Agatha Raisin i pranie brudów

Okładka książki Agatha Raisin i pranie brudów
M.C. Beaton Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Agatha Raisin (tom 26) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2015-10-01
Emilia Skowrońska
agatha raisin seria

„Ekscentryczna pani detektyw znów na tropie !”
Agathcie nie podoba się nowa terapeutka Jill Davent, która dopiero wprowadziła się do miasteczka. Niedość że umawia się z jej byłym mężem, to na dodatek za bardzo interesuję się przeszłością Agathy, którą ta pieczołowicie ukrywa. Niebawem terapeutka zostaje znaleziona martwa. Tym razem nasza bohaterka zmierzy się ze sprawa morderstwa, w którym główną podejrzaną jest …. ona sama !
Czy Agatha i jej detektywi zdołają oczyścić dobre imię pani detektyw ?

Lekki kryminał, przyjemny z dozą humoru. W sam raz dla każdego. Napisany w swobodnym stylu. Agatka nie pozwala swoim przyjaciołom i współpracownikom na nudę. Tobie też nie pozwoli !

„Ekscentryczna pani detektyw znów na tropie !”

Ostatnii przetłumaczony na język polski tom zaliczyłabym do jednego najlepszych w serii, ale tylko dzięki zakończeniu. Beaton dopuściła się istotnej rozbieżności, która długo rozpraszała moją uwagę. Przez 25 części Bill Wong był synem Brytyjki i Chińczyka, w tej stał się synem Japonki i Brytyjczyka. To dosyć dziwna pomyłka/zmiana po tylu latach tworzenia serii i powtarzania motywu, jak mantrę, w każdej części.

Audiobook
Lektor: Paulina Holtz
Ocena: 9/10
Zdecydowanie jeden z najlepszych lektorów w Polsce, spośród lektorek jest najlepsza!

Agatha Raisin rozwiązuje swoją ostatnią zagadkę kryminalną... Ostatnią wydaną w Polsce. Niestety kolejnych tomów nie ma a szkoda, a może i nie bo przecież ile można czytać o obsesyjnym szukaniu męża w tle zbrodni. Pewne schematy są bardzo powtarzalne, zdania te same, a główna bohaterka coraz bardziej bezmyślna. A mimo to polubiłam tę serię i jeśli kiedykolwiek wydawnictwo zdecyduje się na wydanie pozostałych tomów chętnie po nie sięgnę.

Raisin staje się coraz bardziej wkurzająca. Autorka użyła za dużo przypraw do tej potrawy. Ta głupota i seksualne obsesje bohaterki zaczynają działać na mnie wymiotnie. Wszystko staje się przez to przewidywalne. Mordercy bądź psychopaty należy szukać zawsze wśród amantów próbujących zauroczyć naszą seksoholiczkę.
Rozumiem, że każdy orze jak może i autorka próbuje zarobić na życie, ale czasem trzeba coś zakończyć, żeby nie psuć dobrego wrażenia. Nawet czekoladą można się przejeść.

Rozumiem, że każdy orze jak może i autorka próbuje zarobić na...

Bardzo lubię te książki, niby kryminał, ale jakiś taki lekki. Teraz kryminały są cięższe, zajmujące i trzymające w napięciu. Agatha Raisin to taka odskocznia, odpoczynek, kryminał lekki i przyjemny, a jeszcze czasami całkiem zabawny. Polecam, na rozluźnienie od czasu do czasu.

Było mi bardzo miło wrócić do barwnych postaci z Carsely. Niestety, 26 tom przygód Pani detektyw ma być ostatnim wydanym w Polsce mimo decyzji autorki o kontynuowaniu serii.

Jaka szkoda, że to już ostatnia część spotkań z Agathą. Chyba, że powstaną kolejne? Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

Na razie ostatnia część opowieści o Agacie. Ten sam styl, tym razem autorka rozprawia się z pseudo terapeutami.

No i skończyło się. Przyzwyczaiłem się do tych książek i teraz trzeba poszukać czegoś nowego. W ostatnim tomie autorce udało się utrzymać napięcie przez dużą część książki - a wątek kryminalny - wyjątkowo dobry. Szkoda tylko, że już nie poczytam :)

Raczej nie sięgnęłabym po książkę i sama ją przeczytała, aczkolwiek przesłuchanie jej jako audiobooka, w wykonaniu Pauliny Holtz nadrabia wszystko. Takie przyjemne "czytadełko" bez efektów WOW.

Dodaj cytat z książki Agatha Raisin i pranie brudów