Ikona

Wydawnictwo: Sonia Draga

Wartościowa ikona, która rzekomo została zniszczona podczas II wojny światowej w Grecji, pojawia się nagle we współczesnym Nowym Jorku. Losy ikony to opowieść niezwykle interesująca, bo owiana mgłą tajemniczości, historii i kultu religijnego.W odległej greckiej wiosce kapitan Elias wraz z oddziałem partyzanckim zaangażowany jest w walkę z Nazistami. W wyniku zdrady jednego z Greków miejscowy kościółek staje w ogniu, a kilku partyzantów ginie w boju, próbując ocalić znajdującą się tam drogocenną ikonę. Jednak to tylko początek pełnej niedopowiedzeń historii, sensacja przykryta szczelną zasłoną tajemnicy.To, co naprawdę stało się tego feralnego dnia, ma ujrzeć światło dzienne dopiero po 60 latach, gdy ikona odnajduje się na nowojorskim rynku sztuki, wzbudzając silne zainteresowanie wśród kupców śmiertelnie jej pożądających, z sobie tylko wiadomych powodów.

Modżajto | 2014-01-17
Przeczytana: kwiecień 2013

Dosyć długo czytałem ze względu na brak wolnego czasu. Książkę oceniam jako dobrą, ale nie powalającą. Czasami można się zagubić w wątku.

kateee | 2015-03-07
Przeczytana: 07 marca 2015

Bezcenna ikona od dziesiątków lat wędruje z rąk do rąk prywatnych właścicieli drogą usłaną intrygami, zdradami, zabójstwami i niewyjaśnionymi zagadkami. Jej rzekomo cudowne właściwości nie służą wiernym, ale skrywane są przed światem. Kult przedmiotu martwego, siła wiary, walka o dłuższe życie prowadzą jedynie do złych wyborów.

Książka dobra, systematycznie odsłania historię tytułowej ikony. Daję 5/10.

miętufka | 2016-06-26
Przeczytana: 29 maja 2014

Wypożyczona z miejscowej biblioteki, za poleceniem pani bibliotekarki. "Coś w stylu Dana Browna" -usłyszałam. Co prawda byłam bardzo zainteresowana, ale już po kilkudziesięciu stronach poczułam, że to nie to, a lektura mająca być przyjemnością stała się męką. Szkoda.

LIDIA | 2016-10-11
Przeczytana: 2009 rok