Słodkich snów

Tłumaczenie: Martyna Plisenko
Cykl: Aurora Teagarden (tom 10)
Wydawnictwo: Replika
Sleep Like a Baby
Marczewek

Autorka zajmująca pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa”, Charlaine Harris, powraca z najnowszą powieścią kryminalną z serii o Aurorze Teagarden, bibliotekarce z małego miasteczka. Robin i Aurora rozpoczynają swoją przygodę z rodzicielstwem. Nowo narodzona Sophie to niesforne dziecko i matka Roe zatrudnia wykwalifikowaną opiekunkę, Virginię Mitchell, by przez kilka tygodni...

Robin i Aurora rozpoczynają swoją przygodę z rodzicielstwem. Nowo narodzona Sophie to niesforne dziecko i matka Roe zatrudnia wykwalifikowaną opiekunkę, Virginię Mitchell, by przez kilka tygodni pomagała świeżo upieczonym rodzicom. Virginia okazuje się być szczególnie pomocna, gdy Robin w związku z pracą musi wyjechać z miasta, a Roe dopada wyjątkowo ciężka grypa. Pewnej burzliwej nocy Aurora budzi się, słysząc płacz swojej córki. Okazuje się, że Virginia zniknęła.
Niedługo potem Roe wraz ze swoim bratem Phillipem znajdują w ogrodzie zwłoki… Aurora Teagarden staje w obliczu kolejnej zagadki kryminalnej. Musi odpowiedzieć sobie na pytania – kim jest tajemnicza kobieta, która zginęła w ich ogrodzie, i co się stało z Virginią?
Ta poruszająca i ekscytująca nowa część serii o przygodach Roe z pewnością uszczęśliwi fanów, a także rozbudzi ich apetyt na więcej.

źródło opisu: http://replika.eu/ksiegarnia/slodkich-snow-aurora-teagarden/

źródło okładki: http://replika.eu/ksiegarnia/slodkich-snow-aurora-teagarden/

Mystery | 2018-10-15
Przeczytana: 13 października 2018

Książka dość ciekawa, jednak trochę za mało było elementów thrillera.
Więcej grozy, strachu, napięcia - tego mi ciut brakowało.
Ale ogólnie fajnie się czytało.

Bez rewelacji, ale ok...

Gąska | 2018-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2018

Z Aurorą Teagarden spotkałam się po raz dziesiąty i spotkanie to było równie przyjemne, jak poprzednie. Zastanawiam się jednak ile nieszczęść oraz nieboszczyków może napotkać jedną osobę, Roe bowiem jak nikt inny przypadkowo wpada w kłopoty, a raczej to kłopoty znajdują ją. Tym razem podczas nieobecności męża, bohaterka źle się czuje, dlatego też zatrudnia opiekunkę do dziecka. Jakież jest jej zdziwienie, kiedy budzi się w nocy, Virginii nie ma w jej domu, a w ogrodzie leży martwa kobieta. Co się stało z nianią? Kto stracił życie tuż przy oknach bohaterki?

Cóż, do Aurory pałam wielką miłością i wcale a wcale się z tym nie kryję. Zdecydowanie polecam zapoznać się z jej historią od samego początku, ponieważ z każdą kolejną książką jej postać nieco się zmienia, a i postaci drugoplanowych występuje coraz więcej, więc zaczynając od środka, albo od końca można się pogubić, choć tak naprawdę każda część opowiada inną historię.

Seria stworzona przez Charlaine Harris jest cyklem...

Aniaczyanka | 2018-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2018

Początek zapowiadał się bardzo fajnie. Książka skojarzyła mi się trochę z serią Lackberg. Miałam nadzieję, na świetną opowieść. No cóż... Zawiodłam się, niestety było nudno. Jednak nie można odmówić Autorce lekkiego pióra. Czyta się szybko i płynnie. Myślę, że jako "lekka książka na wakacje" może się sprawdzić. Ja jednak lubię więcej akcji :)

golteria | 2019-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2019

Bezbrzeżnie nudna. Połowa książki to opisy karmienia i szczegóły wypróżnień niemowlaka. Kryminał z tego żaden. Styl mi się w ogóle nie podobał. Nie polecam.

