Księga kłamstw

Okładka książki Księga kłamstw Teri Terry Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Księga kłamstw
Teri Terry Wydawnictwo: Młody Book literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Book of lies
Młody Book
2017-05-10
2017-05-10
Patrycja Zarawska

Dobrze się zastanów zanim skłamiesz

Troszkę mroczna. Troszkę tajemnicza. Porywająca w swój świat i niepozwalająca się wyrwać do ostatniej kropki. Podobała mi się! :)

Nie ukrywam, że książka, zwłaszcza na początku, miała dość prosty styl pisania, albo ja po prostu jestem już za stara na tradycyjne młodzieżówki i tak to odbieram. Jeśli zapytacie czy rzeczywiście uważam tą książkę za "wciągający thriller psychologiczny" jak twierdzi opis, to niestety trochę zaprzeczę.

Czy książka była wciągająca? Na pewno była interesująca i ciekawiło mnie rozwiązanie tego wszystkiego, nie mogę zaprzeczyć. Thriller? Na palcach jednej ręki zliczę książki, które uważam, za dobre thrillery, ale tej książki chyba bym tak nie nazwała, choć miała w sobie jakiś lekki dreszcze emocji, spowodowany niejasnościami i wydarzeniami. Psychologiczny? Może, choć ciężko mi to zdefiniować.

Jednak w całej książce było za mało informacji o tym co się w ogóle dzieje, przez co miałam mały problem by połapać się w sytuacji i złożyć to w całość w jednolity ciąg wydarzeń. Zapewne był to zamysł autorki, by nie podać nam za dużo informacji na raz, przez co zbudować napięciu i jak już mówiłam i po części się udało, ale również przez to nie bardzo wiedziałam co się dzieje i o co chodzi.

Czy książka była wciągająca? Na pewno była interesująca i ciekawiło...

Dwie. Identyczne jak krople wody. Zdawałoby się, że powinny być ze sobą złączone, jak ogniwa w łańcuchu.

Okazuje się jednak, iż nawet nie wiedzą o swoim istnieniu. Żyją w dwóch zupełnie różnych światach. A to wszystko przez Mroczną tajemnicę ich matki, która wychodzi na jaw na jej pogrzebie, gdy dwie ognisto rude siostry się spotykają.

Księga kłamstw to dość wciągająca i intrygująca powieść psychologiczna powieść o bliźniaczkach. Historia jest przedstawiana naprzemiennie z perspektyw Quinn i Piper, a jej finał dość zaskakujący.

Moim zdaniem książka jest spoko na dłuższe wieczory do ciepłej herbatki. Jeśli lubicie zagadki, tajemnice i historie o bliźniaczkach to ta opowieść z pewnością przypadnie wam do gustu.

Księga kłamstw to dość wciągająca i...

Ujdzie. Historia ciekawa, ale sama książka na początku nie za bardzo mi się podobała.

Pierwsza połowa książki choć nie wciągnęła tak bardzo jak druga część, według mnie była lepsza, bardziej tajemnicza. Chociaż bohaterowie czasami podejmowali wkurzające decyzje. Książkę czytało się przyjemnie. Zakończenie jak dla mnie średnie. Mimo wszystko czuję satysfakcję po przeczytaniu książki, bo choć czasem była przewidywalna miewała też dziwne zwroty akcji. Polecam

Arcydzieło!!

Arcydzieło!!

6,5/10
Bardzo dobrze się bawiłam, sam pomysł na to wszystko też bardzo ciekawy i końcówkę to ja wręcz połknęłam. Jedyne co mnie bolało to aż za prosty język i dialogi, ale że to młodzieżówka to jest do wybaczenia.

6,5/10

Kolejna książka Teri Terry przyniosła mi naprawdę fajną rozrywkę.
Dziękuję, Iwonko, za polecenie tej powieści.

Gdy zorientowałem się, że to książka dla młodzieży byłem już tak wciągnięty w akcję, że absolutnie mi to nie przeszkadzało.

Dwie siostry bliźniaczki.
Jedna o drugiej nie ma pojęcia a ta druga niby coś wie, ale nie do końca.
Jedno wydarzenie sprawia, że się spotykają i poznają.
Nad całą sytuacją ciąży jakaś mroczna tajemnica, ciemna aura, która obydwu dziewczynom uniemożliwia normalne funkcjonowanie.
Rozwiązanie kryje się na odludnych, dzikich wrzosowiskach.

Demony, czarownice, wiedźmy to nie moje literackie klimaty.
A jednak autorka tak pokierowała fabułą, że potrafiła mnie autentycznie zaintrygować.
Machałem ręką na niedorzeczności, dziwy i zjawy, z ciekawością śledząc poczynania bohaterek.
Dwutorowo prowadzona narracja sprawia, że całość widzimy jednocześnie z punktu widzenia każdej z dziewczyn.
I choć zakończenie można przewidzieć, nie zmniejsza to przyjemności z lektury.

Polecam na jesienne i zimowe popołudnia.

7/10.

Kolejna książka Teri Terry przyniosła mi naprawdę fajną rozrywkę.
Dziękuję, Iwonko, za polecenie tej powieści.

Dwie siostry bliźniaczki.
Jedna o drugiej nie ma pojęcia a ta druga niby coś wie, ale nie do końca.
Jedno wydarzenie sprawia, że się...

Quinn i Piper, 👭 bliźniaczki, które dowiadują się o sobie na pogrzebie matki. Wiodą odmienne życie. Jedna z nich żyje w dostatku z kochającym ojcem. Druga z nich, aby nie zdradzać wam fabuły, to powiem, że miała mniej kolorowe dzieciństwo. 😉 Dlaczego zostały rozdzielone? Czy można odbudować więzi po latach?

Świat obserwowany raz z perspektywy Piper, raz za pomocą oczu Quinn. Historia, która na samym początku nie wskazuje, że będzie dość fantastyczna, 😏 mnie zaskoczyła. Piper mnie irytowała, była dość rozpieszczona 🙄 i roszczeniowa. Bardziej polubiłam się z Quinn. Początek jest dość dziwny, na szczęście autorka wyjaśnia niektóre zachowania troszkę później. Jednak sama historia jest naprawdę wciągająca i tajemnicza. Jest to literatura młodzieżowa i właśnie z tego powodu zachowania dziewczyn były momentami po prostu niedojrzałe. Jednak to też jest sztuka, aby wejść w umysł nastolatek 😜 i go opisać w tak realistyczny sposób.

To moja druga książka autorki i tak jak w poprzedniej książce fabuła była wyjątkowa, tym razem również zaskoczyła mnie pozytywnie. Czytajcie i zobaczcie sami, jakie zrobi na was wrażenie.

Świat obserwowany raz z perspektywy Piper, raz za pomocą oczu...

Nie bła to najlepsza książka jaką w życiu czytałam. Alw czytało się całkiem przyjemnie.(tylko pod koniec jest troche mrocznie haha). Dośc oryginalny pomysł-wykonanie całkiem git♥. Polecam fanom fantazy(romansu tu tak mało),i thrilerów. Na serio kibicowałąm głównej bohaterce, wciągnęłam się

• 2017
  • Literatura młodzieżowa