DeVi 
recenzjedevi.blogspot.com, , feirei.deviantart.com
Ukryta romantyczka. Niespełniona pisarka. W duszy marzycielka. Wielbicielka papierowych książek.
status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 dzień temu
Teraz czytam
 • Jeździec miedziany
  Jeździec miedziany
  Autor:
  Wybucha II wojna. Siedemnastoletnia Tatiana błyskawicznie staje się dorosła. Podczas blokady Leningradu jest podporą dla całej rodziny. Wielką miłością do Aleksandra, młodego oficera, nie ma kiedy się...
  czytelników: 14491 | opinie: 1134 | ocena: 8,23 (7601 głosów) | inne wydania: 9
 • Wyśniona jedenastka
  Wyśniona jedenastka
  Autor:
  „Wyśniona jedenastka” to opowieść o sportowej pasji przeradzającej się w żądzę zysku, Krakowie, po jakim nie chodzą turyści, a niekiedy nawet mieszkańcy, uczuciach równie często budujących, jak niszcz...
  czytelników: 17 | opinie: 11 | ocena: 6,5 (12 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-20 17:33:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Postanowiłam wybrać odpowiedni moment na rozpoczęcie tego poradnika. Usiadłam wygodnie na kanapie, rozciągnęłam nogi, przykryłam się ulubionym kocem i zaczęłam czytać. Uwierzycie, że nawet nie wiem jak liczba u dołu strony zaokrągliła się do stu? Pierwszy rozdział pochłonął mnie całkowicie. Zapewne dlatego, że dotyczył bezpośrednio Japonii. Jeśli ktoś czyta blog od dłuższego czasu, to może się... Postanowiłam wybrać odpowiedni moment na rozpoczęcie tego poradnika. Usiadłam wygodnie na kanapie, rozciągnęłam nogi, przykryłam się ulubionym kocem i zaczęłam czytać. Uwierzycie, że nawet nie wiem jak liczba u dołu strony zaokrągliła się do stu? Pierwszy rozdział pochłonął mnie całkowicie. Zapewne dlatego, że dotyczył bezpośrednio Japonii. Jeśli ktoś czyta blog od dłuższego czasu, to może się zorientować jak bardzo lubię nowinki o azjatyckich krajach. Dlatego ta część była dla mnie must have. Nieważne gdzie znajdowałaby się w książce i tak przeczytałabym ją jako pierwszą. Chyba tylko fakt, że był to rozdział pierwszy nie zapomniałam z gorączki radości przeczytać wstępu.

Powrót do naturalnego piękna jest dość ekstrawaganckim pomysłem. Na pierwszy rzut oka, ponieważ jeśli dostosujemy to do naszych potrzeb oraz możliwości, możemy otrzymać wiele pięknych chwil.

więcej na: http://recenzjedevi.blogspot.com/2018/09/zyj-wabi-sabi-julie-pointer-adams.html

zapraszam :)

pokaż więcej

 
2018-09-03 21:09:16
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-08-30 17:33:43
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Szklany Tron (tom 1)

W pięknej krainie żył sobie król, który postanowił zjednoczyć wszystkie kraje. Wykorzystywał do tego swoją siłę, inteligencję oraz charyzmę. Jego wytrwałość została nagrodzona pięknym zamkiem ze szkła. Symbol pokoju i dobrobytu. Szkoda tylko, że Celaena odczuła polityczno-terytolialne zmiany w nieco inny sposób niż chciałby król. Jako sierota nie miała wyjścia. Musiała walczyć lub umrzeć.... W pięknej krainie żył sobie król, który postanowił zjednoczyć wszystkie kraje. Wykorzystywał do tego swoją siłę, inteligencję oraz charyzmę. Jego wytrwałość została nagrodzona pięknym zamkiem ze szkła. Symbol pokoju i dobrobytu. Szkoda tylko, że Celaena odczuła polityczno-terytolialne zmiany w nieco inny sposób niż chciałby król. Jako sierota nie miała wyjścia. Musiała walczyć lub umrzeć. Dlatego została najlepszą zabójczynią Adarlanu. I nie miała z tego nic, poza spłaceniem długu u swego mistrza. Sielanka trwałaby dalej gdyby nie jedno małe wydarzenie. Dziewczyna trafia do najokrutniejszego obozu pracy. Po roku piekła otrzymuje krótką, lecz jakże wartościową propozycję: spróbuje zostać Obrończynią Adarlanu albo zostaje w kopalni. Jak się możemy łatwo domyśleć wybrała walkę. Szkoda tylko, że umowa między nią, a księciem była okraszona wieloma przypisami.

