Smoki wiosennego poranka

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Dragons of Spring Dawning
dragonlance, kroniki, smoki
Anna Janczyszyn

Smoki. Stworzenia z legend i bajek opowiadanych dzieciom. Lecz teraz smoki powróciły na Krynn. Ziemię spowiła ciemność wojny i zniszczenia. Wraz z nadejściem wiosny zaświtała nadzieja. Bohaterowie uzbrojeni wreszcie w smocze lance prowadzą lud do ostatecznej, rozpaczliwej walki ze smokami. Rycerz i barbarzyńca, wojownik i półelf, krasnolud, kender i mag o mrocznej duszy - wszyscy oni muszą...

Smoki.
Stworzenia z legend i bajek opowiadanych dzieciom.

Lecz teraz smoki powróciły na Krynn.
Ziemię spowiła ciemność wojny i zniszczenia.

Rycerz i barbarzyńca, wojownik i półelf, krasnolud, kender i mag o mrocznej duszy - wszyscy oni muszą pokonać dręczące ich wątpliwości i rozstrzygnąć swe własne konflikty, zanim zaczną łudzić się nadzieją na pokonanie...

Takhisis, Królowej Ciemności.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://encyklopediafantastyki.pl/

Fasoletti | 2018-06-03
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 03 czerwca 2018

No i pierwsza trylogia Dragonlance'a ukończona. Cóż mogę napisać, świetny cykl klasycznego fantasy. Część trzecia, choć nie zamyka wszystkich wątków i choć zakończeniem mnie nie usatysfakcjonowała, to stoi na poziomie dwóch poprzednich tomów. Z przyjemnością zabiorę się za następne książki z cyklu.

Greyorn | 2016-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

Wszystko historie muszą zmierzać do końca - tak jest też tutaj. Akcja prze do przodu, a bohaterowie znajdują się co chwila w gorszej sytuacji od poprzedniej. Nadzieja na zwycięstwo może zostać szybko i łatwo rozwiana, przez na przykład wyrzucenie rozsądku i odpowiedzialności przez okno. Niestety, tak wygląda wątek Laurany, która mimo tego, że twierdzi iż nie jest już rozpieszczonym dziewczęciem, potrafi wpakować się w oczywiste kłopoty. O wiele ciekawsze są wątki pozostałych bohaterów, jak ambitnego maga Raistlina, czy zżeranego poczuciem winy półelfa - Tanisa (co może irytować, przez liczne opisy wyrzutów sumienia). Nie mniej, książkę czyta się szybko, mimo że czasami jest sztampowo do bólu. Zostało nieco niedomkniętych wątków na czwartą część, która jawi się jako dość długi epilog - jak wyszło, przeczytamy.

Sansenoi | 2016-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejne spotkanie z dobrze znanymi mi bohaterami. Podoba mi się w tej książce, że ci bohaterowie są jacyś, to już trzecia część, a autor nie zmienia im drastycznie charakterów, jest konsekwentny. Bohaterowie zmieniają się, owszem, ale zgodnie ze swoimi charakterami. Nie rozumiem postaci Raistlina, który jako jedyny z całej gromadki, jak dla mnie, zachowuje się dziwacznie. No i rozczarowało mnie tak łatwe pokonanie głównej złej - Królowej Ciemności, no ale cóż, nie zawsze może być po mojej myśli ;)

Krzysiek | 2015-05-30

Słuszny i zasłużony koniec wielkiej przygody.
Dobre smoki, złe smoki, bogowie, czarodzieje i w ogóle wszystko na raz.

Innymi słowy - epika lvl 9000.

Nefla | 2014-01-30

Jest to najsłabsze fantasy jakie dotąd czytałam. Co rozdział uderza mnie, jak mało pracy autorka włożyła w budowę świata przedstawionego w zestawieniu chociażby z G.R.R.Martinem.
Drugi minus: Chyba jednak mężczyźni piszą dla wszystkich, a kobiety tylko dla nastolatków lub kur domowych. Bo też czytając mam wrażenie, że naprawdę czytam Harlequin'a lub równie płaską książkę, ubraną tylko w sukienkę fantasy.

| 2014-01-16
Przeczytana: styczeń 2014

Koniec przygody? Koniec wojny? Nie wierzę! Całe szczęście są jeszcze "Smoki Letniego Płomienia" :)

Jeszcze tak zaskakującej, bogatej we wrażenia i emocjonującej - a także wydzierającej bestialsko serce z piersi - książki nie czytałam. Kulminacja straszliwych rządów Królowej Ciemności nosi wszelkie znamiona powieści doskonałej. Jest i dramatycznie i bohatersko...Już przy pierwszej części napisałam, że bawiłam się jak jeszcze nigdy. Przy trzeciej części Kronik wprost usiedzieć nad książką nie mogłam z emocji!

Najbardziej zaskoczył mnie stary Fizban, a także śmierć jednego z ważnych członków drużyny...i to taka bezsensownie bolesna. Tak nie powinien odchodzić bohater...

Moja mroczna dusza wprost oszalała na punkcie Raistlina i tego, co osiągnął. Z fartem! Mam nadzieję wielokrotnie jeszcze o tobie czytać, mój najdroższy czarny magu.

Kroniki z cyklu Dragonlance to po prostu uczta wyobraźni i uczta czytelnicza. Jeśli jesteś fanem fantasy i lubisz bohaterskość i akcję lecącą na łeb na...

MagnusX | 2013-12-07

Ciąg dalszy przygód naszych bohaterów z tomu drugiego.

Anna | 2013-08-23
Na półkach: Przeczytane, Poszukuję
Przeczytana: czerwiec 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trzeci tom sagi Dragonlance przeniósł mnie znów do cudownego, pełnego magii świata. To właściwie ostatnia z książek o przygodach naszych bohaterów, ponieważ to w niej zamykamy wiele wątków i żegnamy się z wieloma postaciami.

Po wielu perturbacjach Przyjaciołom w końcu udaje się połączyć swoje siły i stanąć do walki ze złą Taksis. Dobro wygrywa wojnę, ale, jak to zawsze bywa ceną za wygraną jest śmierć. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że akurat ta postać dokona swojego żywota na kartach tej powieści. Jakoś wydawało mi się, że jej rozbudowane relacje z resztą bohaterów będą również kontynuowane w kolejnych książkach serii. Cóż, tak się nie stało. Szkoda.

Ostatnia część niestety mnie nie zachwyciła. Przeczytałam ją, bo chciałam ostatecznie przekonać się, jak potoczą się losy znanych mi już postaci, ale tak między nami, książka ta nie wniosła nic ciekawego, prócz rozwiązania paru wątków z poprzednich tomów.
Zostawiła też dużo wolnego miejsca na ewentualną kontynuację, ale...

Damian Giebas | 2013-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Trzecia część powieści. Koniecznie dla fanów serii.

Aiwlys | 2013-01-28
Na półkach: Przeczytane, Faworyty
Przeczytana: 2010 rok

Ponownie stykam się z masą ciekawych wątków i mnóstwem zwrotów akcji, których nigdy bym nie przewidziała. Przygody drużyny wciągają z tomu na tom i nie pozwalają się oderwać ani na moment. Polecam wszystkim fanom gier RPG, fantasy.