Tajemne miasto

Cykl: Tajemny ogień (tom 2)
Wydawnictwo: Moondrive
The Secret City
ogień, miasto
Lily

Kontynuacja powieści "Tajemny ogień". Taylor i Sacha ukrywają się w oksfordzkim Kolegium Świętego Wilfreda. Tu, pod opieką alchemików, są bezpieczni – przynajmniej na razie. Taylor trenuje, by móc stawić czoła siłom mroku, a Sacha w starych księgach szuka wskazówek na temat swojego losu. Czas płynie nieubłaganie. Ciemne moce przybierają na sile i zaczynają zagrażać całemu światu. Za siedem...

Kontynuacja powieści "Tajemny ogień".

Czas płynie nieubłaganie. Ciemne moce przybierają na sile i zaczynają zagrażać całemu światu. Za siedem dni chłopak skończy osiemnaście lat, a wtedy pradawna klątwa, która do tej pory go chroniła, ma sprawić, że Sacha zginie. Jest tylko jeden sposób, aby to powstrzymać. Bohaterowie muszą dotrzeć do miejsca, gdzie ród L’hiverów został przeklęty, i zmierzyć się z demonami.

Pradawna moc i śmiertelna klątwa, szaleńczy wyścig z czasem i walka z przeznaczeniem. Akcja "Tajemnego miasta" pędzi jak rollercoaster!

źródło opisu: otwarte.eu

źródło okładki: otwarte.eu

Fragment książki

Paulina | 2016-12-20
Na półkach: 2016, E-Book, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 08 grudnia 2016

Gdzie nie spojrzę, tam widzę okładkę książki „Tajemne miasto”. Każde kliknięcie, odświeżenie wszystko prowadzi do tego, abym znów ją zobaczyła. Tak dłużej być nie może, ale premiera dopiero w przyszłym roku i wtedy staje się cud. W moich elektronicznych łapkach pojawia się książka, którą dzięki wydawcy mogę przeczytać przedpremierowo. Minęło już tyle czasu, odkąd czytałam pierwszą część, a wciąż pamiętam, wszystko moje zarzuty wobec niej, dlatego też byłam pełna obaw, kiedy zabierałam się za czytanie drugiego tomu. Czy faktycznie miałam się czego bać?

Został tylko tydzień do osiemnastych urodzin Sachy. Ostatnie tygodnie były spokojne, ale też nie przyniosły oczekiwanych odpowiedzi. Dalej nie wiadomo, jak pozbyć się klątwy i kto chce im w tym wszystkim przeszkodzić.
Taylor cały czas trenuje, aby móc walczyć, jednak nie wszystko idzie tak, jakby tego chciała, wciąż ma braki, a czasu nie może marnować. Każda minuta jest na wagę złota, a ona nie potrafi tak wielu rzeczy…
Zło nabiera...

Kiedy czas pędzi nieubłaganie, a ty nie wiesz jak walczyć z tym, co nadchodzi jedyne, co ci pozostaje, to zaufać swojej intuicji i osobom, którym ufasz. Tylko czy to wystarczy, by wygrać ze złem?

Po ostatnich wydarzeniach Taylor i Sacha dla bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich i ukrywają się w Kolegium Świętego Wilfreda w Oxfordzie. Przez jakiś czas są tam bezpieczni, Tay uczy się posługiwać swoją mocą, a chłopak zaszywa się w bibliotece i próbuje znaleźć jakieś pomocne informacje w starych książkach. W końcu dowiadują się, co muszą zrobić i ruszają w niebezpieczną podróż, z której nie wiedzą, czy wrócą i czy mają szansę pokonać swojego przeciwnika.

olix | 2017-02-27
Przeczytana: 26 lutego 2017

"Tajemne miasto", czyli kontynuacja książki "Tajemny ogień" opowiada dalsze losy Sachy i Taylor. Osiemnaste urodziny Sachy zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie - spełnienie się długowiecznej klątwy, wg której chłopak musi zginąć. Sacha wraz z Taylor i członkami oksfordzkiego Kolegium Świętego Wilfreda starają się złamać klątwę, by ocalić młodzieńca i zapobiec przedostania się demona z piekieł do świata ludzi.

