Lubimyczytać.pl to:

Fabryka Słów
978-83-89011-85-5
typ
papier
6.79 (385 ocen i 23 opinie)

Opis książki

Domenic Jordan skończył medycynę, ale nie jest praktykującym lekarzem. Interesują go magia i demonologia, a ponad wszystko wyjaśnianie tajemnic, co czyni z wyjątkową dociekliwością i uporem. Akcja opowiadań poprowadzona jest misternie i nie sposób być tylko biernym obserwatorem wydarzeń, każdy staje się ich uczestnikiem. W pewnym miasteczku w zagadkowych okolicznościach znikają dzieci. Nikt ni...

W pewnym miasteczku w zagadkowych okolicznościach znikają dzieci. Nikt nie wierzy, że związek z tym może mieć magia, a nie przypadkowy świadek, który jako ostatni widział dzieci. Atmosfera w miasteczku jest bliska wrzeniu, tłum żąda samosądu... Czy Domenic zdoła znaleźć klucz do rozwikłania zagadki i zapobiec tragedii?

Wspólnie z bohaterami będziesz podążać do kolejnych miejsc i kolejnych tajemnic. Przeniesiesz się do dawnej posiadłości, w której znajduje się przytułek dla obłąkanych i w której z niewyjaśnionych powodów kamienne figury zaczynają płakać krwawymi łzami, pojawiają się dziwne napisy i... kolejne trupy. Poznasz tajemnice z dawnej przeszłości Domenica, które odcisnęły piętno w jego duszy oraz pozostawiły głębokie blizny na jego ciele. Dowiesz się, jaką moc posiada posąg nazywany Strażnikiem Nocy i jak wiele ludzie są w stanie dla niego poświęcić...

W życiu bohaterów książki niezwykle ważną rolę odgrywają: sny — często prorocze, przeczucia — najczęściej złe, światło księżyca — zazwyczaj w pełni, oraz czarne, złowieszcze kruki. Nie mniej ważną rolę odgrywają światło i cień, które potrafią przybierać przerażające kształty. Te elementy budują charakterystyczny i niepowtarzalny klimat oraz atmosferę narastającego niepokoju i oczekiwania.

Każda opowieść w tym zbiorze niesie ze sobą kolejną zagadkę, przed którą staniesz. Nawet się nie domyślasz, jakie może być jej rozwiązanie...

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Askadasuna | 2014-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Pierwszy raz spotkałam się z twórczością Anny Kańtoch w zbiorze opowiadań Epidemie i Zarazy, którego nie doczytałam do końca, ale niektóre nazwiska autorów zostały zarejestrowane gdzieś w mojej głowie. Kilka tygodni później z polecenia znajomej w moje ręce trafiła książka Diabeł na wieży z ekscentrycznym głównym bohaterem - Domeniciem Jordanem, którego od razu polubiłam. Przyznam szczerze, że ten słuchający głosu rozsądku lekarz medycyny oraz specjalista od magii i demonologii trochę przypomina mi doktora House'a w nieco ugrzecznionej wersji. Podobnie zakochany w zagadkach, zimny, bezwzględny i pozbawiony pewnych zahamowań, ale w odróżnieniu od postaci, w którą wciela się Hugh Laurie, kulturalny, powściągliwy, opanowany i raczej niepraktykujący absolwent studiów medycznych. Na swojej drodze spotyka różne przejawy magii, nadnaturalne zjawiska i pomaga również w ich wyjaśnieniu.

Diabeł na wieży pokazał jaki jest i czym zajmuje się Jordan, z kolei początek Zabawek Diabła zabiera czyteln...

Amras | 2014-04-08
Na półkach: Fantasy, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

Dlaczego zdecydowałem się kupić tę książkę? Trudno wyjaśnić. W tym czasie w empiku była promocja 3 książki w cenie 2 i zastanawiałem się czy nie skorzystać z tej promocji. Jednak zdecydowałem się pójść do jednej z tanich księgarń w Krakowie i, ku mojemu szczęściu, udało mi się kupić trzy książki taniej niż w najbardziej znanej sieci księgarń.

W tym czasie również czytałem książkę A. C. Doyle'a Pies Baskervill'ów, a główny bohater urzekł mnie swoją osobowością. Opis i cytaty z opinii książki Kańtoch bardzo mnie zaintrygowały: "Z archiwum X" w świecie powozów i naftowych lamp czy Domenic Jordan to jedna z bardziej intrygujących postaci polskiej fantastyki. Właśnie tak wyglądałby Sherlock Holmes, gdyby musiał żyć w świecie, w którym sprawcami zbrodni mogą być duchy czy siły nieczyste. Brzmi zachęcająco prawda? Nie zastanawiając się długo, nabyłem mój egzemplarz i zabrałem się za czytanie.

Annę Kańtoch znałem tylko ze słyszenia. Wiedziałe...

miharu | 2010-07-09
Przeczytana: 2009 rok

Warta polecenia choćby ze względu na bardzo ciekawie zarysowaną postać głównego bohatera, Domenica Jordana. To nietuzinkowy człowiek, wymykający się takim banalnym określeniom jak "dobry", "zły". Fascynuje i intryguje czytelnika na równi z treścią samych opowiadań, oryginalnych i 'klimatycznych' zresztą.