Szklany tron okazał się dobrą lekturą na letnią podróż. Mogłam odprężyć się czytając o dalszych losach najniebezpieczniejszej zabójczyni. O losach dziewczyny, która nie miała wyboru. O historii kobiety rzuconej na niebezpieczną głęboką wodę. Czy uda się jej przezwyciężyć demony przeszłości? Czy zrozumie sens wybrania jej na uczestniczkę turnieju? Kiedy uzna, że nadszedł jej czas? Czas Celaeny Sardothien?

Więcej na:
http://recenzjedevi.blogspot.com/2018/08/szklany-tron-sarah-j-maas.html

Zapraszam! :)

pokaż więcej

 
2018-08-30 17:27:46
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Szamanka od umarlaków (tom 2)

Mieć zawód w dzisiejszych czasach to nie sztuka. Ale taki oryginalny i jedyny w swoim rodzaju to już coś. Zwłaszcza jeśli samemu się go utworzyło. Ba! Nawet klienci przychodzą bez rozpracowania machiny marketingu. Ot, plotka padła i nagle wszyscy lgną do Idy Brzezińskiej. Dziewczyny od umarlaków. Nie żeby wielce narzekała. Tylko klnie, wyzywa i wrzeszczy na swój los co parę godzin. Przecież... Mieć zawód w dzisiejszych czasach to nie sztuka. Ale taki oryginalny i jedyny w swoim rodzaju to już coś. Zwłaszcza jeśli samemu się go utworzyło. Ba! Nawet klienci przychodzą bez rozpracowania machiny marketingu. Ot, plotka padła i nagle wszyscy lgną do Idy Brzezińskiej. Dziewczyny od umarlaków. Nie żeby wielce narzekała. Tylko klnie, wyzywa i wrzeszczy na swój los co parę godzin. Przecież grożenie śmiercią to pestka, a bycie pionkiem w grze grzeszników to tylko dobra zabawa. Jednak nie zawsze można wybrnąć z niekomfortowej sytuacji. Zwłaszcza gdy ma się Pecha. Zwłaszcza gdy zrobi się głupotę, przed którą ostrzegano. Zwłaszcza, że Ida niedługo umrze. I to na własne nieszczęśliwe życzenie!

Powieść zasługuje na uznanie osób poszukujących czegoś specyficznego. Czegoś co od dawna w polskiej literaturze brakuje. Czegoś co poprawia humor, porusza emocje, uruchamia komórki. Czegoś co sprawi, że dzień staje się lepszy, godziny są niepożałowane, a całkowity czas poświęcony lekturze zdecydowanie ma same korzyści

więcej na:
http://recenzjedevi.blogspot.com/2018/08/demon-luster-martyna-raduchowska.html

Zapraszam!

pokaż więcej

 
2018-08-10 20:52:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Kuba Sobański (tom 1)

Bycie zwykłym studentem, dobrym synem, wspaniałym chłopakiem oraz mieć świetlaną przyszłość dla Kuby jest zdecydowanie zbyt nużące, Dla niego to aktorska gra, którą toczy od wielu lat. Jednakże dopiero w dniu swojego pierwszego morderstwa jego teatr zaczyna zapełniać się widzami. Ciałami ofiar, zirytowanych mundurowych, nieświadomych znajomych. Akt pierwszy zakończony został sukcesem. Czy... Bycie zwykłym studentem, dobrym synem, wspaniałym chłopakiem oraz mieć świetlaną przyszłość dla Kuby jest zdecydowanie zbyt nużące, Dla niego to aktorska gra, którą toczy od wielu lat. Jednakże dopiero w dniu swojego pierwszego morderstwa jego teatr zaczyna zapełniać się widzami. Ciałami ofiar, zirytowanych mundurowych, nieświadomych znajomych. Akt pierwszy zakończony został sukcesem. Czy kolejne obrazy spodobają się widzom? Czy ten rodzaj sztuki zostanie oświetlony reflektorami mediów?

Zdradzając kilka najsmaczniejszych ciekawostek nie uchyliłabym nawet rąbka tajemnicy. Skomplikowane relacje bohatera z samym sobą są wystarczająco zachęcające do poznania umysłu osoby działającej pod impulsem. Żądza zaspokojenia potrzeb, działania jako ktoś lepszy, silniejszy i bardziej wyrafinowany to zaledwie cząstka tego, co siedzi w głowie Kuby. W końcu jest nie tylko lepszy, ale i ważniejszy. Jest Bogiem i Diabłem w jednym. A Kraków to jego Raj na Ziemi. Gdzie sztuka tworzona z krwi, kości i kobiecych krzyków to tylko wstęp do prawdziwego arcydzieła. W końcu sex drugs and rock and roll to jedynie początek końca.

