Harold Middleton i jego współpracownicy, poszukując ściganego przez międzynarodowy wymiar sprawiedliwości watażki z Kaszmiru, zostają zaatakowani na plaży Lazurowego Wybrzeża przez wynajętego mordercę. Wkrótce dowiadują się, że tajemnicza miedziana bransoleta na ręku zabójcy nie jest zwykłą ozdobą, lecz pierwszym elementem łamigłówki, naprowadzającym ich na ślad spisku, który może zachwiać równowagą sił na świecie i zagrozić wybuchem konfliktu jądrowego. Middleton i jego grupa Ochotników podążają tropem konspiratorów. Docierają do Londynu, Paryża, na Florydę, do Moskwy i Kaszmiru. Aby zapobiec tragedii i udaremnić zamach na spornym terytorium pogranicza indyjsko-pakistańskiego, muszą odnaleźć Skorpiona – tajemniczego człowieka, który prawdopodobnie jest pomysłodawcą i mózgiem makiawelicznego planu…

„Miedziana bransoleta” to kontynuacja „Manuskryptu Chopina” (2009). W projekcie wzięło udział 15 innych autorów powieści kryminalnych - Jeffery Deaver, Gayle Lynds, David Hewson, Jim Fusilli, John Gilstrap, Lisa Scottoline, David Corbett, Linda Barnes, Jenny Siler, David Liss, PJ Parrish, Brett Battles, Lee Child, Jon Land, James Phelan. Każdy napisał jeden rozdział.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Miedziana_bransoleta-p-30345-1500-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Miedziana_bransoleta-p-30345-1500-.html

Monika | 2016-01-25
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Jedna książka, każdy rozdział pisany przez innego autora = ciekawy eksperyment.
Taki eksperyment wymaga jednak współpracy, a nie rywalizacji.
Moim zdaniem niektórzy autorzy świetnie wpisali się w swoje role i ciekawie "pociągnęli" wątek.
Niestety, byli też tacy, którzy potraktowali temat jako swoistą rywalizację. Starając się "wygrać" z innymi autorami na siłę, bez pojęcia wprowadzali nowe wątki i nowych bohaterów. To nie wyszło książce na dobre.
W grze zespołowej najważniejsze są nie ambicje indywidualne, ale współpraca całej drużyny. Szkoda, że niektórzy z autorów o tym zapomnieli.

Kyoko909 | 2015-07-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 09 lipca 2015

Nie rozczarowałam się. Wcale nie jest lepsza od "Manuskryptu Chopina".
Męczyłam się nad tą książką. Fabuła w ogóle mnie nie wciągnęła (prawdę powiedziawszy to w pewnym momencie się w niej pogubiłam). Dużo bezsensownych zwrotów akcji.
Styl pisania raz lepszy, raz gorszy - no ale tego się można było spodziewać po kilkunastu autorach.
W sumie tą książkę skończyłam tylko i wyłącznie dlatego, że nie lubię zostawiać nie doczytanych książek nie ważne jak badziewne by były.
Cieszę się, że mam już ją za sobą :D

Konpos | 2014-02-10
Przeczytana: 16 kwietnia 2013

Znów bardzo ciekawa fabuła i dodatkowy smaczek w postaci wielu autorów piszących jednocześnie. Nawet drobny Polski akcent się znów pojawił także dla mnie na plus. Choć ja lubię niemal wszystko co napisał Jeffery Deaver tak więc mogę być nieobiektywny.

Marta | 2015-04-01
Przeczytana: 30 marca 2015

Dobra książka, chociaż z tego co pamiętam "Manuskrypt Szopena" bardziej mi się podobał

PanCzyta | 2015-01-20
Na półkach: Przeczytane, Na wymianę

Powieść jest wynikiem ciekawego projektu - 17 rozdziałów, a każdy z nich (pomijając pierwszy i ostatni) napisany przez innego autora. Mimo to książka cechuje się spójnym językiem, logiczną fabułą i bardzo wartką akcją obejmującą wiele osób, organizacji i państw. Takiego scenariusza nie powstydziłby się nawet Forsyth. Czyta się szybko i przyjemnie. Jest to pozycja dla fanów dobrej sensacji. Tu nie ma czasu poznawać bohaterów bardziej, niż w zakresie koniecznego minimum... Trzeba działać, uciekać, gonić... bo czasu nie ma wiele, a finał może być tragiczny!

Joluśka | 2014-09-05

Sorki, ale to miernota!! Wielu autorów = wielki chaos. Szkoda czasu!

książek: 2023
Agata | 2015-09-03

O Matko! Co to było?! Wynudziłam się, przebrnęłam i jestem zmęczona jakbym co najmniej Encyklopedie PWN przeczytała..... Fabuła spójna mimo 16-stu różnych autorów, ale tematyka postaci i brawura akcji nie dla mnie.

killersteward | 2015-07-19

Lepsza od pierwszej części. Bardziej spójna i ciekawsza.

Rudeczyta | 2017-04-11
luśka | 2017-02-02