Beata | 2010-10-10
Przeczytana: 2010 rok

Po przeczytaniu pierwszej części, z umiarkowaną ciekawością sięgnęłam po Zabawki Diabła. I, nie ukrywam, od razu wciągnęły mnie o wiele bardziej niżeli Diabeł na Wieży. Niezwykle celnym pomysłem było wplecenie wątku rodziny głównego bohatera do kryminalnych wątków. Dzięki temu, Jordan był nie tylko osobą ingerującą w wydarzenia, lecz również stał się jednym z elementów skomplikowanej układanki. Wątki w książce są niebanalne, oryginalne. Każdy ma zaskakujące, lecz zrównoważone przez chłód osobowości Domenica, zakończenie. Przez to opowiadania nie przypominają przeciętnych historii detektywistycznych. Nie ma zużytych i powielonych koncepcji, a magia idealnie wpasowuje się w świat przedstawiony. Podsumowując, naprawdę warta przeczytania pozycja.

Kinga | 2011-03-13
Przeczytana: marzec 2011

W miarę zacikawiła mnie ta książka. Kilka ciekawych opowiadań, połączonych ze spoba postacią głównego bohatera. Opowieści pełne magii, demonów; Zagadki, które główny bohater zawsze bezbłędnie odgaduje, ale zawsze wtedy gdy już jest trochę za późno i nie zawsze udaje mu się uratować od wszystkich tragedii. Bohater wydajesię być jednak obojętny na śmierć, bardziej jest ciekaw tych wszystkich nadprzyrodzonych zjawisk. Rozwiązanie zagadek nie jest takie proste, jedynie w ostatniej części domyśliłam się kto stoi za morderstwami. Zakończenie takie trochę nijakie, jakby urwana opowieść. Trochę mnie zawiadło.

Natula | 2011-01-19
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo dobra książka, ani przez chwilę nie można sie przy niej nudzic. Postać Domenica Jordana jest intrygujaca, mroczna, przeraża, ale tez i budzi sympatię. Opowiadania są zagadkowe, zaskakujace, opisy realne, szczególnie moją wyobraznię pobudził "Karnawał we krwi", autorka tak sprawnie włada piórem, że czujemy tą wszechobecna wilgoć, zimno, chłód cmentranej krypty. " Zabawki diabła" to taki kryminał z dreszczykiem z demonami, potworami i wampirami w tle. Książkę wato przeczytać

alex2586 | 2010-07-11
Przeczytana: luty 2010

Mój komentarz może być tylko jeden ......... Błagam, Błagam, Błagam niech autorka napisze kolejną część. Mam straszną słabość do takich cyników jak Jordan, są znacznie ciekawsi niż tak zwani poprawni i grzeczni bohaterowie. Dlatego mam nadzieję że będzie kolejna część :)

Cross | 2014-03-25
Przeczytana: 25 marca 2014

Druga i ostatnia część opowiadań o przygodach cynicznego lekarza-detektywa - Domenica Jordana, chociaż nadal posiada ten sam schemat i budowę co jej poprzedniczka, jest od niej dużo lepsza z kilku powodów.

Po pierwsze, poszczególne historie zyskały moją aprobatę pod względem cięższego i bardziej posępnego klimatu. Chociaż "Zabawki Diabła" nadal są moim zdaniem pisane bardziej dla żeńskiej części odbiorców literatury fantasy, a bohaterowie poboczni poszczególnych opowiadań nie zapadają na dłużej w pamięć, to przynajmniej w przypadku "Zabawek" są oni bardziej wyraziści (a co warto zaznaczyć na plus dla antagonistów) i niezrównoważeni psychicznie niż można to było zaobserwować w pierwszym tomie.

Na słowa pochwały zasługuje też doskonale zapoczątkowany w "Diable na Wieży" wątek historii Domenica i jego rodziny. O ile wcześniej dostajemy jedynie drobne wskazówki o przeszłości "diabła z jasełek", o tyle w drugim tomie wszystko zostaje pięknie wyjaśn...

Katarzyna | 2011-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2011

Książka pani Anny Kańtoch jest godna polecenia z kilku znaczących powodów. Pierwszy to bez wątpienia świetnie skonstruowana postać głównego bohatera, Domenica Jordana. Drugi to klimat opowieści, ponury, niepokojący, ale przez to budzący zainteresowanie. Trzeci - to z kolei intrygi, które autorka buduje zgrabnie, czyniąc je, w większości przypadków, prawdziwie zaskakującymi.
Dodajmy jeszcze do tego wszystkiego sprawny styl i umiejętność grania na emocjach, a otrzymamy pozycję, z którą po prostu trzeba się zapoznać.

JMK | 2014-02-19
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 19 lutego 2014

Znalazłszy "Diabła na wieży" na półce w szkolnej bibliotece, pomyślałam "Czemu nie?". I cóż mogę powiedzieć - mój instynkt po raz kolejny mnie nie zawiódł.
Bardzo dobra książka młodej polskiej pisarki. Byłam naprawdę pod wrażeniem. Anna Kańtoch ma lekkie pióro i bardzo dobrze czyta się jej opowiadania. Bez najmniejszych trudności wchodzi się w świat, który wymyśliła autorka, a co najlepsze - nic nie jest w stanie oderwać od niego człowieka.
Fantastyczna lektura. Polecam.
Czytajcie polską literaturę fantasy!

Załóż konto za darmo!

218. rocznica
  • Jana Frey
    45. rocznica
    urodzin
    Pragnąłem mieć siłę,aby wdeptać ich w ziemię i zadać im wielki ból...
  • Karen Blixen
    129. rocznica
    urodzin
    Chodźmy (...) zaryzykujmy niepotrzebnie życie. Bo jeżeli życie ma jakąś wartość, to polega ona na tym, że jej nie ma. Frei lebt wer sterben kann. Wolny żyje ten, kto umie umrzeć.
  • Nick Hornby
    57. rocznica
    urodzin
    Kibice piłki nożnej rozumują w taki sposób: nasze lata, nasze jednostki czasu, zaczynają się w sierpniu i kończą w maju

Znajdź nas na Facebooku