Miłość ze snu

Tłumaczenie: Joanna Nykiel
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Dreamology
ew_cia

Alice od zawsze prowadziła podwójne życie. To prawdziwe, w którym mieszka sama z ojcem, i to drugie... we śnie! Wszystkie jej przespane noce wypełniają niezwykłe przygody i podróże, a zwłaszcza spotkania z chłopakiem o imieniu Max... Z czasem oboje szaleńczo się w sobie zakochują i Alice myśli tylko tym, aby zasnąć i znów spędzić czas z Maksem. Pewnego dnia w szkole widzi... jego! Czy to naprawdę chłopak z jej snu? A jeśli tak, dlaczego traktuje ją tak obojętnie?

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2017

źródło okładki: https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie

Olix | 2017-03-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 20 marca 2017

Alicja od dziecka ma bardzo dziwne, egzotyczne i pełne przygód sny. Każdy jej sen jest inny, bardziej niesamowity od poprzedniego. Tylko jeden element jest niezmienny w jej snach, a mianowicie Maks. Odkąd była małą dziewczyną wciąż śnił jej się chłopiec, z którym się zaprzyjaźniła i w późniejszych latach zakochała. To był jej wymarzony chłopak - uwielbiała czas, kiedy kładła się spać ze względu na to, że za moment spotka swojego ukochanego.
Pewnego dnia Alicja przeprowadza się z ojcem z Nowego Jorku do domu, w którym kiedyś mieszkała jej babcia. W związku z tym dziewczyna zmienia także szkołę. Wchodzi na pierwszą lekcję i staje oko w oko z nowymi kolegami z klasy, między którymi jest również Maks - jej chłopak ze snów.

Książka sama w sobie jest dobra, wątek ze snami zostaje całkiem fajnie wyjaśniony, bohaterowie są w porządku, styl autorki bez zastrzeżeń. Jedynie do czego mogę się przyczepić w tej książce to jest to, że była ona dość nudna. Nie było żadnych ciekawych zwrotów...

Book Emperor | 2017-03-03
Przeczytana: 03 marca 2017

Sen to jedna z najistotniejszych czynności wykonywanych przez ludzki organizm. Stan spoczynku jest ważny dla prawidłowego funkcjonowania człowieka. Podczas spoczynku mózg wykazuje konkretną aktywność. U jednych jest ona mniejsza u innych większa. To właśnie wtedy śnimy, a to co śnimy jest zależnie od nas samych. Czasami jednak sny bywają niesamowicie rzeczywiste. Dochodzi też do momentów, kiedy sny trudno jest odróżnić od rzeczywistości. Co zrobić kiedy zdolność odróżniania snów od jawy jest coraz słabsza, a naszym życiem zaczyna władać wyobraźnia, która powinna uaktywniać się najbardziej tylko podczas snu?

Alicja Bakster- Rowe jest córką znanego i wziętego neurologa, który wie o ludzkim mózgu takie rzeczy, że zwykłym śmiertelnikom ręce opadają. Robi to wrażenie jedynie na ludziach z kręgów naukowych. Po śmierci jej babci, Alicja razem z ojcem przeprowadzają się do domu, który przypadł im w spadku. Jednocześnie jest to bolesny powrót do wspomnień matki dziewczyny, która po prostu...

Amiya_ | 2017-03-12
Przeczytana: marzec 2017

Tekst pochodzi z bloga: https://amandaasays.blogspot.com/

DREAM A LITTLE DREAM
Każdy z nas miewa jakieś sny. Jedne są miłe i przyjemne, zaś inne powodują pobudkę w środku nocy z krzykiem na ustach. Ale większości z nich można przypisać wspólną cechę - są surrealistyczne. We śnie może zdarzyć się wszystko. Dzikie zwierzęta mogą stać się naszymi przyjaciółmi, a dalekie podróże - czymś łatwym i lekkim. Postacie szybko przeobrażają się w kogoś innego, miejsca przekształcają w odległe krainy, a chmury nie są już tak wysoko, jakby się wydawało. Właśnie takie są sny Alice. Od dziesięciu lat uwielbia swoje senne przeżycia, jednak nie tylko ze względu na szalone lokacje i przygody, ale też chłopaka, który zawsze jej towarzyszy - Maksa. Jest jednak przekonana, że jest on wytworem jej wyobraźni - idealnym chłopakiem, który nie istnieje w rzeczywistości. Co, jeśli się myliła?

SNY NA JAWIE
Alicja po latach wraca z ojcem do domu jej babci, który teraz należy do nich. I jak wielkie będzie jej...

Lenka | 2017-05-04
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 04 maja 2017

Niech was nie zwiedzie różowiutka okładka oraz tytuł godny harlequinów (oryginalny tytuł - "Dreamology" - jest o niebo lepszy)! To jeden z lepszych romansów dla młodzieży jaki miałam w ręce w ostatnich czasach. Oczywiście, w dużej mierze jest to zasługa mojego ukochanego motywu snów i śnienia, ale "Miłość ze snu" to coś więcej niż tylko dwoje nastolatków, którzy śnią o sobie nawzajem. Powieść Lucy Keating to spora porcja humoru oraz jeszcze większa dawka wiedzy. O snach, o neurologii i o nas samych - czytelnikach - osobach zakochanych w przeżywaniu innych historii, którzy często śnią na jawie, przypominając sobie losy ukochanych bohaterów podczas spaceru lub przejazdu tramwajem.

Więcej: http://morderczynimarzen.blogspot.com/2017/05/miosc-ze-snu-lucy-keating.html

Aleksandra | 2017-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Książkę tą przeczytałam w tydzień, gdybym chciała na pewno przeczytałabym ją szybciej, ale szkoła i wszystkie sprawdziany itd. nie pozwoliły :D. Nie ukrywam, wciągnęła mnie ta książka.

decanelle | 2017-05-25
Przeczytana: 25 maja 2017