Zły Romeo

Tłumaczenie: Martyna Tomczak
Cykl: Starcrossed (tom 1)
Wydawnictwo: Otwarte
Bad Romeo
Julia

Cassie była uroczą dziewczyną z wielkimi ambicjami. Piekielnie zdolny Ethan miał reputację złego chłopca. Zagrali Romeo i Julię – i zmieniło się wszystko. Wielka miłość, jak w dramacie Szekspira, była im pisana. Jednak „zły Romeo” złamał „Julii” serce... Kilka lat później grają razem na Broadwayu. Gdy spotykają się na scenie, są zmuszeni do konfrontacji z własnymi emocjami. Ethan próbuje...

Kilka lat później grają razem na Broadwayu. Gdy spotykają się na scenie, są zmuszeni do konfrontacji z własnymi emocjami. Ethan próbuje odzyskać zranioną Cassie, jednak oboje w niczym nie przypominają siebie sprzed lat...
Czy kiedy kurtyna opadnie, ujawnią, co tak naprawdę kryje się w ich sercach?
„Zły Romeo” rozpalił serca czytelniczek na całym świecie, uwiódł nawet najpopularniejsze autorki romansów, w tym E L James, Colleen Hoover, Katy Evans i Christinę Lauren.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl

źródło okładki: https://www.znak.com.pl

Fragment książki

Oficjalna recenzja
Gwiazdopatrznia książek: 1052

Gdy pragniesz zmiany, dokonaj jej sam*

„Zły Romeo” to pierwsza część trylogii australijskiej aktorki, producentki i dramatopisarki Leisy Rayven. Całą historię poznajemy z perspektywy Cassie – najpierw studentki pierwszego roku aktorstwa, apotem także dojrzalszej o kilka lat i setki wpisów w pamiętniku. Autorka osadza akcję w środowisku teatralnym, jednak mało używa typowego dla tego światka żargonu, jedynie przemyca pewne techniki pracy aktorów.

Cassie to ułożona jedynaczka, która czyni wszystko, by uzyskać aprobatę swoich rodziców i otoczenia. Na studiach poznaje Ethana, chłopaka z cynicznym podejściem do miłości, który już na samym początku znajomości, ostrzega ją, by się w nim nie zakochiwała. Co dziewczyna oczywiście czyni. Łączy ich miłość do teatru i powieści „Outsiderzy”, a główne role w akademickim przedstawieniu pomagają im wydobyć z siebie najgłębsze lęki i otwierają im drogę do kariery. Poza wielkim sukcesem spektaklu, Ethan i Cassie napiszą własną tragedię.

Cassie nie cierpi i jednocześnie pożąda Ethana z „siłą tysiąca słońc” i wcale się z tym nie kryje. Przez całą książkę nieustannie odpychają się i przyciągają. Ich emocje są często w rozsypce, a priorytety giną w chaosie odczuć. Głównym bohaterem wydaje się być nie osoba, a napięcie seksualne, więc jest to historia dla tych, którzy pragną skierować swoje myśli na bardziej lubieżne rewiry.

Co zadziwiające, mimo tytułu jednoznacznie wskazującego na winę naszego Ethana, to Cassie jest niezdecydowana, lekko irytująca, próbująca przypodobać się wszystkim znajomym, co nieuchronnie prowadzi ją do niezadowolenia z samej siebie. Cały czas czekałam na moment, w którym przestanie traktować chłopaka jak obiekt seksualny i zacznie się o niego troszczyć. Kiedy to Cassie ciągnie historię w dół, Ethan i reszta ciągną ją ku górze. To Ethan broni własnego zdania i pomimo błędów przeszłości stara się postępować inaczej, lepiej. Czy mu to wychodzi? To już inna historia.

Mimo łatki złego Romea, Ethan jest postacią godną obserwowania. Ambitny, posiadający własne zdanie, nie naginający się do opinii innych osób, budzi w nas sympatię. Oddanie komuś serca jest dla niego najbardziej przerażającą rzeczą na świecie. Woli więc cierpieć i broni się przed uczuciami, które mogą przynieść mu szczęście.

