Koronczarka 
Z wykształcenia polonistka i historyczka. Z zamiłowania raczej odwrotnie. Marzą mi się książki o historii - miłe czytadła, angażujące emocje i niosące ze sobą trochę wiedzy. I takie chcę pisać. Zapraszam https://www.facebook.com/aleksandra.maludy
kobieta, status: Autorka, dodała: 53 książki i 4 cytaty, ostatnio widziana 5 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-15 16:08:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Historia, Posiadam

Galimatias, jaki powstał w Europie w okolicach upadku zachodniej części Cesarstwa Rzymskiego, ma wiele fascynujących odsłon. Jedną z nich jest oczywiście droga, jaką przeszli nasi przodkowie, by stworzyć swoje państwo. O tym profesor Strzelczyk akurat w tej książce wiele nie mówi (choć jest rozdział poświęcony Wiślanom), ale o otoczeniu, w jakim się to dokonywało, możemy się dowiedzieć bardzo... Galimatias, jaki powstał w Europie w okolicach upadku zachodniej części Cesarstwa Rzymskiego, ma wiele fascynujących odsłon. Jedną z nich jest oczywiście droga, jaką przeszli nasi przodkowie, by stworzyć swoje państwo. O tym profesor Strzelczyk akurat w tej książce wiele nie mówi (choć jest rozdział poświęcony Wiślanom), ale o otoczeniu, w jakim się to dokonywało, możemy się dowiedzieć bardzo wiele. Jak wszystkie książki Profesora tak i ta dostarcza raczej wiedzy niż uwodzi językiem i anegdotami historycznymi. Ale dla każdego, kto tej wiedzy jest głodny, będzie to cenna pozycja.

pokaż więcej

 
2018-08-13 08:50:06
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-12 20:22:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Kryminał sensacja
Cykl: Nielegalni (tom 4)

Chyba jednak nie można nazwać książek Seversky'ego powieściami z kluczem, choć atmosfera walk politycznych, problemów widoczna jest w każdym tomie, a w "Niepokornych" najbardziej. Dlatego czekam na kontynuację serii. Nie jestem szczególną fanką sposobu pisania tego autora, ale treść jest tak zajmująca, że skutecznie pozwala się oderwać od codzienności. Głównym tematem tego tomu jest afera,... Chyba jednak nie można nazwać książek Seversky'ego powieściami z kluczem, choć atmosfera walk politycznych, problemów widoczna jest w każdym tomie, a w "Niepokornych" najbardziej. Dlatego czekam na kontynuację serii. Nie jestem szczególną fanką sposobu pisania tego autora, ale treść jest tak zajmująca, że skutecznie pozwala się oderwać od codzienności. Głównym tematem tego tomu jest afera, która zatrzęsła całym światem polityki. Nie mogę się przestać zastanawiać, na ile wybór tematu podyktowany został otaczającą nas rzeczywistością. Książka wydana w 2016 roku to dowód na jasnowidzenie Seversky'ego czy wyciąganie wniosków z tego, co już podczas pisania jej wiedział autor?

pokaż więcej

 
2018-08-12 14:15:01
Ma nowego znajomego: Antoniówka
 
2018-08-11 20:36:57
Ma nowego znajomego: Tomasz
 
2018-08-11 18:34:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Kryminał sensacja
Cykl: Nielegalni (tom 3)

Wspaniali, nieustraszeni, szlachetni są polscy wywiadowcy. Z innymi szpiegami już nie jest tak dobrze, mają swoje grzechy na sumieniu, a sprawujący nad nami pieczę politycy (nie tylko polscy) to siedlisko żmij! I uśmiechnęłabym się z wyrozumiałością nad tymi grzeszkami autora, ale taka z tej książki bije prawda o braterstwie broni, o więzach, jakie powstają w sytuacjach krytycznych, że nie... Wspaniali, nieustraszeni, szlachetni są polscy wywiadowcy. Z innymi szpiegami już nie jest tak dobrze, mają swoje grzechy na sumieniu, a sprawujący nad nami pieczę politycy (nie tylko polscy) to siedlisko żmij! I uśmiechnęłabym się z wyrozumiałością nad tymi grzeszkami autora, ale taka z tej książki bije prawda o braterstwie broni, o więzach, jakie powstają w sytuacjach krytycznych, że nie będę się uśmiechać, przejdę do porządku dziennego nad różnymi patetycznościami stylu i zabiorę się za czwartą część przygód naczelnika Wolskiego, Sary, M-Irków i całej reszty.

