Tajemne miasto

2017-01-11
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
ogień miasto
Inne

Przeklęty chłopiec i młoda alchemiczka kontra demony

Jedynym powodem, dla którego ogarnęłam jeden tom za drugi jest fakt, że jestem pewna, że nie minie dużo czasu i ta seria w pamięci zleje mi się z milionem innym. Drugi tom jest delikatnie lepszy niż pierwszy, ale to wciąż nie do końca było to. Nie powiem, że przywiązałam się do bohaterów, ale też nie mogę powiedzieć, że byli źli. Nie wyróżniali się po prostu na tyle, bym poczuła z nimi iskrę. Fabularnie jest spoko, ale wciąż - nie wyróżnia się to w sumie niczym. No i nie mogłam się powstrzymać od myślenia, że to taki mix Nocnej Szkoły, Shadowhunters i Dark Elements - to wszystko już po prostu było i wychodzi średniaczek. Przyjemny, ale wciąż średniaczek.

Bardzo mi się podobała. Została mi w pamięci. Polecam 🤩

Bardzo mi się podobała. Została mi w pamięci. Polecam 🤩

Świetnie się czyta.

Świetnie się czyta.

Moim zdaniem książka bardzo pomysłowa, lekka i łatwa w czytaniu. Przeplatający się w niej wątek romantyczny dodaje jej uroku, a także charakteru. Polecam fanom fantastyki!📖🧙‍♀️❤️‍🔥

Książka miała w sobie dużo podróży, co trochę było dla mnie trudne do przebrnięcia, ale cieszę się że się udało. Była ciekawa i mogłam się przy niej odprężyć.
Ale może przez to że koniec przeczytałam szybko to i taki też mi się wydał = jakby ktoś chciał to skrucić.
Ale muszę też przyznać że to było zakończenie pokazanie i poważnie i lekceważąco - kto poznał mortimera wie że to nie jest krytyczna ocena ksiązki 😉.

Polecam
*pierwsza część mnie bardziej, że tak powiem, urzekła 😁

Bohaterowie: 5/10

Akcja: 5/10
Sposób pisania autorki/a/ów: 6/10
Okładka: 6/10
Kreatywność: 5/10

Druga i ostatnia część serii. Według mnie ta książka jest lepsza od jej poprzedniczki, gdyż było tu więcej akcji, intryg i tajemnic. Jednak nie ocenię tych książek bardzo pozytywnie. Były ciekawe, trzymały w napięciu, lecz czytałam lepsze książki.

1997

2i ostatni i jakze se ciesze ten tom ocenilam ciut lepiej bo wedle mnie byl lepszy ale nie tak bym o calej serii zmienila zdanie

dość przeciętna młodzieżówka, lubię temat magii i demonów ale podane w bardziej "dorosłej", logiczniejszej i konsekwentnej wersji, tu tego zabrakło niestety

Było okej. Lepsze od pierwszej części, było więcej akcji, tajemnic, walki. Więcej jakichkolwiek relacji, ciekawe wątki z klątwą. Jednak dalej jest to książka bardziej w stylu opowieści, niż stojąca wartką akcją. Końcówka najmocniejsza. Na pewno nie odradzam, ale nie jest to topka swojego gatunku.

• 2017