Cassie i Ehtan. Oboje grają kogoś innego, bo nie wiedzą kim są. Muszą poukładać swoje uczucia, przestać się bać i definiować siebie pod kątem przeszłości. Niestety, do tego potrzeba wielkiej odwagi. Czy w przeciwieństwie do szekspirowskich kochanków, odnajdą swój happy end? Przekonajcie się sami.

Anna Gajewska

*cytat z książki

mclena | 2017-06-14
Na półkach: Przeczytane, 2017 ✔
Przeczytana: 13 czerwca 2017

"Czasami otaczamy się murem nie tylko po to, by nie dopuszczać do siebie innych, ale i po to, by się przekonać, komu zależy na nas na tyle, by zechciał go zburzyć."

Romeo, Romeo... zły, niedobry Romeo!

Tak naprawdę "Zły Romeo" okazał się bardzo dobrą książką. Jest intensywnie, emocjonująco, czasem zabawnie, Cassie jest złożoną postacią, która swoją niewinnością niech wam nie mydli oczu, bo potrafi pokazać pazurki. Ethan zaś jest kolejnym skrzywdzonym bohaterem, który musi sobie poradzić z przeszłością i towarzyszącymi temu emocjami, aby móc sięgnąć po teraźniejszość oraz przyszłość, ale wcale nie czyni to z niego płytkiego faceta.

Normalnie dałabym mniej gwiazdek, bo można by pomysleć, ze te wszstkie romanse zaczynaja być na jedno kopyto, ale nie w tym przypadku. Kiedy zorientowałam się, że akcja ma miejsce w szkole aktorskiem, pomyslałam, że to pomyłka, że będzie źle, ale autorka nprawdę w genialnie przedstawia jak funkcjonują zajęcia z aktorstwa, co jest od studentów...

Może nie zły ale głupi i pogubiony. Poharatany.
Zło zakłada celowe robienie krzywdy, a Ethan krzywdził Cassie nie ze złośliwości czy dla własnej satysfakcji ale ze strachu. Głupiego i szczeniackiego ale jednak strachu. Może to nie będzie popularna opinia ale uważam że w tym wszystkim Cassie nie była bez winy, bo sama się pchała. Nie rozsądnie i zachęcająco, ale chwilowo wręcz na chama, wbrew rozsądkowi.

Ale od początku.
Miałam nadzieję że będzie więcej akcji w teraźniejszości, bo bohaterowie jako 19-21 latkowie są dość męczący. Nawet nie jest to pół na pół, bardziej dowiadujemy się co działo się w czasie ich studiów i jak ich relacja powstawała, niż to co dzieje się obecnie. A powiem szczerze że ciekawsze jest to co obecnie dla mnie ;) Ale to pewnie dlatego, że bohaterowie jednocześnie pozują na takich dojrzałych i zachowują się jak głęboka gimbaza. Co gorsza ta dojrzałość nie do końca i nie w pełni zmienia się z wiekiem. Największą różnicą między ‘6 lat temu’ a ‘dziś’ jest to że...

FairytaleePrincess | 2018-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2018

Zdecydowanie jest to historia przepełniona erotyzmem i namiętnością, czasem nieudolną, czasem wybuchową, ale na pewno realną.
Za tę realność naprawdę wielki plus, bo bardzo brakowało mi książki, która mówiłaby o tym jak jest naprawdę, a nie tylko przerysowane cukierkowe sceny miłosne. Brawo.
Dodatkowo, jakkolwiek to brzmi, duży plus za to, że autorka nie bała się mówić o potrzebach fizjologicznych, stanie choroby, czy bólu podczas stosunku. Brawo, brawo, brawo!
Co do bohaterów.
"Dawna" Cassie szalenie mnie irytowała swoją niezdarnością i brakiem zdecydowania i nie mogłam pojąć, jak ona w oczach głównego bohatera może być seksowna.
Za to Ethan został opisany jako młody Bóg o mrocznej duszy (niczym Grey czy Hardin z "After" - podobieństwo do tego drugiego naprawdę spore). I nie powiem, zrobił na mnie wrażenie.
Minusy?
Chyba z milion razy przeczytałam w książce jaka to chemia połączyła bohaterów. Wszystko fajnie, ale czemu aż tyle razy? Przyjęłam to do wiadomości po pierwszym razie....

Kasiek | 2017-05-10
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Wiele sobie obiecywałam po tej książce, a to za sprawą koleżanki, która gorąco ją polecała. No cóż, może nie porwała mnie ona tak jak ją, ale jest to całkiem dobra lektura, godna polecenia. Kolejna pozycja typu New Adult, jednak treść jest podana w nieco inny sposób.
Rzecz dzieje się dwutorowo. Raz śledzimy bohaterów w bieżącym momencie, a raz cofamy się o kilka lat, kiedy byli jeszcze bardzo młodymi ludźmi i dopiero się poznali. Ówczesne wydarzenia bezpośrednio wpłynęły na nich i nie tylko ukształtowały ich charaktery, ale przede wszystkim określiły ich obecne położenie. Spotkanie po latach wzbudza ogromne emocje. Autorka stopniowo odkrywa motywy postępowania bohaterów i ich wpływ na relacje między nimi, a nie są one łatwe.
Bohaterowie są świetnie nakreśleni. Ona niby niewinna i naiwna, ale za to bezpośrednia i lubiąca jasne sytuacje. Sprawia to, że jej zachowanie bywa zaskakujące, a czasem i irytujące. On z kolei twardy, trzymający się ściśle zasad, które wcześniej sobie...

korcia | 2017-04-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Ta lektura to był dla mnie prawdziwy relaks, dzięki niej zapomniałam o otaczającym świecie, zatraciłam się w tej opowieści o sile miłości, o tym jak wpływa ona na ludzi. Ani się nie obejrzałam i byłam na ostatniej stronie. Zamknęłam książkę z żalem, że to już koniec, ale też z nadzieją na dalszy ciąg. Jestem bardzo ciekawa kontynuacji i mam nadzieję, że nie będziemy musieli na nią długo czekać.

Przebudzona | 2017-08-31
Przeczytana: sierpień 2017

Na wstępie przyznam, że mam zaległości w pisaniu opinii ;) widać to po książkach które mam w "teraz czytam", bo już je przeczytałam tak naprawdę, a ta tutaj prawie udało mi się skończyć, a dlaczego nie dałam rady, o tym zaraz ;)...

Przyznam, że pokusiłam się po nią ze względu na całą otoczkę związaną z Szekspirem i teatrem - byłam ciekawa :). I tak pierwsze 100-150 str naprawdę dobrze mi szło, wciągnęłam się i był banan na buźce, a nawet pod nosem chichotałam z dość wulgarnych jakby żarcików z pamiętnika Cassie. Zdecydowanie początek mi się podobał, bo i Cassie była przedstawiona dość wiarygodnie jako osóbka, która ma zapędy konformistyczne i dzięki teatrowi i oczywiście spotkaniu z Ethanem po raz pierwszy mogła odnaleźć prawdziwe "ja" - kim ja do cholery jestem ;) I to przykuło moją uwagę plus zdobyłam wiedzę jak wygląda przyjęcie na zajęcia teatralne na uniwerek.

A dlaczego nie piałam dalej z zachwytu?
A to dlatego, że jak na początku ICH chemia była fajna i przypominała mi...

Długo czekałam na tę książkę "Zły Romeo" i natrafiłam na nią w mojej pobliskiej bibliotece i jestem mile zaskoczona to pozytywnie najbardziej,,,nie spodziewałam się, że ta powieść mnie tak urzeknie, zachwyci.
Poznajemy Cassie młodą zdolną, utalentowaną dziewczynę z wielkimi ambicjami, a Ethan uważany jest za tego złego chłopaka ponieważ złamał serce Cassie. Po kilku latach spotykają się znowu grają razem ze sobą na Broadwayu.
Cassie polubiłam od samego początku obdarzył ją wspaniałą sympatią, zaś Ethana mniej strasznie irytujący chłoptaś był, nie mogłam go strawić denerwował mnie.
Jednak powieść zaskakująca była, interesująca dla mnie wciąga bez reszty.
Przyjemna, super to lektura dla odprężenia i relaksu bardzo mi się podobała.

