Tajemnica ogrodu zimowego

Tłumaczenie: Marzena Sudoł
Cykl: Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 2)
Wydawnictwo: Edipresse
The Winter Garden Mistery
daisy d, kryminał, seria
olciak84

Wraz z pierwszymi oznakami wiosny w Cheshire pojawia się też panna Dalrymple. Dla mieszkańców ponurej Occles Hall wizyta nowoczesnej kobiety z charakterem jest jak powiew świeżego powietrza. Fotografując jałowy ogród za domem, Daisy zauważa, że ktoś rozkopał pierwsze zazielenione grządki, i w ten sposób odnajduje zwłoki zaginionej niedawno pokojówki. Na jaw wychodzą wstrząsające sekrety zmarłej i zaczyna się trzymająca w napięciu gra. Daisy musi złapać mordercę, zanim sama zacznie wąchać kwiatki od spodu, co oznacza, że tym razem kot z Cheshire nie będzie miał zbyt wielu powodów do śmiechu.

źródło opisu: Edipresse, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Emma | 2019-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2019

Daisy została zaproszona przez swoją szkolną koleżankę Robertę do posiadłości Occles Hall. Piękny dwór ze wspaniałym ogrodem i zadbana wieś miały być scenerią reportażu. Na miejscu okazało się, że bajecznym miejscem rządzi bezwzględna, terroryzująca okolicą matka Bobbie Parsiow lady Valerie.
Podczas oglądania pięknego ogrodu zimowego, Daisy zwraca uwagę na zwiędłą azalię. Ogrodnik wykopał krzew, a pod nim znalazł ciało zaginionej dwa miesiące wcześniej dziewczyny. Daisy, wraz z inspektorem Fletcherem, próbuje rozwiązać zagadkę.
Druga książka o dziennikarce i jej przyjacielu inspektorze jest równie interesująca jak tom pierwszy ,napisana w angielskim stylu z prawdziwą atmosferą międzywojennej prowincji.
Świetna lektura wakacyjna, idealna książka do pociągu lub na plażę.

CzytamNaOkrągło | 2018-10-29
Przeczytana: 29 października 2018

Tajemnica zimowego ogrodu, Carola Dunn, kryminał, cykl: Kryminalne przypadki Daisy D., tom 2, wyd. Edipresse 2013, str. 318.

"Jeszcze tylko zatrzeć ślady, wyjść przez drzwi w murze i zamknąć je po cichu; zatrzasnąć mocno zasuwę, na wypadek gdyby poszedł za nim jakiś duch.
Za późno na wyrzuty sumienia."

Fabuła:

Moja opinia:
Kolejne moje rozczarowanie, co prawda lekkie, ale jednak. Muszę...

Melania | 2017-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Łatwa, szybka i przyjemna lektura. Z kropelką romansu, co mnie cieszy wybitnie, bo nie lubię jak uczucia bohaterów są ważniejsze od zagadki kryminalnej. Tu lekkie zaloty są miłym dodatkiem.

annaroza | 2016-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2016

Kolejna rezydencja, kolejny trup, kolejna zagadka. Muszę przyznać, że takiego rozwiązania zupełnie się nie spodziewałam. W książkach Caroli Dunn bardzo podobają mi się opisy strojów, fryzur, mody lat dwudziestych ubiegłego wieku. W mojej wyobraźni wręcz przenoszę się do tego okresu. Tylko obyczajowość, choć odpowiada moim wyobrażeniom o latach międzywojennych, jest przedstawiona w nieco zbyt współczesny sposób.

Marta | 2016-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

Pierwszy tom serii, który wpadł mi w ręce. Przyznam, że zabrałam się za czytanie z ociąganiem, bo nie spodziewałam się rewelacji. Jednak po przebrnięciu pierwszych stron wciągnęłam się w lekturę. Nie jest to historia porywająca, ale całkiem dobrze się czyta mimo lekko rozczarowującego zakończenia. W sam raz na zabicie czasu w kolejce przed gabinetem lekarskim ;-)

Agacha | 2016-04-13
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Już się przyzwyczaiłam do Daisy i do zasady, że zamordowana zostaje osoba wredna i paskudna. Dlatego podczas całej lektury czekałam, kiedy ktoś pozbędzie się lady Valerii, Ewentualnie to ona mogła okazać się morderczynią. Nic z tego. Jestem rozczarowana. Jednak książeczka super, więc sięgam po następną z serii.

pulcinella | 2015-11-22

To naprawdę bardzo przyjemna seria kryminalna, takie stylowe retro, któremu wcale nie przeszkadza naiwna kreacja głównej bohaterki. Daisy jest pogodna, dociekliwa, inteligentna i ku pocieszeniu wielu czytelniczek zupełnie niewychudzona:)

Anna K | 2015-08-17

Bardzo polubiłam Daisy, nieco wścibską pannę z dobrego domu, która dokąd by się nie udała, to zawsze towarzyszy jej tajemnicze morderstwo. Wątek romansowy między nią i prowadzącym śledztwo jest dodatkowym atutem książki. Ciekawy kryminał retro, który czyta się szybko i z przyjemnością.

Pinacolada | 2015-06-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kryminał

Dobry kryminał, ciekawa historia. Lecz zbyt szybko zorientowałam się kto jest mordercą.

Joanna | 2015-04-01

Ilość stron: 318
To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że jest to kryminał. Opisu na okładce nie czytałam,była zafoliowana z gazetą. Kolejnych tomów już nie widziałam.
„Tajemnica ogrodu zimowego” nie zaciekawiła mnie za bardzo. Wątek kryminalny mało interesujący. Po przeczytaniu innych dzieł z tego gatunku to wydaje się słabe. Może jak ktoś nie czytał takich autorów jak: Agatha Christie, Henning Mankell, Joanna Chmielewska, Erica Spindler, i innych lepszych dzieł to ta książka będzie ciekawa. Jednak fanom gatunku nie polecam.