Więcej na:
http://recenzjedevi.blogspot.com/2018/07/pamietnik-diaba-adrian-bednarek.html

Zapraszam :)

pokaż więcej

 
2018-08-09 18:30:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Zwiadowcy (tom 13)

Jako księżniczka znakomitego rodu jesteś zmuszona to eleganckiego machania, sunięcia na szpilkach, wygłaszania słodkich słówek i stosowania sztucznego uśmiechu przez pół dnia. Madelyn jest całkiem dobra w udawaniu tego kim nie jest. Wesołej, zadowolonej nastolatki potrafiącej jedynie myśleć o kolejnych pięknych sukniach i uroczo przystojnych młodzieńcach. Prawda jednak jest całkowicie inna.... Jako księżniczka znakomitego rodu jesteś zmuszona to eleganckiego machania, sunięcia na szpilkach, wygłaszania słodkich słówek i stosowania sztucznego uśmiechu przez pół dnia. Madelyn jest całkiem dobra w udawaniu tego kim nie jest. Wesołej, zadowolonej nastolatki potrafiącej jedynie myśleć o kolejnych pięknych sukniach i uroczo przystojnych młodzieńcach. Prawda jednak jest całkowicie inna. Zwłaszcza kiedy przyszła następczyni tronu jest uczniem Zwiadowcy.

Dla mnie trzynasty tom jest dobrą kontynuacją prezentującą możliwości autora, który nie zapomniał jak dobrze zabawić czytelnika. Poszukiwanie prawdy, odnajdywanie sekretów, tworzenie relacji iście prawdziwych oraz obrazowe, lecz kulturalne przestawienie walk dobra ze złem. Zdecydowanie czekam na kolejny tom. Aż mam ochotę jechać do pobliskiego zamku na lekcje łucznictwa!

Więcej na:
http://recenzjedevi.blogspot.com/2018/07/zwiadowcy-klan-czerwonego-lisa-john.html
Zapraszam! :)

pokaż więcej

 
2018-08-09 18:09:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Bycie młodym i dobrodusznym człowiekiem w świecie zdrady i ułudy jest najgorszą opcją charakteru. Nigdy nie wiesz kiedy Cię okłamują. Nie rozpoznajesz fałszywego uśmiechu od prawdziwego. Nie zdajesz sobie sprawy, że jesteś wykorzystywany. Nawet jak już zdajesz sobie sprawę w jakim znajdujesz się bagnie, nadal lgniesz do ludzi. Tak, dokładnie do tych którzy Cię tak potraktowali. Lew Myszkin... Bycie młodym i dobrodusznym człowiekiem w świecie zdrady i ułudy jest najgorszą opcją charakteru. Nigdy nie wiesz kiedy Cię okłamują. Nie rozpoznajesz fałszywego uśmiechu od prawdziwego. Nie zdajesz sobie sprawy, że jesteś wykorzystywany. Nawet jak już zdajesz sobie sprawę w jakim znajdujesz się bagnie, nadal lgniesz do ludzi. Tak, dokładnie do tych którzy Cię tak potraktowali. Lew Myszkin jest idealnym przykładem takiej osoby. Po czterech latach leczenia w Szwajcarii wraca do Rosji. Do swojego kraju. Spotyka tam nie tylko specyficzną rodzinę Jepanczynów, lecz również szaloną kobietę. Jego młodzieńczą i jakże lekkomyślną miłość.

Czy można być idiotą nie będąc tego świadomym? Dlaczego tak łatwo jest nam oceniać innych, a zarazem tkwić w przekonaniu o swojej wyższości? Czy książę Myszkin odnajdzie w sobie siłę i przezwycięży swoje lęki? Czy uda mu się zrozumieć prawidłowości rządzące w rosyjskim społeczeństwie? Jak przezwyciężyć swoje słabości aby zwyciężyć w miłości? Majątek, władza i sława są jedynym rozwiązaniem każdego problemu? Może XIX wiek nie jest dla Myszkina odpowiednim momentem, aby przyjść na ten wielki i niesprawiedliwy świat.

Więcej na:
http://recenzjedevi.blogspot.com/2018/07/idiota-fiodor-dostojewski.html

Zapraszam :)

pokaż więcej

 
2018-07-02 21:27:09
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Seria: Myślnik

Specyficzna. Mówiąca o życiu, gdy od środka gnije ciało. Dobra dla młodzieży w przyswajaniu nieprzyswajalnego.

 
2018-06-28 06:11:42
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Niecodzienna historia o tym, co najważniejsze i najbardziej bolesne. Z perspektywy białej dziewczynki i czarnoskórego otoczenia. Kontrowersyjne? Nie, ale jakże mądre.

 
Moja biblioteczka
475 215 1063
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (16)

zgłoś błąd zgłoś błąd