foori

Poznaj historie potworów opowiedziane z punktu widzenia… ich samych! W Zaułku potworów znajdziesz opowieści najpopularniejszych pisarzy z kręgu literatury nadprzyrodzonej: wyznania o lęku, szaleństwie i śmiechu, filozoficzne rozprawy i okrutne zakręty losu, pożerające ludzi rośliny, a nawet pewną dozę sympatii dla diabła! Demony i gobliny, mroczni bogowie i kosmici, mityczne i legendarne...

Poznaj historie potworów opowiedziane z punktu widzenia… ich samych!

Demony i gobliny, mroczni bogowie i kosmici, mityczne i legendarne stworzenia czające się w ciemności i bestie w ludzkiej skórze. Potwory – od Lucyfera po Mordreda, od baśniowych istot porywających dzieci po Złą Czarownicę z Zachodu i stwora Frankensteina. Człowiek postrzega te istoty jako straszliwe, przerażające monstra, lecz one same widzą siebie w innym świetle.

źródło opisu: http://paranormalbooks.pl/2012/09/28/zapowiedz-zaulek-potworow/

źródło okładki: http://paranormalbooks.pl/

MOUSE | 2014-10-31
Na półkach: Przeczytane, Horror

Spodziewałam się dostanę dużą dawkę emocji, będę drżeć ze strachu.
A było nudno, nudno i jeszcze raz nudno.

Koala | 2013-06-08

Strasznie to wszystko słabe było. Strata czasu.

agata | 2017-06-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Czytelniku! To właśnie dzisiaj spotykamy się w Zaułku Potworów. To mroczne miejsce, pełne demonów i goblinów, gdzie straszliwe bestie stają się Twoim przewodnikiem. Pamiętaj! zawsze kończ rozdział - tylko to uchroni Cię przed potworami.

Zaułek potworów to zbiór 19 mrocznych opowiadań, których autorami są pisarze horrorów. Dzięki tym opowiadaniom, mamy szansę poznać historię, myśli i uczucia z punktu widzenia potworów.
Możemy dowiedzieć się co czuje człowiek przemieniający się w mutanta, czego pragną mroczni bogowie, jakie są prawdziwe zamiary czarownic, a przede wszystkim możemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ktoś powszechnie uznany za złego, rzeczywiście taki jest?

Niektóre z opowiadań były naprawdę mocne - pełno krwi, brutalności (szczególnie wobec kobiet) i kanibalizmu. Ale takich opowiadań było niewiele. Reszta no cóż, za bardzo nie pasowała do tego zbioru. Była bardziej przystępna, czasami wręcz odbiegająca całkowicie tematyką od horroru. W końcu taka okładka i tylu...

mika_95 | 2015-06-08

Książka arcydziełem może i nie jest, ale zła też nie. Są opowiadania dobre i słabe. Książkę czyta się lekko i miło.

Martwy Kruk | 2013-09-07
Przeczytana: 07 września 2013

Niektórzy ludzie lubią się bać i ja jestem jedną z takich osób, dlatego nie mogłam się oprzeć, gdy dostałam szanse zrecenzowania 'Zaułku potworów'. Oczekiwałam opowiadań, które pokażą mi nowy wymiar potworów, zadziwią i wystraszą.Czy to dostałam?

Moja radość po otrzymaniu egzemplarza zmalała, gdy przeczytałam kilka mało pochlebnych opinii na temat książki. Czytelnicy pisali, że się zawiedli i nie spełniono ich oczekiwań. Dlatego do książki podeszłam z dystansem, żeby ewentualnie się nie rozczarować. Mówią, że najtrudniejszy pierwszy krok. Podczas czytania pierwszego opowiadania wróciły moje obawy, ale zaraz po nim było już coraz lepiej. Wiadomo, że w zbiorach bywają lepsze i te gorsze opowiadania. Zdarzyło mi się przeczytać parę na prawdę ciekawych historii. Czytałam z wielkim zaciekawieniem kolejne opowiadania i nawet nie zorientowałam się kiedy byłam już na półmetku tych 437 stron. No i pomyślałam sobie, że książka nie jest jednak taka zła.

Wielokrotnie autorzy mieli problem z...

Raven | 2015-08-05

Spodziewałam się więcej po tych opowiadaniach były wręcz nudne przynajmniej większość z nich.

Recenzjum | 2012-12-28
Przeczytana: 17 grudnia 2012

Zaułek potworów jest zbiorem opowiadań najpopularniejszych pisarzy horrorów, autorów światowych bestsellerów. Pośród nich można znaleźć m.in. Kelley Armstron, Chelsea Cain, Simona R. Greena i wielu innych. Redakcją zajął się natomiast Christopher Golden, który darzy potwory szczególnym i długotrwałym uczuciem.

