Profesor Feelgood

Okładka książki Profesor Feelgood Leisa Rayven
Okładka książki Profesor Feelgood
Leisa Rayven Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Masters of Love (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Masters of Love (tom 2)
Iga Wiśniewska
romans literatura obyczajowa

Bardzo fajna. Motyw taki jak lubię- miłość z dzieciństwa. Polecam 🙂

Bardzo fajna. Motyw taki jak lubię- miłość z dzieciństwa. Polecam 🙂

"Nie jest ważne, czy kogoś kochasz, czy nie. Ważne jest, czy druga osoba odwzajemnia to uczucie. Jeśli nie, możesz jedynie spakować serce i ruszyć dalej"

"Jedyną rzeczą gorszą od nieznalezienia bratniej duszy jest odnalezienie jej tylko po to, by uświadomić sobie, że jesteście dwoma częściami tego samego pociągu, zmierzającymi w różnych kierunkach"

"Jeśli dwoje ludzi się kocha, nic nie zdoła ich rozdzielić. Ale to działa tylko wtedy, gdy oboje czują to samo w tym samym czasie."

"Gdy przeraża cię myśl, że jesteś zbyt zepsuty, by ktoś mógł cię pokochać, gniew przypomina, że nie potrzebujesz miłości"

Asha, w przeciwieństwie do swojej starszej siostry Eden, od zawsze wierzyła w miłość i uwielbiała wszelkie romantyczne gesty. Niestety wciąż nie znalazła tego jedynego, a każdy kolejny chłopak z którym się spotyka, szybko stawał się jej byłym. Dziewczyna nie wyobraża sobie jednak, że mogłaby zaangażować się w czysto fizyczną relację, jednak od pewnego czasu nie potrafi zapanować nad uczuciami, które wywołują w niej posty na instagramie zamieszczane przez tajemniczego Profesora Feelgooda. Mężczyzna publikuje zdjęcia miejsc, które odwiedził i swojego umięśnionego ciała, nigdy nie pokazując twarzy. Pisze również wiersze o tęsknocie, pożądaniu i swoim złamanym sercu, co dla aspirującej na bycie redaktorką Ashy, wydaje się być niezwykle pociągające. Gdy wydawnictwo, w którym pracuje dziewczyna potrzebuje nowego bestsellera dziewczyna proponuje, by twórczość Profesora wydać jako książkę. Po podpisaniu umowy wreszcie poznaje tożsamość mężczyzny, a wtedy wszystko się zmienia. Okazuje się, że wcale nie jest on jej tak obcy jak myślała, a łącząca ją z nim przeszłość, mimo upływu wielu lat, kiedy widzieli się po raz ostatni, jest powodem wielu zawirowań życiowych dziewczyny. Teraz będzie mogła zweryfikować wszystkie swoje wyobrażenia o miłości i przekonać się, jak cienka linia dzieli miłość i nienawiść
"Profesor Feelgood" podobał mi się jeszcze bardziej niż poprzedni tom tej serii i chociaż spokojnie można czytać go osobno, ja oczywiście polecam Wam obie książki. Tutaj główną bohaterką jest młodsza siostra poznaniej w "Panu Romantycznym" Eden, Asha, która tam pojawiła się jako znacząca postać drugoplanowa. W "Profesorze Feelgoodzie" czytelnicy mogą bliżej poznać jej historię, rozterki z którymi się mierzy, jej aspiracje i marzenia. Leisa Rayven wykreowała ją jako bohaterkę ambitną, pewną siebie i pracowitą, która wierzy w miłość i jak niczego innego pragnie doświadczyć jej w swoim życiu. Jednocześnie skrycie między się z problemem dotyczącym własnej cielesności i uzewnętrznia się w czysto fizycznych relacjach ze swoimi problemami. Uczucia, które wzbudza w niej początkowo tajemniczy Profesor Feelgood zdecydowanie ją zaskakują. Dużo większy szok przeżywa jednak, gdy odkrywa prawdziwą tożsamość mężczyzny, który okazuje się być jej wieloletnią solą w oku. Autorka fenomenalnie poprowadziła wątek hate - love głównych bohaterów, stopniowo pozwalając im dotrzeć do źródła gniewu, który nawzajem w sobie wywołują, który to stopniowo ustepuje żalowi, tęsknocie, niepewnej przyjaźni, pożądaniu i wreszcie miłości. Miłym akcentem było pojawienie się bohaterów poprzedniego tomu, przeczytanie jak dalej toczą się ich losy. Podobnie jak w poprzedniej książce, tak i tutaj nie brakuje świetnie poprowadzonych dialogów, dużych pokładów dobrego humoru, dozy namiętności, ale tez pięknie opisanej przyjaźni, wsparcia, czułości, troski, romantyczności. Historia głównych bohaterów udowadnia, jak duże znaczenie mają źle podjęte w młodości decyzje, jakie konsekwencje za sobą ciągną, jednocześnie pokazując, że zawsze można je naprawić. Twórczość tytułowego profesora z całą pewnością porusza serce, a jego historia wzrusza i urzeka. I chociaż obok tych pięknych pojawiają się tu emocje trudne, całość podana jest niezwykle lekko, dzięki czemu książka czyta się właściwie sama. Ze swojej strony bardzo Wam ją polecam

"Jeśli dwoje ludzi się...