Przyznam, że przez większość książki nie mogłam się w nią wczuć. Zazwyczaj mam tak, że czytam tylko jedną książkę w tym samym czasie, nie zaczynam nowej jeśli nie skończę tej pierwszej. W przypadku "Tajemnego miasta" zanim go skończyłam, zdążyłam przeczytać 3 inne historie. Tak więc... Nie twierdzę, że książka jest nudna, bo naprawdę nie jest - akcja z rozdziału na rozdział nabiera tempa, krok po kroku odkrywamy nowe rzeczy, wyjaśniają się sprawy poruszone już w poprzedniej części - ale nie jest porywająca. Osobiście nie czułam takiej potrzeby natychmiastowego...

Zakładka | 2017-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2017

Jakiś czas temu przeczytałam "Tajemny ogień". A teraz jestem tuż po lekturze drugiego tomu. Czy mi się podobało? Zaraz się przekonacie. Muszę jednak przyznać, że po zakończeniu pierwszego tomu, byłam bardzo zaaferowana historią Taylor i Sashy.

Sytuacja w życiu bohaterów jest bardzo napięta. Muszą zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu,a przy tym czeka ich podejmowanie wielu ważnych decyzji. I tutaj autorki ponownie wykazały się umiejętnościami literackimi. Idealnie budowały napięcie i wprowadzały nowe wątki. Nie było momentu, w którym nie orientowałbym się w treści książki, a także pogubiłabym się pomiędzy wątkami. Ciekawe było tez tempo zdarzeń. Raz wszystko pędziło na łeb na szyję, by następnie odrobinę zwolnić. I tak praktycznie do samego końca. I w zasadzie to dobre zagranie. Po emocjonujących zdarzeniach, można było odrobinę odpocząć by potem znów wyruszyć z bohaterami na kolejne przygody.

I choć całość książki była idealnie dopracowana to samo jej zakończenie mnie...

Czarno Biala | 2017-01-04

Powracają i ponownie rozdają karty, w których klarowna moc sprawi, że wola walki obierze całkiem inny wymiar. Płomienie oraz niekończące się życie stoczą ponowną grę, w której rozsądek i spokój staną na pograniczu śmierci. Czas rozpocząć bitwę!

Myśleli, że przekraczając próg Kolegium Świętego Wilfreda będą bezpieczni. Zdeterminowana i zacięta Taylor cały wolny czas poświęca czas na treningi, które pomogą jej zapanować nad mocą, a Saha przeszukując stare księgi, próbuje odnaleźć wskazówki dotyczące zdjęcia klątwy. Ramiona demona czekają, by przyjąć dusze chłopaka, lecz ostateczna podróż głównych bohaterów do miejsca, w którym rodzina Sahsy została przeklęta, okaże się starciem nieludzkich sił.

Możliwe. Wszystko staje się możliwe, gdy duet Daugherty oraz Rozenfeld zasiada do tworzenia dalszych losów Taylor i Sashy. Szeregi alchemików stają do walki a główni bohaterowie doskonale odnajdują się w ziemskiej wędrówce osadzonej w dość nieskomplikowanej fabule. Czarna magia ponownie...

ZaczytanaMajka | 2017-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Skomentuj na: http://majkabloguje.blogspot.com/2017/01/zapnijcie-pasy-ta-podroz-to-prawdziwy.html#comments

„Tajemne miasto” zabiera swojego czytelnika w podróż, o której tak łatwo nie zapomni. O ile, dla mnie osobiście, pierwszy tom był wprowadzeniem. Tak druga część, mimo niemrawego i wątpliwego początku, z rozdziału na rozdział przybrała na sile i zmianie zdania. Czy moja podróż mi się podobała, czy czuję się usatysfakcjonowana? A może na „Tajemnym mieście” ciąży klątwa drugiego tomu? Jak sądzicie?

Nasi bohaterowie ukrywają się w oksfordzkim Kolegium Świętego Wilfreda. Każde z nich próbuje jak najlepiej wykorzystać ten czas. Taylor pod opieką trenuje ile sił, by walczyć jak najlepiej, a Sacha, który ma niedługo obchodzić swoje osiemnaste urodziny szuka odpowiedzi i wskazówek, które pomogą im pozbyć się klątwy. Klątwy, która za kilka dni ma przestać go chronić. Jednak nie jest to takie proste, ponieważ ktoś bardzo chce aby im się nie udało. Ciemne moce nie są już takie słabe,...