W tej książce znajdziemy osiemnaście opowiadań pełnych demonów, mitycznych i legendarnych stworzeń, potworów w ludzkiej skórze oraz mniej lub bardziej znanych bestii. Każda z opisanych historii tyczy się czego innego. Nie ma tu dwóch podobnych opowieści. Wszystko to zostało opowiedziane z punktu widzenia samych potworów. Monstra przeważnie przedstawiane są jako bezmyślne istoty, które chcą tylko zła ludzkiego. W tej książce jednak pokazane zostały zupełnie inaczej. Pobudki, które kierują tymi bestiami wcale nie muszą być tak prymitywne. Może tak naprawdę to ludzkość jest bardziej potworna niż same „złowrogie kreatury”?

Więcej na:...

Amarisa | 2012-12-08
Przeczytana: 06 grudnia 2012

Strachy na lachy. Potwory zamieszkujące wnętrza naszych szaf i wymykające się z nich nocą, aby straszyć niewinne istotki. Koszmary schowane pod łóżkiem, wyczekujące tylko na to, aż odważymy się pod nie spojrzeć, aby mogły nas dopaść. Czarownice gotujące w kotłach malutkie dzieci. Złośliwe duchy dokuczające na każdym kroku żyjącym, zamieszkujące starodawne domostwa, nad którymi przez długie lata unosi się fama, że są one nawiedzone i biada tym, którzy zdecydują się w nich zamieszkać wraz ze swoimi rodzinami. Mity, legendy i ludowe podania. Czy to wszystko aby na pewno są wytwory ludzkiej wyobraźni? A co jeśli te wszystkie potwory, które wymieniłam i te, o których nie wspomniałam, rzeczywiście istnieją? Czy mogą czegoś od nas chcieć? Czy faktycznie powinniśmy się ich bać?

"Oni tu są i nie odejdą. Mają gdzieś to, czy wierzycie w nich, czy nie (...) Aha, tak przy okazji: oni są z nas bardzo niezadowoleni." [1]

Nakładem wydawnictwa G+J ukazała się niedawno antologia "Zaułek potworów",...

Sylwia MyBooksMyLife | 2013-10-08
Przeczytana: 06 października 2013

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Godzilla postępowała tak czy inaczej, czemu ludzie nienawidzili Frankensteina, dlaczego w ,,Pięknej i Bestii” Bestia jest bestią?

Ale czy choć raz spróbowaliście spojrzeć na bieg wydarzeń z ich strony? Jak oni to odczuwali na własnej skórze? Czy to właśnie oni ponosili winę za to, kim/czym się stali? Czy TYLKO oni ponosili winę za to, kim/czym się stali? Kim/czym są? Ja owszem.

Weźmy na przykład takiego zwykłego, przeciętnego człowieka. Czasem zmienia się na lepsze, czasem na gorsze.Bywa, że nie do końca świadomie zrobi coś, czego później żałuje. Ludzie zaczynają o nim gadać, a całe to gadanie jest jak zabawa w głuchy telefon – im dalej się w to zabrnie, tym mniej w tym wszystkim prawdy. Ale ten biedny, targany wyrzutami sumienia człowieczyna uważa oskarżenia innych za właściwe, mające swe podstawy. Obarcza się winą za coś, czego nie zrobił. Choć jego przewinienia nie są tak wielkie jak wmawiają mu zupełnie obcy ludzie, myśli o sobie jak o...

titek20 | 2017-10-21
Przeczytana: 21 października 2017

Jeszcze zanim zacząłem czytać "Zaułek potworów" przeczytałem komentarze na temat samej książki. Z tego co widziałem, wiele było dalekich od wychwalania tego tytułu pod niebiosa. Teraz myślę sobie, czy dobrze zrobiłem, bo z jednej strony byłem przygotowany na "gniota", a trafiła mi się naprawdę dobra lektura.

Fakt, nie tego się spodziewałem. Ale też, nie zawiodłem się. Moim zdaniem "Zaułek potworów", poza trzema opowiadaniami:
"Szaman i człowiek ćma" Autora "trochę" poniosła fantazja (w złym sensie tego słowa),
"Ta druga" Jak dla mnie najsłabsze opowiadanie z całej kolekcji.
"Ciągle się dziwicie, dlaczego chcemy was odruchowo ukatrupić?" Z początku, bardzo mnie zaciekawiło, z czasem jednak doszedłem do wniosku, iż z ciekawego opowiadania, przeradza się to w "żywy bełkot", który nie dość że nie miał sensu, bo takich rzeczy (starałem się bardzo mocno nie napisać, głupot) nie powiedział by chyba nawet pijaczek z pod sklepu. To jeszcze, muszę się przyznać, że jak długo czytam książki,...