Wrota. Tom 2

Cykl: Wrota (tom 2)
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Ironia jak u Pratchetta. Humor ze stemplem Wójtowicz. zabójcze tempo. Kobiety mocne. Faceci inteligentni czasem. za Omszałymi Górami, za Szaroskałami, mieszkała królewna Salianka I Ponura. I tyle bajki. Dalej bitwa. Bo królewny nikt w Twierdzy nie więził. To ona była postrachem. W rękach miała moc demona, w głowie wrota do piekieł. Do czasu aż... zniknęły. Siła pozostała. Tym co weszli jej w drogę, wyrywała więc serca i skręcała karki. Wieść gminna niosła, że jest wcieleniem złA, czarrrrownicą o czarnym sercu. Opinię uważamy za wysoce krzywdzącą. Czy gdyby tak było, targałaby na własnych plecach rannego psaa A że pałała żądzą wymordowania wszystkich egzorcystów... Cóż, nawet królewny nie mają wpływu na role, jakie napisze im autorka. A ona lubi droczyć się z baśniami, według których wiedźmy są złe, rycerze dzielni, a żaby nic, tylko czekają na odczarowanie.

Ela | 2014-07-15
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 15 lipca 2014

Kontynuacja „Wrót” napisana z dużo większym rozmachem niż część pierwsza. Żądza zemsty i chęć „poobieżyświatowania” wyprowadziły królewnę Saliankę z Twierdzy. Podczas tej podróży czytelnik przekona się czy królewna jest rozkapryszoną arystokratką, morderczą psychopatką czy też prawdziwą władczynią.

Akcja toczy się dużo szybciej niż w pierwszym tomie, wydarzenia gonią się wzajemnie, a często nawet na siebie nakładają. Książka jakby mocniejszy od poprzedniej, bardziej mroczna, ale zawiera masę prawd o życiu. I wciąż zabawna. Zdenerwowało mnie tylko zakończenie. Otwarte. Bez rozwiązania. Sugerujące, że dalszy ciąg nastąpi. Tyle, że od wydania tej książki minęło już sześć lat. I co???

Czomper | 2013-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

Przepadłam na dobre z tą książką. Wciągająca, ciekawa fabuła, świetne teksty i ironiczny humor (jednak zaznaczę, że to trochę inny rodzaj humoru niż u Pratchetta - inny, jednak jak się okazało, nie znaczy, że gorszy). Bohaterkę polubiłam bardzo mocno.
Uwaga! Książka wywołuje książkowego kaca, którego dodatkowo wzmacnia fakt, że nie wydano jeszcze kolejnej części i pozostaje jedynie walić głową w mur i cierpliwie czekać... Ciężkie jest czasem życie czytelnika!

dilbi | 2014-01-23
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Mimo, że pierwszy tom niespecjalnie mi się podobał jednak byłam ciekawa co będzie się działo z główną bohaterką dalej.
I tutaj cieszę się, że to zrobiłam. Tom 2 jest ciekawszy niż 1. Więcej się dzieje, czyta się lżej, łatwiej i szybciej.

Końcówka - zaskakująca i trochę nie do końca przemyślana (a może wręcz przeciwnie), bo akcja została urwana właściwie w środku jej rozgrywania.
Pozostaje tylko czekać na kolejny tom.

Rudooka | 2011-01-28

Super:) Jedyne co mi się nie podoba, to fakt... że nie wiem kiedy będzie kolejna część;)

Calamitas | 2014-09-13

Jestem pod dużym wrażeniem tej książki. Druga część "Wrót" jest równie ciekawa jak pierwsza. Jest przygoda, wartka akcja, wielu ciekawych bohaterów (uwielbiam Mózgojadka:)) i naprawdę dużo chwilami cierpkiego humoru. Jeżeli lubicie humorystyczną fantastykę, pozycja jest zdecydowanie godna polecenia. Milena Wójtowicz powoli staje się jedną z moich ulubionych autorek polskiego rynku wydawniczego. Dobre, bo polskie!

Cookie | 2013-08-22
Przeczytana: marzec 2013

Nie tak świetna jak część pierwsza. W dodatku największym minusem jest długość tomu drugiego :( Jednak wielki plus za kolejne ciekawe postacie, powrót króla i jego rycerzy, ogólny chaos w emocjach każdego, nowych paranormalnych... A komedii tu jest tyle, że choć nie czytam książek bez wątku romansu to nawet nie zauważyłam jego braku :D A rozmowy Salianki z osobnikami płci przeciwnej zapamiętam na zawsze xD

Truscaveczka | 2013-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2013

MW pisze znakomicie, i nie obraziłabym się za trzeci tom Wrót. Bo co dalej z Salianką??? Hę?

czytambolubie | 2014-10-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, E-booki, 2014
Przeczytana: 30 września 2014
Agnieszka Michalczyk | 2014-09-08

Druga część książki mocno mnie rozczarowała. Historia była ciekawa, chciało się czytać dalej. Niestety język trochę kulał. Znalazłam sporo błędów stylistycznych. Dlatego też nie czytało mi się najlepiej

LoboBathory | 2015-12-24
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane

Gra o tron spotyka Galavanta

Z tym, że całość jest solówką królewny, która napierdala aż bębenki pękają.
Salianka, królewna złowrogiej Twierdzy, cierpi na dziedziczną przypadłość, jaką są Wrota do piekieł w jej głowie, otwierające się, aby wypuszczać i wpuszczać demony oraz epatujące magiczną mocą. Zasadniczo nie taka powinna być królewna zgodnie z tym, co wyniosła z lektury ksiąg, zamknięta w swojej Twierdzy. Salianka, jako osoba z gruntu inteligentna, postanawia więc wykorzystać nadarzającą się okazję w postaci księcia-wybawiciela i ucieka razem z nich do przyległych krain, zażyć wolności i przygody w takiej formie, w jakiej obiecywały ją książki, bajki i podania.
Szybko jednak ma dość, przekonując się, że życie księżniczki nie jest specjalnie rozrywkowe, książęta są pyszałkowaci i nieciekawi, a wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Porzuca więc bajkowe wyobrażenia, wraca do domu i sięga po władzę. Zdobywa swoją pozycję jako Pierwsza Rady, Pani Twierdzy i bezwzględna...