Silver. Trzecia księga snów

Nominacja w plebiscycie 2017
Kerstin Gier Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Trylogia Snów (tom 3) literatura młodzieżowa
Silber - Das dritte Buch der Träume
Data 1. wydania:
2015-10-08
Agnieszka Hofmann
Media Rodzina
dziewczyna fantasy literatura niemiecka Londyn magia przeznaczenie sen szkoła tajemnica
Silber - Das dritte Buch der Träume
Trylogia Snów (tom 3)
literatura młodzieżowa
Agnieszka Hofmann
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Dream a little dream

2 Link do recenzji

Boskie!! Uwielbiam autorkę oraz jej książki :) Cudowna fabuła, fantastyczni bohaterowie i Henry...(cudo!) <3. Zakochałam się w nim i we wszystkich bohaterach. Polecam!

Do dziś nie rozumiem, dlaczego tak długo zwlekałam z przeczytaniem "Pierwszej księgi snów". Ku mojemu zdziwieniu cała trylogia okazała się być świetnymi książkami. Te powieści Kerstin Gier ukazują, jak ważna jest przyjaźń i szczerość wobec drugiego człowieka. Była to dla mnie przyjemna lektura, ponieważ porusza interesującą tematykę - świadomego śnienia i fazy REM, a...

No nie, to już koniec?!
Przykro. Seria świetna, teraz mam już 100% pewność, że jeśli książka została napisana przez Kerstin Gier, to mogę bez wahania po nią sięgnąć :))

Na półkach: , , , ,

Zakończenie niestety mnie nie przekonało. Zaskoczyło mnie, ale jakoś nie było zbyt satysfakcjonujące. Spodobało mi się natomiast, rozwiązanie sprawy z Secrecy. Na początku, przez jakiś czas, książka mnie trochę nudziła, były też krótkie fragmenty, w których bohaterowie mnie irytowali, ale większą część książki czytało się tak samo dobrze, jak dwa pierwsze tomy.

W końcu koniec... Czas spędzony przy tej serii z pewnością nie był czasem zmarnowanym. Seria napisana jest w sposób lekki i humorystyczny, nie dziwi mnie więc że znalazła tylu miłośników. Mimo że po te książki nie mam zamiaru sięgać ponownie, to polecam je tym którzy chcą się zrelaksować przy lekkiej i przyjemnej lekturze. Przez styl pisania pisarki, nie brałam na poważnie...

Szkoda , że to już koniec... Jako fanka ,,Trylogii Czasu" długo wyczekiwałam tej pozycji w mojej szkolnej bibliotece. Polecam bo jest świetna .

Coś, co uwielbiam w Kerstin - jej styl. Czytając, czuję się jak pod kocem i otoczona ludźmi, których kocham.
Fabularnie (w kontekście całej serii) - ach, często nie wiedziałam, o co im chodzi i przeciw czemu i komu walczą, ale jest to rekompensowane bohaterami i relacjami, które u Gier grają dużo rolę i bardzo to cenię - będzie to na pewno seria, do której za jakiś czas...

To książka, po której spodziewałam się szczerze trochę więcej. Skończyłam ją ale po dość długim czasie bo dotarłam do miejsca, w którym nie mogłam się pozbierać. Uważam też, że został odrobine przesadzony wątek miłosny ale myślę, że to sprawa gustu i przyzwyczajenia. Generalnie mogę polecić łaknącym książek i fanom Kerstin :)

Trzeci i zarazem ostatni tom serii księga snów jest równie dobry co poprzednie z tej serii. Bardzo szybko pochłonęłam tą część i zrobiło mi się szkoda, że to już koniec. Polecam tą serię, bo naprawdę warto po nią sięgnąć jako taką miłą odskocznię od rzeczywistości i cięższych tytułów.

Książka naprawdę dobra, choć jednak trochę słabsza od poprzedniej części. Ciągle jednak mamy tu dużą dawkę humoru i znakomitych bohaterów. Na szczególne uznanie zasługuje według mnie koniec książki który jest niedość, że wspaniały to i jest zaskoczeniem całkowitym, przynajmniej dla mnie. Po tej serii zaczyna się inaczej patrzeć na własne sny.

Dyskusje

1 715