Zazwyczaj nie lubię serii w których w każdej kolejnej książce opisywane są losy postaci drugoplanowych z poprzedniej części. Ale ta stanowi wyjątek, podobała mi się. Jednak pierwszej części nie przebiła. Biorę się za kolejną.

Mój typ książki, ktorą bardzi preferuję, bardzo mnie zaskoczył rozwój wydarzen, nie domyśliłam się ale pomysl na fabulę autorka miała świetny...takze pomysl i pozycję Profesor FEELgood uznaje za bardzo udana, ps nie chcę zdaradzac fabuły bo to nie o to chodzi bo można by bylo zbyt duzo sie domyslic ale w tej czesci poznajemy losy Ash siostry z 1 tomu Pana romantycznego...bardzo polecam dla fanek romantyzm

Bardzo podobała mi się książka. Cudownie zbudowane postacie, zabawne dialogi...opisana wspaniały historia..polecam

Niewiele książek potrafi zainteresować mnie tak, że nie mogę się od nich oderwać, a tej się udało. W natłoku historii o mafiosach, miliarderach i szefach, fajnie wreszcie przeczytać o kimś innym - pisarzu, przyjacielu z dzieciństwa, uroczym facecie. Pojawia się tu również motyw hate-love, który podkręca atmosferę. Bohaterowie to osoby, które od razu się lubi i którym się kibicuje, a narracja tej historii sprawia, że co jakiś czas czytelnik śmieje się - nierzadko na głos. Naprawdę polecam, świetna pozycja, aby oderwać się od codzienności.
Ps. Nie ma w niej zbyt wielu scen erotycznych, więc jak ktoś liczy na to, może się rozczarować :)

Asha Tate to 24-letnia dziewczyna, którą mogliśmy poznać już w poprzednim tomie. Szukająca tej idealnej miłości młodsza siostra Eden, pracująca w wydawnictwie. Przeglądając Instagrama odkrywa przypadkowo profil mężczyzny znanego jako Profesor Feelgood, którego poezja dociera wprost do serca Ashy. Walka o awans na redaktora sprawi, iż Asha postanowi przekonać Profesora, aby swoją poezję zamienił w książkę. Nie spodziewa się jednak, że mężczyzną, którego znalazła jest też mężczyzna, który lata temu ją zniszczył.

Nie powiem Wam nic więcej, ponieważ myślę, że zniszczyłabym poniekąd radość z czytania tej książki. Właśnie tajemnice z przeszłości, które można odkryć sprawiają, iż ta książka jest tak dobra. Asha i Jack to przyjaciele z dzieciństwo, których rozdzieliła na lata tak prosta rzecz jak brak szczerej rozmowy. Oboje byli zbyt uparci, a jedna chwila słabości zmieniła wszystko.

Asha to kobieta, która dążyła do tego, aby stworzyć związek idealny, aby pasować do swojego partnera w stu procentach. W głębi duszy jednak wie, że ona już spotkała swoją bratnią duszę, ale nie zdawała sobie z tego sprawy, dopóki nie było za późno. Jack z kolei zawsze czuł się tym drugim, tym zapomnianym. Jego poezja była jego własną terapią, bo być może tylko ona mogła odbudować jego zniszczone serce.

Profesor Feelgood to książka, w której na pozór wiemy wszystko, ale tak naprawdę nie wiemy nic. Dowiadując się prawdy cały świat zostaje wywrócony do góry nogami i człowiek zaczyna się zastanawiać, czy gdyby postąpiło się inaczej to czy udałoby się zmienić bieg wydarzeń. Asha i Jack dostali od losu drugą szansę na to, aby od nowa zbudować przyjaźń, która ich łączyła, a którą tak naprawdę sami zepsuli. Nie chcąc spojrzeć prawdzie w oczy zniszczyli coś wspaniałego. Czy będą mieli szansę to naprawić?

Jeśli spodobał Wam się Pan Romantyczny to jestem przekonana, że Wasze serca skradnie również Profesor Feelgood.

Początek zwiastował oryginalną fabułę potem się zepsuło i zaczęło być nudno relacja bohaterów mnie nie porwała.

Czy tylko ja miałam wrażenie, że nie było chemii między bohaterami przez większość książki i nagle bum na samym końcu?
W jednym momencie się zastanawiałam, czym w ogóle będzie coś romantycznego między nimi. Mało wyważony slow burn.

Pierwsza część zdecydowanie była lepsza.
Więcej fabuły było niż dialogu i jeszcze fabuła się bardzo dłużyła. Taka sobie.

Pierwsza część zdecydowanie była lepsza.
Więcej fabuły było niż dialogu i jeszcze fabuła się bardzo dłużyła. Taka sobie.