Empatia. Wzmacnia dzieci. Trzyma cały świat razem

Okładka książki Empatia. Wzmacnia dzieci. Trzyma cały świat razem Jes Bertelsen, Steen Hildebrandt, Peter Høeg, Helle Jensen, Jesper Juul, Michael Stubberup
Okładka książki Empatia. Wzmacnia dzieci. Trzyma cały świat razem
Jes BertelsenSteen Hildebrandt Wydawnictwo: MIND poradniki
poradniki
Empati. Det der holder verden sammen
MIND
2018-01-01
2018-01-01
Dariusz Syska
empatia wychowanie ćwiczenia

Okładka książki Food Pharmacy. Przepisy Mia Clase, Lina Nertby
Food Pharmacy.... Mia Clase, Lina Ner...
Okładka książki Rezyliencja. Jak ukształtować fundament spokoju, siły i szczęścia Forrest Hanson, Rick Hanson
Rezyliencja. J... Forrest Hanson, Ric...
Okładka książki Happy Food. Przez żołądek do szczęścia Niklas Ekstedt, Henrik Ennart
Happy Food. Pr... Niklas Ekstedt, Hen...
Okładka książki Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały Julie Adair King, Joanna Faber
Jak mówić, żeb... Julie Adair King, J...
Okładka książki Siedem zasad udanego małżeństwa John M. Gottman, Nan Silver
Siedem zasad u... John M. Gottman, Na...

Autor: Peter Høeg, Jesper Juul
Wydawnictwo: Mind
Empatia to zdolność, która pozwala zrozumieć inne osoby, kiedy wczuwamy się w ich różne emocje lub sytuacje. Jak człowiek chcę posiadać dużą ilość pozytywnej empatii to musi być życzliwie nastawiony do drugiej osoby, jak i również do siebie samego. Pamiętać trzeba empatia zaczyna się właśnie w nas samych. Empatię zawsze możemy w sobie rozwijać i ćwiczyć na różne sposoby.

Książka "Empatia. Wzmacnia dzieci. Trzyma cały świat razem" to zbiór zasad, wniosków sześciu osób: naukowców, pedagogów, psychologów. Wszystko razem zebrali w tej malutki tomik. Mamy tutaj możliwość poznania znanego na całym świecie pedagoga, który jest twórcą książek o wychowaniu dzieci, mowa tutaj o oczywiście o Jesperze Juula.

Publikacja to tak nie do końca prawdziwy poradnik dla rodziców. To bardziej studia empatii, które chcą nas uświadomić jakie są źródła i sposoby, które będą pomagać wzmacniać tej cechy w sobie i w naszych dzieciach. Osoba, która chce być empatyczna musi zacząć myśleć wpierw o sobie. Ta cecha uczy nas świadomości względu na swoje ciało i uczucia, musimy być pewni, że osiągamy oczekiwany stan życia, który jest zgodny ze sobą. Najważniejsze jest to, że musimy czuć radość z naszego życia. Empatia współgra z radością.

Autorzy książki uważają, że każdy człowiek rodzi się z empatią, którą musimy całe życia rozwijać i ćwiczyć. Właśnie dzięki publikacji omawianej tutaj mamy możliwość ćwiczenia naszej cechy, dziele znajdziemy wiele propozycji zadań dla dzieci i dorosłych.

Każdy młody człowiek, który posiada cechę empatii chcę ją rozwijać, wszystko to dzieje się dzięki nauce rozumienia samego siebie, co skutkuje siłą wewnętrzną i zewnętrzną.

Autor: Peter Høeg, Jesper Juul
Wydawnictwo: Mind

Przede wszystkim dla pedagogów.

Przede wszystkim dla pedagogów.

Mówiąc wprost, przemęczyłam się przez tę książkę. Jest rodzaj książek o rozwoju osobistym którego nie jestem w stanie strawić - a są to książki które składają się w ⅓ ze wstępu w którym autor kłóci się z nikim broniąc tezy, której jeszcze nawet nie postawił. Ta książka bardzo mi je przypomina, tylko że tutaj tych autorów jest aż sześciu. Jest tu bardzo dużo asekuracji i moralizatorstwa, a stron na temat jest… no niewiele. A szkoda, bo te które były na temat były naprawdę super.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Książka koncentruje się na empatii, jej istocie, szczegółach, pracy nad nią w różnych środowiskach. Autorzy książki są przekonani, że każdy z nas rodzi się z empatią, niemniej przez całe życie należy ją rozwijać i ćwiczyć. Ta publikacja omawia empatię i podpowiada jakie ćwiczenia można wykonywać aby sobie i dziecku pomagać w rozwoju.

Po pierwsze należy zacząć od siebie, aby być spójnym i prawdziwym względem siebie i innych, aby nie powstał rozdźwięk i hipokryzja. To za razem najtrudniejsze i najłatwiejsze, bo mamy na to realny wpływ. Jeśli swoim zachowaniem damy przykład dzieciom, jest wielce prawdopodobne, że pójdą tym śladem. Jeśli będziemy przekazywać treści nie umocowane w sobie, trudniej będzie zachęcić i przekonać innych.
Spójność sił wewnętrznych i zewnętrznych daje możliwość rozwijania empatii i przekazywania dalej.

To najtrudniejsza dla mnie książka, której współautorem (w tym przypadku) jest Jesper Juul. Zazwyczaj czytało mi się je dość łatwo, ta wymaga dodatkowego skupienia. To książka do własnych przemyśleń i ćwiczeń. Wykorzystywania podanych propozycji i tworzenia na ich kanwie własnych.

To książka skierowana do rodziców, dzieci i wychowawców. To kolejny zbiór treści, które mogą pomóc w życiu, w wychowywaniu i samorealizacji.

Po pierwsze należy zacząć od siebie,...

Chyba jedna z najmniej wyrazistych książek Juula. Z jednej strony o emocjach, o pracy z nimi. Z drugiej strony trochę nudna mimo przykładów ćwiczeń. Osobiście znając już inne pozycje tego autora byłam trochę zawiedziona i stylem i tym jak niewiele zmieniła ta pozycja w moim życiu.

Książka "Empatia. Wzmacnia dzieci. Trzyma cały świat razem" to nie jest łatwa, nie raz trzeba trochę pomyśleć co autorzy mieli na myśli. Nie znajdziemy w niej wprost podanych zasad jak postępować, wychować dzieci.

Publikacja to nie jest odpowiednia dla nas lektura do snu, nie jest to prawdziwy poradnik dla rodziców. Jednakże warto sięgnąć po tą książkę, zawsze możemy się czegoś nowego dowiedzieć, co może skutkować rozwijać siebie i dzieci.

• Psychologia
  • Wyjątkowe