Outliersi

Cykl: Outliersi (tom 1)
Wydawnictwo: Czarna Owca
The Outliers
BagatElka

Wszystko zaczyna się od SMS-a: Wylie, błagam, pomóż mi. Wylie nie rozmawiała z Cassie od ich ostatniej kłótni ponad tydzień temu. Ale to nieistotne. Cassie ma problemy, więc Wylie postanawia uratować swoją najlepszą przyjaciółkę przed nią samą. Ale tym razem jest inaczej. Zamiast powiedzieć Wylie, gdzie jest, Cassie wysyła tajemniczo brzmiące wskazówki. W dodatku nie prosi jej, żeby...

Wszystko zaczyna się od SMS-a: Wylie, błagam, pomóż mi.
Ale tym razem jest inaczej. Zamiast powiedzieć Wylie, gdzie jest, Cassie wysyła tajemniczo brzmiące wskazówki. W dodatku nie prosi jej, żeby przyjechała sama, tylko wysyła do niej Jaspera. Wylie nie ufa chłopakowi, który sprowadził jej przyjaciółkę na złą drogę, ale nie ma wyboru – musi z nim jechać.
Odnalezienie Cassie bardzo szybko przeradza się z trudnego zadania w niebezpieczną misję. Im dalej jadą na północ, w głąb gęstych lasów Maine, tym silniej odzywa się w Wylie przeczucie, że coś jest bardzo nie tak. Czego Cassie im nie mówi? I czy odnalezienie jej nie będzie dopiero początkiem czegoś znacznie gorszego?

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

BagatElka | 2017-01-13
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane
Przeczytana: 13 stycznia 2017

Banda irytujących bohaterów. Nijakich,papierowych ludzików,które pętają się jak błędne owce.Ich dialogi doprowadzały mnie do szału.
"Outliersi" to miała być pasjonująca i porywająca lektura.
Ja w trakcie czytania chciałam rwać kartki.
Fabuła jest przejrzysta jak źródlana woda ale niestety nie przynosi orzeźwienia.
Schematycznie i nudno.W dodatku nie przeżyłam żadnego zaskoczenia bo wszystko jest przewidywalne i naszpikowane banałami.
To bajka dla młodzieży,która podczas czytania nie kieruje się logicznym myśleniem i ma bardzo małe oczekiwania co do poziomu czytanej historyjki.
Autorce zalecam korepetycje na temat schorzeń i zaburzeń psychicznych.
Ręce opadają jak się czyta takie banialuki.

Meggie | 2017-02-01

Zastanów się przez chwilę nad hipotetyczną sytuacją - dostajesz sms-a od bliskiej osoby o treści „Proszę, pomóż mi”. Niewiele poza tym, żadnego wyjaśnienia. Po pewnym czasie dopiero zaczynają napływać wskazówki, lecz ich treść niedużo pomaga i w dodatku jest też prośba o zachowanie tajemnicy. Co należałoby w takiej sytuacji zrobić? Jak się zachować? Wylie postanawia pomóc przyjaciółce, ale nie jest to takie proste. Zgodnie z wytycznymi ma jej towarzyszyć Jasper, o którym dziewczyna nie ma dobrego zdania. Jakby tego było mało kolejne wiadomości są coraz bardziej niepokojące, a oni z każdym kilometrem coraz bardziej oddalają się od domu. Dlaczego Cassie nie napisała co się wydarzyło? Gdzie się teraz znajduje? W co się znowu wplątała?

Kimberly McCreight – amerykańska pisarka. Debiutowała powieścią “Zrozumieć Amelię”, za którą była nominowana do nagród: Edgard Award i Alex Award.

W ostatnim czasie miałam szczęście trafiania na książki ciekawe, dobrze napisane, z barwnymi bohaterami i...

WielkiBuk | 2017-01-14
Przeczytana: styczeń 2017

Pierwszy tom serii „Outliersi” to intrygująca powieść sensacyjna dla nastolatków, która idealnie sprawdzi się dla młodszych czytelników spragnionych pędzącej akcji, skrajnych emocji i trudnych wyborów, między odpowiedzialnością a strachem, między tym co można by zrobić a tym co zrobić należy. To historia o poświęceniu i przekraczaniu granic, także swoich własnych. Bohaterowie, wciąż niedojrzali, pozbawieni dystansu dorosłości, zostają wplątani w coś, przed czym nie potrafią uciec, bo problemem są oni sami, a od siebie przecież nie sposób się uwolnić.

Powieść Kimberly McCreight to ciekawy wstęp do serii, w której nic nie jest takie, jak może się początkowo wydawać i nikt do końca nie jest tym, za kogo się podaje, ale przede wszystkim – nikt nie jest bezpieczny, gdy w grę wchodzą wielkie pieniądze i jeszcze większe ambicje.

Monika | 2017-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2017

Czegoś zabrakło w tej powieści. Początek niczym karuzela porywa czytelnika w wir zdarzeń. Co się stało z przyjaciółką głównej bohaterki? Gdzie jest? O czym świadczą pojawiające się ze sporą częstotliwością esemesy Cassie? Czy los koleżanki będzie miał związek ze śmiercią mamy Wylie? Na ile zaginięcie ma swe źródło w badaniach prowadzonych przez ojca Wylie? I do tego momentu czytamy z przyjemnością. Gdy zaś pojawia się wyjaśnienie tytułowych outliersów coś zaczyna zgrzytać, akcja potyka się o przekombinowanie. Przynajmniej takie było moje odczucie. Sami oceńcie czy się zgadzacie z moją opinią...sięgnijcie po książkę i niech ona sama się broni.

eR_ | 2017-01-22
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Jak głoszą okładki tysiąca książek, ta którą mamy przed sobą jest to jedyną wartą uwagi. Porywająca, przyprawiająca o dreszcz ekscytacji, nie można się oderwać. Jednak kiedy przyjdzie co do czego, okazuje się, że właśnie straciliśmy odcinek życia, którego nie da się odzyskać na czytanie jakichś bzdur. Na szczęście nie wszystkie są aż tak złe, jak można by się spodziewać.

