Koronczarka 
Z wykształcenia polonistka i historyczka. Z zamiłowania raczej odwrotnie. Marzą mi się książki o historii - miłe czytadła, angażujące emocje i niosące ze sobą trochę wiedzy. I takie chcę pisać. Zapraszam https://www.facebook.com/aleksandra.maludy
kobieta, status: Autorka, dodała: 56 książek i 4 cytaty, ostatnio widziana 5 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-13 21:27:46
Ma nowego znajomego: Julian Adamczyk
 
2018-10-12 16:44:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Historia, Posiadam

Niewielka książeczka zawierająca najbardziej podstawowe wiadomości o Żydach jako narodowości, jako mieszkańcach Polski i Warszawy. Ładne, bogato ilustrowane wydanie.

 
2018-10-12 16:44:26
Dodała do serwisu książkę: Warszawa. Historia Żydów
 
2018-10-11 19:23:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Przyznam, że trochę znużył mnie powtarzający się schemat - pojawił się, zniknął, a ona została sama z córeczką, która znowu powtarza to samo. Byłoby gorzej, gdyby nie to, że autorka oplotła te historie sielską atmosferą nabagiennej chaty, która po trochu zmienia się w coraz bardziej interesujące miejsce, opisała ją (tę atmosferę) językiem składnym i uroczym, a swoim bohaterkom nadała wyraziste... Przyznam, że trochę znużył mnie powtarzający się schemat - pojawił się, zniknął, a ona została sama z córeczką, która znowu powtarza to samo. Byłoby gorzej, gdyby nie to, że autorka oplotła te historie sielską atmosferą nabagiennej chaty, która po trochu zmienia się w coraz bardziej interesujące miejsce, opisała ją (tę atmosferę) językiem składnym i uroczym, a swoim bohaterkom nadała wyraziste rysy. Szkoda, że wyprała tło tej powieści z historycznych konkretów. Opowieść zawisła więc w jakimś dziwnym niebycie.

pokaż więcej

 
2018-10-08 21:16:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Cień od wschodu (tom 3)

Napisałam cały cykl „Cień od wschodu”, a szczególnie „Wojennych kochanków” z myślą o listopadowej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. A skłoniło mnie do tego przeświadczenie, że niewiele wiemy o tamtym czasie. Nie wiem, dlaczego szkolne podręczniki traktują ten temat po macoszemu. Stosunkowo dużo w nim o najkrwawszych bitwach na froncie zachodnim I wojny, znamy nazwy Somma,... Napisałam cały cykl „Cień od wschodu”, a szczególnie „Wojennych kochanków” z myślą o listopadowej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. A skłoniło mnie do tego przeświadczenie, że niewiele wiemy o tamtym czasie. Nie wiem, dlaczego szkolne podręczniki traktują ten temat po macoszemu. Stosunkowo dużo w nim o najkrwawszych bitwach na froncie zachodnim I wojny, znamy nazwy Somma, Marna, Verdun. A co działo się na froncie wschodnim? Jakie były losy Warszawy? Jakie walki staczały oddziały utworzone przez Józefa Piłsudskiego? W to wszystko, a także w rewolucję w Rosji wplątani są moi bohaterowie – Irenka i Jędrek – młodzi i zakochani. Ale ich miłość zmierzyć się będzie musiała z wielkimi wydarzeniami, podstępnie słodkimi ideami i ludzką podłością. Zapraszam do ich świata – Kaśka Maludy

pokaż więcej

 
2018-10-08 20:32:21
Ma nowego znajomego: Natalia-Lena
 
2018-10-06 19:45:58
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Jan Kulma - człowiek renesansu - filozof, kompozytor, reżyser, pisarz. I, co w kontekście "Dykteryjek..." ważne, mąż poetki Joanny Kulmowej. "Dykteryjki..." są wspomnieniami obejmującymi czas powojennej Polski niemal do dziś. Mają formę krótkich eseistycznie zabarwionych historyjek napisanych dowcipnie, zaopatrzonych zwykle w puenty. Przewijają się w nich wielkie postacie świata artystycznego,... Jan Kulma - człowiek renesansu - filozof, kompozytor, reżyser, pisarz. I, co w kontekście "Dykteryjek..." ważne, mąż poetki Joanny Kulmowej. "Dykteryjki..." są wspomnieniami obejmującymi czas powojennej Polski niemal do dziś. Mają formę krótkich eseistycznie zabarwionych historyjek napisanych dowcipnie, zaopatrzonych zwykle w puenty. Przewijają się w nich wielkie postacie świata artystycznego, polityki i kościoła, odbijają najważniejsze wydarzenia i problemy. Razem stanowią cudowny, ciepły portret kochającego się małżeństwa. Codzienność przeplata się z nadzwyczajnością. Atmosfera różowego domku w puszczy goleniowskiej, gdzie oboje mieszkali przez trzydzieści parę lat, urzeka. Sztuka i bliskość natury tworzy aurę szczęścia. Czyta się wspaniale pewnie dlatego, że widzimy człowieka mądrego, spełnionego, który znalazł (jak na człowieka renesansu przystało) klucz do szczęścia.

pokaż więcej

 
2018-10-05 07:25:17
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-02 16:15:52
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-02 14:16:16
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-02 11:41:08
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-01 21:41:06
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Pieśń o Nibelungach opowiedziana prostym, baśniowym językiem i opatrzona wyczerpującym posłowiem. Nie lubię jej, bo mordobicie odchodzi w niej straszne. Co strona to pojedynek, zabójstwo, morderstwo, a przynajmniej bitwa. Adaptacja Stillera znacznie ułatwia odbiór. A książce smaku dodają ilustracje Andrzeja Strumiłły - biała kreska na czarnym tle stylizowana na średniowieczno. Piękne! Zresztą... Pieśń o Nibelungach opowiedziana prostym, baśniowym językiem i opatrzona wyczerpującym posłowiem. Nie lubię jej, bo mordobicie odchodzi w niej straszne. Co strona to pojedynek, zabójstwo, morderstwo, a przynajmniej bitwa. Adaptacja Stillera znacznie ułatwia odbiór. A książce smaku dodają ilustracje Andrzeja Strumiłły - biała kreska na czarnym tle stylizowana na średniowieczno. Piękne! Zresztą cała książka jest pięknie wydana przez Naszą Księgarnię. Nietypowy rozmiar, brązowa, płócienna oprawa ze złotymi literami. Staranna redakcja. Rok wydania 1974. Chciałoby się, by niektóre z elementów komuny jednak wróciły!

pokaż więcej

 
2018-10-01 09:14:54
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-29 20:47:37
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-27 10:07:33
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Reportaż
 
Moja biblioteczka
2724 705 68283
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (655)

Ulubieni autorzy (26)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (32)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd