Kobieta i małpa

Wydawnictwo: Noir sur Blanc
4 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
8373920552

Akcja powieści toczy się współcześnie: ogromna małpa człekokształtna ucieka z łodzi, która rozbija się u nadbrzeża w porcie rzecznym na Tamizie, i zapuszcza się w głąb metropolii. Ta brawurowa ucieczka oznacza katastrofę dla wielu osób, zwłaszcza zaś dla Adama Burdena, dyrektora Instytutu Badań nad Zachowaniem Zwierząt. Jego żoną jest młoda Dunka, Madelene. Z chwilą gdy szympans Erazmus zostaje pojmany, Madelene wyczuwa u szympansa jego błyskotliwą inteligencję, jak i silne pożądanie. Namiętny romans, który między nimi wybucha, daleko odbiega od scenariusza słynnego KING KONGA.

Dominika | 2016-02-14
Przeczytana: kwiecień 2015

Erazmus, czyli tytułowa małpa, przybywa do Londynu na łodzi handlarzy zwierząt. Wykazując się niezwykłą inteligencją powoduje wypadek i dzięki niemu ucieka. Koniec końców trafia do oranżerii w ogrodzie państwa Burden. Małżeństwo to składa się z Adama i Madelene – tytułowej kobiety. Są bardzo zamożni. Madelene jest Dunką, alkoholiczką, a Adam jest szanowanym dyrektorem „Instytutu Badań nad Zachowaniem Zwierząt”.Dzięki Erazmusowi Adam planuje zostać dyrektorem londyńskiego zoo. Madelene natomiast, dzięki obecności małpy, wyrywa się z dotychczasowego monotonnego i depresyjnego życia oraz zaczyna planować jej ucieczkę.
W książce możemy zauważyć wiele przeplatających się gatunków: mamy trochę fikcji, nieco romansu, odrobinę powieści detyktywistycznej oraz szczyptę psychologicznej. Tematu fikcyjności powieści nie będę poruszać w mojej recenzji, bo mogłoby się to skończyć spojlerem.
Madelene, niczym najlepszy detektyw biega po Londynie poszukując czegoś. Początkowo bardzo mnie to...

Kinga Wróblewska | 2016-02-04
turkish85 | 2014-10-01