Empatia. Wzmacnia dzieci. Trzyma cały świat razem

Okładka książki Empatia. Wzmacnia dzieci. Trzyma cały świat razem
Jes BertelsenSteen Hildebrandt Wydawnictwo: MIND poradniki
poradniki
Empati. Det der holder verden sammen
MIND
2018-01-01
2018-01-01
Dariusz Syska
empatia wychowanie ćwiczenia

Przede wszystkim dla pedagogów.

Mówiąc wprost, przemęczyłam się przez tę książkę. Jest rodzaj książek o rozwoju osobistym którego nie jestem w stanie strawić - a są to książki które składają się w ⅓ ze wstępu w którym autor kłóci się z nikim broniąc tezy, której jeszcze nawet nie postawił. Ta książka bardzo mi je przypomina, tylko że tutaj tych autorów jest aż sześciu. Jest tu bardzo dużo asekuracji i...

Książka koncentruje się na empatii, jej istocie, szczegółach, pracy nad nią w różnych środowiskach. Autorzy książki są przekonani, że każdy z nas rodzi się z empatią, niemniej przez całe życie należy ją rozwijać i ćwiczyć. Ta publikacja omawia empatię i podpowiada jakie ćwiczenia można wykonywać aby sobie i dziecku pomagać w rozwoju.

Po pierwsze należy zacząć od siebie,...

Chyba jedna z najmniej wyrazistych książek Juula. Z jednej strony o emocjach, o pracy z nimi. Z drugiej strony trochę nudna mimo przykładów ćwiczeń. Osobiście znając już inne pozycje tego autora byłam trochę zawiedziona i stylem i tym jak niewiele zmieniła ta pozycja w moim życiu.

Empatia to zdolność, która pozwala zrozumieć inne osoby, kiedy wczuwamy się w ich różne emocje lub sytuacje. Jak człowiek chcę posiadać dużą ilość pozytywnej empatii to musi być życzliwie nastawiony do drugiej osoby, jak i również do siebie samego. Pamiętać trzeba empatia zaczyna się właśnie w nas samych. Empatię zawsze możemy w sobie rozwijać i ćwiczyć na różne...

• Psychologia
  • 2020