pokaż więcej

 
2018-08-09 22:12:08
Ma nowego znajomego: Karpeliina
 
2018-08-09 17:47:46
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Kryminał sensacja
Cykl: Nielegalni (tom 1) | Seria: Czarna seria

Po lekturze "Niewiernych" już wiedziałam czego się spodziewać, więc rzuciły mi się w oczy niedoróbki - zagmatwiające opowieść nieistotne szczegóły, uleganie stereotypom, gloryfikacja naszych itd. Ale wciąż intrygująca akcja trzyma w napięciu. Tym razem ścierają się ze sobą tajne służby polskie i rosyjskie, w tle zaginione archiwa, aktualności polityczne czyli polski IPN i kompromitujące... Po lekturze "Niewiernych" już wiedziałam czego się spodziewać, więc rzuciły mi się w oczy niedoróbki - zagmatwiające opowieść nieistotne szczegóły, uleganie stereotypom, gloryfikacja naszych itd. Ale wciąż intrygująca akcja trzyma w napięciu. Tym razem ścierają się ze sobą tajne służby polskie i rosyjskie, w tle zaginione archiwa, aktualności polityczne czyli polski IPN i kompromitujące teczki, sprawa Olina. Towarzyszy temu przejmujący wątek starego rosyjskiego nielegała działającego w Szwecji. Lektura tak wciągająca, że momentami zapominałam o wrednych upałach.

pokaż więcej

 
2018-08-05 22:29:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Kryminał sensacja
Cykl: Nielegalni (tom 2) | Seria: Czarna seria

Zaczęłam od środka, bo ta książka sama wpadła mi w ręce, ale już spieszę nadrobić niedociągnięcia. Opisana historia jest tak fascynująca, że człowiek nie ma w zasadzie czasu, by zastanowić się nad jej prawdopodobieństwem i sensem. Ścierają się ze sobą, walcząc, współpracując i wyprowadzając się w pole wywiady rosyjski, polski, szwedzki, angielski, do tego zamieszane są w akcję Al-Kaida,... Zaczęłam od środka, bo ta książka sama wpadła mi w ręce, ale już spieszę nadrobić niedociągnięcia. Opisana historia jest tak fascynująca, że człowiek nie ma w zasadzie czasu, by zastanowić się nad jej prawdopodobieństwem i sensem. Ścierają się ze sobą, walcząc, współpracując i wyprowadzając się w pole wywiady rosyjski, polski, szwedzki, angielski, do tego zamieszane są w akcję Al-Kaida, irlandzka IRA i służby północno-koreańskie. To aż nadto wystarczy, by rozkręcić międzynarodową awanturę, katastrofa wisi nad światem, a czytelnik ma gęsią skórkę z emocji.

pokaż więcej

 
2018-08-05 00:33:10
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-05 00:31:15
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-05 00:30:45
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-01 21:07:06
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Historia

Wydawnictwo Armoryka wydaje rzeczy dziwne. Na przykład książkę znanego i bardzo lubianego przeze mnie historyka Karola Szajnochy w wersji pierwotnej. Nawet sobie nie zdawałam sprawy jak utrudniać może lekturę nieuwspółcześniony język. Ciekawe byłoby zajrzeć do takiej wersji "Lalki". A Szajnocha w "Lechickich początkach Polski" snuje rozważania na temat wikińskich rodowodów naszej... Wydawnictwo Armoryka wydaje rzeczy dziwne. Na przykład książkę znanego i bardzo lubianego przeze mnie historyka Karola Szajnochy w wersji pierwotnej. Nawet sobie nie zdawałam sprawy jak utrudniać może lekturę nieuwspółcześniony język. Ciekawe byłoby zajrzeć do takiej wersji "Lalki". A Szajnocha w "Lechickich początkach Polski" snuje rozważania na temat wikińskich rodowodów naszej społeczności.

pokaż więcej

 
2018-08-01 11:51:59
Ma nowego znajomego: Logrod_D Wakowski
 
2018-07-31 16:34:01
Ma nowego znajomego: Hana
 
Moja biblioteczka
2656 678 63146
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (635)

Ulubieni autorzy (26)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (30)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd