Agatha Raisin i pranie brudów

Tłumaczenie: Emilia Skowrońska
Cykl: Agatha Raisin (tom 26)
Wydawnictwo: Edipresse
Dishing the Dirt. An Agatha Raisin Mystery
agatha raisin, seria
Amanda

Agatha Raisin nie darzy sympatią terapeutki Jill Davent, która przeprowadziła się do Carsely. Kobieta nie tylko flirtuje z jej byłym mężem, ale też zaczyna grzebać w niezbyt ciekawej przeszłości Agathy. Poza tym Jill prowadzi terapię Gwen Simple, którą pani detektyw podejrzewa o współudział w okrutnych morderstwach. Kiedy dowiaduje się, że Jill zatrudniła prywatnego detektywa, który ma zbadać przeszłość Agathy, wpada do biura terapeutki z okrzykiem: "Zabiję cię!". Dwa dni później terapeutka zostaje uduszona, a pani detektyw staje się główną podejrzaną. Agatha musi wykorzystać wszystkie umiejętności, by znaleźć prawdziwego zabójcę i ratować własną skórę.

źródło opisu: Edipresse, 2015

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

veinylover | 2018-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2018

Raisin staje się coraz bardziej wkurzająca. Autorka użyła za dużo przypraw do tej potrawy. Ta głupota i seksualne obsesje bohaterki zaczynają działać na mnie wymiotnie. Wszystko staje się przez to przewidywalne. Mordercy bądź psychopaty należy szukać zawsze wśród amantów próbujących zauroczyć naszą seksoholiczkę.
Rozumiem, że każdy orze jak może i autorka próbuje zarobić na życie, ale czasem trzeba coś zakończyć, żeby nie psuć dobrego wrażenia. Nawet czekoladą można się przejeść.

scarbossa | 2018-11-09
Na półkach: Przeczytane, Audiobook, 2018
Przeczytana: 11 października 2018

Na razie ostatnia część opowieści o Agacie. Ten sam styl, tym razem autorka rozprawia się z pseudo terapeutami.

yohoo | 2018-04-27

Bardzo lubię te książki, niby kryminał, ale jakiś taki lekki. Teraz kryminały są cięższe, zajmujące i trzymające w napięciu. Agatha Raisin to taka odskocznia, odpoczynek, kryminał lekki i przyjemny, a jeszcze czasami całkiem zabawny. Polecam, na rozluźnienie od czasu do czasu.

Beata | 2017-12-22

Jaka szkoda, że to już ostatnia część spotkań z Agathą. Chyba, że powstaną kolejne? Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

sniadanienaplutonie | 2017-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Było mi bardzo miło wrócić do barwnych postaci z Carsely. Niestety, 26 tom przygód Pani detektyw ma być ostatnim wydanym w Polsce mimo decyzji autorki o kontynuowaniu serii.

Monika | 2016-02-15
Przeczytana: 2014 rok

Kryminał z humorem.

PABLOPAN | 2016-01-06
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Poprzedni rok zacząłem od 24 tomu przygód Agathy, który był zarazem ostatnim wydanym w Polsce. Dziełem przypadku w ten rok również wszedłem z książką autorstwa M.C.Beaton. Muszę stwierdzić, że przygody chimerycznej pani detektyw już mi się przejadły. Z perspektywy 26 tomów widać, że książki pisane są na jeden kopyt, motywy się powielają, a sposób działania bohaterki nie ulega zmianie. Czyli ciągle jest bezdennie głupia - sama pcha się w ręce morderców i za każdym razem jest cudownie ocalona przez przyjaciół i policję. A z drugiej strony do ludzi z Carsely wraca się jak do starych znajomych. Ich przewidywalny sposób zachowania i znajomy tok myślenia czyni lekturę przyjemną. Reasumując, z jednej strony czuję się już trochę znużony serią o Agacie Raisin, a z drugiej strony odczuwam do niej ogromny sentyment. Końcówka 26 tomu zaskakująca i zachęcająca do sięgnięcia po kolejny tom, o ile będzie wydany. Ciekawi mnie też jak rozwinie się mała (hmmm...) przygoda pastorowej.

Paweł Lesiak | 2015-11-29
Przeczytana: 16 listopada 2015

Agatha Raisin tym razem musi wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci terapeutki, która z niewiadomych względów niezwykle interesowała się przeszłością Agathy opowiadając o jej ciężkim dzieciństwie. Kolejne trudne i niebezpieczne śledztwo, a w tle miłosne perypetie pani detektyw. Lekki kryminał z angielskim humorem w sam raz na jesienne wieczory.

Sanderka1985 | 2015-10-02
Przeczytana: 02 października 2015

Jak zawsze cudowna Agatha, w jak zawsze świetnej odsłonie. Polecam.