Finansowy ninja

Michał Szafrański
2016-08-26
2016-08-26

2072 ocen

Szczerze polecam szczególnie z rysunkowym streszczeniem (genialny pomysł) ;)

Szczerze polecam szczególnie z rysunkowym streszczeniem (genialny pomysł) ;)

Dobra książka, aczkolwiek nie dowiedziałem się z niej nic czego bym sam nie potrafił wyszukać w internecie.

Książka Michała w mojej ocenie to pozycja obowiązkowa dla dosłownie każdej osoby, która nie zajmuje się finansami zawodowo i chce ukierunkować swoje finanse w prawidłową stronę. Niestety nauczanie w szkołach jest jakie jest, więc nie otrzymujemy takiej podstawowej i niezbędnejwiedzy, gdy idziemy w dorosłe życie. Michał zawarł w swojej książce wiele wskazówek jak zacząć zarządzać swoimi finansami począwszy od budżetu, poprzez wgłębienie się w kredyty hipoteczne, lokaty, a skończywszy na ich inwestowaniu. Na dodatek ubrał to wszystko w bardzo przystępną formę, która powinna być zjaldliwa dla każdego czytelnika.

Pozycja dobra dla laików i osób, które zaczynają dorosłe życie. Nie udało mi się książki przeczytać za jednym razem. Odłożyłam ją na 2 lata i dopiero teraz skończyłam. Część rzeczy była przydatna, jak dla mnie zwłaszcza w kwestii podejścia do zmiany pracy i czy pracować na etacie czy DG. Przykłady trochę zbyt dziecinne i jak dla mnie sztucznie wydłużyły książkę. Przez co ostatecznie mam poczucie zmarnowanego czasu.
Sam autor potwierdza, że najlepiej zarobić pasywni pisząc książkę i w ten sposób pomnażasz jego dochód. Także w części miałam poczucie wywyższania się nad zwykłym Kowalskim.

Bardzo dobra ksiażka, otworzyła mi oczy na wiele spraw zwiazanych z zarządzaniem budżetem domowym. Polecam tak jak i mi polecono.

Pozycja niezbędna na półce.

Pozycja niezbędna na półce.

Książka jest kierowana do tych, co w temacie ekonomii i finansów nie wiedzą nic i potrzebują przewodnika, który na spokojnie wytłumaczy, co, gdzie i z czym się je. Średnio, czy zaawansowany user, raczej dobrze czym się różni karta kredytowa od debetowej, czy też ma już wyprowadzoną strategie oszczędzania. Na poziomie operacyjnym, jak nie spisuje to pewnie za pomocą apki czytuje wszystkie paragony i nie idzie głodny na zakupy. Plus za to, że szybko się czyta i proste wytłumaczenie działania wzorów kredytu, czy arkuszy kalkulacyjnych autora.

Książka zawiera wiele przydatnej wiedzy. Przydatna dla początkujących w oszczędzaniu, ale również i dla tych co to robią od wielu lat - zawsze to jakaś nowość czy przydatna ciekawostka. Serdecznie polecam

Książka z dużą dawką podstaw odnośnie oszczędzania i planowania finansów, żeby nie popaść w długi czy godnego życia w przyszłości/na emeryturze. Sporo przykładów. Warta przeczytania w młodym wieku, uczy szacunku do pieniędzy i czasu który musimy poświęcić, żeby je zarobić. Dobrze przedstawione warianty zarabiania na etacie i na własnej działalności.

Absolutny MUST HAVE dla każdego, kto skończył 15 lat, aby w dalszym życiu nie pogubił się w finansach. Szkoła tego niestety nie nauczy.