Książki Branson przygotował niezwykle ciekawą i różnorodną listę 70 najważniejszych dla niego książek.