Gaja 
Jestem zagubioną dziewczyną, poszukiwaczem przygód, smoczym jeźdźcem, włamywaczką, marzycielką... Jestem czytelniczką.
27 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 8 książek, ostatnio widziana 5 dni temu
Teraz czytam
 • A Court of Frost and Starlight
  A Court of Frost and Starlight
  Autor:
  Narrated by Feyre and Rhysand, this story bridges the events in A Court of Wings and Ruin and the upcoming spinoff novels. Feyre, Rhys, and their close-knit circle of friends are still busy...
  czytelników: 633 | opinie: 18 | ocena: 6,03 (88 głosów)
 • Baśnie Braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury
  Baśnie Braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury
  Autorzy:
  Autorska wersja „Baśni” braci Grimm opracowana przez Philipa Pullmana. Książka zawiera 50 wybranych baśni niemieckich autorów, które zostały na nowo opowiedziane prostym, precyzyjnym językiem, pozbawi...
  czytelników: 3247 | opinie: 166 | ocena: 6,45 (903 głosy)
 • Dwór skrzydeł i zguby
  Dwór skrzydeł i zguby
  Autor:
  Długo oczekiwana trzecia część bestsellerowego cyklu Sarah J. Maas Feyra powraca do Dworu Wiosny, zdeterminowana by zdobyć informacje o działaniach Tamlina oraz potężnego, złowrogiego króla Hybernii,...
  czytelników: 5229 | opinie: 294 | ocena: 8,53 (2541 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-20 22:47:55
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Dwór cierni i róż (tom 3.5)
 
2018-11-19 21:08:27
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, CZEKAM 2018
Cykl: Wojownicy | Seria: Wojownicy Manga
 
2018-11-19 21:00:22
Ma nowego znajomego: EdytaDe
 
2018-11-19 20:58:31
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, CHCĘ KUPIĆ, Niedostępne
Cykl: Zastępy Anielskie (tom 3.3)
 
2018-11-19 20:27:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Irytujące, ale ma to coś, Papierowa
Cykl: Dwór cierni i róż (tom 2)

Na pewno można stwierdzić, że jest to część o wiele lepsza niż pierwsza. Ją przynajmniej w znacznym stopniu chciało się kontynuować. Choć ciężko już było od samego początku.

Feyra nadal nie przypadła mi do gustu. Mogłabym się również doczepić o jej lojalność wobec Tamlina gdy ten zachowywał się jak despota i traktował ją jak swoją własność. Można by się na nią wściekać, że trwała jak głupia w...
Na pewno można stwierdzić, że jest to część o wiele lepsza niż pierwsza. Ją przynajmniej w znacznym stopniu chciało się kontynuować. Choć ciężko już było od samego początku.

Feyra nadal nie przypadła mi do gustu. Mogłabym się również doczepić o jej lojalność wobec Tamlina gdy ten zachowywał się jak despota i traktował ją jak swoją własność. Można by się na nią wściekać, że trwała jak głupia w toksycznym związku i nie widziała tego, o to, że Tamlin zmienił się z dobrego w złego. Miałam całą litanie przeciwko im obojgu. Po czym zdałam sobie sprawę, że o to właśnie chodziło autorce. Że właśnie tak to wszystko miało się potoczyć, by właśnie tak to wszystko zostało odebrane. Trzeba przyznać, że książka jest o wiele lepiej przemyślana, że autorka wiedziała, co chce napisać i dokąd to wszystko ma zmierzać. Tutaj nasi główni bohaterowie mają już z góry przypisane zadania: Tamlin – ten, który okazał się toksyczny, Rhys – który pełni funkcję pocieszyciela i tego, który ma otworzyć oczy, Feyra – która zaczyna zdawać sobie sprawę z pewnych rzeczy i postanawia wyjść na prostą. Nawet bohaterowie poboczni są lepiej przedstawieni (z całej gromadki Kasjan jest moimi ulubieńcem) co moim zdaniem działa na niekorzyść Lucienowi, który miał zadatki na naprawdę dobrą postać, a na beszczela został rzucony na daleki plan. W ogóle nie dano mu się wybronić czy zasługuje na przychylność czytelnika. I tyle, jeśli chodzi o w miarę pozytywne strony.

