blog, blogowanie finanse

Dobrze zarabiał jako dyrektor w branży IT. Po poważnym wypadku zdecydował się jednak rzucić bezpieczny etat, żył na kredyt i mocno wierzył, że będzie mógł się utrzymać z pisania bloga. Po sześciu latach ma 250 tysięcy czytelników miesięcznie, 7 milionów złotych przychodu i doskonale zna przepis na sukces. Ciężka praca, dużo szczęścia czy może jeszcze coś innego? Autor bloga "Jak oszczędzać...

Autor bloga "Jak oszczędzać pieniądze" i bestsellera "Finansowy Ninja" krok po kroku zdradza kulisy swojego sukcesu.

"»Zaufanie, czyli waluta przyszłości« to dokładna analiza mojej pięcioletniej drogi od zera do 7 milionów złotych przychodu z blogowania. To manifest budowania biznesu opartego na zaufaniu, otwartości, szczerości i transparentności – z licznymi dowodami na to, że dobro powraca. W książce przedstawiam krok po kroku cały mój proces decyzyjny, zmieniające się cele, wnioski i konkretne efekty – także finansowe. Otwarcie przyznaję się do błędów i omawiam powody porzucenia niektórych projektów. To rzetelna analiza nie tylko moich sukcesów, ale również porażek. Pokazuję też na przykładach, jak wielka jest siła dobrych relacji z innymi i że małe dobre uczynki potrafią wywołać lawinę korzystnych skutków ubocznych".
Michał Szafrański

źródło opisu: http://relacja.net/product-pol-302-Zaufanie-czyli-...(?)

źródło okładki: http://relacja.net/product-pol-302-Zaufanie-czyli-...»

6re6 | 2018-05-13
Przeczytana: 13 maja 2018

Zmieniłem ocenę z 3 na 1 ze względu na to, że ekipa Szafrańskiego założyła fałszywe, nowe konta by dać piątkę i fejkową ocenę. Konta nie mają żadnych przeczytanych książek poza tą właśnie. Tak więc to co napisałem o pijarowym fałszu Szafrańskiego okazuje się po stokroć prawdą.

O ile "Finansowy Ninja", tak jak materiały na blogu MSz. to ekstremalnie wysoki poziom merytoryczny, o tyle ZJWP całkowicie mnie zawiodło. Tytuł bowiem sugerował (choć może to moje zniekształcenie), że mamy tu do czynienia z poradnikiem. Nie jest to jednak żaden poradnik, a jedynie wycinek biografii autora, mocno zresztą "pijarowo" podrasowany i często bardzo nieprzyjemny w czytaniu.

Wiele fragmentów książki sukcesywnie burzyło mój szacunek do autora jako osoby (bo szacunek do merytoryki na blogu pozostaje, ale to inna rzecz).

Aby nie być gołosłownym trzy najgorsze sprawy:

1) Autor przez miesiące lub lata na blogu pisał "nie jestem milionerem, ale stać mnie na wiele". Jest to kłamstwo. Milionerem...

Patryk Wójcik | 2018-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

Właśnie skończyłem czytać "Zaufanie czyli waluta przyszłości. Moja droga od zera do 7 milionów z bloga". Znakomita historia Michał Szafrańskiego.

3 popołudnia wystarczyły, aby przeczytać te ponad 400 stron. Fajne zamknięcie tematu i podsumowanie pewnego okresu przez Michała.

Dla mnie duża motywacja i kolejna lekcja, że trzeba być cierpliwym, kiedy buduje się coś od podstaw. Historię Michała znam dobrze i śledzę go od dawna, jednak ta książka fajnie to wszystko podsumowuje i nadaje konkretne remy.

Michał Szafrański dziękuję za Twoją szczerość i to w jaki sposób dzielisz się swoją wiedzą. Łatwo jest patrzeć na czyjeś sukcesy i je oceniać, ale trudno jest zobaczyć drogę, która do tego sukcesu doprowadziła. Pokazałeś, że nie zawsze trzeba mieć rację i można popełniać błędy. Trzeba jednak wierzyć w to co się robi. Trzeba być szczerym ze sobą i z ludźmi, dla których się tworzy.

Dziękuję!

piotk | 2018-05-23

Po pierwsze - żal mi osób dających 1-3 gwiazdki tylko dlatego, że wymyśliły w swojej głowie tezę, że Szafrański nasłał jakichś "swoich ludzi", aby pisali pozytywne opinie. Zawistni ludzie są strasznie dziwni :) Po drugie, czyli najważniejsze - książka Michała Szafrańskiego to takie porządne 9/10 jeśli jesteś ciekaw SUBIEKTYWNEJ drogi zwykłego gościa do sporych pieniędzy. Jeśli natomiast szukasz poradnika od a do z, który za rączkę przeprowadzi Cię od 0 zł o milionera, to niestety zupełnie nie jest to książka dla Ciebie. To nie jest poradnik i Michał bardzo wyraźnie to zaznaczył w podtytule oraz we wstępie. Ta książka to ciekawe studium, w którym autor nie przechwala się jakie miał genialne pomysły, lecz rozkłada na czynniki pierwsze co mu się udało, a co nie i przede wszystkim - jak.

Bardzo polecam jako inspirację i motywację.

PS: Jeden z "recenzentów" napisał, że Michał jawnie kłamie pisząc o tym, że "nic nie miał" oraz, że przecież był milionerem już na początku istnienia...

Duncan | 2018-05-15
Przeczytana: 15 maja 2018

Dawno się tak dobrze nie bawiłem przy książce i dawno w żadnej nie znalazłem tylu interesujących mnie informacji.

Książka można ocenić pod dwoma kątami: z jednej strony jest takim trochę poradnikiem blogowania a z drugiej świetnie pokazuje w jaki sposób wygląda budowanie czegoś tak dużego i z jakimi wątpliwościami się to wiąże.

Początek książki to świetne studium przypadku tworzenia swojego własnego bloga. Bez ogródek jest tutaj opisane co jest potrzebne, jakie były przychody i ilu było odwiedzających każdego miesiąca. To co mi się podobało najbardziej, to pokazanie w jaki sposób negocjuje się współpracę, o jakich kwotach się rozmawia i jak. Zawsze byłem ciekaw jak to wygląda od środka, a tutaj mamy nie tylko maile, ale i np. materiały sprzedażowe. Zaspokoiło to moją ciekawość, jak zwykle myślałem, że jest to bardziej skomplikowane.

Druga strona książki to ukazanie tych wszystkich wątpliwości towarzyszącym budowaniu takiego przedsięwzięcia. Gdy czyta się JOP to można odnieść...

Patrick | 2018-05-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Czy w Polsce da się uczciwie zarabiać na swojej pasji? Okazuje się, że tak! I to z całkiem niezłym skutkiem. W tej książce Michał Szafrański przedstawia swoją historię i etapy, które doprowadziły go do miejsca w którym aktualnie się znajduje. Po przeczytaniu #ZCWP wiem już, że nikt nie ma lżej i wszyscy mamy tak samo pod górkę. Różnica polega jedynie na tym jak bardzo wytrwali jesteśmy aby dojść na szczyt. W książce dowiadujemy się jak naprawdę wyglądały okoliczności powstania bloga. Bez wybielania, sama prawda i ogrom wątpliwości czy się uda. Startując z blogiem prawie 6 lat temu Michał miał zaledwie kilkuset czytelników a dzisiaj jest to najchętniej czytany i według mnie najbardziej wartościowy merytorycznie blog w Polsce. Ta książka w daje ogromnego kopa do działania i mnóstwo wiedzy na temat tego jak powinno się pracować aby osiągnąć cel. Książkę polecam każdemu, bez wyjątków. Nieważne czy masz 15 czy 65 lat, czym się zajmujesz, gdzie pracujesz, co lubisz. Powinieneś ją...

thepatrykooo | 2018-05-23
Przeczytana: 19 maja 2018

Nie dawno skończyłem czytać książkę Michała Szafrańskiego „Zaufanie czyli waluta przyszłości”. Po wysłuchaniu podcastu o zapowiedzi nowej książki, chciałem mieć ją na swojej półce z inspirującymi książkami. Książkę zamówiłem pierwszego dnia przedsprzedaży. Zamówiłem pakiet wraz jego poprzednią książką Finansowy Ninja, z którą strasznie zwlekałem z kupnem. Niedługo zacznę ją czytać oraz ukaże się także moja recenzja tej książki. Książka pokazuje życie Michała, od małego chłopca który mieszkał w Warszawie do marca 2018 roku.
Polecam przeczytać tą książkę wszystkim, którzy chcieliby prowadzić własnego bloga lub zacząć zarabiać na swojej pasji. Michał dał mi cenne wskazówki jak można prowadzić bloga oraz jak budować zaufanie do swoich czytelników.

