Zaułek potworów

Kevin J. AndersonKelley Armstrong Wydawnictwo: G+J fantastyka, fantasy, science fiction
The Monster`s Corner
G+J
The Monster`s Corner
fantastyka, fantasy, science fiction
2012-11-07

Antologia 18 opowiadań z gatunku horror, temat - potwory. Twórca owego zbioru nie chciał wampirów i zombie (bo to zbyt ograne), interesowało go też aby pokazać punkt widzenia potwora. Czy wyszło?

Powiem tak - ze 2 opowiadania bym wywalił, ze 4-5 są dobre i bardzo dobre (Frankenstein przeniesiony do żydowskiego getta w czasie II wojny...) cała reszta tak średnio......

Jeszcze zanim zacząłem czytać "Zaułek potworów" przeczytałem komentarze na temat samej książki. Z tego co widziałem, wiele było dalekich od wychwalania tego tytułu pod niebiosa. Teraz myślę sobie, czy dobrze zrobiłem, bo z jednej strony byłem przygotowany na "gniota", a trafiła mi się naprawdę dobra lektura.

Fakt, nie tego się spodziewałem. Ale też, nie zawiodłem się. Moim...

Czytelniku! To właśnie dzisiaj spotykamy się w Zaułku Potworów. To mroczne miejsce, pełne demonów i goblinów, gdzie straszliwe bestie stają się Twoim przewodnikiem. Pamiętaj! zawsze kończ rozdział - tylko to uchroni Cię przed potworami.

Zaułek potworów to zbiór 19 mrocznych opowiadań, których autorami są pisarze horrorów. Dzięki tym opowiadaniom, mamy szansę poznać...

Na półkach: , , , , , ,

No tak średnio bym powiedziała.
Unikanie wampirów i zombie, jak widać, niekoniecznie oznacza unikanie oklepanych schematów i przewidywalności.
Pod koniec srogo wieje nudą.

Najgorsza książka jaką czytałam ! Podobały mi się może 3-4 opowiadania, czyli około 1/6 książki. Tragedia.

Najwyższa klasa opowiadań horroro-podobnych.

Spodziewałam się więcej po tych opowiadaniach były wręcz nudne przynajmniej większość z nich.

Książka arcydziełem może i nie jest, ale zła też nie. Są opowiadania dobre i słabe. Książkę czyta się lekko i miło.

Świetna antologia! Miłośnicy dreszczyku nie będą zawiedzeni.
Co prawda jest znikoma ilość opowiadań które nijak mi do gustu nie przypadły i były naprawdę złe, ale w większości zbiór jest świetnie dobrany.
Już pierwsze opowiadanie wciągnęło mnie bez reszty nasuwając myśli o połączonej Lolicie i American Beauty ale w gotyckiej odsłonie. Później lecimy z czymś na kształt...

A miało być tak pięknie....Niestety, im dalej w las, tym nudniej. Tzw. równia pochyła.

• Horror
  • Chcę w prezencie