Miłość ze snu

Okładka książki Miłość ze snu Lucy Keating
Okładka książki Miłość ze snu
Lucy Keating Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: #GOYOUNG literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
#GOYOUNG
Dreamology
Wydawnictwo Dolnośląskie
2017-03-01
2017-03-01
2016-04-12
Joanna Nykiel

Książka zawiera lekki wątek fantastyczny, ale sama historia zdecydowanie bardziej podlega pod romans. Książka była lekka i przyjemna. Nie trzeba było przy niej pracować mózgownicą na pełnych obrotach, bo była to prosta historia, bez większej ciężkiej fabuły, ale za to bardzo sympatyczna w odbiorze i czytaniu. To co w tej książce mi się bardzo podobało, to były sny głównej bohaterki, bo naprawdę były niesamowicie pomysłowe oraz kreatywne i po prostu uwielbiałam te fragmenty historii. W całokształcie książka po prostu była miła i fajna.

Ta historia fabularnie trochę przypominała mi książki "Wyśnione miejsca" lub "Silver Trylogie snów", więc jeśli komuś podobało się "Miłość ze snu" uważam, że powinien sięgnąć też po te dwie wcześniej wymienione książki, bo one też powinny przypaść mu do gustu.

Książka dla młodzieży. Zainteresowal mnie opis na okladce a sama ksiazka kosztowala 3 zl w Auchan.
Lubię motyw snów, marzeń sennych dlatego zdecydowalam się,ze ja wezmę.
Ogólnie lekka, czasami zabawna i poruszająca. Podobały mi się opisy snów, autorka naprawdę miała wyobraźnię.
Czytając ją miałam wrażenie jakbym oglądała film dla nastolatków, myślę,ze świetnie nadawalaby sie na hollywoodzką ekranizację.

Lubię motyw snów, marzeń sennych dlatego zdecydowalam się,ze ja wezmę.

Przyjemna książka. Bardzo ciekawy pomysł na fabułę i sympatyczne postacie. Główna bohaterka jest dość infantylna ale wszystko ma sens i swoje powody. Jest to barwna opowieść o dorastaniu i radzeniu sobie z własnymi problemi. Niestety jedyną osobą, która może nam pomóc i nas uratować, jesteśmy my sami.

Czytając Miłość ze snu czułam lekkość – byłam unoszona przez różowy pył, a miłość wyczuwalna była na każdej stronie.

Styl pisania autorki na pewno sprawił, że literalnie płynęłam przez tę książkę, bo było w niej czuć prawdziwą magię, co jest wielkim plusem. Natomiast nie przemówiła do mnie pierwszoosobowa narracja, która przedstawiła bohaterkę jako 13- letnią, choć od początku wiedziałam, że jest szesnastolatką. Niestety znacznie utrudniło mi to wyobrażenie sobie jej.

Książka jest dobrym przykładem literatury młodzieżowej. Wątek romantyczny według mnie jest dobrze poprowadzony bez większych komplikacji. Lektura jest lekka i przyjemna, fabuła nie wymaga wiele od czytelnika. Sądzę, iż tak książka to dobry pomysł czytelniczy na ciepłe dni. Ocena 6 jest adekwatna do treści.

Dziś przychodzę do was z krótką recenzją książki ,,Miłość ze snu”. Moim zdaniem jest to młodzieżówka jak każda inna. Nie wybija się niczym szczególnym. Lekka i przyjemna w sam raz na jeden wieczór. Miejscami troszeczkę się nudziłam, ponieważ była dość przewidywalna. Czasami odrobine przesłodzona. Bardzo dużym plusem były odwołania do tego jak funkcjonuje ludzi umysł podczas snu, niestety tych informacji było niewiele Historia opowiada o dwójce nastolatków, którzy poznali się we śnie. Pewnego dnia sen zmienia się w rzeczywistość i stają oni naprzeciwko siebie na szkolnym korytarzu. A wy co byście zrobili gdyby okazało się, że wasza miłość ze snów istnieje naprawdę?

Książka jest typowym przykładem literatury młodzieżowej z wiodącym wątkiem romantycznym. Jest idealna dla osób, które ciekawi tematyką marzeń sennych, ponieważ w lekturze jest to jednen z najlepiej poprowadzonych motywów. Ciekawych opisów snów oraz przeżyć bohaterów również tu nie brakuje. Minusem książki jest to, że w pewnych momentach pojawiają się niespójności i wątki, które nie są poprowadzone do samego końca i zostają tak jakby porzucone gdzieś w treści. Niestety tekst jest dość przewidywalny i nie zawiera większych zwrotów akcji, ale mimo wszystko bardzo miło upłynął mi czas podczas czytania książki.

'' MIŁOŚĆ Z SNU ''
Zdarzyło się wam kiedyś że sen stał się realny i wydarzył się naprawdę ?
Mi osobiście może dwa , trzy razy …
Albo śniła wam się codziennie jedna postać w różnych sytuacjach i miejscach razem z tobą , a ta osoba tak naprawdę nie istniała ?
Mi nigdy , może parę razy ale zazwyczaj gdy mi się cos już śni to są różne , niekonkretne rzeczy .
Sen jest formą przeniesienia się do innego świata , wymyślonego , wymarzonego , wytworzonego przez nasza wyobraźnie .
Lucy Keating wprowadza nas w swojej książce do zwariowanego świata Alice .
Alice jest nastolatką , dobrze się uczy , mieszka w domu po babci tylko z tatą , jej mama odeszła chcąc realizować swoje marzenia podróżnicze .
Większość chwil swojego nastoletniego życia spędza na rozmyślaniu o jej snach . Co noc w jej głowie zaczyna się historia z udziałem pewnego chłopaka , jej rówieśnika a kończy się rano …
Pewnego dnia wchodząc do klasy w szkole jej świat się zatrzymuje …
Jej oczom ukazuje się '' chłopak ze snów ''.
Rozpozna ją ? Jak zareaguje na jej widok ? Czy to tylko ona śni o nim ? A może on o niej tez ? Czy wyobraźnia jest w stanie płatać takie figle sama , czy może cos ja do tego nakłoniło cos na nią wpłynęło ?

'' MIŁOŚĆ Z SNU ''
Zdarzyło się wam kiedyś że sen stał się realny i wydarzył się naprawdę ?
Mi osobiście może dwa , trzy razy …
Sen jest formą...

Bardzo dobra powieść młodzieżowa i fajna,skonstruowana dobrze fabuła,wartka akcja,natomiast trzyma w świetnym napięciu.
Czyta się fajnie zaskakuje,intryguje książka poruszająca i chwytająca za serce.

Czyta się fajnie zaskakuje,intryguje książka poruszająca i chwytająca za serce.

Sięgnęłam po tę książkę ze względu na fabułę, która mnie bardzo zaciekawiła. Jest ona bardzo podobna do "Wyśnionych miejsc", które jednak podobały mi się bardziej.

Mam wrażenie, że powieść ta nie do końca jest dopracowana. Niby coś tam mamy powiedziane, jednak czuję niedosyt. Książka miała potencjał, ale jednak wymaga dopracowania.

Mimo to jest to takie przyjemne young adult do przeczytania na raz.

Mimo to jest to takie przyjemne young...

• Przeczytane w 2018
  • Literatura młodzieżowa