cAAlineczka | 2019-03-19
Przeczytana: 19 marca 2019

Bardzo lekki kryminał. Mało trupów, mało krwi, dużo akcji. W książce ciągle coś się dzieje, ciężko domyślić się kto był mordercą, co jest bardzo na plus. Na minus jak dla mnie trochę za dużo pisania o codziennych czynnościach głównej bohaterki, szczególnie jeśli chodzi o jej dziecko. Ale złapałam któryś tom z serii, więc może dlatego ciężko mi było z tą panią. Wiadomo, że jeśli bohatera zna się od pierwszego tomu, później oderwane fragmenty jego życia są dla czytelnika interesujące. Dodatkowym plusem jest to, że kiedy dochodziło do odniesień do poprzednich części cyklu, autorka krótko wyjaśniała, co działo się wcześniej; dzięki temu powieść można traktować jako odrębną i nic nie jest denerwująco niejasne.

camilla | 2018-07-27
Na półkach: 2017 - 2018, Przeczytane
Przeczytana: 27 lipca 2018

Czytało się z wielką przyjemnością, jak wszystkie książki Charlaine. Przy kilku ostatnich stronicach powieści już naprawdę nie miałam pomysłu na to kto mógł być zabójcą, a Charlaine podsunęła świetne i zaskakujące dla mnie rozwiązanie. I jak zwykle muszę napisać, że Robin to ideał.

alice | 2018-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2018

Na pewno uroku tej powieści dodaje fakt istnienia dziecka, które jest pocieszeniem i ukojeniem w trudnych chwilach. Nie ma też wątpliwości, że cała akcja toczy się wokół Sophie i jej bezpieczeństwa. To dzięki niej Aurora i Robin są podwójnie zdeterminowani, żeby rozwiązać zagadkę i też w pewnym sensie dzięki niej ją rozwiązują. Składa się na to wiele czynników, między innymi telefon, klucze i system alarmowy.

Kobiece_ksztalty | 2018-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2018

Charlaine Harris Słodkich snów to ostatnia książka, która podsumowuje mój totalnie zaczytany weekend. Jest to kolejna część książki autorki z serii kryminałów przeznaczonych dla kobiet, książka stanowi miks, z jednej strony jest to kryminał, ale posiada również wątki charakterystycznymi dla powieści obyczajowej.

Główną bohaterką jest znowu Aurora Teagarden żona Robina i od niedawna mama malutkiej Sophie. Pech chce, że kiedy Robin musi wyjechać w ważną biznesową podróż ona choruje, łapie grypę i mała Sophie musi zostać pod opieką wykwalifikowanej opiekunki Virginii Mitchell. Pewmnej nocy Aurora budzi się słyszy płacz swojej malutkiej córeczki idzie do niej i wszystko byłoby pewnie w porządku gdyby nie fakt, że ..opiekunka małej Sophie zniknęła bez śladu.. a w ogrodzie małżeństwa znajduje się nieżywa kobieta.
Tu akcja nabiera tempa. Co tak naprawdę się stało? Gdzie jest Virginia i kim jest martwa kobieta
w ogrodzie Aurory?

Książka zaskakuje, bo z jednej strony pokazuje...

O-czytane | 2018-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2018

Wieczorową porą biorę pod lupę książkę autorki Charlaine Harris „Słodkich snów”. Książka ta nazwana jest „retro kryminałem z wątkiem romansowym w tle”. Autorka stworzyła całą serię o przygodach głównej bohaterki – Aurory Teagarden. Nie czytałam wcześniejszych książek Charlaine Harris, więc nie mam odniesienia do tej historii.

Główna bohaterka „Słodkich snów” – Aurora jest świeżo upieczoną mamą, choć lata młodości ma już kilka lat za sobą. Bardzo kocha swoją córeczkę i wraz z mężem Robinem jest bardzo szczęśliwa w nowej roli. Robin to znana osoba w świecie artystów. Zdarzały się sytuacje, że zauroczone fanki dawały to odczuć zarówno jemu jak i Aurorze. Bohaterka jednak miała pewność, że zawsze i w każdej sytuacji może liczyć na swojego męża. Obydwoje bardzo się kochają i darzą dużym zaufaniem.

Sielanka rodziców i kilkudniowej Sophie nie trwa jednak długo, bowiem nad dom Aurory i Robina nadciągają ciemne chmury, a ciężkie powietrze da się odczuć z każdej strony... Mąż wyjeżdża...

skoncze_strone | 2019-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2019

Niestety, ale ta pozycja do najlepszych nie należy, o ile początek był ciekawy to już dalej było tylko gorzej. Jak dla mnie za dużo tego macierzyństwa problemów, karmienia itd.
"Wciągający kryminał retro z wątkiem miłosnym w tle!" gdzieś mi ten kryminał umknął i w sumie wątek miłosny też. Zakończenie książki było dla mnie trochę absurdalne, no niestety nie polubiłam się z tą pozycją.