Więcej możesz przeczytać na moim blogu: https://bystryprogramista.wordpress.com/2018/05/20/zaufanie-czyli-waluta-recenzja-ksiazki/

Rafał R | 2018-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2018

Daję ocenę o nazwie dobra.
Dlaczego?
Książka jest bardzo "amerykańska" - nic dziwnego bo właśnie z tamtejszych rejonów autor czerpał do swojej działalności inspiracje. Czym to skutkuje? Tym, że czyta się szybko mimo dużej ilości stron. To swojego rodzaju success story w które wplecione są różne porady dotyczące blogowania. Podziwiam upór w dążeniu do jakości i stawianie sobie wysokich poziomów zarobków docelowych.

Minusy to ciężko oprzeć się wrażeniu, że książka działa trochę jako katalizator do zapoznania się ze stroną - przyrost nowych UU, oraz dla obecnych czytelników by nabyli książkę. Mnie to trochę razi.

magdalena_komsta | 2018-05-15
Przeczytana: 12 maja 2018

Możesz uczyć się budowania marki osobistej podpatrując działania różnych wpływowych ludzi ze swojej branży, ale widzisz wtedy tylko efekty udanych projektów. Nie wiesz, co popycha ich w określonym kierunku, dlaczego w pewnych sytuacjach idą z prądem, a w niektórych totalnie pod prąd. Możesz też przeczytać książkę Michała Szafrańskiego i krok po kroku prześledzić jego dojrzewanie w roli blogera i przedsiębiorcy, ale - co najbardziej wartościowe - zrozumieć powody podejmowanych przez niego decyzji. To prowokuje do zadawania sobie pytań o wartości, jakimi kierujesz się nie tylko w biznesie, ale po prostu w życiu.
Śledzę działalność Michała w sieci już od trzech lat, jest transparentny, sporo mówi i pisze o sobie i o swoim biznesie, i wydawało mi się, że znam jego historię. Miałam rację: wydawało mi się. Zobaczyłam, nie tylko ile pracy i twardej wiedzy stoi za spektakularnym sukcesem, ale że warto otworzyć się na relacje z ludźmi, których nie znamy, bez jakichkolwiek oczekiwań. Bo choć...

Damian J | 2018-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

Na wstępie zaznaczę, że opinia jest pisana z perspektywy osoby, która sama prowadzi bloga (PracaSport.pl) i ma bardzo podobne spojrzenie na blogosferę jak Michał Szafrański.

Książkę zdecydowanie polecam osobom, które działają w sieci. Prosta narracja, sprawia, że czyta się ją bardzo szybko. Przez 400 stron krok po kroku widzimy w jaki sposób Michał budował swojego bloga i rozszerzał go o kolejne projekty. Dostajemy konkretne liczby, wnioski, a także pełne wewnętrznych rozterek przemyślenia. Dostajemy potwierdzenie jak ważne w biznesie jest budowanie bezinteresownych relacji, które mogą w przyszłości niespodziewanie zaowocować.

Zaryzykuje stwierdzenia, że nie ma w Polsce drugiego blogera, który w tak szczery i konkretny sposób udokumentowałby swoją drogę.

Książka nie jest gotową receptą na sukces dla każdego, ale w czasach, gdy wszędzie lansowana jest blogosfera oparta o roznegliżowane zdjęcia na Instagramie i sprzedawanie wizerunku za paczkę z produktami, super jest widzieć, że...

MichałDorek | 2018-05-24
Przeczytana: 13 maja 2018

Moja opinia została usunięta po tym, jak wykazałem manipulowanie wynikami przez Szafrańskiego za pomocą fałszywych kont. Teraz doszedł kolejny fejk-spamer, który nie dość że założył konto dla jednej książki, to jeszcze podaje linka do bloga założonego dzień wcześniej u babci na kolanach.

Więc dodaję kolejną opinię zgodnie z wartością książki i zaufaniem do autora.
Zrzut ekranu ponownie leci w sieć. Próbujcie dalej misiaczki, a pan Szafrański dowie się, co znaczy wykop efekt za swoje żałosne kombinatorstwo.