Tom był definitywnie za długi, momentami dość mocno przynudzał. Zamiast wartkiej akcji, fajnych wątków dostaje nudne przerywniki na temat przemyśleń głównej bohaterki, które miały miejsce już wcześniej, albo scen intymnych, a w końcu samego seksu jak np. moment gdzie Rhys musiał zrobić dobrze Feyrze w gospodzie w górach. Czy to było aż tak ważne, że trzeba było na to poświęcić kilka kartek. Nie. Ponieważ niczego nie wnosiło do dalszej fabuły, a było tylko tandetnym zapychaczem.

Widać również, że autorka wzorowała się na Zmierzchu i Greyu. Więź godowa jest niczym innym jak wpojeniem, a Greya zastąpił Tamlin, choć wszystko zostało przedstawione w delikatniejszy sposób. W dalszym ciągu zastanawiam się, co wywołało ten fejm książki, powoli się domyślam, ale z wydaniem wyroku w tej sprawie wstrzymam się do ukończenia trzeciego tomu.

pokaż więcej

 
2018-11-19 19:56:33
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Niedostępne
Cykl: Dwór cierni i róż (tom 3.5)
 
2018-11-06 13:51:24
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Dwór cierni i róż (tom 3)
 
2018-11-04 03:14:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Mniejsze zło, Papierowa
Cykl: Dwór cierni i róż (tom 1)

I w końcu zabrałam się za „dwory”. Dużo się naczytałam czy nawet nasłyszałam, że ot sławna seria jest prześwietna, lepsza od szklanego tronu. Cóż, w żadnym wypadku nie mogę się z tym zgodzić. Porównując pierwsze dwa tomy bez wahania stwierdzam, że szklany jest o wiele ciekawszą i lepszą pozycją niż dwór. Szklany porwał mnie od pierwszej strony, a to coś mnie tylko zirytowało. Jest dla mnie... I w końcu zabrałam się za „dwory”. Dużo się naczytałam czy nawet nasłyszałam, że ot sławna seria jest prześwietna, lepsza od szklanego tronu. Cóż, w żadnym wypadku nie mogę się z tym zgodzić. Porównując pierwsze dwa tomy bez wahania stwierdzam, że szklany jest o wiele ciekawszą i lepszą pozycją niż dwór. Szklany porwał mnie od pierwszej strony, a to coś mnie tylko zirytowało. Jest dla mnie świetnym przykładem książki o niczym, o tym że fabuła nie ma żadnego celu, że sama nie wie w jakim kierunku konkretnie zmierza. Jakby sama autorka nie wiedziała o czym chce napisać.

Powiedziałabym, że dwór był odskocznią. Dni, które owocowały brakiem natchnienia i weny, autorka poświęcała na bezcelowej pisaninie czegokolwiek. Po czym miała tyle tego chłamu, że stwierdziła że to wyda jako osobna powieść. Tylko, że powinna się skupić by doprowadzić jedno do końca, a potem siąść i zabrać się za nową serię, by ta miała ręce i nogi, a nie sam walający się kadłubek.

Świat naszych bohaterów jest strasznie płaski. Wszystko ogranicza się do jednego miejsca, które też smętnie zostało opisane. A postacie są okrutnie nudne. Nawet główna zła postać nie wzbudzała żadnych silniejszych emocji niż tylko ziewnięcie.

Jedyne co ratuje tą książkę to końcówka, gdzie akcja zaczyna przyspieszać i coś w ogóle zaczyna się dziać w tej smętnej twórczości. Zdecydowanie promyczkiem tutaj jest Rhysand. Gdyby nie on skazałabym książkę na potępienie. A tak to mam wielki problem jak ją ocenić. Na pewno jest to dla mnie klapa nie warta swojego fejmu i przyznam szczerze, że obawiam się kolejnych tomów.

pokaż więcej

 
2018-11-03 11:16:04
Wypowiedziała się w dyskusji: Czytamy w weekend

A ten weekend będę dalej pochłaniać Dwór mgieł i furii. Po tragicznie nieudanym pierwszym tomie w końcu coś z jajem.

więcej...
 