Wylie, po tragicznej śmierci swojej matki cierpi na ostrą odmianę agorafobii. Wyjście gdziekolwiek sprawia jej wielką trudność, a tym samym nawet wędrówka do szkoły, na lekcje przekracza jej możliwości. Sytuacja zmienia się, gdy okazuje się, że jej najlepsza przyjaciółka, swoją drogą jedna z najbardziej antypatycznych osób, o których ostatnio czytałem-zostaje uprowadzona, porwana, sama uciekła(niepotrzebne skreślić).

Wylie pokonuje strach przed samą sobą i wraz z chłopakiem Cassie, rusza na ratunek. W czasie podróży wychodzą na jaw różnego rodzaju tajemnice, które nie spodobają się wielu osobom. Czy za wypadek...

Wioleta | 2017-02-10

Wylie to nastolatka, która nie ma w życiu lekko. Od kilku lat regularnie chodzi na terapię, aby poradzić sobie ze swoimi lękami, przez które nie może oddychać lub nawet traci przytomność. Po stracie matki jej stan znacznie się pogarsza. Najpierw rezygnuje ze szkoły, a potem w ogóle przestaje wychodzić z domu. Zachowanie dziewczyny bardzo niepokoi jej ojca, dlatego jest ona ciągle pod opieką psychiatry. Wylie ma także przyjaciółkę Cassie, z którą nie kontaktowała się od ostatnie kłótni ponad tydzień temu. Wkrótce okazuje się, że Cassie zaginęła. Niedługo potem dziewczyna otrzymuje od niej esemesa, w którym przyjaciółka prosi ją o pomoc i zabrania kontaktować się z rodziną lub policją. Wysyła do niej tylko Jaspera (swojego chłopaka, któremu Wylie nie ufa, ponieważ uważa, że sprowadził Cassie na złą drogę) i prosi, żeby przyjechali we wskazane miejsce. Problem tylko w tym, że nie podaje dokładnego adresu, a jedynie co jakiś czas wysyła małe wskazówki. Mimo wszystko na przekór samej...

SkrytaKsiążka | 2017-02-19

Wylie jest nastolatką z problemami. Od zawsze miała trudności z uczęszczaniem do szkoły i w przebywaniu w tym środowisku. Jej stan pogorszył się dużo bardziej od momentu, kiedy jej matka kilka miesięcy wcześniej zginęła w wypadku samochodowym. Od tego czasu dziewczyna zaczęła uczyć się w domu i od trzech tygodni z niego nie wyszła.

Główna bohaterka ma jedną jedyną przyjaciółkę - Cassie, z którą jakiś czas temu przestała utrzymywać kontakt. Akcja zaczyna się w momencie kiedy do domu Wylie przychodzi przerażona mama Cassie z wiadomością, że jej córka zaginęła. Krótko po tym wydarzeniu Wylie zaczyna dostawać dziwne smsy od przerażonej przyjaciółki, więc razem z Jasperem (chłopakiem Cassie) - za którym dziewczyna szczerze nie przepada, wyruszają w jej poszukiwaniu.

Już dawno nie czytałam żadnego dobrego thrillera i przyznam się szczerze, że bardzo mi tego brakowało. Zapomniałam już jak to jest mieć zmrożoną krew w żyłach i spodziewać się niemożliwego. "Outliersi" byli...

axior815 | 2017-03-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 18 marca 2017

Przeglądając książkowe nowości ostatnich kilku miesięcy natrafiłam na "Outliersów" autorstwa Kimberly MacCreight, których szybo stałam się posiadaczką. Miałam bardzo duże oczekiwania co do tej powieści, a do czytania zachęcił mnie jej intrygujący opis jak i pięknie wydana okładka.
Niestety, książka mnie troszkę rozczarowała. Po jej przeczytaniu mam bardzo mieszane odczucia.

Bardzo podobał mi się pomysł na całą historię, jak również wykreowanie trójki głównych bohaterów (Wylie, Japer,Cassie). Tutaj nie ma się do czego przeczepić. Również prosty styl pisania autorki zaliczam tutaj na plus. Co prawda do jakiejś połowy "Outliersów" czytało mi się szybko i przyjemnie, to niestety później rozdziały zaczęły mi się strasznie ciągnąć i nieco mnie nudzić. Liczyłam na nieco inny rozwój wydarzeń i niestety się przeliczyłam. Miałam nadzieję, że końcówka książki wynagrodzi mi te kilka wcześniejszych, mało ciekawych rozdziałów, ale okazała się banalna i mało zachęcająca do sięgnięcia po...

Dziamsen | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Coś innego – tak ją bym opisała. Z chęcią przyznam, że to jest chyba pierwsza moja książka, przy której denerwowałam się tak bardzo, aż obgryzłam wszystkie paznokcie. Porażający thriller, który mnie urzekł.
I to zakończenie! Ja sądzę, że to nie może się tak skończyć. Czytelnicy będą chcieli dowiedzieć się więcej. Przynajmniej mam nadzieję na drugi tak samo dobry tom.
W zupełności zgadzam się z Sarą Shepard i jej komentarzem - "Porywający thriller z nieprzewidywalnym zakończeniem".
Polecam serdecznie!

ewa | 2017-03-13
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 10 marca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niestety tylko trzy gwiazdki:za fajną okładkę, za zachęcającą reklamę, no i za małą ilość stron. Więcej nie dałabym rady.