Silver. Trzecia księga snów

Tłumaczenie: Agnieszka Hofmann
Cykl: Silver - księgi snów (tom 3)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Silber- Das dritte Buch der Träume
Sophie

Wielki finał Trylogii Snów! Są na świecie ludzie, którzy mają dostęp do snów. Z marzeń sennych można się bardzo wiele dowiedzieć - pogrzebać w świadomości i podświadomości. Można też popchnąć śniącego do czynów, których nigdy nie dopuściłby się na jawie... Główna bohaterka serii, Liv Silver, ma same kłopoty. Jej antagonista Arthur rośnie w siłę, blogerka Secrecy wie coraz więcej, a groźna Anabel znów pojawia się na sennych korytarzach. Liv musi połączyć siły z przyjaciółmi, żeby chronić siebie i bliskich przed niebezpieczeństwem, które czyha na jawie i we śnie.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/1442/Silver---trzecia-ksiega-snow

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1442/Silver---trzecia-ksiega-snow

mclena | 2017-03-29
Przeczytana: 29 marca 2017

"Miłość nie jest tym, co człowiek spodziewa się otrzymać, lecz tym, co jest gotów dać."

Finał trylogii Silver jak dla mnie na 6+! (w skali ocen szkolnych a nie LC)

Książka utrzymuje bardzo dobry wysoki poziom z tomu wcześniejszego. Dzieje się dużo zarówno w świecie realnym jak i na jawie. Liv jak zwykle sama komplikuje sobie życie, dzięki czemu nie mozna narzekać na nudę. Bardzo ciekawe rozwinięcie intrygi, w której Arthur przechodzi samego siebie, mimo, że można się było domyślić które posunięcia były jego - chociaż czasem nie było to do końca takie oczywiste i każdego możnaby podejrzewać.

Odkrycie tożsamości Secrecy było dla mnie chyba najmniej stotne w całej powieści, aczkolwiek było zaskoczeniem i to całkiem przyjemnym.

Ogromnie podobał mi się sposób w jaki autorka zakończyła trylogię - naprawdę można poczuć wewnętrzny spokój i satysfakcję z przebiegu fabuły i pocichutku cieszyć się zasłużonym Happy Endem. Ogromnie cieszę się, że zdecydowałam sie kontynuować czytanie po...

Virginia | 2017-04-01
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

"Niektórzy ludzie uświadamiają sobie, czego chcą, dopiero wtedy, kiedy już nie mogą tego mieć."

I oto nadszedł czas, aby pożegnać się z kolejną serią, z kolejnymi bohaterami i podsumować wrażenia, które niewątpliwie były ekscytujące.

Liv Silver znów musi połączyć siły ze swoimi przyjaciółmi, aby unieszkodliwić największego wroga. Wroga, który jest w stanie posunąć się do przerażających rzeczy nie tylko we śnie, ale również na jawie. Czy tym razem doprowadzą sprawę do końca?

Historia jak zawsze została utrzymana na wysokim poziomie, choć tym razem pewne kompleksy panny Liv bardzo mnie irytowały. Jak na tak dużą ilość problemów, które przygniatały bohaterów ten jeden (dotyczący pilotowania), wydawał mi się być absurdalnym. Ale mimo tej jednej, małej wady książka ma całe mnóstwo zalet i ciekawych wątków.

Główny wątek książki rozwija się w nieubłaganie szybkim tempie co skutkuje tym, że poznając przygody Liv nie można narzekać na nudę. Zwroty akcji jak i wszystkie intrygi dosyć...

Stworek_vel_Oka | 2017-03-10
Przeczytana: 09 marca 2017

Czerwona okładka dołącza do poprzednich tomów Silvera, żeby cieszyć oko jako naprawdę śliczna ozdoba biblioteczki. Ale przecież książek nie należy oceniać tylko po okładce, więc słów kilka o tym, jak Kerstin Gier zakończyła swoją senną trylogię. Czy warto zapamiętać te tytuły?

Znajomość poprzednich tomów wydaje się konieczna, bo nawet serwowane przez Lottie wypieki wtedy smakują lepiej i ślinka na nie cieknie jeszcze większym strumieniem. Kolejny raz wyruszamy na korytarze snów, mijając setki drzwi, ale przede wszystkim wyczuwając mrok i niebezpieczeństwo, które czyha ze strony Pana Cienia i Mroku, który tak jakby ożywa w tym tomie. Piszę tak jakby, bo bardzo staram się uniknąć spoilerów, żeby nie odbierać radochy z czytania. Pewne jest to, że Gier zadbała o to, żeby nudno nie było, żeby sny nie były tylko cukierkowe, ale także były furtką do robienia złych rzeczy i stawały się wręcz śmiercionośnym narzędziem, zwłaszcza kiedy kontrolował je nie do końca zdrowy na umyśle...

Zakończenie wspaniałej "Trylogii Snów". Ten tom jak dla mnie jest chyba najlepszym ze wszystkich. Dużo się działo, zakończenie było zaskakujące. Bardzo podobało mi się, że w tej części bardzo często pojawiał się Grayson, którego uwielbiam. W końcu dowiedziałam się kim jest Secrecy, chociaż muszę przyznać, że domyśliłam się pod koniec drugiego tomu kim jest. Jednak nie pojawił się zapowiedziany przez autorkę pod koniec drugiej części weterynarz, co nie zmienia faktu, że rozterki sercowe Lottie były nudne, wręcz przeciwnie!

Wspaniałe zakończenie jednej z moich ulubionych trylogii fantastycznych, dlatego szczerze polecam! :)

Sherry | 2017-04-18
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

STARZY WROGOWIE, NOWE PROBLEMY

Wyobraźmy sobie przez chwilę, że znajdujemy tajemnicze drzwi do świata snów. Tego, nad którym mamy kontrolę, tego który otwiera wachlarz niesamowitych możliwości, tuż przed naszymi oczami. Tego, który może się wydawać zarówno fascynujący, jak i niebezpieczny oraz mroczny równocześnie. Jak wykorzystamy fakt, że znaleźliśmy się w tym niesamowitym miejscu? Jak wykorzystamy potencjał snów i dostęp do pewnego rodzaju władzy? Czy wkroczymy na ścieżkę zła i występku...? W ostatnim tomie trylogii Kerstin Gier, po raz kolejny towarzyszyć będziemy nastoletniej Liv Silver i jej przyjaciołom, w zmaganiu z tymi nieprawymi, pogubionymi duszami, którzy wywoływaniem chaosu zaczęli parać się już wcześniej. Myślicie, że znajomi wrogowie nie będą w stanie już niczym zaskoczyć? Trzymajcie się mocno bo wchodzimy na ostatnią prostą w potyczce z narastającym niebezpieczeństwem, a wraz z nią pojawią się nowe tajemnice, nowe zagadki i nowe przygody.

Trylogia Księgi Snów...

MałaPisareczka | 2017-03-03
Przeczytana: 03 marca 2017

Ja nie wiem naprawdę jak to jest... Jak to jest możliwe, że jedynie ze słuchu można polubić jakiegoś autora? Ze słuchu - rozumiecie? Tylko dlatego że gdzieś tam w sieci przewijało mi się nazwisko niemieckiej pisarki, ja uznałam, że chcę poznać jej twórczość... że lubię jej twórczość. I choć nie zaczęłam od jej najgłośniejszej Trylogii Czasu, to przynajmniej stałam się dumną posiadaczką Trylogii Snów! I wiecie co? Zapraszam Was na jej Wielki Finał!

Wiecie, jaką wielką moc ma Świat Snu? To właśnie z marzeń sennych można dowiedzieć się najgłębiej skrywanych tajemnic. O ile oczywiście ktoś potrafi pogrzebać w czyjejś świadomości i podświadomości. I - ku nieszczęściu - jest taka osoba! Arthur rośnie w siłę, Secrecy wie coraz więcej o ludziach wokoło, a na dokładkę Anabel wychodzi z wariatkowa i samą swoją obecnością jest namacalnym dowodem, że COŚ zaczęło się dziać. Liv, Henry i Grayson są jedynymi osobami, które mogą uratować siebie i bliskich.

All that we see or seem
is but a...

LaylaA | 2017-03-15
Przeczytana: 15 marca 2017

"Czas na wielki finał"

Wracam do was z finałem trylogii Silver - księgi snów, mam nadzieję, że również z niecierpliwością czekaliście na ostatni tom tej serii w którym to wszystkie zagadki zostaną rozwiązane. Zaczęłam czytać tą serię tylko dlatego, że uwielbiam Kerstin Gier z trylogii Czasu, ale nie spodziewałam się, że jej kolejną serię również pokocham.

Jedni słysząc o serii Silver, od razu kojarzą piękne okładki,...

Magda | 2017-04-28

Pierwszy raz nie mogłam czytać książki publicznie. Dlaczego? Otóż czytaniu jej towarzyszyły niekontrolowane wybuchy śmiechu, a ja nie chciałam trafić do psychiatryka z powodu śmiania się do książki w autobusie. Kerstin Gier kolejny raz mnie nie zawiodła. Trzecia księga snów, czyli zakończenie trylogii Silver wręcz przerosło moje oczekiwania.
Przede wszystkim bohaterowie. Mimo, że główne postacie mają szesnaście lat i jak najbardziej zachowują się na swój wiek, to czytając ich dialogi nie czujemy znanej z książek młodzieżowych frustracji spowodowanej infantylnością myślenia bohaterów. Mamy tu typowe problemy młodzieży, ale wyróżnia je sposób przedstawienia. Opisane są w niezwykle zabawny sposób, główna bohaterka szuka też nietypowych rozwiązań. Arthur, który jest czarnym charakterem jest nieprzewidywalny i tak naprawdę aż do samego końca nie jesteśmy w stanie stwierdzić co kieruje jego działaniami i jaki jest ich cel. Mamy też Annabell rozmawiającą z demonem, który może być...

Naddia | 2017-02-02
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Będę cholernie tęsknić za tą serią :)

Zaksiążkowana | 2017-03-12
Przeczytana: 08 marca 2017

Sny kojarzą nam się z czymś błogim, spokojnym, chwilą odpoczynku i wytchnienia. Oddając się w objęcia Morfeusza, zawsze jesteśmy pełni dobrych myśli i wyciszeni. Co jednak, jeśli tam po drugiej stronie, ktoś na nas czeka? Co jeśli koszmary senne staną się naszą rzeczywistością? Czy na pewno to, co uczynimy we śnie, nie pozostawi swoich skutków na jawie?

Sennych kłopotów ciąg dalszy! Liv Silver wraz z przyjaciółmi, musi stawić czoła złym mocom, które gnębią ich w świecie snów. Tylko, czy owe siły na pewno istnieją? Głównym problemem jest ciągle Arthur, który pod maską zwykłego nastolatka, skrywa wyjątkowo perfidne intencje. Anabel natomiast znowu powraca i nie ma bynajmniej zamiaru zostawić przyjaciół w spokoju. Na dodatek szkolna blogerka Secrecy zdaje się śledzić każdy ich krok…

Pierwszy tom trylogii Silver bardzo mi się podobał – ot, takie przyjemne i lekkie czytadło dla rozweselenia. Drugi tom był moim zdaniem jeszcze lepszy, więc z niecierpliwością oczekiwałam zakończenia...