Książkomaniacy | 2017-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2017

Jak już wiemy, dwójkę naszych bohaterów łączy coś wyjątkowego - przeznaczenie. Nad chłopakiem ciąży klątwa, a dziewczyna jest jedyną osobą, która może mu pomóc. Dwójka bohaterów ukrywa się w Kolegium Świętego Wilfreda. Wydawać by się mogło, że pod opieką alchemików będą bezpieczni - jak się okazuje, nie na długo. Taylor ciężko trenuje, by móc przeciwstawić się siłom ciemności, natomiast Sacha niestrudzenie szuka w starych księgach informacji na temat swojego losu. Nieuchronnie zbliża się dzień jego urodzin, a wtedy, według klątwy chłopak umrze, tym razem na zawsze. Czas płynie nieubłaganie, a ciemne moce przybierają na sile. Jest tylko jeden sposób, aby to powstrzymać. Bohaterowie muszą dotrzeć do miejsca, gdzie ród L’hiverów został przeklęty,
i zmierzyć się z demonami.Taylor i Sacha wyruszają w niebezpieczną podróż. Stawką jest życie tych, których najbardziej kochają. Czy bohaterom uda się oszukać przeznaczenie? Czy wygrają walkę ze złem?

Kontynuacja "Tajemnego ognia"...

PolkaPati | 2017-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2017

Po przeczytaniu pierwszego tomu miałam nie dosyt i czym prędzej kupiłam drugi tom, pierwszą część pochłonęłam w całości w ekspresowym tempie ta natomiast była już deczko nudniejsza. Książka sie dłużyła i zwlekała z nadejściem jakiejkolwiek akcji. Pierwszy raz pisze że książka mi sie dłużyła, im bliżej byłam końca tym bardziej miałam blokadę w czytaniu z czego sama siebie nie poznaje. Powieść rozwija sie bardzo powoli potem dzieje sie akcja i postój gdzie następna akcja jest na końcu. Tak jak już wspomniałam ten tom troszeczkę podupada z wcześniejszym ale przynajmniej wyjaśnia sie sprawa klątwy :)

Czy bylibyście w stanie porzucić swoje dotychczasowe życie, aby wypełnić los, jaki ktoś dla was spisał kilkaset lat temu? A może próbowalibyście walczyć z przeznaczeniem?
Po dość spektakularnym wydarzeniu, jakie odegrało się przy połączonych siłach Taylor Montclair i Sachy Winters nie mogą oni dłużej zostać na wolności. Po pokazie swych umiejętności zostają eskortowani i objęci ochroną przez alchemików urzędujących w oksfordzkim Kolegium Świętego Wilfreda. To właśnie tam Taylor trenuje, aby móc stawić czoło swojemu największemu wrogowi, kiedy to Sacha spędza każdą wolną chwilę na romansowaniu ze starymi księgami, poszukując w nich wskazówek mogących pomóc zdjąć z niego śmiertelną klątwę.
Niestety czas nie jest dla nich łaskawy. Osiemnaste urodziny chłopaka zbliżają się wielkimi krokami, a oni dalej pozostają w punkcie wyjścia. Wizja śmierci Sachy martwi już nie tylko młodych, ale również tych, którzy zdążyli się zaangażować w tę skomplikowaną historię. Jednakże ich bezradność jest...

Tajemne miasto to kontynuacja Tajemnego ognia , w którym poznaliśmy bohaterów – Taylor i Sachy oraz ich początkowe losy. Pierwszy tom był dla mnie odskocznią od romansów i obyczajówek. W mojej głowie wprowadził powiew świeżości i natchnął mnie, aby dać czasem szansę innym gatunkom literackim. Dlatego też z ogromnym zapałem sięgnęłam po drugi tom autorstwa Daugherty i Rozenfeld.
„Taylor i Sacha ukrywają się w oksfordzkim Kolegium Świętego Wilfreda. Tu, pod opieką alchemików, są bezpieczni – przynajmniej na razie. Taylor trenuje, by móc stawić czoła siłom mroku, a Sacha w starych księgach szuka wskazówek na temat swojego losu.

Patronaty tygodnia

Kolejny poniedziałek, kolejne zestawienie nowości wydawniczych. Kryminały, thrillery, sensacja i coś na ukojenie serc – dla każdego czytelnika coś miłego. Sprawdźcie, jakie tytuły pod naszym patronatem pojawią się w najbliższych dniach w księgarniach.