2018-11-02 06:33:26
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, CHCĘ KUPIĆ, Niedostępne
Cykl: Zastępy Anielskie (tom 3.3)
 
2018-10-31 20:22:00
Ma nowego znajomego: Anezka
 
2018-10-31 20:21:40
Ma nowego znajomego: Barbara Bereżańska
 
2018-10-30 21:56:14
Ma nowego znajomego: WielkaRecka
 
2018-10-29 00:19:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Papierowa, ULUBIONE
Cykl: Trylogia Klątwy (tom 3)

Trzeba to przyznać, ale trzeci tom przywrócił chwałę serii. Fakt bohaterowie dalej robili głupoty (mam w głównej mierze na myśli naszą wspaniałą Cecil), ale na to już nie było rady. Tak została stworzona ta postać.

UWAGA SPOILER!!!


Jednak są dwie rzeczy, które mnie nurtowały przez większość lektury:

1. W pewnym momencie ciotka Tristana opowiada Cecil, że złączenie jej siostry i męża jest...
Trzeba to przyznać, ale trzeci tom przywrócił chwałę serii. Fakt bohaterowie dalej robili głupoty (mam w głównej mierze na myśli naszą wspaniałą Cecil), ale na to już nie było rady. Tak została stworzona ta postać.

UWAGA SPOILER!!!


Jednak są dwie rzeczy, które mnie nurtowały przez większość lektury:

1. W pewnym momencie ciotka Tristana opowiada Cecil, że złączenie jej siostry i męża jest specyficzne i inne niż wszystkie. Niestety nie dowiadujemy się jakie konkretnie bo księżna zdążyła wyzionąć ducha razem z sostrą, a sprawa już nigdy nie powraca.

Również przed śmiercią wspomniała, że Thibault już nie żyje i zdjęła iluzję z ręki królowej by pokazać poczerniałe znaki złączenia. Co mnie tu zastanawia to, to że Thibault poczuł gdy coś działo się królową czyli mniemam wtedy kiedy Roland ją zabijał i na skutek swego złączenia sam zginął, ale jak mógł po śmierci żony, skoro już nie żył jeszcze przed jej śmiercią. Wysnuwam tu swoje przypuszczenia, ale logicznie rzecz biorąc coś mi tu nie gra. Szczególnie, że nie dowiadujemy się co się stało z królem po tym jak księżna oświadczyła, że nie żyje. I potem też nie jest już wspominany.

2. Kolejną dziwną dla mnie rzeczą jest to, że gdy Cecil trafia do więzienia Tristan tam już jest. Tylko pytanie jak on tam trafił. Prawdopodobnie po zdarzeniach opisanych wyżej, ale kto go tam wtrącił? Czy został tak samo jak Cecil oskarżony o zamach, jeśli tak to, przez kogo? Przez Rolanda, który dotarł do ojca po tym jak zamordował matkę, czy przez poddanych, którzy nagle się tam pojawili? Jedna wielka niewiadoma.

Uważam, że są to dość istotne zagadnienia, ale chyba nikt nie będzie mi w stanie tego wyjaśnić, więc będę musiała się z tym pogodzić.

A co do ogółu, to trzeba przyznać, że ostatni tom jest świetnym uwieńczeniem całej trylogii. Autorka wprawdzie miała małe potknięcia z drugim tomem, ale za tak wspaniały tom trzeci można jej to wybaczyć. Przyznam się, że ostatnim razem ryczałam tak czytając „Wymarzonego przyjaciela” Margit Sandemo. Zasmarkałam pół paczki chusteczek, a wydaje mi się, że to całkiem spory komplement dla debiutującej serii. I wiem, że na pewno do niej powrócę.

pokaż więcej

 
2018-10-28 02:48:44
Wypowiedziała się w dyskusji: 52 ksiązki

17/52 Porwana pieśniarka
18/52 Ukryta łowczyni
19/52 Waleczna czarownica

Seria prawie skończona został mi jeszcze prequel ;). Ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Trylogia klątwy dołącza do piedestału moich ulubionych serii ;).

więcej...
 
Moja biblioteczka
868 89 995
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (54)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd