Broken Juliet

Cykl: Starcrossed (tom 2)
Wydawnictwo: St. Martin's Griffin
Broken Juliet
angielski

How do you fix a love that’s been broken beyond repair? For years, Cassie Taylor tried to forget about Ethan Holt. He was the one great love of her life, and when he failed to return her love, a part of her died forever. Or so she thought. Now she and Ethan are sharing a Broadway stage, and he’s determined to win her back. Claiming to be a changed man, he’s finally able to say all the things...

How do you fix a love that’s been broken beyond repair?

For years, Cassie Taylor tried to forget about Ethan Holt. He was the one great love of her life, and when he failed to return her love, a part of her died forever. Or so she thought. Now she and Ethan are sharing a Broadway stage, and he’s determined to win her back. Claiming to be a changed man, he’s finally able to say all the things she needed to hear years ago, but can she believe him? What makes this time different from all his other broken promises?

Ethan knows he can’t change their tumultuous past, but if he’s going to have any chance of being with the woman he loves, he’ll need to convince Cassie that her future belongs with him.

Don’t miss this stunning conclusion to the unforgettable love story that captivated over two million fans online.

Opinie czytelników (1953)
Mollinka_90 | 2017-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2017

Zawsze ogromnie mi przykro zostawiać książkę w połowie lektury, zwłaszcza jeśli w dodatku jest to książka, której chciałam dać szansę, która być może miała zmienić moje zapatrywania na gatunek New Adult, za którym nie przepadam. Niestety, jej lektura nie wnosi dosłownie nic, nie niesie praktycznie żadnych wartości, a i rozrywką w moim pojęciu jest kiepską, chyba, że ktoś ma zainteresowania orbitujące tylko wokół seksu, imprez i alkoholu. Bardzo zachęcający opis fabuły i blurby porównujące autorkę do wychwalanej Colleen Hoover - jak się wydaje, współczesnego guru gatunku NA uśpiły moją czujność. Sądziłam, że mam przed sobą książkę, której akcja będzie toczyła się w szkole i na teatralnej scenie, z ciekawymi perypetiami głównych bohaterów. Szkoda, że musiałam się rozczarować...

Tytułowa Julia ma na imię Cassandra i poznajemy ją, gdy liże rany po rozstaniu z Romeem - tj. Ethanem, który był miłością jej życia. Para schodziła się i rozstawała, nie mogąc uporać się z demonami, jakie...

Nie będzie to zbyt popularna opinia. Cóż, muszę być szczera sama ze sobą, a ta część mnie zawiodła.
Po pierwszym tomie spodziewałam się że bohaterowie w końcu się ogarną. Nie w przeszłości bo nie oczekiwałam, że nagle ptasi móżdżek zmądrzeje i przestanie spier...jak tylko Cassie się za mocno zbliży.
Ale ileż można czytać schemat 'super ekstra trzymajmy się za rączki', seks, on ucieka z wrzaskiem 'tak będzie dla ciebie lepiej Cassie, jestem po*ebany' i tak w kółko.
Rozumiem że raz, rozumiem dwa. Ale ileż razy? I to nie, że wspólna noc i po jakimś czasie. Nie on ją pogoni niemal od razu po tym jak ją przeleciał.
Bohater, nie ma co.

A w teraźniejszości ona wcale nie lepsza. Nadal. Niby rozumiem że ma powody, ale opędzała się przez cały poprzedni tom. Czytać przez dwie książki o takim przeciąganiu liny to nie na moje zdrowie.
Spotkał się miejscowy kretyn z miejscową idiotką.
Nie, ja podziękuję, postoję. Nie doczytałam.

mclena | 2017-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2017

"...let's say people are books. Everyone who comes into our lives is given a glimpse of a few of our pages. If they like us, we show them more pages. If we like them, we want them to see the unedited parts. Some people may make notes in the margins. Leave their marks upon us and our story. But ultimately, the words that are printed—that represent us as a person—don't change without our permission."

Po bardzo pozytywnym odbiorze "Złego Romea" nie chciałam czekać na polskie tłumaczenie i zdecydowałam się na angielską wersję "Broken Juliet". Nie była to jednak dla mnie ta sama przyjemność z czytania jak z poprzedniczką, a powód jest prosty - za dużo słodyczy. Wydawałoby się, że dramat jaki przechodza bohaterowie powinien zrównoważyć nadmiar przesłodzonych deklaracji dozgonnej miłości, ale dla mnie to i tak zbyt wiele. Autorka obrała dobry kierunek mieszając przeszłość z teraźniejszością, gdyż sądzę, że dawkowanie informacji było jednynym bodźcem, który zachęcał mnie by czytać dalej,...

FairytaleePrincess | 2018-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2018

To już nie było to samo co pierwsza część.
Przeprawiając się przez pierwsze 100-150 stron chciałam, żeby ta dwójka nie była razem. Żeby zakończenie było inne, niekonwencjonalne. Jednak jestem niemalże pewna, że historia Cassie i Ethana zakończy się w 3 tomie Happy Endem.
Z drugiej strony jestem w stanie zrozumieć jak ciężko odsunąć od siebie osobę, którą się kocha a która nas krzywdzi. Jest to najcięższa, wewnętrzna walka.
Ale wróćmy do fabuły.
Mijam połowę książki, a realna miłość, którą tak ceniłam w pierwszej części zaczyna się zamieniać w przesłodzoną, zbyt cukierkową historię.
I tak już zostaje do końca.
Przepraszam! Skłamałam!
Jest jeszcze gorzej.
Kończąc powieść byłam już nieźle zniesmaczona tą "miłością" a na dokładkę, nieźle zirytowana "namiętnością" - miłość sztuczna (mini spojler - nie widzieli się ze sobą 7 dni, zachowywali się, jakby minęło pół roku - jak i pod względem 'miłości' tak i 'namiętności'. Ja na co dzień mam siedmiodniową rozłąkę ze swoim towarzyszem życia...

Karolina Hajdysz | 2018-01-10
Na półkach: Poszukuję, 2018, Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 10 stycznia 2018

Tak! Właśnie na coś takiego czekałam...dokładnie tak wyobrażałam sobie te historię. Cieszę się, że nie zrezygnowałam z przeczytania jej zbyt szybko. Zdecydowanie bije na głowę pierwszy tom!
Wciąż nie mogę znieść myśli, że zmarnowali trzy długie lata na to co było od początku im pisane. Z drugiej strony gdyby nie ta przerwa Ethan nie stałby się prawdziwym, kochającym i odpowiedzialnym facetem. Niestety tym razem to Cassie musi stawić czoła swoim demonom gdy w jej drzwiach poraz trzeci staje On i ze spokojem twierdzi, że będzie cierpliwie czekać, walczyć o nią i jej miłość. Ciężko czekać i w pełni zaufać, gdy widok, zapach, dotyk....wszystko sprawia, że jedyne co chodzi obojgu po głowie to intensywny, dziki seks. On bardzo zmężniał, zrozumiał wiele rzeczy z przeszłości i błędów które popełnił, podjął się terapii. Ona uparcie walczy ze swoimi uczuciami. Jej serce mówi "pragnę Cię" a rozum "zniknij i nie wracaj". Nie zazdroszczę :). Mnóstwo naprawdę gorących i namiętnych scen...

mania_kch | 2018-03-03
Na półkach: 2018, Przeczytane

Kontynuacja losów Cassie i Ethana. Według mnie ta część utrzymuje poziom części pierwszej, ta intensywność, która spodobała mi się wcześniej w dalszym ciągu jest i to wcale nie mniejsza. Jak już zaczęłam czytać tak się w tej historii ponownie zatraciłam i nie moglam odpuścić do ostatniej strony.
Polecam :)

Inez | 2017-09-25

Ethan to chłopak z problemami i jednocześnie rozbita na części skorupa. Cassie to dziewczyna, która postawiła sobie za cel skleić go w całość i przywrócić do życia. Jednak ciężko pomóc komuś, kto tej pomocy nie chce. Po latach sytuacja obraca się o sto osiemdziesiąt stopni. Ethan walczy o miłość Cassie i jedyne czego pragnie, to uczynić ją na powrót szczęśliwą. Tym razem Cassie staje przed większym dylematem, a mając w pamięci wydarzenia przeszłości będzie musiała podjąć jedną z najcięższych decyzji w życiu. Bowiem nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.
Parę miesięcy temu zachwycałam się "Złym Romeo" nie bez powodu. Twórczość Rayven ma w sobie niezwykłą nutę lekkości oraz trafności. Znakomity dobór słów wzruszał, a momentami doprowadzał do śmiechu. Nie inaczej jest w "Złej Julii". Autorka ponownie oferuje czytelnikowi świetnie wykreowany świat, oparty na grze aktorskiej, w teatrze oraz ogólnie występowaniu, oraz fantastycznych bohaterów. Moja miłość do Ethana w tym tomie...

slammed | 2017-05-30
Przeczytana: 26 maja 2017

Broken Juliet.

Jest to jedna z najprawdziwszych książek, jakie w życiu czytałam. Nie pamiętam kiedy ostatnio zetknęłam się z czymś tak do bólu szczerego. Jest to jeden z powodów, dla którego kocham tę książkę, jak i jej poprzedniczkę. Pokazuje, jak zdrada naprawdę na nas wpływa i po latach starania się odbudować na nowo życie, ból zostaje, myśli o drugiej osobie zostają... złamane serce zostaje. Nie da się wymazać przeszłości ale można starać się od nowa zbudować świetlaną przyszłość. Jednak nikt nie powiedział, że będzie łatwo.

Już wiemy, co Ethan zrobił Cassie. I chyba nikt się nie dziwi, dlaczego ona się waha i boi, a jej zaufanie jest łatwo tkliwe. Po całych latach samotności i próby zapomnienia koszmarnych chwil, ciężko jest wpuścić do swojego nowego życia osobę z przeszłości, która nas zdradziła, jednak prawdziwa miłość nigdy nie rdzewieje. Ethan stara się ciągle naprawiać swoje winy a Cassie ma mętlik myśli.

Bardzo mnie zafascynowały uczucia i zachowania naszej głównej...

Sillie | 2017-11-21

Moją wadą czytelniczą jest to, że często ulegam osobom, które polecają mi książki, po które sama bym nie sięgnęła. O ile pierwszą część dało się czytać z pewną dozą dystansu, o tyle tej części nie da się przeczytać do końca.
Poziom absurdu, ckliwości, wulgarności, płycizny emocjonalnej i banału przerósł nawet moje rezerwy.
Polecam fanom gatunku.
Dla mnie rozczarowanie po nie takiej złej pierwszej części.

Sherry | 2017-09-12
Przeczytana: 11 września 2017

ZŁE NAWYKI

Cassie i Ethana połączyła burzliwa relacja z przeważającym pragnieniem skosztowania siebie nawzajem. W kontynuacji Złego Romea poznamy kolejne łączące ich wspomnienia z czasów uczelnianych oraz zobaczymy efekty działań z przeszłości, rozgrywające się w teraźniejszości. Jak wiele złego musi się wydarzyć, byśmy zrozumieli, że powracanie do danej osoby jest złym nawykiem? I jakiej siły wymagać będzie odpuszczenie?

Tomem pierwszym, Leisa Rayven stworzyła fundamenty naprawdę interesująco zapowiadającej się historii o dwójce osób, niepotrafiących trzymać się z daleka od siebie. Osadzenie opowieści na dwóch liniach czasowych - jednej rozgrywających się kiedy bohaterowie byli studentami oraz drugiej, w której obydwoje są już dorosłymi ludźmi i spotykają się, by ponownie wspólnie zagrać w sztuce, dało autorce niezłe pole do popisu jeśli chodzi o tempo odsłaniania poszczególnych tajemnic i przedstawiania kolejnych wątków. Rozdział po rozdziale, przez dwa tomy serii, poznajemy...

zobacz kolejne z 1943