Spektakl korupcji

Tłumaczenie: Ewa Penksyk-Kluczkowska
Wydawnictwo: Sonia Draga
Spectacle of Corruption

Benjamin Weaver, były błyskotliwy pięściarz, który zarabia na życie jako prywatny detektyw, bohater Spisku papierowego powraca w drugiej części powieści Davida Lissa. Benjamina Weavera spotykamy tym razem na sali sądowej, gdzie zapada wyrok skazujący go na powieszenie za morderstwo, którego nie popełnił. Chwilę później piękna nieznajoma wsuwa mu do ręki wytrychpilnik.

Koronczarka | 2012-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2012

Dowcipna, z dużą wiedzą napisana powieść historyczno-kryminalna. Wspaniałe czytadełko na wakacje, przy okazji sączące w sposób łatwy i przyjemny wiedzę o XVIII-wiecznej Anglii

Krzysiek | 2014-09-02
Przeczytana: 01 września 2014

Nieco się tą lekturą zawiodłem. Spodziewałem się porywającej akcji i barwnych bohaterów w żywo i soczyście opisanej scenerii XVIII wiecznego Londynu. A co otrzymałem?

Historyczną pogadankę o tym jak przebiegały wybory parlamentarne w Anglii, w którą autor - moim zdaniem na siłę - wplótł wątek spisku. Spisku - dodam - który od samego początku wydaje się być mocno wydumany i mało porywający.

Powieści brakuje polotu. Kończąc kolejne rozdziały nie oczekiwałem z zapartym tchem na to co będzie dalej. Fabuła rozwija się bardzo powoli i jest niezwykle schematyczna. Sprowadza się właściwie do następujących po sobie spotkań głównego bohatera z jego oponentami lub przyjaciółmi. Podczas nich rozgrywa się istny spektakl. Spektakl "gadających głów" - bohaterowie gadają i gadają, o polityce, o korupcji, o tym co myślą i czują. Czasem ktoś pogrozi komuś pistoletem lub szablą. Czasem nie. I tyle. W zasadzie wszystkiego w tej powieści dowiadujemy się z dialogów. A chyba nie tak powinno posuwać się...

żabka | 2011-10-03
Przeczytana: 2009 rok

Kolejna część o nieustraszonym Benjaminie Weaverze, który będzie odkrywał kolejne tajemnice.

Krzysiek88 | 2016-10-18
Nata_lena | 2016-03-27