Thriller: Stories to Keep You Up All Night
thriller, opowiadanie
dona

Gwiazdy thrillera - w jednym tomie! Niebywała uczta dla miłośników sensacji. Kilkadziesiąt opowiadań mistrzów współczesnego thrillera reprezentuje bodaj wszystkie jego gatunki: psychologiczny i szpiegowski, medyczny i polityczny, historyczny i społeczny, makabreskę i science fiction... Do czego zdolny jest pracownik po otrzymaniu wymówienia? Kto wzniecił pożar w bazie Guantánamo? Jak złapać mordercę podczas huraganu? Z czego została zrobiona amunicja, zabijająca w strasznych mękach szajkę gwałcicieli? Czy słynny chirurg oszpeci piękną kobietę w zamian za uwolnienie syna? Wszystkie opowieści poprzedzone są błyskotliwym komentarzem wprowadzającym w twórczość danego autora.

Zawartość zbioru:
- Dennis Lynds: Misja
- John Lescroart, M.J. Rose: Portal
- David Liss: Fałszywiec
- Gregg Hurwitz: Parszywa pogoda
- David Dun: Władca duchów
- Denise Hamilton: Na każdy szelest

źródło opisu: okładka

źródło okładki: https://www.swiatksiazki.pl

Katarzyna | 2016-05-12
Przeczytana: 11 maja 2016

„Thriller” to zbiór opowiadań sensacyjnych, których wszyscy autorzy należą do stowarzyszenia International Thriller Writers, które powstało w 2004r. w Toronto. Trzydzieści nazwisk, trzydzieści opowiadań. Można zaznać twórczości m.in. takich osób jak Alex Kava, Lee Child, David Morrell czy Eric Van Lustbader.
Każde z opowiadań poprzedzone jest wstępem, w którym Patterson przybliża postać autora i wrzuca ciekawostkę na temat jego dzieła. Zaś na końcu książki zamieszczono krótkie biografie autorów. Oba te elementy, do tego opowiadanie trafiające w gusta czytelnika, są wystarczające, by wzbudzić zainteresowanie danym autorem.
Książka jest obszerna i dopracowana. Większość opowiadań trzyma poziom, ale trafiają się też te niższych lotów. Jednak, które to są, pozostawiam do subiektywnej oceny każdego czytelnika.

Daniel Siercha | 2013-04-19
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Świetna książka. Przyznam szczerze że tylko jedno z kilkunastu opowiadań nie przypadło mi do gustu i nie doczytałem do końca. Ale poza tym wszystkie to najlepsza esencja sensacji jaka tylko może się przydarzyć. wszystkie opowiadania "połknięte" właściwie jednym tchem przez co książkę skończyłem bardzo szybko. Wszystkie opowiadanie miały tak wysoki poziom i tylko żałowałem że jedna trochę za szybko się kończyły a był apetyt na więcej. No cóż ale przecież w końcu to jest elita pisarzy więc można się było spodziewać przygody z najwyższej półki.

Ola | 2012-02-03
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 03 lutego 2012

Thriller nie jedno ma imię - czego najlepszym dowodem jest właśnie ta antalogia. Różne opowiadania, niewątpliwie kuszą by sięgnąć po inne pozycje autorów, o których do tej pory nie słyszałam. Warte uwagi.

| 2011-01-29

Świetny dobór autorów i zbiór ich opowiadań. Polecam każdemu miłośnikowi kryminału i nie tylko :)

Agnieszka | 2011-05-22

nie każdy autor z tej pracy zbiorowej przypadł mi do gustu. jednak wolę pattersona w tradycyjnym wydaniu.

Narrandil | 2012-06-22
Przeczytana: czerwiec 2012

przeczytałem 3 opowiadania - szału nie ma ale jak ktoś lubi takie rzeczy to się nie zawiedzie

Agnieszka | 2011-11-26
Przeczytana: 25 listopada 2011

Świetny zbiór opowiadań. Każde jest ciekawe i wciągające na swój własny sposób. :)

Rafał Murawski | 2011-01-06
Przeczytana: 02 stycznia 2011

Fantastyczne opowiadania najlepszych autorów gatunku.

Olga | 2010-10-01

Każde opowiadanie Trzyma w napięciu i ma coś w sobie.

Kamulka84 | 2011-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2011

Szkoda tylko, że zabrakło samego Jamesa Pattersona!