Thriller. Antologia opowiadań sensacyjnych mistrzów gatunku

Okładka książki Thriller. Antologia opowiadań sensacyjnych mistrzów gatunku
2008-11-12
2008-11-12
Jan Kraśko
thriller opowiadanie

Okładka książki Max Einstein ratuje przyszłość Chris Grabenstein, James Patterson
Ocena 7,5
Max Einstein r... Chris Grabenstein, ...
Okładka książki Buntownicy nie bez powodu Chris Grabenstein, James Patterson
Ocena 8,2
Buntownicy nie... Chris Grabenstein, ...
Okładka książki Hawk Gabrielle Charbonnet, James Patterson
Ocena 8,0
Hawk Gabrielle Charbonne...

Okładka książki Sędzia i kat Andrew Gross, James Patterson
Ocena 6,9
Sędzia i kat Andrew Gross, James...
Okładka książki Negocjator Michael Ledwidge, James Patterson
Ocena 7,1
Negocjator Michael Ledwidge, J...

Szału nie ma, ale dobry zabijacz (a może nawet umilacz) czasu. Nic nie straciłam, niektóre opowiadania naprawdę zaostrzyły apetyt na więcej. Generalnie na plus.

Jak w każdym zbiorze opowiadań trafiają się lepsze i gorsze. Tych lepszych było, niestety, trochę mniej. Brakowało mi urozmaicenia pod względem tematyki. Zbyt dużo, jak na mój gust, było opowiadań o tajnych agentach, KGB i misjach wojskowych. Thriller to pojęcie szerokie i spodziewałam się większej różnorodności. Znalazłam tam jednak kilka perełek, które przypadły mi do gustu. Były dobrze napisane, treściwe, z elementem zaskoczenia na końcu. Generalnie zazwyczaj wybieram długie powieści, aniżeli krótkie formy, ale od czasu do czasu lubię sięgnąć też po zbiory opowiadań, choć trudno trafić na taki, w którym wszystkie opowiadania są na tym samym, wysokim poziomie. W przypadku tej książki też tak było, ale uważam, że warto po nią sięgnąć choćby ze względu na takie opowiadania jak "Twarz w oknie" Heather Graham, "Oszpecona" Michaela Palmera, "Portal" M.J. Rose, a nade wszystko "Empatia" Jamesa Siegela, która jest najlepszym opowiadaniem w tej antologii.

„Thriller” to zbiór opowiadań sensacyjnych, których wszyscy autorzy należą do stowarzyszenia International Thriller Writers, które powstało w 2004r. w Toronto. Trzydzieści nazwisk, trzydzieści opowiadań. Można zaznać twórczości m.in. takich osób jak Alex Kava, Lee Child, David Morrell czy Eric Van Lustbader.
Każde z opowiadań poprzedzone jest wstępem, w którym Patterson przybliża postać autora i wrzuca ciekawostkę na temat jego dzieła. Zaś na końcu książki zamieszczono krótkie biografie autorów. Oba te elementy, do tego opowiadanie trafiające w gusta czytelnika, są wystarczające, by wzbudzić zainteresowanie danym autorem.
Książka jest obszerna i dopracowana. Większość opowiadań trzyma poziom, ale trafiają się też te niższych lotów. Jednak, które to są, pozostawiam do subiektywnej oceny każdego czytelnika.

Każde z opowiadań poprzedzone jest wstępem, w którym Patterson...

Świetna książka. Przyznam szczerze że tylko jedno z kilkunastu opowiadań nie przypadło mi do gustu i nie doczytałem do końca. Ale poza tym wszystkie to najlepsza esencja sensacji jaka tylko może się przydarzyć. wszystkie opowiadania "połknięte" właściwie jednym tchem przez co książkę skończyłem bardzo szybko. Wszystkie opowiadanie miały tak wysoki poziom i tylko żałowałem że jedna trochę za szybko się kończyły a był apetyt na więcej. No cóż ale przecież w końcu to jest elita pisarzy więc można się było spodziewać przygody z najwyższej półki.

przeczytałem 3 opowiadania - szału nie ma ale jak ktoś lubi takie rzeczy to się nie zawiedzie

Thriller nie jedno ma imię - czego najlepszym dowodem jest właśnie ta antalogia. Różne opowiadania, niewątpliwie kuszą by sięgnąć po inne pozycje autorów, o których do tej pory nie słyszałam. Warte uwagi.

Świetny zbiór opowiadań. Każde jest ciekawe i wciągające na swój własny sposób. :)

bardzo fajna :)

bardzo fajna :)

Szkoda tylko, że zabrakło samego Jamesa Pattersona!

Szkoda tylko, że zabrakło samego Jamesa Pattersona!

nie każdy autor z tej pracy zbiorowej przypadł mi do gustu. jednak wolę pattersona w tradycyjnym wydaniu.

Dodaj cytat z książki Thriller. Antologia opowiadań sensacyjnych mistrzów gatunku