Karolina Hajdysz | 2018-01-09
Na półkach: Poszukuję, 2018, Ebook, Przeczytane

Cóż...prawda jest taka że nie bardzo wiem jak to ogarnąć. Byłam pewna, że historia mnie wciągnie, pochłonie, a potem walnie raz i to porządnie, żebym wróciła do rzeczywistości. Ale tak nie było... . Ethan i Cassie to dwójka niby dorosłych, a kompletnie niedojrzałych bohaterów. Tak, on skrzywdził ją mocno kilka lat wcześniej - dwa razy. Tak, ona oddała mu swojej serce i cnotę. Tak, zakochali się w sobie do szaleństwa i pociągali się fizycznie aż do bólu. I co z tego? Miałam chęć wstrząsnąć jednym i drugim za to co robią i jak się zachowują, a potem wepchnąć oboje do łóżka by w końcu się odpowiednio dogadali . Ich niestabilność emocjonalna jest przykra i mocno wyczuwalna, choć podczas prób i występów są absolutnie niezastąpieni. Dwójka młodych i utalentowanych aktorów, miłość i rany z przeszłości, które wciąż krwawią i bolą. Najbardziej frustrowało mnie gdy po raz setny czytałam jak chcą się zbliżyć do siebie, a potem wypalają z tekstem że nie powinniśmy, albo że może jednak tak....

Libro | 2017-10-20
Przeczytana: 08 października 2017

Aktorska Tragikomedia

Pierwszych rozdziałów trzymałam się swoimi gasnącymi z minuty na minutę oczekiwaniami . A gdy dotarłam do 79 strony dalej pchnęła mnie jedynie ocena książki oraz patronat LC.

Na początek przytoczę obszerny co prawda cytat z wyżej wspomnianej strony 79, ale jest tego wart dla zobrazowania kwintesencji dwustronicowej kontemplacji Julii :

"Maniakalna ,ekstatyczna fascynacja. Głównie penisami. Ach, penisy.Nie te sflaczałe,wiotkie,pomarszczone,paskudne. Ale te stojące! Och! Są piękne. Zachwycające.Niebywale seksowne.Wpatruję się w nie jak urzeczona.Na pewno w dotyku są niesamowite .[...] Ciekawe czy jeśli ładnie poproszę ,użyje swojego ślicznego penisa ,żeby mnie pozbawić utrapionej cnoty. Idę o zakład ,że jestem jedyną dziewicą na roku. Do niedawna miałam nadzieję ,że Michelle Tye również należy do tego samego klubu,ale przyszła ostatnio na zajęcia z ustami pełnymi przechwałek,że spotkała się wreszcie z facetem,z którym dotąd uprawiała cyberseks,i cały...

katala | 2018-05-06
Przeczytana: 06 maja 2018

1. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ja już takich książek nie powinnam czytać. Że dla mnie to, co dzieje się w głowach umysłach młodych ludzi jest na tyle niezrozumiałe, odrealnione, beznadziejne czy zwyczajnie głupie, że nie dociera do mnie tego typu literatura. I jak lubię czytać o młodych ludziach i zawsze twierdzę, że lubię czytać o nich z ich prawem do popełniania błędów, to taka głupota mnie dobija, załamuje i tracę ochotę na czytelniczy kontakt.
2. Być może wiele więcej wymagam od kobiet w literaturze niż od mężczyzn. Łatwiej przeżyć mi faceta myślącego tylko o jednym, zaliczającego panienki na pęczki ot dla zwykłego numerku czy rozładowania emocji. Z kobietami nie ma tak lekko. Wymagam choćby odrobiny zdrowego rozsądku.
3. Sam pomysł na historię mi się podobał, podobało mi się to, co zrodziło się między bohaterami, ale w pewnym momencie odczułam przesyt. Ile można czytać w kółko o tym samym. Jedno popełnia błędy, a potem drugie bezrefleksyjnie powtarza je raz za...